Tag: Fotbal Alba

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 30

Rezultatele inregistrate în ultima etapă a sezonului 2017-2018 din Liga 4 Alba. La finalul sezonului, CS Ocna Mureș a devenit campioana Liga 4 Alba și va disputa meciul de baraj pentru promovarea în Liga 3, în timp ce Rapid CFR Teiuș si Arieșul Apuseni Baia de Arieș vor retrograda în Liga 5, dacă vor mai juca și acolo

Liga 4 Alba - Sezonul 2017-2018

PosClubPWDLFAGDPts
1CS Ocna Mureș30216382334969
2Sportul Petresti30214581206167
3AFC Transalpina Șugag30193885404560
4Viitorul Sântimbru30176757312657
5Euro Șpring301811155381755
6Viitorul Spicul Daia Română301641061402152
7CS Zlatna301641067561152
8CIL Blaj30147952391349
9Olimpia Aiud30143135751645
10Fortuna Lunca Mureșului30136115249345
11AFC Metalu 2016 Aiud30117124867-1940
12Energia Săsciori3097144965-1634
13Vointa Stremt3073205075-2524
14Cuprirom Abrud3056194398-5521
15Rapid CFR Teiuș3023252382-599
16CS Arieșul Apuseni Baia de Aries3002281694-782

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 27

Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul douazeci si sapte din Liga 4 Alba, sezonul 2017-2018

In urma acestor rezultate, avem aproape sigur echipa care va reprezenta anul acesta judetul Alba in barajul pentru promovare in Liga 3.

CS Ocna Mures s-a impus in deplasarea cu principala contracandidata, Sportul Petresti si are nevoie de doar 2 puncte pentru a fi sigura ca va termina sezonul pe primul loc.

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 26

Rezultatele inregistrate in cea de-a douazeci si sasea etapa a sezonului 2017-2018 din Liga 4 Alba

PosClubPWDLFAGDPts
1CS Ocna Mureș30216382334969
2Sportul Petresti30214581206167
3AFC Transalpina Șugag30193885404560
4Viitorul Sântimbru30176757312657
5Euro Șpring301811155381755
6Viitorul Spicul Daia Română301641061402152
7CS Zlatna301641067561152
8CIL Blaj30147952391349
9Olimpia Aiud30143135751645
10Fortuna Lunca Mureșului30136115249345
11AFC Metalu 2016 Aiud30117124867-1940
12Energia Săsciori3097144965-1634
13Vointa Stremt3073205075-2524
14Cuprirom Abrud3056194398-5521
15Rapid CFR Teiuș3023252382-599
16CS Arieșul Apuseni Baia de Aries3002281694-782

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 25

Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul douazeci si cinci a sezonului 2017-2018

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 23

Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul douazeci si trei a sezonului 2017-2018 din Liga 4 Alba

Situatia in Liga 4 Alba s-a schimbat dupa cea de-a douazeci si treia etapa a sezonului 2017-2018, cu CS Ocna Mures trecand pe primul loc dupa victoria din deplasarea de la Stremt, cumulata cu egalul dintre Sportul Petresti si CIL Blaj. Cei de la Ocna Mures se afla cu un punct in fata celor de la Petresti, cu 7 etape inainte de final.

Transalpina Sugag, ocupanta locului 3, a pierdut contactul cu cele doua echipe in urma infrangerii de la Santimbru, echipa de pe locul 4, aflandu-se acum la 8 puncte de primul loc.

In cealalta parte a clasamentului nu sunt foarte multe schimbari. Cei de la Stremt au fost invinsi in aceasta etapa, deci isi pastreaza locul 14 in clasament, mai ales pentru ca meciul dintre Ariesul Apuseni Baia de Aries si Rapid CFR Teius, ultimele doua clasate, nu s-a disputat inca.

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 22

Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul douazeci si doi a sezonului 2018-2019 din Liga 4 Alba

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 9

Rezultatele inregistrate in cea de-a noua etapa a sezonului 2018-2019 din Liga 4 Alba

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 8

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cea de-a opta etapa a sezonului 2017-2018 din prima liga judeteana din Alba.

Energia Sasciori – CS Zlatna 0-3

CS Ocna Mures – Vointa Stremt 3-1

Rapid CFR Teius – Ariesul Apuseni Baia de Aries 5-1

CIL Blaj – Sportul Petresti

Metalul Aiud – Olimpia Aiud 1-0

Transalpina Sugag – Viitorul Santimbru 2-1

Viitorul Spicul Daia Romana – Cuprirom Abrud 7-1

Euro Spring – Fortuna Lunca Muresului 1-5

{2014-2015} Liga 5 Alba – Rezultate Etapa 11

Liga 5 Alba – Rezultatele inregistrate in cea de-a unsprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Seria 1

AS Panade – Tineretul Sona 1-1

Viitorul Biia – Spicul Bucerdea 2-4

Avantul Sancel – Dacia Mihalt 12-0

Partizanii Sanmiclaus – Viitorul Santimbru II 3-1

Craciunelul de Jos – Vointa Beldiu 3-3

Gaz Metan Valea Lunga – Nicolae Linca Cergau – amanat

Seria 2

AFC Unirea 1924 – Progresul Farau 10-1

Razboieni Cetate – Fortuna Lunca Muresului 3-0

Vointa Stremt – ACS Bagau 2-1

Muresul Gambas – Soimii Ciumbrud 4-2

National Radesti – FC Lopadea Noua 3-1

Sportul Livezile – Navobi Alba Iulia 9-1

Viitorul Unirea – Viitorul Vama Seaca 3-0

Seria 3

Muresul Vintu de Jos II – Andreas Alba Iulia 0-1

Viitorul Spicul – Independenta Cut 5-1

Limbenii Limba – Euro Spring II 1-3

Hidromecanica Sugag – Del Dodo Alba Iulia 3-0

Decebal Cricau – Activ Sport Ciugud 6-1

Muresul Salistea – Viitorul Rahau 0-4

{2014-2015} Liga 5 Alba – Seria 2 – Rezultate Etapa 12

Liga 5 Alba – Seria 2 – Rezultatele inregistrate in cea de-a doisprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Navobi Alba Iulia – ACS Bagau 1-11

FC Lopadea Noua – Sportul Livezile 0-5

Soimii Ciumbrud – AFC Unirea 1924 0-4

Viitorul Vama Seaca – National Radesti 4-6

Muresul Gambas – Vointa Stremt 2-0

Fortuna Lunca Muresului – Viitorul Unirea 2-2

Progresul Farau – AS Razboieni Cetate 2-1