Tag: baraj promovare liga 3

Meciuri de baraj Liga 3 – 2017

Cum majoritatea sezoanelor din Liga 4 sunt gata sau aproape gata, cei de la FRF au extras pe data de 31 Mai 2017 felul in care se vor juca play-off-urile de promovare in Liga 3. Vor fi in total 21 de meciuri, iar castigatoarele acestor meciuri de baraj vor juca in Liga 3 in anul care urmeaza, in locul echipelor SC Bacau, Sportul Chiscani, FC Pascani (Seria 1), Petrolistul Boldesti, Arsenal Malu (Seria 2), CS Sirineasa, Urban Titu, FC Podari (Seria 3), UTA Batrana Doamna II, Mama Mia Becicherecu Mic (Seria 4) si CS Osorhei, Recolta Dorolt si FC Bistrita (Seria 5).

Cum la anul vor fi tot 5 serii, dar vor promova 21 de echipe (si dupa cum veti vedea mai sus, au retrogradat efectiv doar 13 echipe, iar sezonul viitor fiecare serie trebuie sa aiba 16 echipe, inca 7 vor intra automat sa complete, mai trebuie sa retrogradeze cea mai slab clasata echipa din cele 5 serii, iar dintre toate, Millenium Giarmata pare a fi in cea mai slaba pozitie dintre toate, chiar si intr-o serie de 14.

Revenind la meciurile de baraj, FRF a stabilit urmatorul program:

1. Teleorman – Mehedinţi
2. Tulcea – Constanţa
3. Prahova – Dâmboviţa
4. Cluj – Maramureş
5. Bihor – Arad
6. Argeş – Sibiu
7. Bucureşti – Ilfov
8. Braşov – Mureş
9. Ialomiţa – Buzău
10. Călăraşi – Giurgiu
11. Harghita – Covasna
12. Dolj – Gorj
13. Olt – Vâlcea
14. Sălaj – Satu Mare
15. Bistriţa-Năsăud – Suceava
16. Bacău – Botoşani
17. Brăila – Vaslui
18. Galaţi – Iaşi
19. Neamţ – Vrancea
20. Caraş-Severin – Alba
21. Timiş – Hunedoara

Care, acum la final de sezon, arata ca vom avea urmatoarele meciuri pe 17 iunie 2017, incepand cu ora 18:00 (meciul tur), respectiv pe 24 iunie 2017 incepand cu ora 17:30 (returul).

  1. Vointa Saelele – CS Strehaia
  2. Delta Aegyssus – Farul Constanta
  3. Petrolul 52 Ploiesti – Dentas Tartasesti / Recolta Gura Sutii
  4. ACSF ALB Negru Al Studentilor Clujeni – Avantul Barsana / Lapusul Targu Lapus
  5. Diosig Bihardioszeg – Soimii Lipova
  6. Unirea Bascov – Paltinis Rasinari / FC Avrig
  7. Progresul Spartac 1944 – CSO Bragadiru / Vointa Crevedia II
  8. ASF Zarnesti / Viitorul Ghimbav – Muresul Rusii Munti
  9. CS Amara – Metalul Buzau
  10. Agricola Borcea – AS Mihai Bravu / Petrolul Roata
  11. Pro Muresul Toplita – KSE Targu Secuiesc
  12. Viitorul Carcea / Tractorul Cetate – International Balesti
  13. AS Milcov – Viitorul Daesti
  14. CS Dumbrava Galgau-Almasului – Unirea Tasnad
  15. ACS Dumitra – Bucovina Radauti
  16. Viitorul Curita – TransDor Tudora / Sanatatea Darabani
  17. CS Faurei – Vitis Suletea / FC Garceni
  18. SC Otelul Galati – Unirea Mircesti
  19. Teiul Poiana Teiului – CSM Focsani 2007
  20. Viitorul Caransebes – Surianu Sebes
  21. ACS Ghiroda – Inter Petrila

Cam astea sunt meciurile. Ceva prognosticuri ?

Baraj promovare Liga 3 2014-2015 – Rezultate

Rezultatele finale ale barajului pentru promovare in Liga 3 din Romania, sezonul 2014-2015

Progresul Pecica (Arad) – Performanta Ighiu (Alba) 0-5 (in tur 1-1, 1-6 la general)

Flacara Horezu (Valcea) – Magura Cisnadie (Sibiu) 1-2 (in tur 0-0, 1-2 la general)

AS Milcov (Olt) – Sporting Turnu Magurele (Teleorman) 1-3 (in tur 0-2, 1-5 la general)

Vointa Lupac (Caras-Severin) – ASU Politehnica Timisoara (Timis) 2-1 (in tur 1-5, 3-6 la general)

Bucovina II Pojorata (Suceava) – Inter Dorohoi (Botosani) 0-0, 2-3 dupa penaltiuri (o-0 in tur)

Unirea Bascov (Arges) – FC Aninoasa (Dambovita) 1-2 (in tur 1-2, 2-4 la general)

CS Panciu (Vrancea) – Victoria Traian (Braila) 6-3 (in tur 1-1, 7-4 la general)

Unirea Fierbinti (Ialomita) – Petrolistul Boldesti (Prahova) 0-3 (in tur 0-3, 0-6 la general)

Luceafarul Balan (Salaj) – Olimpia II Satu Mare 5-2 (in tur 1-2, 6-4 la general)

Avantul Valea Marului (Galati) – Olimpia Ramnicu Sarat (Buzau) 0-6 (in tur 1-1, 1-7 la general)

Gilortul Targu Carbunesti (Gorj) – Cetate Deva (Hunedoara) 1-3 (in tur 2-8, 3-11 la general)

Arsenal Malu (Giurgiu) – FC Voluntari II (Ilfov) 0-3 (in tur 1-6, 1-9 la general)

Pandurii Cerneti (Mehedinti) – CS Universitatea II Craiova (Dolj) 0-8 (0-4 in tur, 0-12 la general)

Viitorul Ungheni (Mures) – Infratirea Agromec Harman (Brasov) 4-6 (in tur 0-2, 4-8 la general)

Nemere Ghelnita (Covasna) – AFC Odorheiu Secuiesc (Harghita) 0-5 (in tur 1-1, 1-6 la general)

Granitul Babadag (Tulcea) – Viitorul II Constanta (Constanta) 1-5 (in tur 0-2, 1-7 la general)

Vointa Cetate (Bistrita-Nasaud) – Fotbal Comuna Recea (Maramures) 3-2  (in tur 1-3, 4-5 la general)

Speranta Raucesti (Neamt) – Unirea Mircesti (Iasi) 1-1 (in tur 2-1, 3-2  la general)

Luceafarul Oradea (Bihor) – Potaissa Turda (Cluj) – bihorenii au castigat prin neprezentarea turdenilor, care nu au avut bani plata organizarii si desfasurarii jocului de baraj

CSM Oltenita (Calarasi) – FC Chitila (Bucuresti) – echipa din Oltenita a promovat, dupa ce Chitila a anuntat ca nu va participa la baraj din cauza problemelor financiare

Atletico Vaslui (Vaslui) – Sport Club II Bacau (Bacau) – echipa nou infiintata in acest an, cei de la Atletico Vaslui si-au asigurat promovarea fara a mai juca nici un baraj, pentru ca cei de la Bacau s-au retras de la acesta din cauza problemelor financiare.

Cel mai probabil aceste echipe vor merge in urmatoarele serii:

Seria 1: Inter Dorohoi, CS Panciu, AFC Odorheiu Secuiesc,  Speranta Raucesti, Atletico Vaslui.

Seria 2: Olimpia Ramnicu Sarat, FC Voluntari II, Viitorul II Constanta, CSM Oltenita.

Seria 3: Sporting Turnu Magurele, FC Aninoasa, Petrolistul Boldesti, Infratirea Agromec Harman.

Seria 4: ASU Politehnica Timisoara, Cetate Deva, CS Universitatea II Craiova, Magura Cisnadie.

Seria 5: Performanta Ighiu, Luceafarul Oradea, Luceafarul Balan, Fotbal Comuna Recea,

{2012-2013} Rezultate baraj promovare Liga 3

Rezultatele inregistrate in cele 21 de meciuri de baraj pentru promovarea in Liga 3

Izbanda Hagilarea Mihail Kogalniceanu (Tulcea) – Conpet Ciresu (Braila) 5-6 (2-2, 3-4 dupa penaltiuri)

FC Pojorata (Suceava) – Viitorul Targu Frumos (Iasi) 2-1

Muresul Ludus (Mures) – Csikszereda Miercurea Ciuc (Harghita) 3-2

Cetatea Targu Neamt (Neamt) – Luceafarul Mihai Eminescu (Botosani) 2-1

FC Garceni (Vaslui) – Sporting Liesti (Galati) 3-5

Callatis Mangalia (Constanta) – Vointa Cocora (Ialomita) 9-1

Venus Independenta (Calarasi) – CS Corbeanca (Ilfov) 2-3

FC Bolintin Vale Malu Spart (Giurgiu) – Atletic Bradu (Arges) 0-6

FC Bals (Olt) – Sporting Rosiori de Vede (Teleorman) 1-0

FC Chitila (Bucuresti) – Gloria Cornesti (Dambovita) 0-1

FCM Campina (Prahova) – Vointa Lanuri (Buzau) 6-0

National Golesti (Vrancea) – AS Negri (Bacau) 1-2

FC Papauti (Covasna) – FC Rasnov (Brasov) 7-1

FCM Baia Mare (Maramures) – ACS Heniu Prundu Bargaului (Bistrita-Nasaud) 5-0

Somesul Caraseu (Satu Mare) – Unirea Jucu (Cluj) 0-1

CS Ineu (Arad) – Kinder Junior Oradea (Bihor) 1-0

Rapid Jibou (Salaj) – CSO Cugir (Alba) 0-4

CS Nova Mama Mia Becicherecu Mic (Timis) – Metalul Otelul Rosu (Caras-Severin) 3-0

Hidro Ramnicu Valcea (Valcea) – FC Avrig (Sibiu) 1-3

Stiinta Turceni (Gorj) – Universitatea Petrosani (Hunedoara) 2-0

Recolta Dancea (Mehedinti) – AS Podari (Dolj) 2-9

(echipele ingrosate cu albastru au obtinut promovarea in Liga 3)