Tag: liga 4 brasov

{2017-2018} Liga 4 Brasov – Etapa 24

Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul douazeci si patru a sezonului 2017-2018

Precizia Sacele – Cetatea Homorod 13-0
Aripile Brasov – Olimpia Voila 7-3
Chimia Orasul Victoria – ACSM Codlea 5-0
ASC Olimpic Zarnesti – Inter Cristian 2-1
Vointa Hurez – Inter Tarlungeni 0-11
AS SR Brasov – Carpati Berivoi 9-0
Prietenii Rupea – Coltea Brasov 1-3
Avantul Dumbravita – Steagu Rosu Brasov 1-1

Clasament dupa 24 de etape

#Nume echipaMVEIGPA
1AS SR Brasov242130129-1166p30
2Precizia Sacele241932122-2260p24
3Olimpic Zarnesti24191492-1658p22
4Inter Tarlungeni24145557-1747p11
5Inter Cristian24144690-3846p10
6Chimia Orasul Victoria241301152-5239p3
7ACSM Codlea241131045-4136p0
8Coltea Brasov241041053-4234p-2
9ACS Steagu Rosu Brasov24951057-3832p-4
10Carpati Berivoi241011347-9631p-5
11Aripile Brasov24731442-6624p-12
12Cetatea Homorod24641430-8522p-14
13Avantul Dumbravita24621635-8120p-16
14Olimpic Voila24511832-10016p-20
15Vointa Hurez24501922-14315p-21
16Prietenii Rupea24312032-8910p-26

{2017-2018} Liga 4 Brasov – Etapa 7

Liga 4 Brasov – Rezultatele inregistrate in cea de-a saptea etapa a sezonului 2017-2018 a primei ligi judetene de fotbal din Brasov

CSM Codlea – Precizia Sacele 1-2

Inter Cristian – Aripile Brasov 1-0

Inter Tarlungeni – Chimia Orasul Victoria 0-2

Olimpic Zarnesti – Vointa Hurez 14-1

Olimpic Voila – AS SR Brasov 1-2

Cetatea Homorod – Prietenii Rupea 2-1

Carpati Berivoi – Avantul Dumbravita 3-8

Coltea Brasov – Steagu Rosu Brasov 1-0

{2014-2015} Liga 4 Brasov – Rezultate Etapa 13

Liga 4 Brasov – Rezultatele inregistrate in cea de-a treisprezecea etapa a sezonului 2014-2015

ACS Bran – AS Prejmer 2-4

Aripile Brasov – Infratirea Agromec Harman 1-8

ACS Halchiu – Cetatea Rupea-Homorod 4-1

Viitorul Ghimbav – Civitas Fagaras 2-2

Inter Cristian – Orasul Victoria 2-2

ASF Zarnesti – Olimpic Cetate Rasnov 4-0

ACSM Codlea – Olimpic Voila 4-2

Energia Unirea Feldioara – Carpati Berivoi 3-1

{2014-2015} Liga 4 Brasov – Rezultate Etapa 12

Liga 4 Brasov – Rezultatele inregistrate in cea de-a doisprezecea etapa a sezonului 2014-2015

AS Prejmer – Energia Unirea Feldioara 3-2

Infratirea Agromec Harman – ACS Bran 7-0

Cetatea Rupea-Homorod – Aripile Brasov 2-1

Civitas Fagaras – ACS Halchiu 0-3

ASC Orasul Victoria – Viitorul Ghimbav 4-1

Olimpic Cetate Rasnov – Inter Cristian 1-4

Olimpic Voila – ASF Zarnesti 1-4

Carpati Berivoi – ACSM Codlea 2-4

{2014-2015} Liga 4 Brasov – Rezultate Etapa 11

Liga 4 Brasov – Rezultatele inregistate in cea de-a unsprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Aripile Brasov – Civitas Fagaras 2-1

ACS Bran – Cetatea Rupea-Homorod 0-1

AS Prejmer – Infratirea Agromec Harman 0-9

Energia Unirea Feldioara – ACSM Codlea 0-4

ACS Halchiu – ASC Orasul Victoria 0-2

Viitorul Ghimbav – Olimpic Cetate Rasnov 3-1

Inter Cristian – Olimpic Voila 8-0

ASF Zarnesti – Carpati Berivoi

{2014-2015} Liga 4 Brasov – Rezultate Etapa 10

Liga 4 Brasov – Rezultatele inregistrate in cea de-a zecea etapa a sezonului 2014-2015

ASC Orasul Victoria – Aripile Brasov 3-1

Civitas Fagaras – ACS Bran 1-0

Cetatea Rupea-Homorod – AS Prejmer 3-1

Infratirea Agromec Harman – Energia Unirea Feldioara 5-0

Cetate Rasnov – ACS Halchiu 1-4

Olimpic Voila – Viitorul Ghimbav 0-3

Carpati Berivoi – Inter Cristian 2-7

ACSM Codlea – ASF Zarnesti 1-1

Dupa 10 etape din sezonul 2014-2015 al Liga 4 Brasov, avem 5 echipe care s-au desprins, mai mult sau mai putin, de pluton. Liderul e ASC Orasul Victoria, cu 9 victorii in zece etape, urmata la mica distanta de Inter Cristian, cu 25 de puncte, in timp ce pe locul 3 e Infratirea Agromec Harman, cu 23 de puncte, acelasi nr de puncte ca si ASF Zarnesti. Locul 5, Viitorul Ghimbav, are 22 de puncte si este ultima echipa care a trecut de 20 de puncte in 10 etape disputate.

Civitas Fagaras, echipa care in sezonul trecut juca in Liga 3, e doar pe locul 10 in clasament, departe de pretentiile unei noi promovari. In zona retrogradarii avem 4 echipe care nu au inceput deloc bine sezonul si nu au nici macar 10 puncte: Aripile Brasov (6 pct), Carpati Berivoi (6 pct), AS Prejmer (6 pct) si Energia Unirea Feldioara (3 pct), cei din Feldioara avand un start dezastruos, dupa ce in sezonul trecut au terminat pe locul 8 cu 45 de puncte.

Pana la finalul sezonului mai sunt insa foarte multe etape, asa ca lucrurile se pot schimba, pana atunci, clasamentul Liga 4 Brasov dupa 10 etape din sezonul 2014-2015:

#Nume echipaMVEIGPA
1ASC Orasul Victoria1090122-1027p9
2Inter Cristian1081144-1425p13
3Infratirea Agromec Harman1072132-1023p5
4ASF Zărneşti1072126-823p11
5Viitorul Ghimbav1071224-1022p10
6ACSM Codlea1053213-818p3
7Cetate Rasnov1051417-1316p1
8Cetatea Rupea – Homorod1041525-2413p-5
9ACS Hălchiu1040621-2312p0
10Civitas Făgăraş1032516-1611p-7
11ACS Bran1031610-2510p-5
12Olimpic Voila1031610-2810p-5
13Aripile Braşov1020813-226p-9
14Carpaţi Berivoi1013618-336p-9
15AS Prejmer1020816-316p-9
16Energia Unirea Feldioara101096-383p-12

{2014-2015} Liga 4 Brasov – Rezultate Etapa 9

Liga 4 Brasov – Rezultatele inregistrate in cea de-a noua etapa a sezonului 2014-2015

Aripile Brasov – Cetate Rasnov 1-0

ACS Bran – ASC Orasul Victoria 0-2

AS Prejmer – Civitas Fagaras 4-3

Infratirea Agromec Haramn – Cetatea Rupea-Homorod 5-2

Inter Cristian – ACSM Codlea 1-1

Viitorul Ghimbav – Carpati Berivoi 3-2

ACS Halchiu – Olimpic Voila 5-1

Energia Unirea Feldioara – ASF Zarnesti 0-2

{2014-2015} Liga 4 Brasov – Rezultate Etapa 8

Liga 4 Brasov – Rezultatele inregistrate in cea de-a opta etapa a sezonului 2014-2015

Olimpic Voila – Aripile Brasov 3-2

Cetate Rasnov – ACS Bran 5-1

ASC Orasul Victoria – AS Prejmer 3-0

Civitas Fagaras – Infratirea Agromec Harman 1-2

Cetatea Rupea-Homorod – Energia Unirea Feldioara 10-0

Carpati Berivoi – ACS Halchiu 3-1

ACSM Codlea – Viitorul Ghimbav 1-0

ASF Zarnesti – Inter Cristian 1-2

{2014-2015} Liga 4 Brasov – Rezultate Etapa 7

Liga 4 Brasov – Rezultatele inregistrate in cea de-a saptea etapa a sezonului 2014-2015

Aripile Brasov – Carpati Berivoi 4-0

ACS Bran – Olimpic Voila 1-1

AS Prejmer – FC Rasnov 1-2

Infratirea Agromec Harmna – ASC Orasul Victoria 3-0

Cetatea Rupea=Homorod – Civitas Fagaras 3-2

Viitorul Ghimbav – ASF Zarnesti 1-1

ACS Halchiu – ACSM Codlea 1-2

Energia Unirea Feldioara – Inter Cristian 1-7

{2014-2015} Liga 4 Brasov – Rezultate Etapa 6

Liga 4 Brasov – Rezultatele inregistrate in cea de-a sasea etapa a sezonului 2014-2015

ACSM Codlea – Aripile Brasov 1-0

Carpati Berivoi – ACS Bran 1-3

Olimpic Voila – AS Prejmer 3-1

FC Rasnov – Infratirea Agromec Harman 2-2

ACS Orasul Victoria – Cetatea Rupea-Homorod 4-2

Civitas Fagaras – Energia Unirea Feldioara 2-1

ASF Zarnesti – ACS Halchiu 4-0

Inter Cristian – Viitorul Ghimbav 4-2