Tag: Cernomoret Odessa

{2013-2014} Extragerea 16-zecimi & optimi Europa League

Astazi la Nyon, incepand cu ora 14:00, are loc extragerea 16-zecimilor si optimilor de finala ale UEFA Europa League, competitie in care, ca si in optimile UEFA Champions League, nu mai avem nici o reprezentanta. Sunt in schimb 12 echipe din estul Europei in aceasta competitie.

Europa League – 16-zecimile de finala

Dnipro Dnipropetrovsk (Ucraina) – Tottenham Hottspur (Anglia)

Betis Sevilla (Spania) – Rubin Kazan (Rusia)

Swansea (Anglia) – Napoli (Italia)

Juventus Torino (Italia) – Trabzonspor (Turcia)

NK Maribor (Slovenia) – Sevilla (Spania)

Viktoria Plzen (Cehia) – Sahtior Donetsk (Uraina)

Cernomorets Odessa (Ucraina) – Olympique Lyon (Franta)

Lazio Roma (Italia) – Ludogorets Razgrad (Bulgaria)

Esbjerg (Danemarca) – Fiorentina (Italia)

Ajax Amsterdam (Olanda) – Salzburg (Austria)

Maccabi Tel-Aviv (Israel) – Basel (Elvetia)

FC Porto (Portugalia) – Eintracht Frankfurt (Germania)

Anzhi Makhachkala (Rusia) – Genk (Belgia)

Dinamo Kiev (Ucraina) – Valencia (Spania)

PAOK Salonic (Grecia) – Benfica Lisabona (Portugalia)

Slovan Liberec (Cehia) – AZ Alkmaar (Olanda)

Europa League – optimi de finala

Slovan Liberec (Cehia) РAZ Alkmaar (Olanda) vs Anzhi Makhachkala (Rusia) РGenk (Belgia)

Lazio Roma (Italia) – Ludogorets Razgrad (Bulgaria) vs Dinamo Kiev (Ucraina) – Valencia (Spania)

FC Porto (Portugalia) – Eintracht Frankfurt (Germania) vs Swansea (Anglia) – Napoli (Italia)

Cernomorets Odessa (Ucraina) – Olympique Lyon (Franta) vs Viktoria Plzen (Cehia) – Sahtior Donetsk (Uraina

NK Maribor (Slovenia) – Sevilla (Spania) vs Betis Sevilla (Spania) – Rubin Kazan (Rusia)

Dnipro Dnipropetrovsk (Ucraina) – Tottenham (Anglia) vs PAOK Salonic (Grecia) – Benfica (Portugalia)

Maccabi Tel-Aviv (Israel) – Basel (Elvetia) vs Ajax Amsterdam (Olanda) – Salzburg (Austria)

Juventus Torino (Italia) – Trabzonspor (Turcia) vs Esbjerg (Danemarca) – Fiorentina (Italia)

{2013-2014} Grupe Europa League – Rezultate etapa 1

Rezultatele inregistrate in prima etapa a grupelor Europa League pentru sezonul 2013-2014

Valencia – Swansea 0-3

St. Gallen – Kuban Krasnodar 2-0

Dinamo Zagreb – Cernomoret Odessa 1-2

PSV Eindhoven – Ludogorets Razgrad 0-2

Salzburg – Elfsborg 4-0

Standard Liege – Esbjerg 1-2

Zulte Waregem – Wigan 0-0

NK Maribor – Rubin Kazan 2-5

Fiorentina – Pacos de Ferreira 3-0

Pandurii Targu Jiu – Dnipro Dnepropetrovsk 0-1

Eintracht Frankfurt – Bordeaux 3-0

Maccabi Tel Aviv – APOEL Nicosia 0-0

Dinamo Kiev – Genk 0-1

Thun – Rapid Viena 1-0

Freiburg – Slovan Liberec 2-2

Estoril Praia – Sevilla 1-2

Betis – Olympique Lyon 0-0

Vitoria Guimaraes – NK Rijeka 4-0

Apollon Limassol – Trabzonspor 1-2

Lazio Roma – Legia Varsovia 1-0

Sheriff Tiraspol – Anzhi Makhachkala 0-0

Tottenham – Tromso 3-0

PAOK Salonic – Sahtior Karagandy 2-1

Maccabi Haifa – AZ Alkmaar 0-1

{2013-2014} Ucraina – Premier League – Rezultate etapa 1

Ucraina Premier League – rezultatele inregistrate in cadrul primei etape, sezonul 2013-2014

Tavriya Simferopol – Zorya Luhansk 0-2

Metalurg Zaporojie – Ilychivets Mariuopol 0-1

Dnipro Dnipropetrovsk – Arsenal Kiev 3-0

Karpaty Lvov – Vorskla Poltava 0-2

Sahtior Donetk – Zakarpattia Uzhhorod 2-0

Dinamo Kiev – Volyn Lutsk 1-1

Sevastopol – Cernomoret Odessa 1-1

Metalist Harkov – Metalurg Donetk 1-0