Tag: metalul aiud

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 8

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cea de-a opta etapa a sezonului 2017-2018 din prima liga judeteana din Alba.

Energia Sasciori – CS Zlatna 0-3

CS Ocna Mures – Vointa Stremt 3-1

Rapid CFR Teius – Ariesul Apuseni Baia de Aries 5-1

CIL Blaj – Sportul Petresti

Metalul Aiud – Olimpia Aiud 1-0

Transalpina Sugag – Viitorul Santimbru 2-1

Viitorul Spicul Daia Romana – Cuprirom Abrud 7-1

Euro Spring – Fortuna Lunca Muresului 1-5

Liga 4 Alba – Sezonul 2013-2014

liga-4-alba

Acum mai bine de o saptamana s-a incheiat si ultima etapa, cea cu numarul 26, din Liga 4 Alba. Invingatoarea era stiuta de ceva etape, Industria Galda de Jos reusind sa invinga in 22 dintre cele 24 de meciuri disputate in acest sezon din Liga 4 Alba. Stiu ca ceva nu iese la numar, 24 de meciuri jucate, 26 de etape ? Explicatia simpla e urmatoarea: FC Cugir s-a retras dupa cateva etape disputate si implicit rezultatele i-au fost anulate. Asa ca toate echipele care trebuiau sa joace cu echipa din Cugir au stat in etapa respectiva.

In fine, intr-un final echipa din Galda de Jos s-a calificat la barajul de promovare si va juca impotriva reprezentatei judetului Timis. In mod normal ar trebui sa fie CS Ghiroda, dar cum FC Chisoda s-a retras cu 3 etape inainte de finalul sezonului, lucrurile sunt putin dubioase. Pentru ca daca s-ar retrage efectiv, toate meciurile i s-ar pune ca pierdute cu 3-0. Iar de asta ar beneficia ASU Poli Timisoara, care a facut un egal cu FC Chisoda in acest sezon, acestia putand trece in fata celor de la Ghiroda in clasament.

In fine, revenim la judetul Alba, unde putem spune Cuprirom Abrud, Viitorul Santimbru si Performanta Alba Iulia s-au tinut tare de lider, dar n-au reusit sa se apropie foarte multe, fiind o distanta de 18 puncte intre Industria Galda de Jos si Cuprirom Abrud, clasata pe locul 2. In zona retrogradarii avem doua echipe care au mai retrogradat pe langa FC Cugir (retrasa efectiv din campionat), iar acesta sunt Metalul Aiud (17 puncte in 24 de etape) si Muresul Vintu de Jos (22 de puncte in 24 de etape). Trebuie spus ca Muresul Vintu de Jos se putea salva daca in ultima etapa cei de la CS Ocna Mures nu invingeau in deplasarea de la Rapid CFR Teius.

In locul celor trei echipe mentionate vor promova….. trei echipe. In Liga 5 Alba lucrurile nu sunt inca stabilite in Seria 1, unde Unirea Cergau, CIL Blaj si AS Panade se lupta sa promoveze, cu doua etape inainte de final. In Seria 2 lucrurile sunt clare, FC Micesti urmand sa urce in Liga 4 Alba. La fel de clare sunt lucrurile si in Seria 3, unde Colorado Spring are 12 puncte avans cu o etapa inainte de final.

Si la final, clasamentul final al sezonului 2013-2014 din Liga 4 Alba

Clasament Liga 4 Alba – Sezonul 2013-2014

# EchipaMVEIGol+/-P
1Industria Galda de Jos24220266 – 135366
2Cuprirom Abrud24153661 – 303148
3Viitorul Sântimbru24152749 – 272247
4Performanța Alba Iulia24143760 – 243645
5Olimpia Aiud24114944 – 36837
6Inter Ciugud241131042 – 38436
7Dalia Sport Daia Română24921343 – 43029
8Rapid CFR Teiuș24851125 – 32-729
9Arena Alba Iulia24921318 – 40-2229
10CS Ocna Mureș24651330 – 48-1823
11Energia Săsciori24721531 – 56-2523
12Mureșul Vințu de Jos24711640 – 55-1522
13Metalul Aiud24521720 – 87-6717
14FC Cugir00000 – 000

Mentiune: Daca Industria Galda de Jos pierde barajul, nimic nu se schimba configuratia, superioara. Nici o echipa din Alba nu a retrogradat in acest sezon din Liga 3 (era doar o singura echipa, Metalurgistul Cugir, care a terminat pe 3 sezonul din Seria 5 a Liga 3), asa ca in cazul in care Industria Galda de Jos promoveaza, cei de la Muresul Vintu de Jos raman in Liga 4 Alba.

Si acum, rezultatele inregistrate de-a lungul sezonului 2013-2014 in Liga 4 Alba

Etapa 1 (31.08-01.09.2013)

Metalul Aiud – Energia Sasciori 4-2
Cuprirom Abrud – Performanta Alba Iula 1-0
Viitorul Santimbru – Dalia Sport Daia Romana 2-0
Rapid CFR Teius – Olimpia Aiud 0-0
Industria Galda de Jos – Arena Alba Iulia 0-1
Inter Ciugud – CS Ocna Mures 0-0
Muresul Vintu de Jos sta.

Etapa 2 (07-08.09.2013)

Olimpia Aiud – Inter Ciugud 1-1
CS Ocna Mures – Industria Galda de Jos 0-2
Arena Alba Iulia – Muresul Vintu de Jos 1-0
Performanta Alba Iulia – Metalul Aiud 1-2
Energia Sasciori – Rapid CFR Teius 4-0
Dalia Sport Daia Romana – Cuprirom Abrud 2-1
Viitorul Santimbru sta.

Etapa 3 (14-15.09.2013)

Metalul Aiud – Dalia Sport Daia Romana 2-0
Viitorul Santimbru – Arena Alba Iulia 0-0
Performanta Alba Iulia – Energia Sasciori 2-1
Industria Galda de Jos – Olimpia Aiud 4-0
Inter Ciugud – Rapid CFR Teius 3-0
Muresul Vintu de Jos – CS Ocna Mures 6-1
Cuprirom Abrud sta.

Etapa 4 (21-22.09.2013)

Olimpia Aiud – Muresul Vintu de Jos 1-0
Arena Alba Iulia – Cuprirom Abrud 2-0
CS Ocna Mures – Viitorul Santimbru 1-2
Rapid CFR Teius – Industria Galda de Jos 1-2
Energia Sasciori – Inter Ciugud 0-4
Dalia Sport Daia Romana – Performanta Alba Iulia 2-3
Metalul Aiud sta.

Etapa 5 (28-29.09.2013)

Metalul Aiud – Arena Alba Iulia 0-0
Cuprirom Abrud – CS Ocna Mures 1-1
Viitorul Santimbru – Olimpia Aiud 5-1
Dalia Sport Daia Romana – Energia Sasciori 1-4
Muresul Vintu de Jos – Rapid CFR Teius 1-2
Industria Galda de Jos – Inter Ciugud 2-0
Performanta Alba Iulia sta.

Etapa 6 (05-06.10.2013)

Olimpia Aiud – Cuprirom Abrud 1-3
Rapid CFR Teius – Viitorul Santimbru 4-0
Arena Alba Iulia – Performanta Alba Iulia 2-1
CS Ocna Mures – Metalul Aiud 1-2
Energia Sasciori – Industria Galda de Jos 0-1
Inter Ciugud – Muresul Vintu de Jos 1-2
Dalia Sport Daia Romana sta.

Etapa 7 (12-13.10.2013)

Metalul Aiud – Olimpia Aiud 0-3
Viitorul Santimbru – Inter Ciugud 3-0
Cuprirom Abrud – Rapid CFR Teius 1-1
Performanta Alba Iulia – CS Ocna Mures 6-2
Dalia Sport Daia Romana – Arena Alba Iulia 0-1
Muresul Vintu de Jos – Industria Galda de Jos 0-4
Energia Sasciori sta.

Etapa 8 (19-20.10.2013)

Olimpia Aiud – Performanta Alba Iulia 0-0
Rapid CFR Teius – Metalul Aiud 0-0
CS Ocna Mures – Dalia Sport Daia Romana 2-0
Inter Ciugud – Cuprirom Abrud 3-6
Muresul Vintu de Jos – Energia Sasciori 1-1
Industria Galda de Jos – Viitorul Santimbru 1-0
Arena Alba Iulia sta.

Etapa 9 (26-27.10.2013)

Metalul Aiud – Inter Ciugud 0-1
Cuprirom Abrud – Industria Galda de Jos 0-2
Viitorul Santimbru – Muresul Vintu de Jos 4-2
Performanta Alba Iulia – Rapid CFR Teius 1-2
Energia Sasciori – Arena Alba Iulia 1-4
Dalia Sport Daia Romana – Olimpia Aiud 6-0
CS Ocna Mures sta.

Etapa 10 (02-03.11.2013)

CS Ocna Mures – Arena Alba Iulia 0-2
Viitorul Santimbru – Energia Sasciori 3-0
Rapid CFR Teius – Dalia Sport Daia Romana 2-0
Industria Galda de Jos – Metalul Aiud 2-1
Muresul Vintu de Jos – Cuprirom Abrud 0-3
Inter Ciugud – Performanta Alba Iulia 2-0
Olimpia Aiud sta.

Etapa 11 (09-10.11.2013)

Metalul Aiud – Muresul Vintu de Jos 0-3
Arena Alba Iulia – Olimpia Aiud 2-1
Cuprirom Abrud – Viitorul Santimbru 3-2
Energia Sasciori – CS Ocna Mures 0-0
Performanta Alba Iulia – Industria Galda de Jos 0-1
Dalia Sport Daia Romana – Inter Ciugud 1-1
Rapid CFR Teius sta.

Etapa 12 (16-17.11.2013)

Olimpia Aiud – CS Ocna Mures 1-1
Cuprirom Abrud – Energia Sasciori 8-1
Rapid CFR Teius – Arena Alba Iulia 1-0
Viitorul Santimbru – Metalul Aiud 3-1
Industria Galda de Jos – Dalia Sport Daia Romana 5-1
Muresul Vintu de Jos – Performanta Alba Iulia 0-3
Inter Ciugud sta.

Etapa 13 (24-30.11.2013)

CS Ocna Mures – Rapid CFR Teius 1-1
Energia Sasciori – Olimpia Aiud 0-3
Metalul Aiud – Cuprirom Abrud 1-3
Dalia Sport Daia Romana – Muresul Vintu de Jos 4-1
Performanta Alba Iulia – Viitorul Santimbru 3-0
Arena Alba Iulia – Inter Ciugud 3-0
Industria Galda de Jos sta.

Etapa 14 (15-16.03.2014)

Olimpia Aiud – Rapid CFR Teius 3-0
CS Ocna Mures – Inter Ciugud 2-0
Arena Alba Iulia – Industria Galda de Jos 0-3
Energia Sasciori – Metalul Aiud 3-0
Performanta Alba Iulia – Cuprirom Abrud 3-0
Dalia Sport Daia Romana – Viitorul Santimbru 0-1

Etapa 15 (22-23.03.2014)

Metalul Aiud – Performanta Alba Iulia 0-8
Cuprirom Abrud – Dalia Sport Daia Romana 4-2
Rapid CFR Teius – Energia Sasciori 0-3
Inter Ciugud – Olimpia Aiud 1-2
Muresul Vintu de Jos – Arena Alba Iulia 3-0
Industria Galda de Jos – CS Ocna Mures 2-1

Etapa 16 (29-30.03.2014)

Olimpia Aiud – Industria Galda de Jos 1-4
Rapid CFR Teius – Inter Ciugud 0-2
Arena Alba Iulia – Viitorul Santimbru 0-3
CS Ocna Mures – Muresul Vintu de Jos 1-3
Energia Sasciori – Performanta Alba Iulia 1-2
Dalia Sport Daia Romana – Metalul Aiud 6-0

Etapa 17 (05-06.04.2014)

Viitorul Santimbru – CS Ocna Mures 4-0
Cuprirom Abrud – Arena Alba Iulia 3-0
Performanta Alba Iulia – Dalia Sport Daia Romana 2-2
Inter Ciugud – Energia Sasciori 3-0
Muresul Vintu de Jos – Olimpia Aiud 0-2
Industria Galda de Jos – Rapid CFR Teius 2-0

Etapa 18 (12-13.04.2014)

Olimpia Aiud – Viitorul Santimbru 1-0
Rapid CFR Teius – Muresul Vintu de Jos 2-0
Arena Alba Iulia – Metalul Aiud 0-3
CS Ocna Mures – Cuprirom Abrud 0-1
Energia Sasciori – Dalia Sport Daia Romana 1-0
Inter Ciugud – Industria Galda de Jos 0-2

Etapa 19 (16.04.2014)

Cuprirom Abrud – Olimpia Aiud 2-1
Viitorul Santimbru – Rapid CFR Teius 2-1
Muresul Vintu de Jos – Inter Ciugud 3-4
Performanta Alba Iulia – Arena Alba Iulia 3-0
Industria Galda de Jos – Energia Sasciori 5-2
Metalul Aiud – CS Ocna Mures 2-7

Etapa 20 (19.04.2014)

Arena Alba Iulia – Dalia Sport Daia Romana 0-3
Inter Ciugud – Viitorul Santimbru 2-1
CS Ocna Mures – Performanta Alba Iulia 0-4
Olimpia Aiud – Metalul Aiud 4-0
Rapid CFR Teius – Cuprirom Abrud 0-0
Industria Galda de Jos – Muresul Vintu de Jos 3-0

Etapa 21 (26-27.04.2014)

Cuprirom Abrud – Inter Ciugud 5-1
Viitorul Santimbru – Industria Galda de Jos 1-4
Metalul Aiud – Rapid CFR Teius 0-3
Performanta Alba Iulia – Olimpia Aiud 2-1
Energia Sasciori – Muresul Vintu de Jos 1-0
Dalia Sport Daia Romana – CS Ocna Mures 3-0

Etapa 22 (03-04.05.2014)

Olimpia Aiud – Dalia Sport Daia Romana 2-3
Arena Alba Iulia – Energia Sasciori 0-3
Rapid CFR Teius – Performanta Alba Iulia 1-3
Inter Ciugud – Metalul Aiud 6-1
Industria Galda de Jos – Cuprirom Abrud 3-1
Muresul Vintu de Jos – Viitorul Santimbru 2-4

Etapa 23 (10-11.05.2014)

Cuprirom Abrud – Muresul Vintu de Jos 2-1
Metalul Aiud – Industria Galda de Jos 0-7
Energia Sasciori – Viitorul Santimbru 0-2
Performanta Alba Iulia – Inter Ciugud 4-0
Arena Alba Iulia – CS Ocna Mures 0-3
Dalia Sport Daia Romana – Rapid CFR Teius 2-0

Etapa 24 (17-18.05.2014)

Olimpia Aiud – Arena Alba Iulia 3-0
Viitorul Santimbru – Cuprirom Abrud 2-0
CS Ocna Mures – Energia Sasciori 3-1
Inter Ciugud – Dalia Sport Daia Romana 4-0
Industria Galda de Jos – Performanta Alba Iulia 3-0
Muresul Vintu de Jos – Metalul Aiud 8-0

Etapa 25 (24.05.2014)

Performanta Alba Iulia – Muresul Vintu de Jos 9-1
CS Ocna Mures – Olimpia Aiud 1-4
Metalul Aiud – Viitorul Santimbru 1-5
Arena Alba Iulia – Rapid CFR Teius 0-3
Energia Sasciori – Cuprirom Abrud 1-2
Dalia Sport Daia Romana – Industria Galda de Jos 3-2

Etapa 26 (31.05-01.06.2014)

Olimpia Aiud – Energia Sasciori 8-1
Rapid CFR Teius – CS Ocna Mures 1-2
Cuprirom abrud – Metalul Aiud 11-0
Viitorul Santimbru – Performanta Alba Iulia 0-0
Inter Ciugud – Arena Alba Iulia 3-0
Muresul Vintu de Jos – Dalia Sport Daia Romana 3-2

{2013-2014} Liga 4 Alba – Rezultate etapa 22

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul douazeci si doi a sezonului 2013-2014

Olimpia Aiud – Dalia Sport Daia Romana 2-3

Arena Alba Iulia – Energia Sasciori 1-0

Rapid CFR Teius – Performanta Alba Iulia 1-3

Inter Ciugud – Metalul Aiud 6-1

Industria Galda de Jos – Cuprirom Abrud 3-1

Muresul Vintu de Jos – Viitorul Santimbru 2-4

CS Ocna Mures sta.

{2013-2014} Liga 4 Alba – Rezultate etapa 21

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul douazeci si unu a sezonului 2013-2014

Cuprirom Abrud – Inter Ciugud 5-1

Viitorul Santimbru – Industria Galda de Jos 1-4

Metalul Aiud – Rapid CFR Teius 0-3

Performanta Alba Iulia – Olimpia Aiud 2-1

Energia Sasciori – Muresul Vintu de Jos 1-0

Dalia Sport Daia Romana – CS Ocna Mures 3-0

Arena Alba Iulia sta.

{2013-2014} Liga 4 Alba – Rezultate etapa 20

liga-4-alba

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul douazeci a sezonului 2013-2014

Inter Ciugud – Viitorul Santimbru 2-1

Arena Alba Iulia – Dalia Sport Daia Romana 2-0

CS Ocna Mures – Performanta Alba Iulia 0-4

Olimpia Aiud – Metalul Aiud 4-0

Rapid CFR Teius – Cuprirom Abrud 0-0

Industria Galda de Jos – Muresul Vintu de Jos 3-0

Energia Sasciori sta.

{2013-2014} Liga 4 Alba – Rezultate etapa 19

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul nouasprezece a sezonului 2013-2014

Cuprirom Abrud – Olimpia Aiud 2-1

Viitorul Santimbru – Rapid CFR Teius 2-1

Performanta Alba Iulia – Arena Alba Iulia 1-3

Muresul Vintu de Jos – Inter Ciugud 3-4

Metalul Aiud – CS Ocna Mures 2-7

Industria Galda de Jos – Energia Sasciori 5-2

Dalia Sport Daia Romana sta.

{2013-2014} Liga 4 Alba – Rezultate etapa 18

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cea de-a optesprezecea etapa a sezonului 2013-2014

Olimpia Aiud – Viitorul Santimbru 1-0

Rapid CFR Teius – Muresul Vintu de Jos 2-0

Arena Alba Iulia – Metalul Aiud 4-0

CS Ocna Mures – Cuprirom Abrud 0-1

Energia Sasciori – Dalia Sport Daia Romana 1-0

Inter Ciugud – Industria Galda de Jos 0-2

Performanta Alba Iulia sta.

Clasament Liga 4 Alba dupa 18 etape disputate din sezonul 2013-2014

# EchipaMVEIGolP
1Industria Galda de Jos17150236 – 745
2Arena Alba Iulia17123227 – 739
3Cuprirom Abrud1693436 – 2230
4Viitorul Sântimbru1691630 – 2028
5Performanța Alba Iulia1682635 – 1826
6Olimpia Aiud1774621 – 2725
7Rapid CFR Teiuș1764716 – 2322
8Inter Ciugud1763822 – 2421
9Energia Săsciori17521022 – 3617
10Mureșul Vințu de Jos16511020 – 3016
11Dalia Sport Daia Română17421127 – 3214
12Metalul Aiud16421013 – 4014
13CS Ocna Mureș17251014 – 3311
14FC Cugir00000 – 00

{2013-2014} Liga 4 Alba – Rezultate etapa 17

liga-4-alba

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul saptesprezece a sezonului 2013-2014

Cuprirom Abrud – Arena Alba Iulia 1-1

Viitorul Santimbru – CS Ocna Mures 4-0

Performanta Alba Iulia – Dalia Sport Daia Romana 2-2

Inter Ciugud – Energia Sasciori 3-0

Muresul Vintu de Jos – Olimpia Aiud 0-2

Industria Galda de Jos – Rapid CFR Teius 2-0

Metalul Aiud sta.

Clasament Liga 4 Alba dupa 17 etape din sezonul 2013-2014

#EchipaMVEIGolP
1Industria Galda de Jos16140234 – 742
2Arena Alba Iulia16113223 – 736
3Viitorul Sântimbru1591530 – 1928
4Cuprirom Abrud1583435 – 2227
5Performanța Alba Iulia1682635 – 1826
6Olimpia Aiud1664620 – 2722
7Inter Ciugud1663722 – 2221
8Rapid CFR Teiuș1654714 – 2319
9Mureșul Vințu de Jos1551920 – 2816
10Dalia Sport Daia Română16421027 – 3114
11Energia Săsciori16421021 – 3614
12Metalul Aiud1542913 – 3614
13CS Ocna Mureș1625914 – 3211
14FC Cugir00000 – 00

{2013-2014} Liga 4 Alba – Rezultate etapa 16

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cadrul celei de-a saisprezecea etape a sezonului 2013-2014

Olimpia Aiud – Industria Galda de Jos 1-4

CS Ocna Mures – Muresul Vintu de Jos 1-3

Rapid CFR Teius – Inter Ciugud 0-2

Arena Alba Iulia – Viitorul Santimbru 3-1

Energia Sasciori – Performanta Alba Iulia 1-2

Dalia Sport Daia Romana – Metalul Aiud 6-0

Cuprirom Abrud sta.

{2014-2015} Cupa Romaniei – judetul Alba – Rezultate optimi de finala

Rezultatele inregistrate in optimile de finala ale cupei Romaniei la fotbal, faza judeteana Alba pentru sezonul 2014-2015

National Radesti – CS Ocna Mures 1-0

Viitorul Tartaria – Arena Alba Iulia 0-3

Inter Ciugud – Cuprirom Abrud 2-1

Metalul Aiud – Dalia Sport Daia Romana 1-5

CIL Blaj – Performanta Alba Iulia 0-1

Partizanii Sinmiclaus – Olimpia Aiud 0-1

Energia Sasciori – Viitorul Santimbru 1-3

Industria Galda de Jos – FC Cugir 3-0 (cei de la Cugir s-au retras)