Tag: Liga 5 Arges Sud

{2017-2018} Liga 5 Arges Sud – Etapa 15

Liga 5 Arges – Seria Sud – Rezultatele inregistrate in cea de-a cincisprezecea etapa a sezonului 2017-2018

Energia Stolnici – Viitorul Lunca Corbului 4-1

AS Mirosi – Rafinorul Arpechim Pitesti 4-2

Speranta Cornatel – Juventus Bascov 4-3

Progresul Recea – AS Izvoru 1-3

AS Popesti – Unirea Hirsesti 3-4

Viitorul Stefan cel Mare – Recolta Slobozia 4-0

AS Caldararu – Steaua Negrasi 0-1

Viitorul Birla – Unirea Tricolor Serbanesti 3-4

Clasament Liga 5 Arges Sud la finalul turului

#Nume echipaMVEIGPA
1A S Viitorul Lunca Corbului15113151-2336p+12
2A S Rafinorul Arpechim Pitesti15103256-2633p+9
3A S Steaua Negrasi15102346-2032p+11
4A S Energia Stolnici15101448-2231p+7
5A S Viitorul Stefan cel Mare1593348-2130p+9
6A S Recolta Slobozia1591545-2128p+4
7A S Mirosi1591534-2328p+7
8A S Izvoru1583453-3327p+3
9A S Progresul Recea1565437-3023p+2
10A S Unirea Hirsesti1553747-3318p-6
11A S Caldararu1542923-3114p-7
12A S Speranta Cornatel15401129-8812p-9
13A S Viitorul Birla1524929-6110p-14
14A S Unirea Tricolor Serbanesti15301234-649p-12
15A S Juventus Bascov15211221-667p-17
16A S Popesti15121214-535p-16

{2014-2015} Liga 5 Arges Sud – Rezultate Etapa 8

Liga 5 Arges – Seria Sud – Rezultatele inregistrate in cea de-a opta etapa a sezonului 2014-2015

Geoden Slobozia – AS Slobozia 4-1

CS Albota – Viitorul Stefan Cel Mare 0-7

Steaua Negrasi – Viitorul Lunca Corbului 2-1

AS Izvoru – Speranta Cornatel 2-2

AS Caldararu – AS Popesti 2-1

Energia Stolnici – Unirea Tricolor Serbanesti 2-8

Speranta Costesti – Progresul Recea 7-0

Viitorul Unirea Mozaceni – Unirea Harsesti 0-3

{2014-2015} Liga 5 Arges – Rezultate Etapa 6

Liga 5 Arges – Rezultatele inregistrate in cea de-a sasea etapa a sezonului 2014-2015

[Seria Centru 1 Arges]

AS Draganu – Vointa Budeasa 0-2
Vointa Valea Iasului – Sporting Stanesti Corbi 2-1
Progresul Retevoiesti – Edilul Pitesti 1-2
AS Ciofrangeni – Soimii Tigveni 2-1
CS Mioveni III – Petrom Pitesti 4-2
FC Danut Coman – CS Domnesti 8-4
Deportivo Malureni – AS Baiculesti 3-4

[Seria Centru 2 Arges]

Rapid Davidesti – AS Cocu 2-4
Unirea Calinesti – AS Oarja 2011 1-3
Sporting Pitesti – Flacara Leordeni 3-2
Vulturul Vulturesti – Stejarii Beleti Negresti 2-2
Unirea Bascov II – AS Ratesti 2-0
Vulturii Priboieni – AS Colibasi 5-1
AS Poiana Lacului – Atletic Bradu III

[Seria Nord Arges]

Cimentul Valea Mare Pravat – AS Godeni 1-2
Petrolul Hirtiesti – Inter Aninoasa 5-2
Inter Cotesti – Partizanul Vladesti 3-1
Stilpeni Radesti – Schitu Golesti 5-0
Sporting Mihaesti – AS Balilesti 2-1
Flacara Boteni – AS Bughea de Jos 3-2
AS Cetateni – AS Dragoslavele 1-2
AS Leresti sta.

[Seria Sud Arges]

Speranta Costesti – AS Slobozia 1-1
Energia Stolnici – Viitorul Stefan Cel Mare 1-2
Geoden Slobozia – Viitorul Lunca Corbului 1-2
CS Albota 2012 – Speranta Cornatel 4-5
Steaua Negrasi – AS Caldararu 1-0
AS Izvoru – AS Popesti 3-1
Viitorul Unirea Mozaceni – Unirea Tricolor Serbanesti 0-3
Unirea Harsesti – Progresul Recea 6-0