Category: Fotbal

{2017-2018} Liga 1 – Etapa 21

Liga 1 2017-2018 – Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul douazeci si unu din sezonul regulat

Juventus Bucuresti – Astra Giurgiu 0-1

FC Viitorul – Concordia Chiajna 3-0

CFR Cluj – ACS Poli Timisoara 1-0

Gaz Metan Medias – CS U Craiova 0-0

FC Botosani – FCSB 0-3

Sepsi Sfantu Gheorghe – CSM Iasi 2-1

Dinamo Bucuresti – FC Voluntari 2-0

{2017-2018} Extragere optimi UEFA Champions League

Extragerea optimilor UEFA Champions League a avut loc in dupa masa aceasta la Nyon si ne-a oferit niste meciuri de exceptie. O sa avem doua derbiuri tari inca din optimi. Mai precis, Real Madrid – PSG si Chelsea – Barcelona. Deci cel putin una dintre fortele europei va iesi in optimile finala.

Sunt oricum multe dueluri interesante in optimile de finala ale UEFA Champions League, printre care:

  • Juventus Torino – Tottenham Hottspur
  • FC Basel – Manchester City
  • FC Porto – Liverpool
  • Sevilla – Manchester United
  • Sahtior Donetsk – AS Roma
  • Bayern Munchen – Besiktas
  • Real Madrid – PSG
  • Chelsea – Barcelona

La cum arata situatia, vor fi niste sferturi de finala cu multe formatii din Anglia. Previziunile mele pentru echipele care vor merge in sferturi sunt:

  1. Tottenham Hottspur
  2. Manchester City
  3. Liverpool
  4. Manchester United
  5. AS Roma
  6. Bayern Munchen
  7. Real Madrid
  8. Barcelona

Si meciurile probabile:

  • Tottenham Hottspur – Manchester United
  • Manchester City – AS Roma
  • Bayern Munchen – Barcelona
  • Real Madrid – Liverpool

Dar asta vom vedea la anul, in luna martie.

{2017-2018} Extragere 16-zecimi Europa League

Extragerea 16-zecimilor Europa League va avea loc astazi incepand cu ora 14:00, iar Romania va avea o reprezentanta in primavara Europa League, pe cei de la FCSB. Vice-campionii din Liga 1 vor intalni formatia italiana Lazio, primul meci avand loc acasa, la Bucuresti, in luna februarie.

Mai sunt si alte meciuri interesante, pe care le puteti vedea mai jos:

  • Borussia Dortmund – Atalanta Bergamo
  • Nice – Lokomotiv Moscova
  • FC Copenhaga – Atletico Madrid
  • Spartak Moscova – Athletic Bilbao
  • AEK Atena – Dinamo Kiev
  • Celtic Glasgow – Zenit St. Petersburg
  • Napoli – RB Leipzig
  • Steaua Rosie Belgrad – CSKA Moscova
  • Olympique Lyon – Villareal
  • Real Sociedad – Salzburg
  • Partizan Belgrad – Viktoria Plzen
  • FCSB – Lazio Roma
  • Ludogorets Razgrad – AC Milan
  • Astana – Sporting Lisabona
  • Ostersund – Arsenal
  • Olympique Marseille – Braga

Ce parere aveti de 16-zecimile Europa League ? Are vreo sansa FCSB sa mearga in optimi ?

{2017-2018} Liga 4 Valcea – Etapa 16

Liga 4 Valcea – Rezultatele inregistrate in cea de-a saisprezecea etapa a sezonului 2017-2018

Flacara Horezu – Oltetul Alunu 5-0
Viitorul Daesti – FC Babeni 2-0
Vointa Orlesti – Unirea Tomsani 3-0
Oltetu Balcesti – Lotru Brezoi 2-0
CS Madulari – Minerul Costesti 2-0
SCM Rm. Valcea – Cozia Calimanesti 0-8

Liga 4 Valcea dupa 16 etape

#Nume echipaMVEIGPA
1A.C.S. FLACĂRA Horezu16160092-1648p+24
2C.S. COZIA Călimăneşti16141167-1343p+19
3C.S. VIITORUL Dăeşti16131279-1540p+16
4A.S. VOINŢA Orlesti1683554-3027p+3
5F.C. Băbeni1682658-3326p+5
6C.S. Mădulari1663745-4721p-6
7A.S. UNIREA Tomşani1661942-5519p-5
8A.S. MINERUL Costeşti16601032-4418p-6
9A.S. OLTEȚUL Alunu 201616511027-6016p-8
10S.C.M. Rm. Vâlcea16311223-9110p-17
11A.S. OLTEŢU Bălceşti 201416211317-697p-17
12C.S. LOTRU Brezoi16121318-815p-16

{2017-2018} Liga 4 Dambovita – Etapa 17

Liga 4 Dambovita – Rezultatele inregistrate in cea de-a saptesprezecea etapa a sezonului 2017-2018

FC Brezoaele – Olimpicii Ulmi 2-0

Bradul Moroeni – Flacara Zavoiu 4-1

Unirea Ungureni – Unirea Colibasi 2-0

Petrolul Targoviste – Luceafarul Dragomiresti 2-3

AS Coada Izvorului – Vointa Piersinari 1-2

Recolta Gura Sutii – Roberto Ziduri 2-1

Spic de Grau Ghimpati – CSM Fieni 0-3

Gloria Cornesti – Viitorul I.L. Caragiale 10-0

Progresul Matasaru – Unirea Bucsani 3-1

Clasament Liga 4 Dambovita la finalul turului

#Nume echipaMVEIGPA
1A.S. Recolta Gura Sutii17151150-2046p+22
2A.S.Gloria 2015 Cornesti17142198-1744p+17
3A.S. Unirea Ungureni17131348-2440p+13
4A.S. Roberto Ziduri17113348-3136p+12
5A.S. Olimpicii Ulmi17112453-2635p+8
6A.S. Vointa Piersinari1782746-3526p+2
7A.S. Unirea Bucsani1781868-4425p+1
8C.S.M Fieni1774643-4025p+1
9FC Brezoaele1781838-4025p-2
10A.S. Unirea Colibasi1772837-3423p-4
11A.C.S. Progresul Matasaru17701029-6121p-6
12A.S. Luceafarul Dragomiresti1762945-5820p-4
13A.C.S. Coada Izvorului1762935-5220p-7
14C.S. Bradul Moroeni1753932-4618p-9
15C.S. Petrolul Targoviste17521031-4717p-7
16A.S. Spic de Grau Ghimpati17301421-539p-18
17A.S. Viitorul I.L. Caragiale17211416-607p-17
18A.S. Flacara Zavoiu17211427-777p-17

{2017-2018} Liga 4 Bacau – Etapa 17

Liga 4 Bacau – Rezultatele inregistrate in cea de-a saptesprezecea etapa a sezonului 2017-2018

CSSM Bacau – Vointa Oituz 2-1

Viitorul Curita – Flamura Rosie Sascut 7-0

AS Negri – CS Dofteana 9-1

Aripile Cleja – UZU Darmanesti 2-5

Vointa Garleni – Viitorul Nicolae Balcescu 4-1

Magura Casin – Gauss Bacau 0-3

CSM Moinesti – Siretul Bacau 4-1

Dinamo Bacau – Vulturul Magiresti – amanat

Gloria Zemes – AS Filipesti – amanat

Clasament Liga 4 Bacau la finalul turului

#Nume echipaMVEIGPA
1ACS Gauss Bacau171610114-1349p+25
2AS Viitorul Curita17141288-1143p+16
3AS Vointa Garleni17111544-2834p+10
4CSSM Bacau16110558-1633p+6
5AS Vulturul Magiresti15101466-3631p+7
6ACS Gloria Zemes16101546-3231p+7
7CS UZU Darmanesti16100644-4330p+6
8ACS Viitorul Nicolae Balcescu1792639-2829p+5
9AS V. Oituz1482427-1826p+5
10F.C. Dinamo Bacau1681741-3425p+1
11CSM Moinesti1680840-4024p0
12AS Filipesti1461734-4019p-2
13AS Negri1643933-5215p-9
14AS Aripile Cleja17411232-7913p-14
15AS Magura Casin17321223-6211p-16
16CS Dofteana17221316-968p-16
17AS Siretul Bacau17211412-617p-17
18AS Fl. Rosie Sascut17001712-800p-24

{2017-2018} Liga 5 Arges Nord – Etapa 13

Liga 5 Arges – Seria Nord – Rezultatele inregistrate in cea de-a treisprezecea etapa a sezonului 2017-2018

AS Leresti – Partizanul Vladesti 2-2 (0-1 la pauza)

Unirea Bughea de Jos – AS Godeni 1-2 (0-1 la pauza)

Rapid Davidesti – AS Dragoslavele 3-1 (1-0 la pauza)

Schitu Golesti – Petrolul Hirtiesti 2-2 (2-1 la pauza)

Cimentul Valea Mare Pravat – Flacara Boteni 3-1 (2-0 la pauza)

Vulturul Vulturesti – AS Cetateni 2-2 (1-0 la pauza)

Scoala de Fotbal Giga Retevoiescu – CS Rucar 6-2 (3-0 la pauza)

Clasament Liga 5 Arges Nord la finalul turului

#Nume echipaMVEIGPA
1A S Rapid Davidesti1391351-2428p+7
2A S Cetateni1382331-2326p+8
3A S Leresti1373333-2124p+3
4A S Dragoslavele1373329-1724p0
5A S Godeni1380532-2724p+3
6A S Sc de Fotbal Gica Retevoiescu1364340-2622p+4
7A S Partizanul Vladesti1371536-2922p+1
8A S Vulturul Vulturesti1364334-2722p+4
9A S Cimentul Valea Mare Pravat1371532-2722p+4
10A S Flacara Boteni1351727-3016p-2
11A S Unirea Bughea de Jos1351734-4216p-5
12C S Rucar13211019-447p-8
13A S Petrolul Hirtiesti13111117-454p-14
14A S Schitu Golesti13111125-584p-17

{2017-2018} Liga 5 Arges Sud – Etapa 15

Liga 5 Arges – Seria Sud – Rezultatele inregistrate in cea de-a cincisprezecea etapa a sezonului 2017-2018

Energia Stolnici – Viitorul Lunca Corbului 4-1

AS Mirosi – Rafinorul Arpechim Pitesti 4-2

Speranta Cornatel – Juventus Bascov 4-3

Progresul Recea – AS Izvoru 1-3

AS Popesti – Unirea Hirsesti 3-4

Viitorul Stefan cel Mare – Recolta Slobozia 4-0

AS Caldararu – Steaua Negrasi 0-1

Viitorul Birla – Unirea Tricolor Serbanesti 3-4

Clasament Liga 5 Arges Sud la finalul turului

#Nume echipaMVEIGPA
1A S Viitorul Lunca Corbului15113151-2336p+12
2A S Rafinorul Arpechim Pitesti15103256-2633p+9
3A S Steaua Negrasi15102346-2032p+11
4A S Energia Stolnici15101448-2231p+7
5A S Viitorul Stefan cel Mare1593348-2130p+9
6A S Recolta Slobozia1591545-2128p+4
7A S Mirosi1591534-2328p+7
8A S Izvoru1583453-3327p+3
9A S Progresul Recea1565437-3023p+2
10A S Unirea Hirsesti1553747-3318p-6
11A S Caldararu1542923-3114p-7
12A S Speranta Cornatel15401129-8812p-9
13A S Viitorul Birla1524929-6110p-14
14A S Unirea Tricolor Serbanesti15301234-649p-12
15A S Juventus Bascov15211221-667p-17
16A S Popesti15121214-535p-16

{2017-2018} Liga 5 Arges Centru – Etapa 17

Liga 5 Arges – Seria Centru – Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul 17 a sezonului 2017-2018

FC Corbi – AS Ratesti 13-2

CS Domnesti – Stejarii Beleti Negresti 4-1

Edilul Pitesti – Soimii Tigveni 1-0

AS Ciofrangeni – Vulturii Priboieni 1-4

Deportivo Malureni – Flacara Leordeni 2-1

AS Musatesti – Unirea Calinesti 4-3

FC Danut Coman – AS Cateasca 6-8

AS Baiculesti – AS Oarja 2-1

AS Draganu – Vointa Budeasa 0-0

Clasament Liga 5 Arges Centru la finalul turului

#Nume echipaMVEIGPA
1A S Oarja 201117150257-1445p+18
2A S Vointa Budeasa17142179-2244p+17
3A S Baiculesti17131355-2540p+16
4A S Cateasca17123273-3039p+12
5A S Vulturii Priboieni17130462-3839p+12
6A S Draganu17111548-2834p+7
7C S Domnesti17111551-3434p+10
8A S Ciofringeni1793540-3530p+6
9C S Edilul Pitesti1791745-4428p+4
10A S Soimii Tigveni1781845-2825p-2
11A S Unirea Calinesti17611034-4719p-8
12A S Stejarii Beleti Negresti17511147-5016p-8
13A C S F C Corbi17501244-5415p-12
14A S Musatesti17311326-6310p-14
15A C S F C Danut Coman17311351-9310p-14
16A S Deportivo Malureni17221328-598p-16
17A S Flacara Leordeni17221319-648p-19
18A S Ratesti17111524-1004p-20

{2017-2018} Liga 4 Arges – Etapa 15

Liga 4 Arges – Rezultatele inregistrate in cea de-a cincisprezecea etapa a sezonului 2017-2018

Atletic Bradu II – AS Colibasi 2-0

Inter Campulung – Unirea Bascov 0-6

CS Albota – AS Poiana Lacului 4-1

Viitorul Stefanesti – AS Micesti 4-2

Sporting Pitesti – Gloria Berevoiesti 8-0

DLR Pitesti – Victoria Buzoesti 2-3

CS Mioveni III – Basarabi Curtea de Arges 3-1

Olimpia Suseni – Real Bradu 1-5

Clasament Liga 4 Arges la finalul turului

#Nume echipaMVEIGPA
1A C S Unirea Bascov15150079-945p+21
2A S Poiana Lacului15111366-3034p+10
3C S Atletic Bradu 215101455-3431p+7
4A S Victoria Buzoesti1591531-2328p+4
5C S Albota 20121582542-2226p+5
6C S Sporting Pitesti1581662-3125p+4
7C S Mioveni 31581651-3825p+4
8A C S Gloria Berevoesti1565435-3023p-1
9C S DLR Pitesti1563639-4021p0
10A S Viitorul Stefanesti 20071562721-3020p-1
11A C S Inter Campulung1561820-4119p-2
12A S Colibasi1552833-4017p-7
13A S Micesti 20021551929-4216p-8
14A C S Basarabi Curtea de Arges15231018-479p-12
15A S Olimpia Suseni15201318-646p-18
16C S Real Bradu15101422-1003p-18