Tag: fotbal arad

{2017-2018} Liga 4 Arad – Etapa 30

In urma rezultatelor din ultima etapa, s-a incheiat si sezonul din Liga 4 Arad (cu exceptia meciului dintre Vointa Mailat si CS Ineu, care ramane la decizia AJF Arad), lucrurile neputand sa se mai schimbe masiv.

La barajul de promovare pentru Liga 3 va fi Crisul Chisineu Cris, care a castigat Liga 4 Arad acum multe etape. In zona retrogradarii, probabil doar cei de la Victoria Nadlac vor retrograda in Liga 4, pentru a avea o Liga 4 Arad cu 16 echipe in sezonul urmator. Din Liga 5 probabil vor promova Podgoria Pancota si Vointa Macea / Speranta Turnu.

Rezultatele inregistrate in ultima etapa a sezonului 2017-2018 din Liga 4 Arad, sezonul 2017-2018

Paulisana Paulis – ACS Socodor 5-2

Soimii Simand – Crisul Chisineu Cris 3-10

Victoria Nadlac – CS Glogovat 2013 0-4

Cetate Savarsin – Victoria Flenac 3-2

Progresul Pecica – Unirea Santana 2-2

Frontiera Curtici – Victoria Zabrani 1-3

Vointa Mailat – CS Ineu

AFC UTA Arad sta.

Clasament Liga 4 Arad – Sezonul 2017-2018

LocEchipaMVEIGMGPGDP
1Crișul Chișineu Criș2826111331012379
2Unirea Sântana28195491325962
3Victoria Zăbrani28167582334955
4Progresul Pecica28148666293750
5CS Ineu27154875433249
6Păulișana Păuliș28129764531145
7ACS Socodor28116115953639
8CS Glogovăt28115124041-138
9Vointa Mailat2796125674-1833
10Victoria Felnac2895143860-2232
11Șoimii Șimand2884166788-2128
12AFC UTA Arad2864186997-2822
13Cetate Săvîrșin28622042125-8320
14Frontiera Curtici2853204387-4418
15Victoria Nădlac28631934134-10018

{2014-2015} Liga 4 Arad – Rezultate Etapa 13

Liga 4 Arad – Rezultatele inregistrate in cea de-a treisprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Progresul Pecica – Victoria Zabrani 3-1

Aqua Vest Arad – Soimii Lipova 1-0

Victoria Lunca Teuz – Banatul Sinicolau Mic 2-1

Vointa Mailat – Frontiera Curtici 2-1

Crisul Chisineu Cris – Paulisana Paulis 4-0

National Sebis II – UTA Batrana Doamna II 4-1

Unirea Santana sta.

Aceasta este si ultima etapa a turului de campionat, motiv pentru care pana la mijlocul lunii martie nu vor mai fi meciuri in Liga 4 Arad. Pana atunci, clasamentul dupa acest tur de campionat:

#EchipaMjVicEgInfGmGpGvPct
1 Progresul Pecica129032791827
2Victoria Zabrani127322012824
3Soimii Lipova127231914523
4Crisul Chisineu Cris126242091120
5Unirea Santana126242315820
6Aqua Vest Arad126152023-319
7Victoria Lunca Teuz125342114718
8Vointa Mailat125341216-418
9UTA Batrana Doamna II124262023-314
10Frontiera Curtici124261216-414
11National Sebis II123361616012
12Paulisana Paulis123091633-179
13 Banatul Sinicolau Mic121110834-264

{2014-2015} Liga 6 Arad – Rezultate Etapa 9

Liga 6 Arad – Rezultatele inregistrate in cea de-a noua etapa a sezonului 2014-2015

Seria A

Soimii Livada – AS Dorobanti 3-3

Muresana Mindruloc – Victoria Lunca Teuz 3-2

Gloria Secusigiu – Viitorul Peregu Mare 4-1

Real Horia – Citizens Of Arad 3-4

Seria B

Speranta Chier – Pro Gurba 3-2

Victoria Seleus – Viitorul Almas 3-1

Crisul Chisineu Cris II – CS Ineu II 1-7

Vointa Caporal Alexa – Vulturul Cherelus 0-5

National Sintea Mare – CS Beliu 1-0

{2014-2015} Liga 5 Arad – Rezultate Etapa 11

Liga 5 Arad – Rezultatele inregistrate in cea de-a unsprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Seria A

Atletico Arad – CS Glogovat 0-3

AC Sagu – Victoria Felnav 0-4

Speranta Turnu – F.O. Sinpetru German 0-0

AS Alunis – Infratirea Iratosu 0-1

Cetate Savarsin – Unirea Seitin 10-2

Muresul Zadareni – Semlecana Semlac 3-1

Olimpia Birzava – AS Vinga 8-5

Vointa Munar – FC Zimandu Nou 5-3

Seria B

Podgoria Ghioroc – Frontiera Pilu 6-1

Soimii Pancota II – Soimii Simand 3-3

Vulturii Socodor – Steaua Graniceri 1-1

Olimpia Bocsig – Unirea Gurahnot 1-1

Avantul Tirnova – Crisul Alb Buteni 3-1

Cetate Dezna – Viitorul Satu Nou 2-0

Viitorul Sepreus – Flacara Tipar 5-5

Recolta Apateu – Vointa Macea 3-3

{2014-2015} Liga 4 Arad – Rezultate Etapa 12

fotbal-aradLiga 4 Arad – Rezultatele inregistrate in cea de-a doisprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Unirea Santana – National Sebis II 3-0

Soimii Lipova – Progresul pecica 1-0

Victoria Zabrani – Vointa Mailat 2-0

Frontiera Curtici – Crisul Chisineu Cris 1-0

Paulisana Paulis – Victoria Lunca Teuz 1-3

UTA Batrana Doamna II – Aqua Vest Arad 2-1

Banatul Sinicolau Mic sta.

{2014-2015} Liga 6 Arad – Rezultate Etapa 8

Liga 6 Arad – Rezultatele inregistrate in cea de-a opta etapa a sezonului 2014-2015

Seria A

Victoria Lunca Teuz II – Soimii Livada 6-5

Citizens Of Arad – Gloria Secusigiu 4-0

Viitorul Peregu Mare – Muresana Mindruloc 3-3

AS Dorobanti – Vointa Semlac 4-0

Seria B

Vulturul Cherelus – Victoria Seleus 2-2

Viitorul Almas – Speranta Chier 1-0

CS Ineu – National Sintea Mare 1-0

Pro Gurba – Crisul Chisineu Cris II 2-1

CS Beliu – Vointa Caporal Alexa 1-3

{2014-2015} Liga 5 Arad – Rezultate Etapa 10

Liga 5 Arad – Rezultatele inregistrate in cea de-a zecea etapa a sezonului 2014-2015

Seria A

CS Glogovat – Speranta Turnu – amanat

Unirea Seitin – Vointa Munar 0-3

FC Zimandu Nou – Atletico Arad 1-1

Semlecana Semlac – AC Sagu 8-0

F.O. Sinpetru German – Olimpia Birzava 4-1

Victoria Felnac – AS Alunis 3-1

AS Vinga – Muresul Zadareni 1-0

Infratirea Iratosu – Cetate Savarsin 5-1

Seria B

Viitorul Satu Nou – Avantul Tirnova 1-4

Frontiera Pilu – Soimii Pancota II 0-0

Soimii Simand – Olimpia Bocsig 4-2

Crisul Alb Buteni – Podgoria Ghioroc 2-2

Unirea Gurahont – Viitorul Sepreus 4-2

Flacara Tipar – Recolta Apateu 1-2

Steaua Graniceri – Cetate Dezna 1-2

Vointa Macea – Vulturii Socodor 5-1

{2014-2015} Liga 4 Arad – Rezultate Etapa 11

Liga 4 Arad – Rezultatele inregistrate in cea de-a unsprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Vointa Mailat – Soimii Lipova 1-5

Progresul Pecica – UTA Batrana Doamna II 1-0

Aqua Vest Arad – Unirea Santana 1-0

Crisul Chisineu Cris – Victoria Zabrani 0-0

Frontiera Curtici – Paulisana Paulis 0-1

National II Sebis – Banatul Sinicolau Mic 6-0

Victoria Lunca Teuz sta.

{2014-2015} Liga 6 Arad – Rezultate Etapa 7

Liga 6 Arad – Rezultatele inregistrate in cea de-a saptea etapa a sezonului 2014-2015

Seria A

Soimii Livada – Viitorul Peregu Mare 3-2

Muresana Mindruloc – Citizens Of Arad 3-1

Gloria Secusigiu – Real Horia 2-4

Vointa Semlac – Victoria Lunca Teuz II – amanat

Seria B

National Sintea Mare – Pro Gurba 1-1

Speranta Chier – Vulturul Cherelus 0-2

Crisul Chisineu Cris II – Viitorul Almas 2-1

Victoria Seleus – Vointa Caporal Alexa 1-3

CS Ineu – CS Beliu 3-0