Tag: Liga 3

Meciuri de baraj Liga 3 – 2017

Cum majoritatea sezoanelor din Liga 4 sunt gata sau aproape gata, cei de la FRF au extras pe data de 31 Mai 2017 felul in care se vor juca play-off-urile de promovare in Liga 3. Vor fi in total 21 de meciuri, iar castigatoarele acestor meciuri de baraj vor juca in Liga 3 in anul care urmeaza, in locul echipelor SC Bacau, Sportul Chiscani, FC Pascani (Seria 1), Petrolistul Boldesti, Arsenal Malu (Seria 2), CS Sirineasa, Urban Titu, FC Podari (Seria 3), UTA Batrana Doamna II, Mama Mia Becicherecu Mic (Seria 4) si CS Osorhei, Recolta Dorolt si FC Bistrita (Seria 5).

Cum la anul vor fi tot 5 serii, dar vor promova 21 de echipe (si dupa cum veti vedea mai sus, au retrogradat efectiv doar 13 echipe, iar sezonul viitor fiecare serie trebuie sa aiba 16 echipe, inca 7 vor intra automat sa complete, mai trebuie sa retrogradeze cea mai slab clasata echipa din cele 5 serii, iar dintre toate, Millenium Giarmata pare a fi in cea mai slaba pozitie dintre toate, chiar si intr-o serie de 14.

Revenind la meciurile de baraj, FRF a stabilit urmatorul program:

1. Teleorman – Mehedinţi
2. Tulcea – Constanţa
3. Prahova – Dâmboviţa
4. Cluj – Maramureş
5. Bihor – Arad
6. Argeş – Sibiu
7. Bucureşti – Ilfov
8. Braşov – Mureş
9. Ialomiţa – Buzău
10. Călăraşi – Giurgiu
11. Harghita – Covasna
12. Dolj – Gorj
13. Olt – Vâlcea
14. Sălaj – Satu Mare
15. Bistriţa-Năsăud – Suceava
16. Bacău – Botoşani
17. Brăila – Vaslui
18. Galaţi – Iaşi
19. Neamţ – Vrancea
20. Caraş-Severin – Alba
21. Timiş – Hunedoara

Care, acum la final de sezon, arata ca vom avea urmatoarele meciuri pe 17 iunie 2017, incepand cu ora 18:00 (meciul tur), respectiv pe 24 iunie 2017 incepand cu ora 17:30 (returul).

  1. Vointa Saelele – CS Strehaia
  2. Delta Aegyssus – Farul Constanta
  3. Petrolul 52 Ploiesti – Dentas Tartasesti / Recolta Gura Sutii
  4. ACSF ALB Negru Al Studentilor Clujeni – Avantul Barsana / Lapusul Targu Lapus
  5. Diosig Bihardioszeg – Soimii Lipova
  6. Unirea Bascov – Paltinis Rasinari / FC Avrig
  7. Progresul Spartac 1944 – CSO Bragadiru / Vointa Crevedia II
  8. ASF Zarnesti / Viitorul Ghimbav – Muresul Rusii Munti
  9. CS Amara – Metalul Buzau
  10. Agricola Borcea – AS Mihai Bravu / Petrolul Roata
  11. Pro Muresul Toplita – KSE Targu Secuiesc
  12. Viitorul Carcea / Tractorul Cetate – International Balesti
  13. AS Milcov – Viitorul Daesti
  14. CS Dumbrava Galgau-Almasului – Unirea Tasnad
  15. ACS Dumitra – Bucovina Radauti
  16. Viitorul Curita – TransDor Tudora / Sanatatea Darabani
  17. CS Faurei – Vitis Suletea / FC Garceni
  18. SC Otelul Galati – Unirea Mircesti
  19. Teiul Poiana Teiului – CSM Focsani 2007
  20. Viitorul Caransebes – Surianu Sebes
  21. ACS Ghiroda – Inter Petrila

Cam astea sunt meciurile. Ceva prognosticuri ?

{2016-2017} Liga 3 – Seria 1 – Etapa 25

Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul 25 din Liga 3, Seria 1 a sezonului 2016-2017

FC Roman – Aerostar Bacau 1-2
Atletico Vaslui – Sporting Liesti 0-3
CSM Pascani – Sportul Chiscani 3-3
Olimpia Ramnicu Sarat – AFC Odorheiu Secuiesc 2-1
Stiinta Miroslava – Olimpia Cetate Rasnov 1-0
AFC Harman – Metalosport Galati 6-1
Csikszereda Miercurea Ciuc – Avantul Valea Marului 4-2

{2016-2017} Liga 3 – Seria 1 – Etapa 15

Rezultatele inregistrate in cea de-a cincisprezecea etapa a sezonului 2016-2017 din Liga 3, Seria 1.

Olimpia Ramnicu Sarat – Sporting Liesti 2-0

Aerostar Bacau – Olimpic Cetate Rasnov 3-1

CSM Roman – Avantul Valea Marului 4-3

Atletico Vaslui – Odorheiu Secuiesc 3-0

CSM Pascani – AFC Harman 0-1

SC Bacau – Metalosport Galati 2-2

Stiinta Miroslava – Csikszereda Miercurea Ciuc 2-1

{2014-2015} Liga 3 Romania – Rezultate Etapa 9

Liga 3 Romania – Rezultatele inregistrate in cea de-a noua etapa a sezonului 2014-2015

Seria 1

FC Zagon – Bucovina Pojorata 0-3

Aerostar Bacau – Ceahlaul II Piatra Neamt 3-1

Cetatea Targu Neamt – CSM Pascani 1-1

Stiinta Miroslava – FC Papauti 3-0

Sporting Liesti – Bucovina Radauti 2-3

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – Petrotub Roman 0-1

Seria 2

Callatis Mangalia – Dunarea Calarasi 0-3

Metaglobus Bucuresti – Viitorul Axintele 0-2

Gloria Popesti Leordeni – Vointa Snagov 3-2

Juventus Bucuresti – Dinamo II Bucuresti 3-1

Metalosport Galati – Inainte Modelu 1-2

Delta Dobrogea Tulcea – Viitorul Domnesti 4-0

Otelul II Galati – CS Tunari 1-2

Seria 3

Atletic Bradu – SCM Arges Pitesti 2-4

CS Afumati – Concordia II Chiajna 0-1

Urban Titu – AFC Astra II 3-0

Chindia Targoviste – CS Stefanesti 1-0

FCM Targoviste – CS Visina Noua 0-5

CS Podari – Sporting Rosiori 1-1

Dinicu Golescu Campulung – Inter Clinceni 2-1

Seria 4

Vulturii Lugoj – Viitorul Municipal Craiova 1-0

Nova Mama Mia Becicherecu Mic – ACSO Filiasi 3-1

Minerul Motru – UTA Batrana Doamna 2-3

FC Hunedoara – National Sebis 0-2

CS Ineu – Millenium Giarmata 0-2

Stiinta Turceni – Minerul Mehedinti 2-0

Seria 5

FC Zalau – Sanatatea Cluj 5-2

CS Osorhei – Unirea Dej 4-0

FC Municipal Baia Mare – Gloria Progresul Bistrita 1-0

Ariesul Turda – CSM Sighetu Marmatiei 2-0

Metalurgistul Cugir – Avantul Reghin 5-0

CS Iernut – CSC Sanmartin 2-1

Unirea Jucu – Industria Galda de Jos 4-3

 

{2014-2015} Liga 3 Romania – Rezultate Etapa 8

Liga 3 Romania – Rezultatele inregistrate in cea de-a opta etapa a sezonului 2014-2015

Seria 1

Ceahlaul II Piatra Neamt – Cetatea Targu Neamt 1-3

CSM Pascani – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 0-1

FC Papauti – Sporting Liesti 0-7

Bucovina Radauti – FC Zagon 1-1

Bucovina Pojorata – Aerostar Bacau 3-0

Csikszereda Miercurea Ciuc – Stiinta Miroslava 1-2

Seria 2

Dunarea Calarasi – Metaglobus Bucuresti 5-0

Dinamo II Bucuresti – Gloria Popesti Leordeni 0-1

Inaintea Modelu – Delta Dobrogea Tulcea 2-2

CS Tunari – Callatis Mangalia 5-0

Viitorul Axintele – Juventus Bucuresti 1-1

Vointa Snagov – Metalosport Galati 5-5

Viitorul Domnesti – Otelul II Galati 1-1

Seria 3

SCM Arges Pitesti – CS Afumati 2-1

Concordia II Chiajna – Urban Titu 1-2

AFC Astra II – CS Podari 4-0

Inter Clinceni – FCM Targoviste 7-0

CS Visina Noua – Atletic Bradu 4-2

Sporting Rosiori – Chindia Targoviste 2-1

CS Stefanesti – Dinicu Golescu Campulung 1-1

Seria 4

Pandurii II Targu Jiu – FC Hunedoara 2-0

Millenium Giarmata – Stiinta Turceni 2-0

Minerul Mehedinti – Minerul Motru 2-1

National Sebis – Nova Mama Mia Becicherecu Mic 1-1

ACSO Filiasi – CS Ineu 3-1

UTA Batrana Doamna – Vulturii Lugoj 3-0

Seria 5

Sanatatea Cluj – Metalurgistul Cugir 1-5

Unirea Dej – FC Municipal Baia Mare 0-1

Avantul Reghin – CS Osorhei 0-1

Gloria Progresul Bistrita – CS Iernut 3-2

CSC Sanmartin – Ariesul Turda 3-2

CSM Sighetu Marmatiei – Unirea Jucu 2-0

Industria Galda de Jos – FC Zalau 1-1

{2014-2015} Liga 3 Romania – Rezultate Etapa 6

Liga 3 Romania – Rezultatele inregistrate in cea de-a sasea etapa a sezonului 2014-2015

Seria 1

FC Papauti – Aerostar Bacau 1-1

CSM Pascani – Csikszereda Miercurea Ciuc 1-1

Sporting Liesti – FC Zagon 2-1

Bucovina Radauti – Cetatea Targu Neamt 0-0

Bucovina Pojorata – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 3-0

Stiinta Miroslava – Petrotub Roman 2-1

Seria 2

Metaglobus Bucuresti – Juventus Bucuresti 2-1

Dunarea Calarasi – Gloria Popesti Leordeni 2-0

Dinamo II Bucuresti – Delta Dobrogea Tulcea 0-1

Inaintea Modelu – CS Tunari 0-1

Viitorul Axintele – Metalosport Galati 5-0

Vointa Snagov – Otelul II Galat i0-2

Callatis Mangalia – Viitorul Domnesti 4-2

Seria 3

Atletic Bradu – CS Afumati 1-1

CS Visina Noua – Urban Titu 0-1

SCM Arges Pitesti – CS Podari 2-1

AFC Astra II – Dinicu Golescu Campulung 1-2

Concordia II Chiajna – Chindia Targoviste 3-2

Sporting Rosiori – Inter Clinceni 2-1

FCM Targoviste – CS Stefanesti 1-1

Seria 4

Viitorul Municipal Craiova – Nova Mama Mia Becicherecu Mic 1-1

Pandurii II Targu Jiu –  CS Ineu 4-0

Millenium Giarmata – UTA Batrana Doamna 1-0

Vulturii Lugoj – Minerul Mehedinti 1-0

National Sebis – Stiinta Turceni 2-0

ACSO Filiasi – Minerul Motru 1-1

Seria 5

Sanatatea Cluj – FC Municipal Baia Mare 0-4

Unirea Dej – Ariesul Turda 0-2

FC Zalau – CSM Sighetu Marmatiei 2-1

Metalurgistul Cugir – CS Osorhei 2-3

Avantul Reghin – CS Iernut 2-1

Gloria Progresul Bistrita – Unirea Jucu 2-1

CSC Sanmartin – Industria Galda de Jos 6-3

{2014-2015} Liga 3 – Rezultate etapa 1

Liga 3 Romania – Rezultatele inregistrate in cadrul primei etape a sezonului 2014-2015

Seria 1

Cetatea Targu Neamt – Stiinta Miroslava 1-0

CSM Pascani – Bucovina Radauti 2-2

Ceahlaul II Piatra Neamt – Bucovina Pojorata 2-2

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – Aerostar Bacau 0-1

Csikszereda Miercurea Ciuc – Sporting Liesti 1-0

Petrotub Roman – FC Papauti 4-0

FC Zagon sta.

Seria 2

CS Tunari – Metaglobus Bucuresti 4-2

Inainte Modelu – Viitorul Axintele 2-2

Metalosport Galati – Callatis Mangalia 2-1

Delta Dobrogea Tulcea – Gloria Popesti Leordeni 3-1

Otelul II Galati – Juventus Bucuresti 0-1

Viitorul Domnesti – Dunarea Calarasi 1-3

Vointa Snagov – Dinamo II Bucuresti 2-1

Seria 3

Chindia Targoviste – Urban Titu 2-0

CS Podari – FCM Targoviste 0-1

Dinicu Golescu Campulung – CS Afumati 0-5

CS Stefanesti – CS Visina Noua 2-1

Sporting Rosiori – SCM Arges Pitesti 4-0

AFC Astra II – Concordia II Chiajna 0-2

Inter Clinceni – Atletic Bradu – amanat

Seria 4

Minerul Motru – FC Hunedoara 2-3

Minerul Mehedinti – Viitorul Municipal Craiova 2-0

CS Ineu – Vulturii Lugoj 0-1

Stiinta Turceni – Nova Mama Mia Becicherecu Mic 1-4

Millenium Giarmata – Pandurii II Targu Jiu 3-0

ACSO Filiasi – National Sebis 1-2

UTA Batrana Doamna sta.

Seria 5

CS Iernut – FC Zalau 2-4

Ariesul Turda – FCM Baia Mare 3-1

Unirea Jucu – CS Osorhei 1-0

Industria Galda de Jos – Metalurgistul Cugir 0-0

CSM Sighetul Marmatiei – Sanatatea Cluj 1-1

CSC Sanmartin – Avantul Reghin 3-2

Gloria Progresul Bistrita – Unirea Dej 3-0

Componenta Liga 3 pentru sezonul 2013-2014

Liga 3 va continua si in acest an cu 6 serii, prima echipa din Serie urmand sa promoveze automat in Liga 2.

FRF a împărţit Liga a III-a în şase serii geografice:

– Ialomiţa, Călăraşi, Constanţa, Brăila, Galaţi, Tulcea, Vrancea, Buzău, Ilfov, Bucureşti

– Suceava, Botoşani, Iaşi, Neamţ, Bacău, Vaslui

– Bistriţa Năsăud, Mureş, Harghita, Braşov, Covasna, Argeş, Dâmboviţa, Prahova

– Giurgiu, Teleorman, Olt, Dolj, Vâlcea

– Sibiu, Gorj, Hunedoara, Timiş, Caraş Severin, Mehedinţi

– Arad, Alba, Cluj, Sălaj, Bihor, Satu Mare, Maramureş

Componenta Seriilor Liga 3

Seria I: FC Dorohoi, CSM Moineşti, Kosarom Paşcani, Sporting Suceava, Petrotub Roman, Bucovina Rădăuţi, Aerostar Bacau, FC Pojorâta, Cetatea Targu Neamt, Stiinta Miroslava, Ceahlăul II, FCM Bacău

Seria II: Viitorul Axintele, Dunărea Calarasi, Oţelul II Galati, CS Ştefăneşti, Progresul Cernica, Voluntari, CS Afumaţi, Rapid Feteşti, Gloria Popeşti, Callatis Mangalia, Sporting Lieşti, Conpet Cireşu

Seria III: Dinamo II Bucuresti, Metaloglobus Bucuresti, FC Baloteşti, Juventus Bucuresti, Inter Clinceni, CS Vişina Nouă, Viitorul Domneşti, Apă Craiova, Concordia Chiajna II, CS Tunari, AS Podari, FC Balş

Seria IV: FC Hunedoara, Jiul Rovinari, Millenium Giarmata, AFCM Reşiţa, Pandurii II Targu Jiu, Minerul Mătăsari, Muncitorul Resita, Vulturii Lugoj, Autocatania Caransebeş, Mama Mia Becicherecu, FC Avrig, Stiinta Turceni

Seria V: CS Oşorhei, Soimii Pâncota, Unirea Dej, FC Zalău, Seso Iara Campia Turzii, National Sebiş, Sănătatea Cluj, Maramures Universitar Baia Mare, CSO Cugir, CS Ineu, Unirea Jucu, FCM Baia Mare

Seria VI: Chindia Targoviste, Fortuna Brazi, SCM Argeşul, Conpet, FC Zagon, Avântul Reghin, FCM Târgovişte, Urban Titu, Civitas Fagaras, FC Păpăuţi, ACSM Câmpina, Atletic Bradu

{2012-2013} Rezultate baraj promovare Liga 3

Rezultatele inregistrate in cele 21 de meciuri de baraj pentru promovarea in Liga 3

Izbanda Hagilarea Mihail Kogalniceanu (Tulcea) – Conpet Ciresu (Braila) 5-6 (2-2, 3-4 dupa penaltiuri)

FC Pojorata (Suceava) – Viitorul Targu Frumos (Iasi) 2-1

Muresul Ludus (Mures) – Csikszereda Miercurea Ciuc (Harghita) 3-2

Cetatea Targu Neamt (Neamt) – Luceafarul Mihai Eminescu (Botosani) 2-1

FC Garceni (Vaslui) – Sporting Liesti (Galati) 3-5

Callatis Mangalia (Constanta) – Vointa Cocora (Ialomita) 9-1

Venus Independenta (Calarasi) – CS Corbeanca (Ilfov) 2-3

FC Bolintin Vale Malu Spart (Giurgiu) – Atletic Bradu (Arges) 0-6

FC Bals (Olt) – Sporting Rosiori de Vede (Teleorman) 1-0

FC Chitila (Bucuresti) – Gloria Cornesti (Dambovita) 0-1

FCM Campina (Prahova) – Vointa Lanuri (Buzau) 6-0

National Golesti (Vrancea) – AS Negri (Bacau) 1-2

FC Papauti (Covasna) – FC Rasnov (Brasov) 7-1

FCM Baia Mare (Maramures) – ACS Heniu Prundu Bargaului (Bistrita-Nasaud) 5-0

Somesul Caraseu (Satu Mare) – Unirea Jucu (Cluj) 0-1

CS Ineu (Arad) – Kinder Junior Oradea (Bihor) 1-0

Rapid Jibou (Salaj) – CSO Cugir (Alba) 0-4

CS Nova Mama Mia Becicherecu Mic (Timis) – Metalul Otelul Rosu (Caras-Severin) 3-0

Hidro Ramnicu Valcea (Valcea) – FC Avrig (Sibiu) 1-3

Stiinta Turceni (Gorj) – Universitatea Petrosani (Hunedoara) 2-0

Recolta Dancea (Mehedinti) – AS Podari (Dolj) 2-9

(echipele ingrosate cu albastru au obtinut promovarea in Liga 3)

Liga 3 / Seria 5 / 2012-2013 / Rezultate etapa 12

Rezultatele inregistrate in cadrul etapei a 11 a din Liga 3, Seria 5, o serie in care joaca echipe ca FC Hunedoara, CS Osorhei, Jiul Petrosani, Sanatajea Cluj si Unirea Dej.

Naţional Sebiş – Olimpia Satu Mare 3-2 {Coţan (9), Neşculescu (33 – pen.), Botiş (90+4) / Hanus (23), Iuhasz (25)}

Europa Alba Iulia – Jiul Petroşani 2-2 {M. Cristea (48) Muntean (67) / Matei (14), Ursache (61)}

CS Osorhei – FC Zalău 1-0 {Lupaşcu (18)}

Plimob Sighetu Marmatiei – Unirea Dej 0-2 {Găvruş (33), R. Stan (76)}

Şoimii Pâncota – Seso Iara Campia Turzii 3-2 {Huţanu (12), Al. Pavel (31), Al. Mihai (82) / V. Pop (50), G. Marinescu (70 – pen.)}

FC Hunedoara – Sănătatea Cluj 2-0

FCM Turda stă.