Category: Spania

{2017-2018} Spania – Primera Division – Etapa 7

Rezultatele inregistrate in cea de-a saptea etapa a sezonului 2016-2017 din Primera Division, prima liga a campionatului din Spania.

Celta Vigo – Girona 3-3
Deportivo – Getafe 2-1
Sevilla – Malaga 2-0
Levante – Alaves 0-2
Leganes – Atletico Madrid 0-0
Real Sociedad – Betis 4-4
Barcelona – Las Palmas 3-0
Valencia – Athletic Bilbao 3-2
Villareal – Eibar 3-0
Real Madrid – Espanyol 2-0

{2017-2018} Spania – Primera Division – Etapa 6

Rezultatele inregistrate in cea de-a sasea etapa a sezonului 2016-2017 din Primera Division, prima liga a campionatului din Spania.

Atletico Madrid – Sevilla 2-0
Alaves – Real Madrid 1-2
Malaga – Athletic Bilbao 3-3
Girona – Barcelona 0-3
Espanyol – Deportivo 4-1
Getafe – Villareal 4-0
Las Palmas – Leganes 0-2
Eibas – Celta Vigo 0-4
Real Sociedad – Valencia 2-3
Betis – Levante 4-0

{2013-2014} Spania – Liga Adelante – Etapa 37

Spania – Liga Adelante – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul treizeci si sapte a sezonului 2013-2014 a celei dea doua ligi spaniole.

Ponferradina – Deportivo Alaves 2-1

Alcorcon – Sporting Gijon 1-0

Lugo – Deportivo La Coruna 2-2

FC Barcelona II – Cordoba 0-1

Hercules Alicante – Murcia 2-3

Zaragoza – Las Palmas 1-2

Real Madrid II – Real Jaen 1-1

Mallorca – Eibar 0-2

Recreativo Huelva – Numancia 0-0

Tenerife – Girona 0-1

Mirandes – Sabadell 2-2

{2013-2014} Spania – Primera Division – Etapa 36

Spania – Primera Division – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul treizeci si sase a sezonului 2013-2014 din prima liga spaniola.

Rayo Vallecano – Athletic Bilbao 0-3

Barcelona – Getafe 2-2

Malaga – Elche 0-1

Osasuna – Celta Vigo 0-2

Valladolid – Espanyol 1-0

Almeria – Betis 3-2

Levante – Atletico Madrid 2-0

Sevilla – Villarreal 0-0

Real Madrid – Valencia 2-2

Real Sociedad – Granada 1-1

{2013-2014} Spania – Primera Division – Rezultate etapa 19

Spania – Primera Division – Rezultatele inregistrate in cadrul celei de-a nouasprezecea etape a sezonului 2013-2014

Granada – Valladolid 4-0

Athletic Bilbao – Almeria 6-1

Celta Vigo – Valencia 2-1

Atletico Madrid – Barcelona 0-0

Elche – Sevilla 1-1

Getafe – Rayo Vallecano 0-1

Betis – Osasuna 1-2

Espanyol – Real Madrid 0-1

Levante – Malaga 1-0

Villareal – Real Sociedad 5-1

{2013-2014} Spania – Primera Division – Rezultate etapa 6

primera-division

Spania – Primera Division – Rezultatele inregistrate in runda sase a sezonului 2013-2014

Barcelona – Real Sociedad 4-1

Levante – Valladolid 1-1

Malaga – Almeria 2-0

Atletico Madrid – Osasuna 2-1

Granada – Valencia 0-1

Sevilla – Rayo Vallecano 4-1

Elche – Real Madrid 1-2

Athletic Bilbao – Betis 2-1

Getafe – Celta Vigo 2-0

Villareal – Espanyol 2-1

Clasament Primera Division dupa sase etape din sezonul 2013-2014

#EchipaMJVEÎGMGPP
1Barcelona660022518
2Atletico Madrid660018518
3Real Madrid651014616
4Villarreal642012614
5Athletic Bilbao6402121012
6Espanyol632110711
7Valencia63039109
8Malaga6222948
9Getafe62137107
10Levante61415117
11Celta Vigo6132796
12Real Sociedad6132576
13Betis6123675
14Granada6123355
15Valladolid6123475
16Sevilla612310125
17Rayo Vallecano61055203
18Osasuna61055123
19Almeria603310153
20Elche60335103

Dupa sase etape disputate din noul sezon al primei ligi din Spania putem spune ca nu s-a schimbat nimic substantial la varf. In continuare Barcelona, Real Madrid si Atletico Madrid sunt cele mai puternice echipe din campionat. Barcelona si Atletico au o serie de 6 victorii consecutive in campionat, in timp ce Realul s-a impiedicat in cea de-a patra etapa din Primera Division contra celor de la Villareal, o surpriza placuta a acestei editiii pana acum, aflandu-se pe locul 4 in clasament, cu 4 victorii si doua egaluri.

Mai e de mentionat ca si Espanyol o duce bine in acest inceput de sezon, suferind prima infrangere abia in acest mijloc de saptamana contra celor de la ….. Villareal.

Valencia se mentine sus, dar se vede ca plecarea lui Soldado i-a afectat serios. Malaga se mentine pe linia de plutire, cu toate ca are anumite probleme financiare.

Real Sociedad se vede ca e afectata de participarea in Liga Campionilor, fiind doar pe locul 12, cu 6 puncte in 6 etape. Sevilla o duce la fel de rau, fiind pe locul 16, cu doar 6 puncte. Rayo Vallecano, o echipa care in ultimele sezoane a fost in prima parte a clasamentului, o duce acum destul de rau. Cinci infrangeri consecutive si formatia din Madrid pare ca va avea mari probleme in acest sezon. Apararea nu o ajuta deloc, primind in 6 etape nu mai putin de 20 de goluri, o medie de mai mult de 3 goluri pe meci.

In runda a sasea Barcelona nu a avut nici o problema in meciul de acasa cu Real Sociedad, scor 4-1. Nu acelasi lucru se poate spune despre formatiile din Madrid. Ambele au invins greu, scor 2-1. Atletico a jucat acasa cu Osasuna, in timp ce Real Madrid a jucat in deplasare la Elche intr-un meci considerat de multi dubios. Elche a marcat in minutul 91 golul egalizator, iar arbitrul a prelungit extrem de mult partida, a acordat si o lovitura de la 11 m pentru Real Madrid in minutul 94, transformata de Cristiano Ronaldo in minutul 96, dupa indelungi proteste ale gazdelor.

{2013-2014} Spania – Primera Division – Rezultate etapa 5

Spania – Primera Division – Rezultatele inregistrate in cea de-a cincea etapa a sezonului 2013-2014

Osasuna – Elche 2-1

Real Sociedad – Malaga 0-0

Almeria – Levante 2-2

Rayo Vallecano – Barcelona 0-4

Valladolid – Atletico Madrid 0-2

Betis – Granada 0-0

Celta Vigo – Villareal 0-0

Real Madrid – Getafe 4-1

Valencia – Sevilla 3-1

Espanyol – Atheltic Bilbao 3-2

{2013-2014} Spania – Liga Adelante – Rezultate etapa 6

Spania – Liga Adelante – Rezultatele inregistrate in cea de-a sasea etapa a sezonului 2013-2014

Recreativo Huelva – Barcelona II 3-0

Tenerife – Lugo 0-1

Numancia – Sabadell 3-1

Eibar – Murcia 0-0

Real Madrid II – Zaragoza 1-2

Alaves – Sporting Gijon 3-0

Mallorca – Mirandes 1-0

Ponferradina – Hercules Alicante 5-1

Girona – Las Palmas 0-2

Deportivo La Coruna – Alcoron 1-0

Jaen – Cordoba 0-0

{2013-2014} Spania – Primera Division – Rezultate etapa 4

Spania – Primera Division – Rezultatele inregistrate in cea de-a patra etapa a sezonului 2013-2014

Atletico Madrid – Almeria 4-2

Levante – Real Sociedad 0-0

Barcelona – Sevilla 3-2

Villareal – Real Madrid 2-2

Granada – Espanyol 0-1

Getafe – Osasuna 2-1

Malaga – Rayo Vallecano 5-0

Betis – Valencia 3-1

Elche – Valladolid 0-0

Atheltic Bilbao – Celta Vigo 3-2

{2013-2014} Spania – Liga Adelante – Rezultate etapa 5

Spania – Liga Adelante – Rezultatele inregistrate in runda a cincea a sezonului 2013-2014

Zaragoza – Tenerife 3-0

Mirandes – Recreativo Huelva 0-3

Cordoba – Numancia 3-1

Lugo – Girona 1-2

Sabadell – Eibar 1-0

Barcelona II – Real Madrid II 2-0

Sporting Gijon – Deportivo La Coruna 2-0

Hercules Alicante – Mallorca 2-2

Las Palmas – Jaen 1-0

Murcia – Alavez 2-1

Alcoron – Ponferradina 0-1