Tag: fc avrig

{2017-2018} Liga 3 Romania – Etapa 8

Liga 3 – Rezultatele inregistrate in cele cinci serii din Liga 3 in cea de-a opta etapa a sezonului 2017-2018

Seria 1

Aerostar Bacau – Csikszereda Miercurea Ciuc 3-0
Metalosport Galati – Sporting Liesti 0-11
AFC Harman – CSM Roman 1-2
Otelul Galati – KSE Targu Secuiesc 1-1
AFC Odorheiu Secuiesc – Avantul Valea Marului 2-0
CSM Focsani – CSM Pascani 2-1
Bucovina Radauti – Sanatatea Darabani 2-1

Seria 2

Axiopolis Cernavoda – Sportul Chiscani 6-0
FC Voluntari II – FCSB II 4-4
CSM Ramnicu Sarat – Spartac Bucuresti 0-2
Unirea Slobozia – CSM Oltenita 4-1
Agricola Borcea – Inainte Modelu 3-3
Victoria Traian – Metalul Buzau 1-4
SSC Farul Constanta – Delta Dobrogea 5-1

Seria 3

CS Tunari – CS Mioveni II 1-0
Flacara Moreni – Atletic Bradu 0-0
Concordia Chiajna II – Vointa Turnu Magurele 2-2
Petrolul 52 Ploiesti – FCM Alexandria 1-1
Sporting Rosiori – SC Popesti-Leodeni 1-3
FC Aninoasa – Astra II 2-2
Urban Titu – Viitorul Domnesti – anulat

Seria 4

ACSO Filiasi – CSM Lugoj 1-1
FC Hermannstadt II – Mama Mia Becicherecu Mic 3-0
Cetate Deva – ACS Ghiroda 2-0
Millenium Giarmata – Soimii Lipova 2-1
Gloria Lunca Teuz – CNP Timisoara 3-1
International Balesti – CSM Scolar Resita 1-2
CS Sirineasa – CS U Craiova II 2-0

Seria 5

Performanta Ighiu – Avantul Reghin 3-0
CFR Cluj II – Comuna Recea 1-0
Industria Galda de Jos – Metalurgistul Cugir 1-1
Unirea Dej – Sparta Medias 1-2
Unirea Tasnad – CS Iernut 3-1
Viitorul Ghimbav – Sanatatea Cluj 0-2
Universitatea Cluj – FC Avrig 4-0

{2017-2018} Liga 3 – Etapa 7

Liga 3 Romania – rezultatele inregistrate in cea de-a saptea etapa a sezonului 2017-2018 din cel de-al treilea esalon romanesc.

Seria 1

CSM Pascani – AFC Odorheiu Secuiesc 3-2
CSM Roman – Aerostar Bacau 1-1
Bucovina Radauti – Metalosport Galati 6-0
Sanatatea Darabani – CSM Focsani 2-4
Avantul Valea Marului – Otelul Galati 1-4
KSE Targu Secuiesc – AFC Harman 2-0
Olimpic Cetate – Sporting Liesti 3-2

Seria 2

CSM Ramnicu Sarat – Axiopolis Cernavoda 0-5
Delta Dobrogea – Victoria Traian 2-1
Inainte Modelu – FC Voluntari II 2-4
FCSB II – Unirea Slobozia 1-3
Spartac Bucuresti – Farul Constanta 7-0
Metalul Buzau – Agricola Borcea 2-0
CSM Oltenita – Sportul Chiscani 1-1

Seria 3

FCM Alexandria – Concordia Chiajna II 2-1
Atletic Bradu – CS Tunari 0-2
CS Mioveni II – FC Aninoasa 2-3
Astra II – Sporting Rosiori 1-1
Vointa Turnu Magurele – Flacara Moreni 2-0
SC Popesti-Leordeni – Viitorul Domnesti 5-0
Petrolul 52 Ploiesti – Urban Titu – amanat

Seria 4

Millenium Giarmata – ACSO Filiasi 2-2
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Gloria Lunca Teuz 1-4
CNP Timisoara – CSM Lugoj 0-3
Soimii Lipova – ACS Sirineasa 1-1
ACS Ghiroda – International Balesti 4-2
CSM Scolar Resita – National Sebis 1-1
CS U Craiova – Cetate Deva

Seria 5

Sanatatea Cluj – Universitatea Cluj 0-0
Unirea Alba Iulia – Unirea Dej 2-0
Sparta Medias – CFR Cluj II 3-2
Metalurgistul Cugir – Avantu Reghin 3-1
Viitorul Ghimbav – Performanta Ighiu 1-3
FC Avrig – Unirea Tasnad 1-2
Comuna Recea – Industria Galda de Jos 1-2

{2013-2014} Liga 3 – Seria 4 – Rezultate etapa 21

Liga 3 – Seria 4 – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul douazeci si unu a sezonului 2013-2014

Vulturii Lugoj – Jiul Rovinari 2-1

FC Caransebes – FC Avrig 3-0 (oaspetii s-au retras)

FCM Resita 2012 – Nuovo Mama Mia Becicherecu Mic 0-5

Pandurii II Targu Jiu – FC Hunedoara 0-1

Muncitorul Resita – Millenium Giarmata 0-2

Stiinta Turceni sta.

Clasament Liga 3 – Seria 4 dupa 21 de etape din sezonul 2013-2014

LocEchipapuncte
1FC Caransebes46
2Nuova Mama Mia Becicherecu Mic43
3FC Hunedoara39
4Millenium Giarmata36
5Vulturii Lugoj29
6Pandurii II Targu Jiu28
7Stiinta Turceni19
8FCM Resita 201217
9Muncitorul Resita15
10Jiul Rovinari9
11Minerul Jilt Matasari0
12FC Avrig0

Puteti citi un review al etapei 21 din seria 4 pe Yes-Timisoara.ro

{2013-2014} Liga 3 – Seria 4 – Rezultate etapa 3

Liga 3 – Seria 4 – Rezultatele inregistrate in cea de-a treia etapa a sezonului 2013-2014

FCM Resita – Muncitorul Resita 1-0

Pandurii II Targu Jiu – FC Caransebes 2-1

FC Hunedoara – Vulturii Lugoj 1-0

FC Avrig – Stiinta Turceni 0-1

Mama Mia Becicherecu Mic – Jiul Rovinari 1-1

Millenium Giarmata – Minerul Jilt Matasari nu se disputa

{2013-2014} Liga 3 – Seria 4 – Rezultate etapa 2

Liga 3 – Seria 4 – Rezultatele inregistrate in cea de-a doua etapa a sezonului 2013-2014

FCM Resita – Pandurii II Targu Jiu 1-0

FC Caransebes – Millenium Giarmata 3-2

Vulturii Lugoj – Mama Mia Becicherecu Mic 0-0

Jiul Rovinari – FC Avrig 4-1

Muncitorul Resita – Stiinta Turceni 4-1

Minerul Matasari – FC Hunedoara nu se disputa, echipa din Matasari fiind la a doua etapa in care nu joaca si din aceasta cauza va fi probabil exclusa din campionat.

{2013-2014} Liga 3 – Seria 4 – Rezultate etapa 1

Liga 3 – Seria 4 – Rezultatele inregistrate in prima etapa a sezonului 2013-2014

Pandurii II Targu Jiu – Muncitorul Resita 1-1

Millenium Giarmata – FCM Resita 3-1

FC Hunedoara – FC Caransebes 0-1

FC Avrig – Vulturii Lugoj 1-3

Stiinta Turceni – Jiul Rovinari 1-1

Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Minerul Matasari nu s-a disputat

Program Competitional Liga 3 Seria 4 – Sezonul 2013-2014

Programul Competitional al Seriei a 4 a din Liga 3 pentru sezonul 2013-2014, serie in care se afla 12 echipe din judetele Timis, Caras-Severin, Hunedoara, Gorj si Sibiu – Pandurii II Targu Jiu, Muncitorul Resita, Millenium Giarmata, AFCM Resita, FC Hunedoara, FC Caransebes, Mama Mia Becicherecu Mic, Minerul Matasari, FC Avrig, Vulturii Lugoj, Stiinta Turceni si Jiul Rovinari.

Etapa 1 

Pandurii II Târgu Jiu – Muncitorul Reşiţa
Millenium Giarmata – AFCM Reşiţa
FC Hunedoara – FC Caransebeş
Becicherecu Mic – Minerul Mătăsari
FC Avrig – Vulturii Lugoj
Ştiinţa Turceni – Jiul Rovinari

Etapa 2   

AFCM Reşiţa – Pandurii II Târgu Jiu
FC Caransebeş – Millenium Giarmata
Minerul Mătăsari – FC Hunedoara
Vulturii Lugoj – Becicherecu Mic
Jiul Rovinari – FC Avrig
Muncitorul Reşiţa – Ştiinţa Turceni

Etapa 3

AFCM Reşiţa – Muncitorul Reşiţa
Pandurii II Târgu Jiu – FC Caransebeş
Millenium Giarmata – Minerul Mătăsari
FC Hunedoara – Vulturii Lugoj
Becicherecu Mic – Jiul Rovinari
FC Avrig – Ştiinţa Turceni

Etapa 4

FC Caransebeş – AFCM Reşiţa
Minerul Mătăsari – Pandurii II Târgu Jiu
Vulturii Lugoj – Millenium Giarmata
Jiul Rovinari – FC Hunedoara
Ştiinţa Turceni – Becicherecu Mic
Muncitorul Reşiţa – FC Avrig

Etapa 5

FC Caransebeş – Muncitorul Reşiţa
AFCM Reşiţa – Minerul Mătăsari
Pandurii II Târgu Jiu – Vulturii Lugoj
Millenium Giarmata – Jiul Rovinari
FC Hunedoara – Ştiinţa Turceni
Becicherecu Mic – FC Avrig

Etapa 6

Minerul Mătăsari – FC Caransebeş
Vulturii Lugoj – AFCM Reşiţa
Jiul Rovinari – Pandurii II Târgu Jiu
Ştiinţa Turceni – Millenium Giarmata
FC Avrig – FC Hunedoara
Becicherecu Mic – Muncitorul Reşiţa

Etapa 7

Muncitorul Reşiţa – Minerul Mătăsari
FC Caransebeş – Vulturii Lugoj
AFCM Reşiţa – Jiul Rovinari
Pandurii II Târgu Jiu – Ştiinţa Turceni
Millenium Giarmata – FC Avrig
FC Hunedoara – Becicherecu Mic

Etapa 8

Vulturii Lugoj – Minerul Mătăsari
Jiul Rovinari – FC Caransebeş
Ştiinţa Turceni – AFCM Reşiţa
FC Avrig – Pandurii II Târgu Jiu
Becicherecu Mic – Millenium Giarmata
FC Hunedoara – Muncitorul Reşiţa

Etapa 9

Muncitorul Reşiţa – Vulturii Lugoj
Minerul Mătăsari – Jiul Rovinari
FC Caransebeş – Ştiinţa Turceni
AFCM Reşiţa – FC Avrig
Pandurii II Târgu Jiu – Becicherecu Mic
Millenium Giarmata – FC Hunedoara

Etapa 10

Jiul Rovinari – Vulturii Lugoj
Ştiinţa Turceni – Minerul Mătăsari
FC Avrig – FC Caransebeş
Becicherecu Mic – AFCM Reşiţa
FC Hunedoara – Pandurii II Târgu Jiu
Millenium Giarmata – Muncitorul Reşiţa

Etapa 11

Pandurii II Târgu Jiu – Millenium Giarmata
AFCM Reşiţa – FC Hunedoara
FC Caransebeş – Becicherecu Mic
Minerul Mătăsari – FC Avrig
Vulturii Lugoj – Ştiinţa Turceni
Muncitorul Reşiţa – Jiul Rovinari

{2012-2013} Rezultate baraj promovare Liga 3

Rezultatele inregistrate in cele 21 de meciuri de baraj pentru promovarea in Liga 3

Izbanda Hagilarea Mihail Kogalniceanu (Tulcea) – Conpet Ciresu (Braila) 5-6 (2-2, 3-4 dupa penaltiuri)

FC Pojorata (Suceava) – Viitorul Targu Frumos (Iasi) 2-1

Muresul Ludus (Mures) – Csikszereda Miercurea Ciuc (Harghita) 3-2

Cetatea Targu Neamt (Neamt) – Luceafarul Mihai Eminescu (Botosani) 2-1

FC Garceni (Vaslui) – Sporting Liesti (Galati) 3-5

Callatis Mangalia (Constanta) – Vointa Cocora (Ialomita) 9-1

Venus Independenta (Calarasi) – CS Corbeanca (Ilfov) 2-3

FC Bolintin Vale Malu Spart (Giurgiu) – Atletic Bradu (Arges) 0-6

FC Bals (Olt) – Sporting Rosiori de Vede (Teleorman) 1-0

FC Chitila (Bucuresti) – Gloria Cornesti (Dambovita) 0-1

FCM Campina (Prahova) – Vointa Lanuri (Buzau) 6-0

National Golesti (Vrancea) – AS Negri (Bacau) 1-2

FC Papauti (Covasna) – FC Rasnov (Brasov) 7-1

FCM Baia Mare (Maramures) – ACS Heniu Prundu Bargaului (Bistrita-Nasaud) 5-0

Somesul Caraseu (Satu Mare) – Unirea Jucu (Cluj) 0-1

CS Ineu (Arad) – Kinder Junior Oradea (Bihor) 1-0

Rapid Jibou (Salaj) – CSO Cugir (Alba) 0-4

CS Nova Mama Mia Becicherecu Mic (Timis) – Metalul Otelul Rosu (Caras-Severin) 3-0

Hidro Ramnicu Valcea (Valcea) – FC Avrig (Sibiu) 1-3

Stiinta Turceni (Gorj) – Universitatea Petrosani (Hunedoara) 2-0

Recolta Dancea (Mehedinti) – AS Podari (Dolj) 2-9

(echipele ingrosate cu albastru au obtinut promovarea in Liga 3)

{2012-2013} Rezultate etapa 20 Liga IV Sibiu

Liga IV Sibiu – etapa 20, sezonul 2012/2013

Unirea Ocna Sibiului – FC Talmaciu 4-0

Progresul Terezian – Continental Sibiu 0-3

Fc Curciu – ASA Sibiu (joc amanat)

CS Agnita – FC Avrig 0-2

Unirea Miercurea Sibiului – CSU Vointa Sibiu (joc amanat)

Sparta Medias – Svisul Selimbar (joc anulat)