Tag: Industria Galda de Jos

{2017-2018} Liga 3 Romania – Etapa 8

Liga 3 – Rezultatele inregistrate in cele cinci serii din Liga 3 in cea de-a opta etapa a sezonului 2017-2018

Seria 1

Aerostar Bacau – Csikszereda Miercurea Ciuc 3-0
Metalosport Galati – Sporting Liesti 0-11
AFC Harman – CSM Roman 1-2
Otelul Galati – KSE Targu Secuiesc 1-1
AFC Odorheiu Secuiesc – Avantul Valea Marului 2-0
CSM Focsani – CSM Pascani 2-1
Bucovina Radauti – Sanatatea Darabani 2-1

Seria 2

Axiopolis Cernavoda – Sportul Chiscani 6-0
FC Voluntari II – FCSB II 4-4
CSM Ramnicu Sarat – Spartac Bucuresti 0-2
Unirea Slobozia – CSM Oltenita 4-1
Agricola Borcea – Inainte Modelu 3-3
Victoria Traian – Metalul Buzau 1-4
SSC Farul Constanta – Delta Dobrogea 5-1

Seria 3

CS Tunari – CS Mioveni II 1-0
Flacara Moreni – Atletic Bradu 0-0
Concordia Chiajna II – Vointa Turnu Magurele 2-2
Petrolul 52 Ploiesti – FCM Alexandria 1-1
Sporting Rosiori – SC Popesti-Leodeni 1-3
FC Aninoasa – Astra II 2-2
Urban Titu – Viitorul Domnesti – anulat

Seria 4

ACSO Filiasi – CSM Lugoj 1-1
FC Hermannstadt II – Mama Mia Becicherecu Mic 3-0
Cetate Deva – ACS Ghiroda 2-0
Millenium Giarmata – Soimii Lipova 2-1
Gloria Lunca Teuz – CNP Timisoara 3-1
International Balesti – CSM Scolar Resita 1-2
CS Sirineasa – CS U Craiova II 2-0

Seria 5

Performanta Ighiu – Avantul Reghin 3-0
CFR Cluj II – Comuna Recea 1-0
Industria Galda de Jos – Metalurgistul Cugir 1-1
Unirea Dej – Sparta Medias 1-2
Unirea Tasnad – CS Iernut 3-1
Viitorul Ghimbav – Sanatatea Cluj 0-2
Universitatea Cluj – FC Avrig 4-0

{2017-2018} Liga 3 – Etapa 7

Liga 3 Romania – rezultatele inregistrate in cea de-a saptea etapa a sezonului 2017-2018 din cel de-al treilea esalon romanesc.

Seria 1

CSM Pascani – AFC Odorheiu Secuiesc 3-2
CSM Roman – Aerostar Bacau 1-1
Bucovina Radauti – Metalosport Galati 6-0
Sanatatea Darabani – CSM Focsani 2-4
Avantul Valea Marului – Otelul Galati 1-4
KSE Targu Secuiesc – AFC Harman 2-0
Olimpic Cetate – Sporting Liesti 3-2

Seria 2

CSM Ramnicu Sarat – Axiopolis Cernavoda 0-5
Delta Dobrogea – Victoria Traian 2-1
Inainte Modelu – FC Voluntari II 2-4
FCSB II – Unirea Slobozia 1-3
Spartac Bucuresti – Farul Constanta 7-0
Metalul Buzau – Agricola Borcea 2-0
CSM Oltenita – Sportul Chiscani 1-1

Seria 3

FCM Alexandria – Concordia Chiajna II 2-1
Atletic Bradu – CS Tunari 0-2
CS Mioveni II – FC Aninoasa 2-3
Astra II – Sporting Rosiori 1-1
Vointa Turnu Magurele – Flacara Moreni 2-0
SC Popesti-Leordeni – Viitorul Domnesti 5-0
Petrolul 52 Ploiesti – Urban Titu – amanat

Seria 4

Millenium Giarmata – ACSO Filiasi 2-2
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Gloria Lunca Teuz 1-4
CNP Timisoara – CSM Lugoj 0-3
Soimii Lipova – ACS Sirineasa 1-1
ACS Ghiroda – International Balesti 4-2
CSM Scolar Resita – National Sebis 1-1
CS U Craiova – Cetate Deva

Seria 5

Sanatatea Cluj – Universitatea Cluj 0-0
Unirea Alba Iulia – Unirea Dej 2-0
Sparta Medias – CFR Cluj II 3-2
Metalurgistul Cugir – Avantu Reghin 3-1
Viitorul Ghimbav – Performanta Ighiu 1-3
FC Avrig – Unirea Tasnad 1-2
Comuna Recea – Industria Galda de Jos 1-2

Program Liga 3 – Seria 5 pentru sezonul 2014-2015

Extragerea tintarului pentru Liga 3 a avut loc astazi, fiind programat pe baza tabelei Berger pentru 14 echipe (sau 13, in doua din serii). In Seria 5 se afla echipele din zona Ardealului (Mures, Salaj, Cluj, Maramures, Alba si Bistrita-Nasaud).

Liga 3 Seria 5 – Echipe

FC Zalau, FCM Baia Mare, CS Osorhei, Metalurgistul Cugir, Industria Galda de Jos, Unirea Jucu, Ariesul Turda, CS Iernut, CSM Sighetu Marmatiei, Sanatatea Cluj, CSC Sanmartin, Unirea Dej, Avantul Reghin, Gloria Progresul Bistrita.

Program Liga 3 – Seria 5 pentru sezonul 2014-2015

Etapa I – 30.08.2014

CS Iernut – FC Zalău
Arieşul Turda – FCM Baia Mare
Unirea Jucu – CS Oşorhei
Industria Galda de Jos – Metalurgistul Cugir
CSM Sighetu Marmatiei – Sănătatea Cluj
CSC Sânmartin – Avântul Reghin
Gloria Bistriţa – Unirea Dej

Etapa a II-a – 06.09.2014

FCM Baia Mare – CS Iernut
CS Oşorhei – Arieşul Turda
Metalurgistul Cugir – Unirea Jucu
Sănătatea Cluj – Industria Galda de Jos
Avântul Reghin – CSM Sighetu Marmatiei
Unirea Dej – CSC Sânmartin
FC Zalău – Gloria Bistriţa

Etapa a III-a – 13.09.2014

FCM Baia Mare – FC Zalău
CS Iernut – CS Oşorhei
Arieşul Turda – Metalurgistul Cugir
Unirea Jucu – Sănătatea Cluj
Industria Galda de Jos – Avântul Reghin
CSM Sighetu Marmatiei – Unirea Dej
CSC Sânmartin – Gloria Bistriţa

Etapa a IV-a – 20.09.2014

CS Oşorhei – FCM Baia Mare
Metalurgistul Cugir – CS Iernut
Sănătatea Cluj – Arieşul Turda
Avântul Reghin – Unirea Jucu
Unirea Dej – Industria Galda de Jos
Gloria Bistriţa – CSM Sighetu Marmatiei
FC Zalău – CSC Sânmartin

Etapa a V-a – 27.09.2014

CS Oşorhei – FC Zalău
FCM Baia Mare – Metalurgistul Cugir
CS Iernut – Sănătatea Cluj
Arieşul Turda – Avântul Reghin
Unirea Jucu – Unirea Dej
Industria Galda de Jos – Gloria Bistriţa
CSM Sighetu Marmatiei – CSC Sânmartin

Etapa a VI-a – 04.10.2014

Metalurgistul Cugir – CS Oşorhei
Sănătatea Cluj – FCM Baia Mare
Avântul Reghin – CS Iernut
Unirea Dej – Arieşul Turda
Gloria Bistriţa – Unirea Jucu
CSC Sânmartin – Industria Galda de Jos
FC Zalău – CSM Sighetu Marmatiei

Etapa a VII-a – 11.10.2014

FC Zalău – Metalurgistul Cugir
CS Oşorhei – Sănătatea Cluj
FCM Baia Mare – Avântul Reghin
CS Iernut – Unirea Dej
Arieşul Turda – Gloria Bistriţa
Unirea Jucu – CSC Sânmartin
Industria Galda de Jos – CSM Sighetu Marmatiei

Etapa a VIII-a – 18.10.2014

Sănătatea Cluj – Metalurgistul Cugir
Avântul Reghin – CS Oşorhei
Unirea Dej – FCM Baia Mare
Gloria Bistriţa – CS Iernut
CSC Sânmartin – Arieşul Turda
CSM Sighetu Marmatiei – Unirea Jucu
Industria Galda de Jos – FC Zalău

Etapa a IX-a – 25.10.2014

FC Zalău – Sănătatea Cluj
Metalurgistul Cugir – Avântul Reghin
CS Oşorhei – Unirea Dej
FCM Baia Mare – Gloria Bistriţa
CS Iernut – CSC Sânmartin
Arieşul Turda – CSM Sighetu Marmatiei
Unirea Jucu – Industria Galda de Jos

Etapa a X-a – 01.11.2014

Avântul Reghin – Sănătatea Cluj
Unirea Dej – Metalurgistul Cugir
Gloria Bistriţa – CS Oşorhei
CSC Sânmartin – FCM Baia Mare
CSM Sighetu Marmatiei – CS Iernut
Industria Galda de Jos – Arieşul Turda
Unirea Jucu – FC Zalău

Etapa a XI-a – 08.11.2014

FC Zalău – Avântul Reghin
Sănătatea Cluj – Unirea Dej
Metalurgistul Cugir – Gloria Bistriţa
CS Oşorhei – CSC Sânmartin
FCM Baia Mare – CSM Sighetu Marmatiei
CS Iernut – Industria Galda de Jos
Arieşul Turda – Unirea Jucu

Etapa a XII-a – 15.11.2014

Unirea Dej – Avântul Reghin
Gloria Bistriţa – Sănătatea Cluj
CSC Sânmartin – Metalurgistul Cugir
CSM Sighetu Marmatiei – CS Oşorhei
Industria Galda de Jos – FCM Baia Mare
Unirea Jucu – CS Iernut
Arieşul Turda – FC Zalău

Etapa a XIII-a – 22.11.2014

FC Zalău – Unirea Dej
Avântul Reghin – Gloria Bistriţa
Sănătatea Cluj – CSC Sânmartin
Metalurgistul Cugir – CSM Sighetu Marmatiei
CS Oşorhei – Industria Galda de Jos
FCM Baia Mare – Unirea Jucu
CS Iernut – Arieşul Turda

Etapa a XIV-a – 07.03.2015

FC Zalău – CS Iernut
FCM Baia Mare – Arieşul Turda
CS Oşorhei – Unirea Jucu
Metalurgistul Cugir – Industria Galda de Jos
Sănătatea Cluj – CSM Sighetu Marmatiei
Avântul Reghin – CSC Sânmartin
Unirea Dej – Gloria Bistriţa

Etapa a XV-a – 14.03.2015

CS Iernut – FCM Baia Mare
Arieşul Turda – CS Oşorhei
Unirea Jucu – Metalurgistul Cugir
Industria Galda de Jos – Sănătatea Cluj
CSM Sighetu Marmatiei – Avântul Reghin
CSC Sânmartin – Unirea Dej
Gloria Bistriţa – FC Zalău

Etapa a XVI-a – 21.03.2015

FC Zalău – FCM Baia Mare
CS Oşorhei – CS Iernut
Metalurgistul Cugir – Arieşul Turda
Sănătatea Cluj – Unirea Jucu
Avântul Reghin – Industria Galda de Jos
Unirea Dej – CSM Sighetu Marmatiei
Gloria Bistriţa – CSC Sânmartin

Etapa a XVII-a – 28.03.2015

FCM Baia Mare – CS Oşorhei
CS Iernut – Metalurgistul Cugir
Arieşul Turda – Sănătatea Cluj
Unirea Jucu – Avântul Reghin
Industria Galda de Jos – Unirea Dej
CSM Sighetu Marmatiei – Gloria Bistriţa
CSC Sânmartin – FC Zalău

Etapa a XVIII-a – 04.04.2015

FC Zalău – CS Oşorhei
Metalurgistul Cugir – FCM Baia Mare
Sănătatea Cluj – CS Iernut
Avântul Reghin – Arieşul Turda
Unirea Dej – Unirea Jucu
Gloria Bistriţa – Industria Galda de Jos
CSC Sânmartin – CSM Sighetu Marmatiei

Etapa a XIX-a – 11.04.2015

CS Oşorhei – Metalurgistul Cugir
FCM Baia Mare – Sănătatea Cluj
CS Iernut – Avântul Reghin
Arieşul Turda – Unirea Dej
Unirea Jucu – Gloria Bistriţa
Industria Galda de Jos – CSC Sânmartin
CSM Sighetu Marmatiei – FC Zalău

Etapa a XX-a – 18.04.2015

Metalurgistul Cugir – FC Zalău
Sănătatea Cluj – CS Oşorhei
Avântul Reghin – FCM Baia Mare
Unirea Dej – CS Iernut
Gloria Bistriţa – Arieşul Turda
CSC Sânmartin – Unirea Jucu
CSM Sighetu Marmatiei – Industria Galda de Jos

Etapa a XXI-a – 25.04.2015

Metalurgistul Cugir – Sănătatea Cluj
CS Oşorhei – Avântul Reghin
FCM Baia Mare – Unirea Dej
CS Iernut – Gloria Bistriţa
Arieşul Turda – CSC Sânmartin
Unirea Jucu – CSM Sighetu Marmatiei
FC Zalău – Industria Galda de Jos

Etapa a XXII-a – 02.05.2015

Sănătatea Cluj – FC Zalău
Avântul Reghin – Metalurgistul Cugir
Unirea Dej – CS Oşorhei
Gloria Bistriţa – FCM Baia Mare
CSC Sânmartin – CS Iernut
CSM Sighetu Marmatiei – Arieşul Turda
Industria Galda de Jos – Unirea Jucu

Etapa a XXIII-a – 09.05.2015

Sănătatea Cluj – Avântul Reghin
Metalurgistul Cugir – Unirea Dej
CS Oşorhei – Gloria Bistriţa
FCM Baia Mare – CSC Sânmartin
CS Iernut – CSM Sighetu Marmatiei
Arieşul Turda – Industria Galda de Jos
FC Zalău – Unirea Jucu

Etapa a XXIV-a – 16.05.2015

Avântul Reghin – FC Zalău
Unirea Dej – Sănătatea Cluj
Gloria Bistriţa – Metalurgistul Cugir
CSC Sânmartin – CS Oşorhei
CSM Sighetu Marmatiei – FCM Baia Mare
Industria Galda de Jos – CS Iernut
Unirea Jucu – Arieşul Turda

Etapa a XXV-a – 23.05.2015

Avântul Reghin – Unirea Dej
Sănătatea Cluj – Gloria Bistriţa
Metalurgistul Cugir – CSC Sânmartin
CS Oşorhei – CSM Sighetu Marmatiei
FCM Baia Mare – Industria Galda de Jos
CS Iernut – Unirea Jucu
FC Zalău – Arieşul Turda

Etapa a XXVI-a – 30.05.2015

Unirea Dej – FC Zalău
Gloria Bistriţa – Avântul Reghin
CSC Sânmartin – Sănătatea Cluj
CSM Sighetu Marmatiei – Metalurgistul Cugir
Industria Galda de Jos – CS Oşorhei
Unirea Jucu – FCM Baia Mare
Arieşul Turda – CS Iernut

Baraj Promovare Liga 3 – Sezonul 2013-2014

 

baraj-promovare-liga-3

In aceasta seara s-au jucat meciurile care au contat pentru barajul de promovare in Liga 3 din Romania. Un numar de 42 de echipe au jucat 21 de meciuri, urmand ca echipele castigatoare sa joace in sezonul 2014-2015 din Liga 3.

Meciuri baraj promovare Liga 3 2013-2014

Bradul Putna (Suceava) – Gloria II Bistrita (Bistrita-Nasaud) 2-6

(Bosancu 87′, 92 / Rosu 37′, Bruma 42′, Alexandru Pop 60′, 91′, Rus 82′, Jarda 89′)

Stadion: Stadionul 2 Iarba Piatra Neamt

Luceafarul Mihai Eminescu (Botosani) – Rapid Dumesti (Iasi) 0-2

(Brighiu 7′, Balanescu 40′)

Stadion: Stadionul comunal Pojorata

Vointa Ion Creanga (Neamt) – Sport Club II Bacau (Bacau) 3-9

Stadion: Emil Alexandrescu Iasi

FC Garceni (Vaslui) – Metalosport Galati (Galati) 1-2

Stadion: Stadionul “Unirea” Odobesti (Vrancea)

Viitorul Buzau (Buzau) – Viitorul Insuratei (Braila) 1-0

(Alexandru Iacob 25′)

Stadion: Stadionul Municipal Slobozia

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (Covasna) – Selana Jaristea 0-0 (6-5 dupa penaltiuri)

Stadion: Stationul Letea Bacau

Delta Dobrogea Tulcea (Tulcea) – CFR Constanta 6-0

Stadion: Stadionul Municipal Braila

Vointa Snagov (Ilfov) – Unirea Fierbinti (Ialomita) 4-0

Stadion: Stadionul Tineretului Ioan Comsa Calarasi

Inainte Modelu (Calarasi) – Petrolul Roata Cartojani (Giurgiu) 3-1

Stadion: Stadionul Astra Ploiesti

Sporting Rosiorii de Vede (Teleorman) – Comprest Gim (Bucuresti) 1-0

Stadion: Stadionul Vointa Ghermanesti (Ilfov)

FC Aninoasa (Dambovita) – Astra 2 Ciorani (Prahova) 1-2

Stadion: Stadionul Municipal Sfantu Gheorghe

Csikszereda Miercurea Ciuc (Harghita) – ASF Zarnesti (Brasov) 2-0

Stadion: Stadionul Transil Targu Mures

Somesul Oar (Satu Mare) – CSM Sighetul Marmatiei (Maramures) 1-5

Stadion: Stadionul Municipal Zalau

CSC Sanmartin (Bihor) –  Sportul Simleu Silvaniei (Salaj) 5-3

Stadion: Stadionul Mechel Campia Turzii (Cluj)

Plaiul Iacobeni (Cluj) – CS Iernut (Mures) 1-2

Stadion: Stadionul Comunal Galda de Jos (Alba)

UTA Batrana Doamna (Arad) – Retezatul Hateg (Hunedoara) 2-0

Stadion: Stadionul Tineretului Lugoj

Magura Cisnadie (Sibiu) – Metalul Otelul Rosu 0-0 (3-4 dupa penaltiuri)

Stadion: Stadionul Minerul Motru (Gorj)

Dinicu Golescu Campulung (Arges) – Inter Markus Slatina (Olt) 1-0

Stadion: Stadionul Municipal Valcea

FC Ghiroda (Timis) – Industria Galda de Jos 2-2 (5-6 dupa penaltiuri)

Stadion: Stadionul Cetate Deva

Flacara Horezu (Valcea) – CS Filiasi (Dolj) 2-3

Stadion: Stadionul Municipal Drobeta Turnu Mehedinti

Minerul Mehedinti (Mehedinti)  – Gilortul Targu Carbunesti (Gorj) 0-0 (2-0 dupa prelungiri)

Stadion: Stadionul 1 Mai Slatina

Echipele vor merge probabil in urmatoarele serii:

Seria 1: Rapid Dumesti, Sport Club II Bacau, Metalosport II Galati

Seria 2: Viitorul Buzau, Delta Dobrogea Tulcea, Inainte Modelu,

Seria 3: Vointa Snagov, Sporting Rosiorii de Vede, CS Filiasi

Seria 4: UTA Batrana Doamna, Metalul Otelul Rosu,  Industria Galda de Jos, Minerul Mehedinti

Seria 5: CSM Sighetul Marmatiei, CSC Sanmartin, Gloria II Bistrita, CS Iernut

Seria 6: , Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, Astra II Ciorani, Csikszereda Miercurea Ciuc , Dinicu Golescu Campulung

Liga 4 Alba – Sezonul 2013-2014

liga-4-alba

Acum mai bine de o saptamana s-a incheiat si ultima etapa, cea cu numarul 26, din Liga 4 Alba. Invingatoarea era stiuta de ceva etape, Industria Galda de Jos reusind sa invinga in 22 dintre cele 24 de meciuri disputate in acest sezon din Liga 4 Alba. Stiu ca ceva nu iese la numar, 24 de meciuri jucate, 26 de etape ? Explicatia simpla e urmatoarea: FC Cugir s-a retras dupa cateva etape disputate si implicit rezultatele i-au fost anulate. Asa ca toate echipele care trebuiau sa joace cu echipa din Cugir au stat in etapa respectiva.

In fine, intr-un final echipa din Galda de Jos s-a calificat la barajul de promovare si va juca impotriva reprezentatei judetului Timis. In mod normal ar trebui sa fie CS Ghiroda, dar cum FC Chisoda s-a retras cu 3 etape inainte de finalul sezonului, lucrurile sunt putin dubioase. Pentru ca daca s-ar retrage efectiv, toate meciurile i s-ar pune ca pierdute cu 3-0. Iar de asta ar beneficia ASU Poli Timisoara, care a facut un egal cu FC Chisoda in acest sezon, acestia putand trece in fata celor de la Ghiroda in clasament.

In fine, revenim la judetul Alba, unde putem spune Cuprirom Abrud, Viitorul Santimbru si Performanta Alba Iulia s-au tinut tare de lider, dar n-au reusit sa se apropie foarte multe, fiind o distanta de 18 puncte intre Industria Galda de Jos si Cuprirom Abrud, clasata pe locul 2. In zona retrogradarii avem doua echipe care au mai retrogradat pe langa FC Cugir (retrasa efectiv din campionat), iar acesta sunt Metalul Aiud (17 puncte in 24 de etape) si Muresul Vintu de Jos (22 de puncte in 24 de etape). Trebuie spus ca Muresul Vintu de Jos se putea salva daca in ultima etapa cei de la CS Ocna Mures nu invingeau in deplasarea de la Rapid CFR Teius.

In locul celor trei echipe mentionate vor promova….. trei echipe. In Liga 5 Alba lucrurile nu sunt inca stabilite in Seria 1, unde Unirea Cergau, CIL Blaj si AS Panade se lupta sa promoveze, cu doua etape inainte de final. In Seria 2 lucrurile sunt clare, FC Micesti urmand sa urce in Liga 4 Alba. La fel de clare sunt lucrurile si in Seria 3, unde Colorado Spring are 12 puncte avans cu o etapa inainte de final.

Si la final, clasamentul final al sezonului 2013-2014 din Liga 4 Alba

Clasament Liga 4 Alba – Sezonul 2013-2014

# EchipaMVEIGol+/-P
1Industria Galda de Jos24220266 – 135366
2Cuprirom Abrud24153661 – 303148
3Viitorul Sântimbru24152749 – 272247
4Performanța Alba Iulia24143760 – 243645
5Olimpia Aiud24114944 – 36837
6Inter Ciugud241131042 – 38436
7Dalia Sport Daia Română24921343 – 43029
8Rapid CFR Teiuș24851125 – 32-729
9Arena Alba Iulia24921318 – 40-2229
10CS Ocna Mureș24651330 – 48-1823
11Energia Săsciori24721531 – 56-2523
12Mureșul Vințu de Jos24711640 – 55-1522
13Metalul Aiud24521720 – 87-6717
14FC Cugir00000 – 000

Mentiune: Daca Industria Galda de Jos pierde barajul, nimic nu se schimba configuratia, superioara. Nici o echipa din Alba nu a retrogradat in acest sezon din Liga 3 (era doar o singura echipa, Metalurgistul Cugir, care a terminat pe 3 sezonul din Seria 5 a Liga 3), asa ca in cazul in care Industria Galda de Jos promoveaza, cei de la Muresul Vintu de Jos raman in Liga 4 Alba.

Si acum, rezultatele inregistrate de-a lungul sezonului 2013-2014 in Liga 4 Alba

Etapa 1 (31.08-01.09.2013)

Metalul Aiud – Energia Sasciori 4-2
Cuprirom Abrud – Performanta Alba Iula 1-0
Viitorul Santimbru – Dalia Sport Daia Romana 2-0
Rapid CFR Teius – Olimpia Aiud 0-0
Industria Galda de Jos – Arena Alba Iulia 0-1
Inter Ciugud – CS Ocna Mures 0-0
Muresul Vintu de Jos sta.

Etapa 2 (07-08.09.2013)

Olimpia Aiud – Inter Ciugud 1-1
CS Ocna Mures – Industria Galda de Jos 0-2
Arena Alba Iulia – Muresul Vintu de Jos 1-0
Performanta Alba Iulia – Metalul Aiud 1-2
Energia Sasciori – Rapid CFR Teius 4-0
Dalia Sport Daia Romana – Cuprirom Abrud 2-1
Viitorul Santimbru sta.

Etapa 3 (14-15.09.2013)

Metalul Aiud – Dalia Sport Daia Romana 2-0
Viitorul Santimbru – Arena Alba Iulia 0-0
Performanta Alba Iulia – Energia Sasciori 2-1
Industria Galda de Jos – Olimpia Aiud 4-0
Inter Ciugud – Rapid CFR Teius 3-0
Muresul Vintu de Jos – CS Ocna Mures 6-1
Cuprirom Abrud sta.

Etapa 4 (21-22.09.2013)

Olimpia Aiud – Muresul Vintu de Jos 1-0
Arena Alba Iulia – Cuprirom Abrud 2-0
CS Ocna Mures – Viitorul Santimbru 1-2
Rapid CFR Teius – Industria Galda de Jos 1-2
Energia Sasciori – Inter Ciugud 0-4
Dalia Sport Daia Romana – Performanta Alba Iulia 2-3
Metalul Aiud sta.

Etapa 5 (28-29.09.2013)

Metalul Aiud – Arena Alba Iulia 0-0
Cuprirom Abrud – CS Ocna Mures 1-1
Viitorul Santimbru – Olimpia Aiud 5-1
Dalia Sport Daia Romana – Energia Sasciori 1-4
Muresul Vintu de Jos – Rapid CFR Teius 1-2
Industria Galda de Jos – Inter Ciugud 2-0
Performanta Alba Iulia sta.

Etapa 6 (05-06.10.2013)

Olimpia Aiud – Cuprirom Abrud 1-3
Rapid CFR Teius – Viitorul Santimbru 4-0
Arena Alba Iulia – Performanta Alba Iulia 2-1
CS Ocna Mures – Metalul Aiud 1-2
Energia Sasciori – Industria Galda de Jos 0-1
Inter Ciugud – Muresul Vintu de Jos 1-2
Dalia Sport Daia Romana sta.

Etapa 7 (12-13.10.2013)

Metalul Aiud – Olimpia Aiud 0-3
Viitorul Santimbru – Inter Ciugud 3-0
Cuprirom Abrud – Rapid CFR Teius 1-1
Performanta Alba Iulia – CS Ocna Mures 6-2
Dalia Sport Daia Romana – Arena Alba Iulia 0-1
Muresul Vintu de Jos – Industria Galda de Jos 0-4
Energia Sasciori sta.

Etapa 8 (19-20.10.2013)

Olimpia Aiud – Performanta Alba Iulia 0-0
Rapid CFR Teius – Metalul Aiud 0-0
CS Ocna Mures – Dalia Sport Daia Romana 2-0
Inter Ciugud – Cuprirom Abrud 3-6
Muresul Vintu de Jos – Energia Sasciori 1-1
Industria Galda de Jos – Viitorul Santimbru 1-0
Arena Alba Iulia sta.

Etapa 9 (26-27.10.2013)

Metalul Aiud – Inter Ciugud 0-1
Cuprirom Abrud – Industria Galda de Jos 0-2
Viitorul Santimbru – Muresul Vintu de Jos 4-2
Performanta Alba Iulia – Rapid CFR Teius 1-2
Energia Sasciori – Arena Alba Iulia 1-4
Dalia Sport Daia Romana – Olimpia Aiud 6-0
CS Ocna Mures sta.

Etapa 10 (02-03.11.2013)

CS Ocna Mures – Arena Alba Iulia 0-2
Viitorul Santimbru – Energia Sasciori 3-0
Rapid CFR Teius – Dalia Sport Daia Romana 2-0
Industria Galda de Jos – Metalul Aiud 2-1
Muresul Vintu de Jos – Cuprirom Abrud 0-3
Inter Ciugud – Performanta Alba Iulia 2-0
Olimpia Aiud sta.

Etapa 11 (09-10.11.2013)

Metalul Aiud – Muresul Vintu de Jos 0-3
Arena Alba Iulia – Olimpia Aiud 2-1
Cuprirom Abrud – Viitorul Santimbru 3-2
Energia Sasciori – CS Ocna Mures 0-0
Performanta Alba Iulia – Industria Galda de Jos 0-1
Dalia Sport Daia Romana – Inter Ciugud 1-1
Rapid CFR Teius sta.

Etapa 12 (16-17.11.2013)

Olimpia Aiud – CS Ocna Mures 1-1
Cuprirom Abrud – Energia Sasciori 8-1
Rapid CFR Teius – Arena Alba Iulia 1-0
Viitorul Santimbru – Metalul Aiud 3-1
Industria Galda de Jos – Dalia Sport Daia Romana 5-1
Muresul Vintu de Jos – Performanta Alba Iulia 0-3
Inter Ciugud sta.

Etapa 13 (24-30.11.2013)

CS Ocna Mures – Rapid CFR Teius 1-1
Energia Sasciori – Olimpia Aiud 0-3
Metalul Aiud – Cuprirom Abrud 1-3
Dalia Sport Daia Romana – Muresul Vintu de Jos 4-1
Performanta Alba Iulia – Viitorul Santimbru 3-0
Arena Alba Iulia – Inter Ciugud 3-0
Industria Galda de Jos sta.

Etapa 14 (15-16.03.2014)

Olimpia Aiud – Rapid CFR Teius 3-0
CS Ocna Mures – Inter Ciugud 2-0
Arena Alba Iulia – Industria Galda de Jos 0-3
Energia Sasciori – Metalul Aiud 3-0
Performanta Alba Iulia – Cuprirom Abrud 3-0
Dalia Sport Daia Romana – Viitorul Santimbru 0-1

Etapa 15 (22-23.03.2014)

Metalul Aiud – Performanta Alba Iulia 0-8
Cuprirom Abrud – Dalia Sport Daia Romana 4-2
Rapid CFR Teius – Energia Sasciori 0-3
Inter Ciugud – Olimpia Aiud 1-2
Muresul Vintu de Jos – Arena Alba Iulia 3-0
Industria Galda de Jos – CS Ocna Mures 2-1

Etapa 16 (29-30.03.2014)

Olimpia Aiud – Industria Galda de Jos 1-4
Rapid CFR Teius – Inter Ciugud 0-2
Arena Alba Iulia – Viitorul Santimbru 0-3
CS Ocna Mures – Muresul Vintu de Jos 1-3
Energia Sasciori – Performanta Alba Iulia 1-2
Dalia Sport Daia Romana – Metalul Aiud 6-0

Etapa 17 (05-06.04.2014)

Viitorul Santimbru – CS Ocna Mures 4-0
Cuprirom Abrud – Arena Alba Iulia 3-0
Performanta Alba Iulia – Dalia Sport Daia Romana 2-2
Inter Ciugud – Energia Sasciori 3-0
Muresul Vintu de Jos – Olimpia Aiud 0-2
Industria Galda de Jos – Rapid CFR Teius 2-0

Etapa 18 (12-13.04.2014)

Olimpia Aiud – Viitorul Santimbru 1-0
Rapid CFR Teius – Muresul Vintu de Jos 2-0
Arena Alba Iulia – Metalul Aiud 0-3
CS Ocna Mures – Cuprirom Abrud 0-1
Energia Sasciori – Dalia Sport Daia Romana 1-0
Inter Ciugud – Industria Galda de Jos 0-2

Etapa 19 (16.04.2014)

Cuprirom Abrud – Olimpia Aiud 2-1
Viitorul Santimbru – Rapid CFR Teius 2-1
Muresul Vintu de Jos – Inter Ciugud 3-4
Performanta Alba Iulia – Arena Alba Iulia 3-0
Industria Galda de Jos – Energia Sasciori 5-2
Metalul Aiud – CS Ocna Mures 2-7

Etapa 20 (19.04.2014)

Arena Alba Iulia – Dalia Sport Daia Romana 0-3
Inter Ciugud – Viitorul Santimbru 2-1
CS Ocna Mures – Performanta Alba Iulia 0-4
Olimpia Aiud – Metalul Aiud 4-0
Rapid CFR Teius – Cuprirom Abrud 0-0
Industria Galda de Jos – Muresul Vintu de Jos 3-0

Etapa 21 (26-27.04.2014)

Cuprirom Abrud – Inter Ciugud 5-1
Viitorul Santimbru – Industria Galda de Jos 1-4
Metalul Aiud – Rapid CFR Teius 0-3
Performanta Alba Iulia – Olimpia Aiud 2-1
Energia Sasciori – Muresul Vintu de Jos 1-0
Dalia Sport Daia Romana – CS Ocna Mures 3-0

Etapa 22 (03-04.05.2014)

Olimpia Aiud – Dalia Sport Daia Romana 2-3
Arena Alba Iulia – Energia Sasciori 0-3
Rapid CFR Teius – Performanta Alba Iulia 1-3
Inter Ciugud – Metalul Aiud 6-1
Industria Galda de Jos – Cuprirom Abrud 3-1
Muresul Vintu de Jos – Viitorul Santimbru 2-4

Etapa 23 (10-11.05.2014)

Cuprirom Abrud – Muresul Vintu de Jos 2-1
Metalul Aiud – Industria Galda de Jos 0-7
Energia Sasciori – Viitorul Santimbru 0-2
Performanta Alba Iulia – Inter Ciugud 4-0
Arena Alba Iulia – CS Ocna Mures 0-3
Dalia Sport Daia Romana – Rapid CFR Teius 2-0

Etapa 24 (17-18.05.2014)

Olimpia Aiud – Arena Alba Iulia 3-0
Viitorul Santimbru – Cuprirom Abrud 2-0
CS Ocna Mures – Energia Sasciori 3-1
Inter Ciugud – Dalia Sport Daia Romana 4-0
Industria Galda de Jos – Performanta Alba Iulia 3-0
Muresul Vintu de Jos – Metalul Aiud 8-0

Etapa 25 (24.05.2014)

Performanta Alba Iulia – Muresul Vintu de Jos 9-1
CS Ocna Mures – Olimpia Aiud 1-4
Metalul Aiud – Viitorul Santimbru 1-5
Arena Alba Iulia – Rapid CFR Teius 0-3
Energia Sasciori – Cuprirom Abrud 1-2
Dalia Sport Daia Romana – Industria Galda de Jos 3-2

Etapa 26 (31.05-01.06.2014)

Olimpia Aiud – Energia Sasciori 8-1
Rapid CFR Teius – CS Ocna Mures 1-2
Cuprirom abrud – Metalul Aiud 11-0
Viitorul Santimbru – Performanta Alba Iulia 0-0
Inter Ciugud – Arena Alba Iulia 3-0
Muresul Vintu de Jos – Dalia Sport Daia Romana 3-2

{2013-2014} Liga 4 Alba – Rezultate etapa 22

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul douazeci si doi a sezonului 2013-2014

Olimpia Aiud – Dalia Sport Daia Romana 2-3

Arena Alba Iulia – Energia Sasciori 1-0

Rapid CFR Teius – Performanta Alba Iulia 1-3

Inter Ciugud – Metalul Aiud 6-1

Industria Galda de Jos – Cuprirom Abrud 3-1

Muresul Vintu de Jos – Viitorul Santimbru 2-4

CS Ocna Mures sta.

{2014-2015} Cupa Romaniei – judetul Alba – Sferturi de finala

Rezultatele inregistrate in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal – judetul Alba pentru sezonul 2014-2015 al Cupei Romaniei la Fotbal.

Inter Ciugud – Viitorul Santimbru 3-0

National Radesti – Dalia Sport Daia Romana 1-4

Arena Alba Iulia – Olimpia Aiud 2-0

Industria Galda de Jos – Performanta Alba Iulia 2-0 (dupa prelungiri)

{2013-2014} Liga 4 Alba – Rezultate etapa 21

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul douazeci si unu a sezonului 2013-2014

Cuprirom Abrud – Inter Ciugud 5-1

Viitorul Santimbru – Industria Galda de Jos 1-4

Metalul Aiud – Rapid CFR Teius 0-3

Performanta Alba Iulia – Olimpia Aiud 2-1

Energia Sasciori – Muresul Vintu de Jos 1-0

Dalia Sport Daia Romana – CS Ocna Mures 3-0

Arena Alba Iulia sta.

{2013-2014} Liga 4 Alba – Rezultate etapa 20

liga-4-alba

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul douazeci a sezonului 2013-2014

Inter Ciugud – Viitorul Santimbru 2-1

Arena Alba Iulia – Dalia Sport Daia Romana 2-0

CS Ocna Mures – Performanta Alba Iulia 0-4

Olimpia Aiud – Metalul Aiud 4-0

Rapid CFR Teius – Cuprirom Abrud 0-0

Industria Galda de Jos – Muresul Vintu de Jos 3-0

Energia Sasciori sta.

{2013-2014} Liga 4 Alba – Rezultate etapa 19

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul nouasprezece a sezonului 2013-2014

Cuprirom Abrud – Olimpia Aiud 2-1

Viitorul Santimbru – Rapid CFR Teius 2-1

Performanta Alba Iulia – Arena Alba Iulia 1-3

Muresul Vintu de Jos – Inter Ciugud 3-4

Metalul Aiud – CS Ocna Mures 2-7

Industria Galda de Jos – Energia Sasciori 5-2

Dalia Sport Daia Romana sta.