Tag: Fotbal Judetean Timis

{2017-2018} Liga 5 Timis – Etapa 2

Rezultatele inregistrate in cele trei serii din Liga 5 Timis in cea de-a doua etapa a sezonului 2017-2018 din cel de-al doilea esalon judetean din Timis

Seria 1 Timis

AS Carani – Fortuna Becicherecu Mic 0-2

Unirea Grabat – Vointa Sarafoleana 1-4

Muresul Igris – Plavii Delia Sanpetru Mare 2-3

United Bencecu de Sus – Unirea Sannicolau Mare II 0-1

Vointa Valcani – Steaua Rosie Varias 1-1

Vulturii Comlosu Mare – Vointa Sandra 1-2

Muresul Cenad – Tricoul 1 Iunie Timisoara 5-3

Dacia Carpinis – Unirea Jimbolia 4-4

Seria 2 Timis

Gloria Uivar – AS Cornesti 4-1

Ripensia Timisoara II – Unirea Banloc 8-0

Flacara Parta – AS Petroman 2-0

Atletico Liebling – CS Utvin 3-2

Unirea Cerneteaz – Camaro Fibis 4-0

Milenium Giarmata II – Rapid Sacalaz 2-1

Timisul Urseni – Unirea Ghilad 1-1

FC Jebel – Olimpia Rauti 3-0

Seria 3 Timis

AS Dudestii Noi – AS Buzias 10-0

Gloria Mosnita Noua – AS Recas 4-1

Olimpia Darova – AS Bacova 2-3

Autoliv Lugoj – AS Boldur 2-0

CS Tormac – Timisul Hitias 0-0

Atletico Gavojdia – Viitorul Stiuca 0-1

AS Costeiu – Foresta Manastiur 3-2

Viitorul Sacosu Turcesc – Avantul Topolovatu Mare 2-2

{2016-2017} Liga 4 Timis – Etapa 26

Rezultatele inregistrate in cea de-a douazecisisasea etapa a sezonului 2016-2017

Timisul Sag – CSM Lugoj II 2-4
Unirea Sannicolau Mare – Vointa Biled 1-2
AS Peciu Nou – AS Seceani 2-1
Unirea Banloc – ACS Dumbravita 1-5
Arsenal Flacara Faget – Pobeda Dudestii Vechi 3-5
ACS Ghiroda – Cocosul Ortisoara 2-0
ACF Baban Marcel – Avantul Periam 0-3
ACS Murani – Vointa Masloc 3-4
Progresul Gataia – Progresul Ciacova 3-1

{2016-2017} Liga 4 Timis – Etapa 24

Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul douazecisipatru din Liga 4 Timis, sezonul 2016-2017

AS Peciu Nou – CSM Lugoj II 3-0
ACF Marcel Baban – Vointa Biled 0-3
ACS Ghiroda – AS Seceani 3-0
Arsenal Flacara Faget – Unirea Banloc 4-0
Timisul Sag – ACS Dumbravita 1-3
Unirea Sannicolau Mare – Pobeda Dudestii Vechi 0-1
Vointa Masloc – Cocosul Ortisoara 5-0
Progresul Gataia – Avantul Periam 1-1
ACS Murani – Progresul Ciacova 4-3

{2016-2017} Liga 4 Timis – Etapa 23

Rezultatele inregistrate in cea de-a douazecisitreia etapa a sezonului 2016-2017 din Liga 4 Timis

ACS Dumbravita – Unirea Sannicolau Mare 3-0
Unirea Banloc – Timisul Sag 0-1
Arsenal Flacara Faget – ACS Murani 1-2
Pobeda Dudestii Vechi – AS Peciu Nou
Vointa Biled – ACS Ghiroda 1-2
CSM Lugoj II – ACF Baban Marcel 3-0
AS Seceani – Progresul Gataia 1-0
Avantul Periam – Vointa Masloc 0-0
Cocosul Ortisoara – Progresul Ciacova 2-0

{2016-2017} Liga 4 Timis – Etapa 22

Rezultatele inregistrate in cea de-a douazecisidoua etapa a sezonului 2016-2017 din Liga 4 Timis

ACS Ghiroda – CSM Lugoj II 7-3
Progresul Gataia – Vointa Biled 3-7
Vointa Masloc – AS Seceani 1-4
Timisul Sag – Arsenal Flacara Faget 7-2
Unirea Sannicolau Mare – Unirea Banloc 5-3
AS Peciu Nou – ACS Dumbravita 1-1
ACF Baban Marcel – Pobeda Dudestii Vechi 0-3
ACS Murani – Cocosul Ortisoara 3-0
Progresul Ciacova – Avantul Periam 0-4

{2015-2016} Liga 4 Timis – Etapa 1

Liga 4 Timis – Rezultatele inregistrate in prima etapa a sezonului 2015-2016

AFC Marcel Baban Jimbolia – Progresul Gataia 2-0

ACS Poli Timisoara II – Pobeda Dudestii Vechi 9-1

Unirea Sannicolau Mare – ACS Ghiroda 0-0

Timisul Sag – Ripensia Timisoara 1-8

CFR Timisoara – Avantul Periam 1-2

ACS Dumbravita – Cocosul Ortisoara 1-0

Lorena Giarmata Vii – Arsenal Flacara Faget

Vointa Biled – Vointa Masloc

AS Murani – AS Peciu Nou

{2014-2015} Liga 4 Timis – Rezultate Etapa 30

Mai sunt inca 4 etape pana la final, iar in urma acestei etape putem zice clar ca Auto Timisoara va juca in Liga 5 in sezonul urmator. Trupa din Freidorf a obtinut doar 7 puncte in acest sezon si este la 15 puncte de primul loc care nu retrogradeaza. Nici CS Giroc nu prea mai are multe sanse sa ramana in Liga 4 Timis, avand nevoie de 3 victorii in ultimele 4 etape. Ultimul loc retrogradabil se va decide probabil intre AS Peciu Nou si CFR Timisoara. AS Peciu Nou a reusit o victorie in aceasta etapa, reusind sa se apropie la un punct de CFR Timisoara, echipa care a pierdut, 2-9, impotriva locului 3 din Liga 4 Timis, ACS Ghiroda.

Cei de la Ghiroda sunt insa departe de Ripensia Timisoara (80 de puncte) si ASU Politehnica Timisoara (86 de puncte). Probabil ca cei de la ASU Politehnica Timisoara vor merge la barajul pentru promovare in Liga 3 in acest an, asta daca nu pierd doua meciuri din ultimele patru pe care le mai au ramase. Lucru putin probabil, tinand cont ca nu au pierdut nici un meci in acest sezon, cedand singurele puncte (doua egaluri) cu Cocosul Ortisoara (cu care se vor intalni in etapa urmatoare pe teren propriu) si Timisul Sag (acasa). Iar ultimele 4 meciuri le are impotriva celor de la Cocosul Ortisoara (locul 5), Vointa Masloc (locul 4), Arsenal Flacara Faget (locul 14) si AS Peciu Nou (locul 16).

Liga 4 Timis – Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul treizeci a sezonului 2014-2015

Progresul Gataia – AS Murani 1-2

Auto Timisoara – Marcel Baban Jimbolia 0-4

Ripensia Timisoara – ACS Dumbravita 4-2

ACS Ghiroda – CFR Timisoara 9-2

AS Peciu Nou – Timisul Sag 1-0

Arsenal Flacara Faget – Progresul Racovita 5-4

Vointa Masloc – Pobeda Dudestii Vechi 5-0

Cocosul Ortisoara – CS Giroc 3-0

Unirea Sannicolau Mare – ASU Politehnica Timisoara 2-3

{2014-2015} Liga 4 Timis – Rezultate Etapa 17

Liga 4 Timis – Rezultatele inregistrate in cea de-a saptesprezecea etapa a sezonului 2014-2015

CS Dumbravita – Progresul Gataia 3-0

CFR Timisoara – Marcel Baban Jimbolia 0-1

Timisul Sag – AS Murani 0-4

Progresul Racovita – Auto Timisoara 4-3

Pobeda Dudestii Vechi – Ripensia Timisoara 2-4

CS Giroc – CS Ghiroda 1-3

ASU Politehnica Timisoara – AS Peciu Nou 2-1

Unirea Sannicolau Mare – Arsenal Flacara Faget 4-0

Cocosul Ortisoara – Vointa Masloc 1-2

{2014-2015} Liga 4 Timis – Rezultate Etapa 16

Liga 4 Timis – Rezultatele inregistrate in cea de-a saisprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Progresul Gataia – Cocosul Ortisoara 0-2

Vointa Masloc – Unirea Sannicolau Mare 1-1

Arsenal Flacara Faget – ASU Politehnica Timisoara 1-2

AS Peciu Nou – CS Giroc 0-1

CS Ghiroda – Pobeda Dudestii Vechi 3-3

Ripensia Timisoara – Progresul Racovita 8-1

Auto Timisoara – Timisul Sag 0-7

AS Murani – CFR Timisoara 3-2

Marcel Baban Jimbolia – CS Dumbravita 0-1

{2014-2015} Liga 4 Timis – Rezultate Etapa 15

Liga 4 Timis РRezultatele inregistrate in cea de-a cincisprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Marcel Baban Jimbolia – Progresul Gataia 1-1

CS Dumbravita – AS Murani 6-3

CFR Timisoara – Auto Timisoara 3-0

Timisul Sag – Ripensia Timisoara 0-1

Progresul Racovita – CS Ghiroda 1-4

Pobeda Dudestii Vechi – AS Peciu Nou 4-3

CS Giroc – Arsenal Flacara Faget 2-2

ASU Politehnica Timisoara – Vointa Masloc 1-0

Unirea Sannicolau Mare – Cocosul Ortisoara 1-0