Tag: baraj liga 3

Baraj promovare Liga 3 2017-2018

Barajele de promovare pentru Liga 3 s-au disputat în ultimele doua weekenduri, iar în urma rezultatelor din aceste meciuri, avem cele 21 de echipe care vor juca în sezonul urmator în Liga 3. De menționat că patru dintre aceste echipe au promovat fără să dispute vreun meci, pentru că echipele cu care trebuiau sa joace s-au retras sau nu au participat la baraj.

Ceahlăul Piatra Neamț a profitat de abandonul celor de la Victoria Lețcani
U Craiova 1948 SA a profit de abandonul celor de la Victoria Cornești
FC Unu Gloria Bistrița a profitat de abandonul celor de la Energia Negrești Oaș
CS Ocna Mureș a profitat de abandonul celor de Unirea Cristuru Secuiesc

În celelalte meciuri, am avut următoarele rezultate:

Tur – 16-23 Iunie 2018

16 Iunie 2018

Sportul Ciorăști – CS Medgidia 2-2
Abatorul Slobozia – CSO Bragadiru 1-1
Unirea Bascov – Vedița Colonești 2-1
Flacăra Horezu – Rapid Buzescu 8-0
ACS Dumbrăvița – Viitorul Șimian 5-0
CS Hunedoara – Voința Lupac 0-1
ACS MSE Târgu Mureș – Păltiniș Rășinari 2-0
ACS SR Municipal Brașov – Nemere Ghelnița 1-0
Sticla Arieșul Turda – Unirea Mirșid 6-0
AFC Singureni – FC Rapid Bucuresti 0-7

23 Iunie 2018

Pescărușul Sarichioi Jr. – Gloria Buzău 0-3
Crișul Chișineu Criș – Petroul Bustuchin 4-0
CS Minaur Baia Mare – CSC Sânmartin 0-0
Șomuz Fălticeni – Flacăra Muntenii de Sus 5-0
Viitorul Albești – ACS Gauss Bacau 0-1
Universitatea Dunărea de Jos Galați – CS Făurei 0-4

Retur – 23-30 Iunie 2018

23 Iunie 2018

CS Medgidia – Sportul Ciorăști 3-0 (5-2 la general)
Unirea Mirșid – Sticla Arieșul Turda 2-4 (2-10 la general)
Nemere Ghelnița – ACS SR Municipal Brasov 0-2 (0-3 la general)
Păltiniș Rășinari – ACS MSE Târgu Mureș 3-1 (3-3 la general)
Voința Lupac – CS Hunedoara 1-2 (2-2 la general)
Viitorul Șimian – ACS Dumbrăvița 0-6 (0-11 la general)
Rapid Buzescu – Flacăra Horezu 0-1 (0-9 la general)
Vedița Colonești – Unirea Bascov 0-1 (1-3 la general)
CSO Bragadiru – Abatorul Slobozia 4-2 (5-3 la general)
FC Rapid Bucuresti – AFC Singureni 10-1 (17-1 la general)

30 Iunie 2018

ACS Gauss Bacau – Viitorul Albești
Flacăra Muntenii de Sus – Șomuz Fălticeni
CSC Sânmartin – Minaur Baia Mare
Petrolul Bustuchin – Crișul Chișineu Criș
CS Blejoi – Venus Independența
CS Făurei – Universitatea Dunărea de Jos Galați
Gloria Buzău – Pescărușul Sarichioi Jr.

Echipele probabil vor merge in urmatoarele serii din Liga 3:

Seria 1: ACS SR Municipal Brașov, Gauss Bacau / Viitorul Albești, Flacăra Muntenii de Sus / Șomuz Fălticeni, Ceahlăul Piatra Neamț

Seria 2: CS Medgidia, AFC Rapid Bucuresti, CS Blejoi / Venus Independența, CS Faurei / Universitatea Dunarea de Jos Galați, Gloria Buzau / Pescărușul Sarichioi Jr.

Seria 3: Flacăra Horezu, Unirea Bascov, U Craiova 1948 SA, CSO Bragadiru

Seria 4: CS Hunedoara, ACS Dumbrăvița, Crișul Chișineu Criș / Petrolul Bustuchin, CS Ocna Mureș

Seria 5: Sticla Arieșul Turda, ACS MSE Târgu Mureș, CSC Sânmartin / Minaur Baia Mare, FC Unu Gloria Bistrița,

Baraj promovare Liga 3 2014-2015 – Rezultate

Rezultatele finale ale barajului pentru promovare in Liga 3 din Romania, sezonul 2014-2015

Progresul Pecica (Arad) – Performanta Ighiu (Alba) 0-5 (in tur 1-1, 1-6 la general)

Flacara Horezu (Valcea) – Magura Cisnadie (Sibiu) 1-2 (in tur 0-0, 1-2 la general)

AS Milcov (Olt) – Sporting Turnu Magurele (Teleorman) 1-3 (in tur 0-2, 1-5 la general)

Vointa Lupac (Caras-Severin) – ASU Politehnica Timisoara (Timis) 2-1 (in tur 1-5, 3-6 la general)

Bucovina II Pojorata (Suceava) – Inter Dorohoi (Botosani) 0-0, 2-3 dupa penaltiuri (o-0 in tur)

Unirea Bascov (Arges) – FC Aninoasa (Dambovita) 1-2 (in tur 1-2, 2-4 la general)

CS Panciu (Vrancea) – Victoria Traian (Braila) 6-3 (in tur 1-1, 7-4 la general)

Unirea Fierbinti (Ialomita) – Petrolistul Boldesti (Prahova) 0-3 (in tur 0-3, 0-6 la general)

Luceafarul Balan (Salaj) – Olimpia II Satu Mare 5-2 (in tur 1-2, 6-4 la general)

Avantul Valea Marului (Galati) – Olimpia Ramnicu Sarat (Buzau) 0-6 (in tur 1-1, 1-7 la general)

Gilortul Targu Carbunesti (Gorj) – Cetate Deva (Hunedoara) 1-3 (in tur 2-8, 3-11 la general)

Arsenal Malu (Giurgiu) – FC Voluntari II (Ilfov) 0-3 (in tur 1-6, 1-9 la general)

Pandurii Cerneti (Mehedinti) – CS Universitatea II Craiova (Dolj) 0-8 (0-4 in tur, 0-12 la general)

Viitorul Ungheni (Mures) – Infratirea Agromec Harman (Brasov) 4-6 (in tur 0-2, 4-8 la general)

Nemere Ghelnita (Covasna) – AFC Odorheiu Secuiesc (Harghita) 0-5 (in tur 1-1, 1-6 la general)

Granitul Babadag (Tulcea) – Viitorul II Constanta (Constanta) 1-5 (in tur 0-2, 1-7 la general)

Vointa Cetate (Bistrita-Nasaud) – Fotbal Comuna Recea (Maramures) 3-2  (in tur 1-3, 4-5 la general)

Speranta Raucesti (Neamt) – Unirea Mircesti (Iasi) 1-1 (in tur 2-1, 3-2  la general)

Luceafarul Oradea (Bihor) – Potaissa Turda (Cluj) – bihorenii au castigat prin neprezentarea turdenilor, care nu au avut bani plata organizarii si desfasurarii jocului de baraj

CSM Oltenita (Calarasi) – FC Chitila (Bucuresti) – echipa din Oltenita a promovat, dupa ce Chitila a anuntat ca nu va participa la baraj din cauza problemelor financiare

Atletico Vaslui (Vaslui) – Sport Club II Bacau (Bacau) – echipa nou infiintata in acest an, cei de la Atletico Vaslui si-au asigurat promovarea fara a mai juca nici un baraj, pentru ca cei de la Bacau s-au retras de la acesta din cauza problemelor financiare.

Cel mai probabil aceste echipe vor merge in urmatoarele serii:

Seria 1: Inter Dorohoi, CS Panciu, AFC Odorheiu Secuiesc,  Speranta Raucesti, Atletico Vaslui.

Seria 2: Olimpia Ramnicu Sarat, FC Voluntari II, Viitorul II Constanta, CSM Oltenita.

Seria 3: Sporting Turnu Magurele, FC Aninoasa, Petrolistul Boldesti, Infratirea Agromec Harman.

Seria 4: ASU Politehnica Timisoara, Cetate Deva, CS Universitatea II Craiova, Magura Cisnadie.

Seria 5: Performanta Ighiu, Luceafarul Oradea, Luceafarul Balan, Fotbal Comuna Recea,

Baraj Promovare Liga 3 – Sezonul 2013-2014

 

baraj-promovare-liga-3

In aceasta seara s-au jucat meciurile care au contat pentru barajul de promovare in Liga 3 din Romania. Un numar de 42 de echipe au jucat 21 de meciuri, urmand ca echipele castigatoare sa joace in sezonul 2014-2015 din Liga 3.

Meciuri baraj promovare Liga 3 2013-2014

Bradul Putna (Suceava) – Gloria II Bistrita (Bistrita-Nasaud) 2-6

(Bosancu 87′, 92 / Rosu 37′, Bruma 42′, Alexandru Pop 60′, 91′, Rus 82′, Jarda 89′)

Stadion: Stadionul 2 Iarba Piatra Neamt

Luceafarul Mihai Eminescu (Botosani) – Rapid Dumesti (Iasi) 0-2

(Brighiu 7′, Balanescu 40′)

Stadion: Stadionul comunal Pojorata

Vointa Ion Creanga (Neamt) – Sport Club II Bacau (Bacau) 3-9

Stadion: Emil Alexandrescu Iasi

FC Garceni (Vaslui) – Metalosport Galati (Galati) 1-2

Stadion: Stadionul “Unirea” Odobesti (Vrancea)

Viitorul Buzau (Buzau) – Viitorul Insuratei (Braila) 1-0

(Alexandru Iacob 25′)

Stadion: Stadionul Municipal Slobozia

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (Covasna) – Selana Jaristea 0-0 (6-5 dupa penaltiuri)

Stadion: Stationul Letea Bacau

Delta Dobrogea Tulcea (Tulcea) – CFR Constanta 6-0

Stadion: Stadionul Municipal Braila

Vointa Snagov (Ilfov) – Unirea Fierbinti (Ialomita) 4-0

Stadion: Stadionul Tineretului Ioan Comsa Calarasi

Inainte Modelu (Calarasi) – Petrolul Roata Cartojani (Giurgiu) 3-1

Stadion: Stadionul Astra Ploiesti

Sporting Rosiorii de Vede (Teleorman) – Comprest Gim (Bucuresti) 1-0

Stadion: Stadionul Vointa Ghermanesti (Ilfov)

FC Aninoasa (Dambovita) – Astra 2 Ciorani (Prahova) 1-2

Stadion: Stadionul Municipal Sfantu Gheorghe

Csikszereda Miercurea Ciuc (Harghita) – ASF Zarnesti (Brasov) 2-0

Stadion: Stadionul Transil Targu Mures

Somesul Oar (Satu Mare) – CSM Sighetul Marmatiei (Maramures) 1-5

Stadion: Stadionul Municipal Zalau

CSC Sanmartin (Bihor) –  Sportul Simleu Silvaniei (Salaj) 5-3

Stadion: Stadionul Mechel Campia Turzii (Cluj)

Plaiul Iacobeni (Cluj) – CS Iernut (Mures) 1-2

Stadion: Stadionul Comunal Galda de Jos (Alba)

UTA Batrana Doamna (Arad) – Retezatul Hateg (Hunedoara) 2-0

Stadion: Stadionul Tineretului Lugoj

Magura Cisnadie (Sibiu) – Metalul Otelul Rosu 0-0 (3-4 dupa penaltiuri)

Stadion: Stadionul Minerul Motru (Gorj)

Dinicu Golescu Campulung (Arges) – Inter Markus Slatina (Olt) 1-0

Stadion: Stadionul Municipal Valcea

FC Ghiroda (Timis) – Industria Galda de Jos 2-2 (5-6 dupa penaltiuri)

Stadion: Stadionul Cetate Deva

Flacara Horezu (Valcea) – CS Filiasi (Dolj) 2-3

Stadion: Stadionul Municipal Drobeta Turnu Mehedinti

Minerul Mehedinti (Mehedinti)  – Gilortul Targu Carbunesti (Gorj) 0-0 (2-0 dupa prelungiri)

Stadion: Stadionul 1 Mai Slatina

Echipele vor merge probabil in urmatoarele serii:

Seria 1: Rapid Dumesti, Sport Club II Bacau, Metalosport II Galati

Seria 2: Viitorul Buzau, Delta Dobrogea Tulcea, Inainte Modelu,

Seria 3: Vointa Snagov, Sporting Rosiorii de Vede, CS Filiasi

Seria 4: UTA Batrana Doamna, Metalul Otelul Rosu,  Industria Galda de Jos, Minerul Mehedinti

Seria 5: CSM Sighetul Marmatiei, CSC Sanmartin, Gloria II Bistrita, CS Iernut

Seria 6: , Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, Astra II Ciorani, Csikszereda Miercurea Ciuc , Dinicu Golescu Campulung

{2012-2013} Rezultate baraj promovare Liga 3

Rezultatele inregistrate in cele 21 de meciuri de baraj pentru promovarea in Liga 3

Izbanda Hagilarea Mihail Kogalniceanu (Tulcea) – Conpet Ciresu (Braila) 5-6 (2-2, 3-4 dupa penaltiuri)

FC Pojorata (Suceava) – Viitorul Targu Frumos (Iasi) 2-1

Muresul Ludus (Mures) – Csikszereda Miercurea Ciuc (Harghita) 3-2

Cetatea Targu Neamt (Neamt) – Luceafarul Mihai Eminescu (Botosani) 2-1

FC Garceni (Vaslui) – Sporting Liesti (Galati) 3-5

Callatis Mangalia (Constanta) – Vointa Cocora (Ialomita) 9-1

Venus Independenta (Calarasi) – CS Corbeanca (Ilfov) 2-3

FC Bolintin Vale Malu Spart (Giurgiu) – Atletic Bradu (Arges) 0-6

FC Bals (Olt) – Sporting Rosiori de Vede (Teleorman) 1-0

FC Chitila (Bucuresti) – Gloria Cornesti (Dambovita) 0-1

FCM Campina (Prahova) – Vointa Lanuri (Buzau) 6-0

National Golesti (Vrancea) – AS Negri (Bacau) 1-2

FC Papauti (Covasna) – FC Rasnov (Brasov) 7-1

FCM Baia Mare (Maramures) – ACS Heniu Prundu Bargaului (Bistrita-Nasaud) 5-0

Somesul Caraseu (Satu Mare) – Unirea Jucu (Cluj) 0-1

CS Ineu (Arad) – Kinder Junior Oradea (Bihor) 1-0

Rapid Jibou (Salaj) – CSO Cugir (Alba) 0-4

CS Nova Mama Mia Becicherecu Mic (Timis) – Metalul Otelul Rosu (Caras-Severin) 3-0

Hidro Ramnicu Valcea (Valcea) – FC Avrig (Sibiu) 1-3

Stiinta Turceni (Gorj) – Universitatea Petrosani (Hunedoara) 2-0

Recolta Dancea (Mehedinti) – AS Podari (Dolj) 2-9

(echipele ingrosate cu albastru au obtinut promovarea in Liga 3)