Meciuri de baraj Liga 3 – 2017

Cum majoritatea sezoanelor din Liga 4 sunt gata sau aproape gata, cei de la FRF au extras pe data de 31 Mai 2017 felul in care se vor juca play-off-urile de promovare in Liga 3. Vor fi in total 21 de meciuri, iar castigatoarele acestor meciuri de baraj vor juca in Liga 3 in anul care urmeaza, in locul echipelor SC Bacau, Sportul Chiscani, FC Pascani (Seria 1), Petrolistul Boldesti, Arsenal Malu (Seria 2), CS Sirineasa, Urban Titu, FC Podari (Seria 3), UTA Batrana Doamna II, Mama Mia Becicherecu Mic (Seria 4) si CS Osorhei, Recolta Dorolt si FC Bistrita (Seria 5).

Cum la anul vor fi tot 5 serii, dar vor promova 21 de echipe (si dupa cum veti vedea mai sus, au retrogradat efectiv doar 13 echipe, iar sezonul viitor fiecare serie trebuie sa aiba 16 echipe, inca 7 vor intra automat sa complete, mai trebuie sa retrogradeze cea mai slab clasata echipa din cele 5 serii, iar dintre toate, Millenium Giarmata pare a fi in cea mai slaba pozitie dintre toate, chiar si intr-o serie de 14.

Revenind la meciurile de baraj, FRF a stabilit urmatorul program:

1. Teleorman – Mehedinţi
2. Tulcea – Constanţa
3. Prahova – Dâmboviţa
4. Cluj – Maramureş
5. Bihor – Arad
6. Argeş – Sibiu
7. Bucureşti – Ilfov
8. Braşov – Mureş
9. Ialomiţa – Buzău
10. Călăraşi – Giurgiu
11. Harghita – Covasna
12. Dolj – Gorj
13. Olt – Vâlcea
14. Sălaj – Satu Mare
15. Bistriţa-Năsăud – Suceava
16. Bacău – Botoşani
17. Brăila – Vaslui
18. Galaţi – Iaşi
19. Neamţ – Vrancea
20. Caraş-Severin – Alba
21. Timiş – Hunedoara

Care, acum la final de sezon, arata ca vom avea urmatoarele meciuri pe 17 iunie 2017, incepand cu ora 18:00 (meciul tur), respectiv pe 24 iunie 2017 incepand cu ora 17:30 (returul).

  1. Vointa Saelele – CS Strehaia
  2. Delta Aegyssus – Farul Constanta
  3. Petrolul 52 Ploiesti – Dentas Tartasesti / Recolta Gura Sutii
  4. ACSF ALB Negru Al Studentilor Clujeni – Avantul Barsana / Lapusul Targu Lapus
  5. Diosig Bihardioszeg – Soimii Lipova
  6. Unirea Bascov – Paltinis Rasinari / FC Avrig
  7. Progresul Spartac 1944 – CSO Bragadiru / Vointa Crevedia II
  8. ASF Zarnesti / Viitorul Ghimbav – Muresul Rusii Munti
  9. CS Amara – Metalul Buzau
  10. Agricola Borcea – AS Mihai Bravu / Petrolul Roata
  11. Pro Muresul Toplita – KSE Targu Secuiesc
  12. Viitorul Carcea / Tractorul Cetate – International Balesti
  13. AS Milcov – Viitorul Daesti
  14. CS Dumbrava Galgau-Almasului – Unirea Tasnad
  15. ACS Dumitra – Bucovina Radauti
  16. Viitorul Curita – TransDor Tudora / Sanatatea Darabani
  17. CS Faurei – Vitis Suletea / FC Garceni
  18. SC Otelul Galati – Unirea Mircesti
  19. Teiul Poiana Teiului – CSM Focsani 2007
  20. Viitorul Caransebes – Surianu Sebes
  21. ACS Ghiroda – Inter Petrila

Cam astea sunt meciurile. Ceva prognosticuri ?

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *