Tag: Chindia Targoviste

{2017-2018} Liga 2 Romania – Etapa 11

Liga 2 – Rezultatele inregistrate in cel de-al doilea esalon din Romania in cea de-a opta etapa a sezonului 2017-2018

Chindia Targoviste – Sportul Snagov 1-0

Metaloglobus Bucuresti – FC Arges 1-1

Academica Clinceni – Dacia Unirea Braila 2-1

CS Balotesti – Luceafarul Oradea 2-2

CS Afumati – Foresta Suceava 2-2

Dunarea Calarasi – Stiinta Miroslava 6-0

Olimpia Satu Mare – ASU Poli Timisoara 0-2

FC Hermannstadt – Ripensia Timisoara 2-0

UTA Arad – Pandurii Targu Jiu 2-2

CS Mioveni – ASA Targu Mures 2-1

{2017-2018} Liga 2 – Etapa 10

Liga 2 – rezultatele inregistrate in cea de-a zecea etapa a sezonului 2017-2018 din esalonul secund romanesc.

ASA Targu Mures – Academica Clinceni 1-1

Sportul Snagov – UTA Arad 0-0

Pandurii Targu Jiu – Olimpia Satu Mare 0-1

Stiinta Miroslava – CS Afumati 0-0

Foresta Suceava – CS Balotesti 2-1

Luceafarul Oradea – Hermannstadt 0-0

Ripensia Timisoara – CS Mioveni 0-1

Dacia Unirea Braila – Metaloglobus Bucuresti 2-1

FC Arges – Chindia Targoviste 0-0

ASU Poli Timisoara – Dunarea Calarasi 0-1

{2014-2015} Cupa Romaniei – Extragerea 16-zecimi de finala

Extragerea 16-zecimilor de finala ale Cupei Romaniei la fotbal a avut loc astazi de la ora 14:00, iar in aceasta faza a competitiei vom putea urmari urmatoarele meciuri:

CS Mioveni – Astra Giurgiu

Viitorul Axintele – CFR Cluj

ACS Berceni – Steaua Bucuresti

Unirea Jucu – Petrolul Ploieşti

Fortuna Poiana Câmpina – Dinamo Bucuresti

Şoimii Pîncota – Pandurii Tîrgu Jiu

Săgeata Năvodari – Viitorul Constanta

FC Caransebeş – CS U Craiova

FC Bihor – Universitatea Cluj

CF Brăila – Oţelul Galaţi

SC Bacău – Ceahlăul Piatra Neamţ

Chindia Târgovişte – FC Braşov

Rapid Suceava – Gaz Metan Mediaş

CSM Rîmnicu Vîlcea – CSMS Iaşi

Rapid Bucureşti – FC Botoşani

Concordia Chiajna – ASA Târgu-Mureş

Meciurile se vor disputa in zilele de 22, 23 si 24 septembrie 2014, intr-o singura mansa, echipele care sunt primele fiind cele gazda.

Steaua Bucuresti nu va pleca departe de Bucuresti in aceasta faza a competitiei, urmand a juca chiar langa Bucuresti, la Berceni cu echipa din localitate. Castigatoarea Cupei Romaniei la Fotbal, Astra Giurgiu va juca in deplasare la CS Mioveni, o echipa care nu are un start foarte bun de sezon, iar Dinamo se va deplasa la “echipa satelit” din Campina, Fortuna Poiana Campina.

CS U Craiova nu va avea nici ea un drum foarte lung, mergand doar pana la Caransebes pentru disputa cu echipa de Liga Secunda. In aceasta faza a competitiei au ajuns si trei echipe din Liga 3:

Unirea Jucu va intalni pe castigatoarea Cupei de acum doi ani, Petrolul Ploiesti

Viitorul Axintele va primi acasa pe cei de la CFR Cluj, echipa care a castigat Cupa Romaniei de 3 ori pana acum.

Chindia Targoviste va primi acasa pe Fc Brasov, fiind probabil singura echipa din Liga 3 cu sanse reale de a ajunge in optimile de finala.

Vom avea si doua dueluri de prima Liga in 16-zecimile de finala.  Concordia Chiajna primeste acasa pe ASA Targu Mures, in timp ce FC Botosani vine la Bucuresti pentru duelul cu Rapid Bucuresti.

Program Liga 3 – Seria 3 pentru sezonul 2014-2015

Extragerea tintarului pentru Liga 3 a avut loc astazi, fiind programat pe baza tabelei Berger pentru 14 echipe (sau 13, in doua din serii). In Seria 3 se afla echipe din judetele Ilfov, Dolj, Dambovita, Arges, Teleorman, Olt si Prahova.

Echipe Seria 3 din Liga 3

CS Podari, FCM Targoviste, Chindia Targoviste, Urban Titu, Dinicu Golescu Campulung, FC Afumati, Inter Clinceni, Atletic Bradu, CS Stefanesti, CS Visina Noua, Sporting Rosiori, SCM Argesul Pitesti, Astra II, Concordia II Chiajna

Program Liga 3 – Seria 3 pentru sezonul 2014-2015

Etapa I – 30.08.2014

CS Podari – FCM Târgovişte
Chindia Târgovişte – Urban Titu
CN Dinicu Golescu – FC Afumaţi
Inter Clinceni – Atletic Bradu
CS Ştefăneşti – Vişina Nouă
Sporting Roşiori – SCM Argeşul Piteşti
Astra II – Concordia Chiajna II

Etapa a II-a – 06.09.2014

Urban Titu – CS Podari
FC Afumaţi – Chindia Târgovişte
Atletic Bradu – CN Dinicu Golescu
Vişina Nouă – Inter Clinceni
SCM Argeşul Piteşti – CS Ştefăneşti
Concordia Chiajna II – Sporting Roşiori
FCM Târgovişte – Astra II

Etapa a III-a – 13.09.2014

Urban Titu – FCM Târgovişte
CS Podari – FC Afumaţi
Chindia Târgovişte – Atletic Bradu
CN Dinicu Golescu – Vişina Nouă
Inter Clinceni – SCM Argeşul Piteşti
CS Ştefăneşti – Concordia Chiajna II
Sporting Roşiori – Astra II

Etapa a IV-a – 20.09.2014

FC Afumaţi – Urban Titu
Atletic Bradu – CS Podari
Vişina Nouă – Chindia Târgovişte
SCM Argeşul Piteşti – CN Dinicu Golescu
Concordia Chiajna II – Inter Clinceni
Astra II – CS Ştefăneşti
FCM Târgovişte – Sporting Roşiori

Etapa a V-a – 27.09.2014

FC Afumaţi – FCM Târgovişte
Urban Titu – Atletic Bradu
CS Podari – Vişina Nouă
Chindia Târgovişte – SCM Argeşul Piteşti
CN Dinicu Golescu – Concordia Chiajna II
Inter Clinceni – Astra II
CS Ştefăneşti – Sporting Roşiori

Etapa a VI-a – 04.10.2014

Atletic Bradu – FC Afumaţi
Vişina Nouă – Urban Titu
SCM Argeşul Piteşti – CS Podari
Concordia Chiajna II – Chindia Târgovişte
Astra II – CN Dinicu Golescu
Sporting Roşiori – Inter Clinceni
FCM Târgovişte – CS Ştefăneşti

Etapa a VII-a – 11.10.2014

FCM Târgovişte – Atletic Bradu
FC Afumaţi – Vişina Nouă
Urban Titu – SCM Argeşul Piteşti
CS Podari – Concordia Chiajna II
Chindia Târgovişte – Astra II
CN Dinicu Golescu – Sporting Roşiori
Inter Clinceni – CS Ştefăneşti

Etapa a VIII-a – 18.10.2014

Vişina Nouă – Atletic Bradu
SCM Argeşul Piteşti – FC Afumaţi
Concordia Chiajna II – Urban Titu
Astra II – CS Podari
Sporting Roşiori – Chindia Târgovişte
CS Ştefăneşti – CN Dinicu Golescu
Inter Clinceni – FCM Târgovişte

Etapa a IX-a – 25.10.2014

FCM Târgovişte – Vişina Nouă
Atletic Bradu – SCM Argeşul Piteşti
FC Afumaţi – Concordia Chiajna II
Urban Titu – Astra II
CS Podari – Sporting Roşiori
Chindia Târgovişte – CS Ştefăneşti
CN Dinicu Golescu – Inter Clinceni

Etapa a X-a – 01.11.2014

SCM Argeşul Piteşti – Vişina Nouă
Concordia Chiajna II – Atletic Bradu
Astra II – FC Afumaţi
Sporting Roşiori – Urban Titu
CS Ştefăneşti – CS Podari
Inter Clinceni – Chindia Târgovişte
CN Dinicu Golescu – FCM Târgovişte

Etapa a XI-a – 08.11.2014

FCM Târgovişte – SCM Argeşul Piteşti
Vişina Nouă – Concordia Chiajna II
Atletic Bradu – Astra II
FC Afumaţi – Sporting Roşiori
Urban Titu – CS Ştefăneşti
CS Podari – Inter Clinceni
Chindia Târgovişte – CN Dinicu Golescu

Etapa a XII-a – 15.11.2014

Concordia Chiajna II – SCM Argeşul Piteşti
Astra II – Vişina Nouă
Sporting Roşiori – Atletic Bradu
CS Ştefăneşti – FC Afumaţi
Inter Clinceni – Urban Titu
CN Dinicu Golescu – CS Podari
Chindia Târgovişte – FCM Târgovişte

Etapa a XIII-a – 22.11.2014

FCM Târgovişte – Concordia Chiajna II
SCM Argeşul Piteşti – Astra II
Vişina Nouă – Sporting Roşiori
Atletic Bradu – CS Ştefăneşti
FC Afumaţi – Inter Clinceni
Urban Titu – CN Dinicu Golescu
CS Podari – Chindia Târgovişte

Etapa a XIV-a – 07.03.2015

FCM Târgovişte – CS Podari
Urban Titu – Chindia Târgovişte
FC Afumaţi – CN Dinicu Golescu
Atletic Bradu – Inter Clinceni
Vişina Nouă – CS Ştefăneşti
SCM Argeşul Piteşti – Sporting Roşiori
Concordia Chiajna II – Astra II

Etapa a XV-a – 14.03.2015

CS Podari – Urban Titu
Chindia Târgovişte – FC Afumaţi
CN Dinicu Golescu – Atletic Bradu
Inter Clinceni – Vişina Nouă
CS Ştefăneşti – SCM Argeşul Piteşti
Sporting Roşiori – Concordia Chiajna II
Astra II – FCM Târgovişte

Etapa a XVI-a – 21.03.2015

FCM Târgovişte – Urban Titu
FC Afumaţi – CS Podari
Atletic Bradu – Chindia Târgovişte
Vişina Nouă – CN Dinicu Golescu
SCM Argeşul Piteşti – Inter Clinceni
Concordia Chiajna II – CS Ştefăneşti
Astra II – Sporting Roşiori

Etapa a XVII-a – 28.03.2015

Urban Titu – FC Afumaţi
CS Podari – Atletic Bradu
Chindia Târgovişte – Vişina Nouă
CN Dinicu Golescu – SCM Argeşul Piteşti
Inter Clinceni – Concordia Chiajna II
CS Ştefăneşti – Astra II
Sporting Roşiori – FCM Târgovişte

Etapa a XVIII-a – 04.04.2015

FCM Târgovişte – FC Afumaţi
Atletic Bradu – Urban Titu
Vişina Nouă – CS Podari
SCM Argeşul Piteşti – Chindia Târgovişte
Concordia Chiajna II – CN Dinicu Golescu
Astra II – Inter Clinceni
Sporting Roşiori – CS Ştefăneşti

Etapa a XIX-a – 11.04.2015

FC Afumaţi – Atletic Bradu
Urban Titu – Vişina Nouă
CS Podari – SCM Argeşul Piteşti
Chindia Târgovişte – Concordia Chiajna II
CN Dinicu Golescu – Astra II
Inter Clinceni – Sporting Roşiori
CS Ştefăneşti – FCM Târgovişte

Etapa a XX-a – 18.04.2015

Atletic Bradu – FCM Târgovişte
Vişina Nouă – FC Afumaţi
SCM Argeşul Piteşti – Urban Titu
Concordia Chiajna II – CS Podari
Astra II – Chindia Târgovişte
Sporting Roşiori – CN Dinicu Golescu
CS Ştefăneşti – Inter Clinceni

Etapa a XXI-a – 25.04.2015

Atletic Bradu – Vişina Nouă
FC Afumaţi – SCM Argeşul Piteşti
Urban Titu – Concordia Chiajna II
CS Podari – Astra II
Chindia Târgovişte – Sporting Roşiori
CN Dinicu Golescu – CS Ştefăneşti
FCM Târgovişte – Inter Clinceni

Etapa a XXII-a – 02.05.2015

Vişina Nouă – FCM Târgovişte
SCM Argeşul Piteşti – Atletic Bradu
Concordia Chiajna II – FC Afumaţi
Astra II – Urban Titu
Sporting Roşiori – CS Podari
CS Ştefăneşti – Chindia Târgovişte
Inter Clinceni – CN Dinicu Golescu

Etapa a XXIII-a – 09.05.2015

Vişina Nouă – SCM Argeşul Piteşti
Atletic Bradu – Concordia Chiajna II
FC Afumaţi – Astra II
Urban Titu – Sporting Roşiori
CS Podari – CS Ştefăneşti
Chindia Târgovişte – Inter Clinceni
FCM Târgovişte – CN Dinicu Golescu

Etapa a XXIV-a – 16.05.2015

SCM Argeşul Piteşti – FCM Târgovişte
Concordia Chiajna II – Vişina Nouă
Astra II – Atletic Bradu
Sporting Roşiori – FC Afumaţi
CS Ştefăneşti – Urban Titu
Inter Clinceni – CS Podari
CN Dinicu Golescu – Chindia Târgovişte

Etapa a XXV-a – 23.05.2015

SCM Argeşul Piteşti – Concordia Chiajna II
Vişina Nouă – Astra II
Atletic Bradu – Sporting Roşiori
FC Afumaţi – CS Ştefăneşti
Urban Titu – Inter Clinceni
CS Podari – CN Dinicu Golescu
FCM Târgovişte – Chindia Târgovişte

Etapa a XXVI-a – 30.05.2015

Concordia Chiajna II – FCM Târgovişte
Astra II – SCM Argeşul Piteşti
Sporting Roşiori – Vişina Nouă
CS Ştefăneşti – Atletic Bradu
Inter Clinceni – FC Afumaţi
CN Dinicu Golescu – Urban Titu
Chindia Târgovişte – CS Podari

{2013-2014} Liga 3 – Seria 6 – Rezultate etapa 21

Liga 3 – Seria 6 – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul douazeci si unu a sezonului 2013-2014

FCM Targoviste – FCM Campina 0-3

Avantul Reghin – FC Papauti 4-1

Conpet Ploiesti – Urban Titu 0-0

FC Zagon – Atletic Bradu 1-1

SCM Arges Pitesti – Chindia Targoviste 1-1

Fortuna Poiana Campina – Civitas Fagaras 3-0 (oaspetii s-au retras)

Clasament Liga 3 – Seria 6 dupa 21 de etape din sezonul 2013-2014

LocEchipapuncte
1Fortuna Poiana Câmpina48
2Chindia Târgovişte48
3SCM Argeş Piteşti45
4FC Zagon38
5Atletic Bradu37
6FCM Câmpina36
7Conpet Ploieşti23
8FCM Avântul Reghin22
9ACS Urban Titu19
10FC Păpăuţi17
11FCM Târgovişte16
12CSM Făgăraş2

{2013-2014} Cupa Romaniei – Optimi

Meciurile din optimile de finala ale Cupa Romaniei la fotbal, sezonul 2013-2014

Chindia Târgovişte – Dinamo Bucuresti

Rapid Bucuresti – Petrolul Ploiesti

Ripensia Timişoara – Pandurii Târgu Jiu

FC Vaslui – FC Botoşani

Steaua Bucuresti – ACS Poli Timişoara

Gaz Metan Medias – Astra Giurgiu

Oţelul Galati – Corona Brasov

FC Braşov – Viitorul Constanta

{2013-2014} Cupa Romaniei – Rezultate 16-zecimi

Meciurile din 16-zecimile Cupei Romaniei la fotbal, sezonul 2013-2014

Pandurii Targu Jiu – Farul Constanţa 4-0

Astra Giurgiu – ACS Berceni 4-1

Steaua Bucuresti – Avântul Bârsana 4-0

Dinamo Bucuresti – Sănătatea Cluj 4-0

FC Vaslui – Metalul Reşiţa 1-0

Universitatea Craiova – Petrolul Ploieşti 0-1

FCM Dorohoi – Viitorul Constanţa 0-3

Ripensia Timişoara – Universitatea Cluj 2-1

Rapid Bucuresti – Ceahlăul Piatra Neamţ 3-1

Corona Braşov – FC Bacău 1-0

Petrolistul Boldeşti – Gaz Metan Mediaş 0-4

FC Bihor – ACS Poli Timişoara 0-1

Gloria Buzău – FC Botoşani 0-2 (dupa prelungiri)

Chindia Târgovişte – Săgeata Năvodari 2-0

FC Braşov – CFR Cluj 3-1

Oţelul Galaţi – Concordia Chiajna 6-2

{2013-2014} Liga 3 – Seria 6 – Rezultate etapa 3

Liga 3 – Seria 6 – Rezultatele inregistrate in cea de-a treia etapa a sezonului 2013-2014

Conpet Ploiesti – FCM Targoviste 1-1

Avantul Reghin – FC Zagon 0-0

Urban Titu – Civitas Fagaras 2-1

Atletic Bradu – Chindia Targoviste 0-0

FCM Campina – SCM Arges Pitesti 3-1

FC Papauti – Fortuna Poiana Campina 1-6

{2013-2014} Turul 5 Cupa Romaniei – Rezultate

Rezultatele inregistrate in Turul 5 al Cupei Romaniei la fotbal, editia 2013/2014

Sanatatea Cluj (Cluj) – ASA Targu Mures (Mures) 0-0 (5-4 dupa penaltiuri)

FC Voluntari (Ilfov) – Rapid Bucuresti (Bucuresti) 0-1

Chindia Targoviste (Dambovita) – CSU Craiova (Dolj) 1-1 (3-1 dupa prelungiri)

CS Balotesti (Ilfov) – ACS Berceni (Ilfov) 0-2

FCM Dorohoi (Botosani) – CSMS Iasi (Iasi) 3-2

SC Bacău (Bacau) – Dunărea Galaţi (Galati) 2-0

Farul Constanta (Constanta) – CF Braila (Braila) 1-0

Gloria Buzau (Buzau) – FC Clinceni (Ilfov) 2-0

Petrolistul Boldesti (Prahova) – Unirea Tarlungeni (Brasov) 2-1

CSM Ramnicu Valcea (Valcea) – Universitatea Craiova (Dolj) 1-2

Aurul Brad (Hunedoara) – Metalul Resita (Caras-Severin) 0-4

Ripensia Timisoara (Timis) – UTA Arad (Arad) 3-0

FC Hidiselul de Sus (Bihor) – FC Bihor Oradea (Bihor) 1-1 (1-3 dupa prelungiri)

Avantul Barsana (Maramures) – Gloria Bistrita (Bistrita-Nasaud) 3-2

Celor 14 echipe calificate in 16-zecimile Cupei Romaniei se vor alatura cele 18 echipe din Liga 1. Extragerea 16-zecimilor Cupei Romaniei la Fotbal va avea saptamana viitoare.

{2013-2014} Liga 3 – Seria 6 – Rezultate etapa 2

Liga 3 – Seria 6 – Rezultatele inregistrate in cea de-a doua etapa a sezonului 2013-2014

Conpet Ploiesti – Avantul Reghin 0-0

SCM Arges Pitesti – FC Papauti 3-1

Fortuna Poiana Campina – Urban Titu 3-0

Civitas Fagaras – Atletic Bradu 0-1

FCM Targoviste – Chindia Targoviste 0-2

FC Zagon – FCM Campina 1-0