Baraj promovare Liga 3 2017-2018

Barajele de promovare pentru Liga 3 s-au disputat în ultimele doua weekenduri, iar în urma rezultatelor din aceste meciuri, avem cele 21 de echipe care vor juca în sezonul urmator în Liga 3. De menționat că patru dintre aceste echipe au promovat fără să dispute vreun meci, pentru că echipele cu care trebuiau sa joace s-au retras sau nu au participat la baraj.

Ceahlăul Piatra Neamț a profitat de abandonul celor de la Victoria Lețcani
U Craiova 1948 SA a profit de abandonul celor de la Victoria Cornești
FC Unu Gloria Bistrița a profitat de abandonul celor de la Energia Negrești Oaș
CS Ocna Mureș a profitat de abandonul celor de Unirea Cristuru Secuiesc

În celelalte meciuri, am avut următoarele rezultate:

Tur – 16-23 Iunie 2018

16 Iunie 2018

Sportul Ciorăști – CS Medgidia 2-2
Abatorul Slobozia – CSO Bragadiru 1-1
Unirea Bascov – Vedița Colonești 2-1
Flacăra Horezu – Rapid Buzescu 8-0
ACS Dumbrăvița – Viitorul Șimian 5-0
CS Hunedoara – Voința Lupac 0-1
ACS MSE Târgu Mureș – Păltiniș Rășinari 2-0
ACS SR Municipal Brașov – Nemere Ghelnița 1-0
Sticla Arieșul Turda – Unirea Mirșid 6-0
AFC Singureni – FC Rapid Bucuresti 0-7

23 Iunie 2018

Pescărușul Sarichioi Jr. – Gloria Buzău 0-3
Crișul Chișineu Criș – Petroul Bustuchin 4-0
CS Minaur Baia Mare – CSC Sânmartin 0-0
Șomuz Fălticeni – Flacăra Muntenii de Sus 5-0
Viitorul Albești – ACS Gauss Bacau 0-1
Universitatea Dunărea de Jos Galați – CS Făurei 0-4

Retur – 23-30 Iunie 2018

23 Iunie 2018

CS Medgidia – Sportul Ciorăști 3-0 (5-2 la general)
Unirea Mirșid – Sticla Arieșul Turda 2-4 (2-10 la general)
Nemere Ghelnița – ACS SR Municipal Brasov 0-2 (0-3 la general)
Păltiniș Rășinari – ACS MSE Târgu Mureș 3-1 (3-3 la general)
Voința Lupac – CS Hunedoara 1-2 (2-2 la general)
Viitorul Șimian – ACS Dumbrăvița 0-6 (0-11 la general)
Rapid Buzescu – Flacăra Horezu 0-1 (0-9 la general)
Vedița Colonești – Unirea Bascov 0-1 (1-3 la general)
CSO Bragadiru – Abatorul Slobozia 4-2 (5-3 la general)
FC Rapid Bucuresti – AFC Singureni 10-1 (17-1 la general)

30 Iunie 2018

ACS Gauss Bacau – Viitorul Albești
Flacăra Muntenii de Sus – Șomuz Fălticeni
CSC Sânmartin – Minaur Baia Mare
Petrolul Bustuchin – Crișul Chișineu Criș
CS Blejoi – Venus Independența
CS Făurei – Universitatea Dunărea de Jos Galați
Gloria Buzău – Pescărușul Sarichioi Jr.

Echipele probabil vor merge in urmatoarele serii din Liga 3:

Seria 1: ACS SR Municipal Brașov, Gauss Bacau / Viitorul Albești, Flacăra Muntenii de Sus / Șomuz Fălticeni, Ceahlăul Piatra Neamț

Seria 2: CS Medgidia, AFC Rapid Bucuresti, CS Blejoi / Venus Independența, CS Faurei / Universitatea Dunarea de Jos Galați, Gloria Buzau / Pescărușul Sarichioi Jr.

Seria 3: Flacăra Horezu, Unirea Bascov, U Craiova 1948 SA, CSO Bragadiru

Seria 4: CS Hunedoara, ACS Dumbrăvița, Crișul Chișineu Criș / Petrolul Bustuchin, CS Ocna Mureș

Seria 5: Sticla Arieșul Turda, ACS MSE Târgu Mureș, CSC Sânmartin / Minaur Baia Mare, FC Unu Gloria Bistrița,

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *