Tag: national sebis

{2017-2018} Liga 3 Romania – Etapa 8

Liga 3 – Rezultatele inregistrate in cele cinci serii din Liga 3 in cea de-a opta etapa a sezonului 2017-2018

Seria 1

Aerostar Bacau – Csikszereda Miercurea Ciuc 3-0
Metalosport Galati – Sporting Liesti 0-11
AFC Harman – CSM Roman 1-2
Otelul Galati – KSE Targu Secuiesc 1-1
AFC Odorheiu Secuiesc – Avantul Valea Marului 2-0
CSM Focsani – CSM Pascani 2-1
Bucovina Radauti – Sanatatea Darabani 2-1

Seria 2

Axiopolis Cernavoda – Sportul Chiscani 6-0
FC Voluntari II – FCSB II 4-4
CSM Ramnicu Sarat – Spartac Bucuresti 0-2
Unirea Slobozia – CSM Oltenita 4-1
Agricola Borcea – Inainte Modelu 3-3
Victoria Traian – Metalul Buzau 1-4
SSC Farul Constanta – Delta Dobrogea 5-1

Seria 3

CS Tunari – CS Mioveni II 1-0
Flacara Moreni – Atletic Bradu 0-0
Concordia Chiajna II – Vointa Turnu Magurele 2-2
Petrolul 52 Ploiesti – FCM Alexandria 1-1
Sporting Rosiori – SC Popesti-Leodeni 1-3
FC Aninoasa – Astra II 2-2
Urban Titu – Viitorul Domnesti – anulat

Seria 4

ACSO Filiasi – CSM Lugoj 1-1
FC Hermannstadt II – Mama Mia Becicherecu Mic 3-0
Cetate Deva – ACS Ghiroda 2-0
Millenium Giarmata – Soimii Lipova 2-1
Gloria Lunca Teuz – CNP Timisoara 3-1
International Balesti – CSM Scolar Resita 1-2
CS Sirineasa – CS U Craiova II 2-0

Seria 5

Performanta Ighiu – Avantul Reghin 3-0
CFR Cluj II – Comuna Recea 1-0
Industria Galda de Jos – Metalurgistul Cugir 1-1
Unirea Dej – Sparta Medias 1-2
Unirea Tasnad – CS Iernut 3-1
Viitorul Ghimbav – Sanatatea Cluj 0-2
Universitatea Cluj – FC Avrig 4-0

{2017-2018} Liga 3 – Etapa 7

Liga 3 Romania – rezultatele inregistrate in cea de-a saptea etapa a sezonului 2017-2018 din cel de-al treilea esalon romanesc.

Seria 1

CSM Pascani – AFC Odorheiu Secuiesc 3-2
CSM Roman – Aerostar Bacau 1-1
Bucovina Radauti – Metalosport Galati 6-0
Sanatatea Darabani – CSM Focsani 2-4
Avantul Valea Marului – Otelul Galati 1-4
KSE Targu Secuiesc – AFC Harman 2-0
Olimpic Cetate – Sporting Liesti 3-2

Seria 2

CSM Ramnicu Sarat – Axiopolis Cernavoda 0-5
Delta Dobrogea – Victoria Traian 2-1
Inainte Modelu – FC Voluntari II 2-4
FCSB II – Unirea Slobozia 1-3
Spartac Bucuresti – Farul Constanta 7-0
Metalul Buzau – Agricola Borcea 2-0
CSM Oltenita – Sportul Chiscani 1-1

Seria 3

FCM Alexandria – Concordia Chiajna II 2-1
Atletic Bradu – CS Tunari 0-2
CS Mioveni II – FC Aninoasa 2-3
Astra II – Sporting Rosiori 1-1
Vointa Turnu Magurele – Flacara Moreni 2-0
SC Popesti-Leordeni – Viitorul Domnesti 5-0
Petrolul 52 Ploiesti – Urban Titu – amanat

Seria 4

Millenium Giarmata – ACSO Filiasi 2-2
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Gloria Lunca Teuz 1-4
CNP Timisoara – CSM Lugoj 0-3
Soimii Lipova – ACS Sirineasa 1-1
ACS Ghiroda – International Balesti 4-2
CSM Scolar Resita – National Sebis 1-1
CS U Craiova – Cetate Deva

Seria 5

Sanatatea Cluj – Universitatea Cluj 0-0
Unirea Alba Iulia – Unirea Dej 2-0
Sparta Medias – CFR Cluj II 3-2
Metalurgistul Cugir – Avantu Reghin 3-1
Viitorul Ghimbav – Performanta Ighiu 1-3
FC Avrig – Unirea Tasnad 1-2
Comuna Recea – Industria Galda de Jos 1-2

Program Liga 3 – Seria 4 pentru sezonul 2014-2015

Extragerea tintarului pentru Liga 3 a avut loc astazi, fiind programat pe baza tabelei Berger pentru 14 echipe (sau 13, in doua din serii). In Seria 4 se afla echipele din zona Olteniei, Banatului, Hunedoarei si Aradului.

Echipe Seria 4 din Liga 3

CS Ineu, Stiinta Turceni, Minerul Motru, Minerul Mehedinti, Millenium Giarmata, ACSO Filiasi, UTA Batrana Doamna, National Sebis, Pandurii II Targu Jiu, ACSVM Craiova, FC Hunedoara, Nova Mama Mia Becicherecu Mic, Vulturii Lugoj.

Program Liga 3 – Seria 4 pentru sezonul 2014-2015

Etapa I – 30.08.2014

CS Ineu – Vulturii Lugoj
Ştiinţa Turceni – Nova Mama Mia Becicherecu Mic
Minerul Motru – FC Hunedoara
Minerul Mehedinţi – ACSVM Craiova
Millenium Giarmata – Pandurii II Targu Jiu
ACSO Filiaşi – Naţional Sebiş
UTA Bătrâna Doamnă stă.

Etapa a II-a – 06.09.2014

Nova Mama Mia Becicherecu Mic – CS Ineu
FC Hunedoara – Ştiinţa Turceni
ACSVM Craiova – UTA Bătrâna Doamnă
Pandurii II Targu Jiu – Minerul Mehedinţi
Naţional Sebiş – Millenium Giarmata
Vulturii Lugoj – ACSO Filiaşi
Minerul Motru stă.

Etapa a III-a – 13.09.2014

Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Vulturii Lugoj
CS Ineu – FC Hunedoara
Minerul Motru – ACSVM Craiova
UTA Bătrâna Doamnă – Pandurii II Targu Jiu
Minerul Mehedinţi – Naţional Sebiş
Millenium Giarmata – ACSO Filiaşi
Ştiinţa Turceni stă.

Etapa a IV-a – 20.09.2014

FC Hunedoara – Nova Mama Mia Becicherecu Mic
ACSVM Craiova – Ştiinţa Turceni
Pandurii II Targu Jiu – Minerul Motru
Naţional Sebiş – UTA Bătrâna Doamnă
ACSO Filiaşi – Minerul Mehedinţi
Vulturii Lugoj – Millenium Giarmata
CS Ineu stă.

Etapa a V-a – 27.09.2014

FC Hunedoara – Vulturii Lugoj
CS Ineu – ACSVM Craiova
Ştiinţa Turceni – Pandurii II Targu Jiu
Minerul Motru – Naţional Sebiş
UTA Bătrâna Doamnă – ACSO Filiaşi
Minerul Mehedinţi – Millenium Giarmata
Nova Mama Mia Becicherecu Mic stă.

Etapa a VI-a – 04.10.2014

ACSVM Craiova – Nova Mama Mia Becicherecu Mic
Pandurii II Targu Jiu – CS Ineu
Naţional Sebiş – Ştiinţa Turceni
ACSO Filiaşi – Minerul Motru
Millenium Giarmata – UTA Bătrâna Doamnă
Vulturii Lugoj – Minerul Mehedinţi
FC Hunedoara stă.

Etapa a VII-a – 11.10.2014

FC Hunedoara – ACSVM Craiova
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Pandurii II Targu Jiu
CS Ineu – Naţional Sebiş
Ştiinţa Turceni – ACSO Filiaşi
Minerul Motru – Millenium Giarmata
UTA Bătrâna Doamnă – Minerul Mehedinţi
Vulturii Lugoj stă.

Etapa a VIII-a – 18.10.2014

Pandurii II Targu Jiu – FC Hunedoara
Naţional Sebiş – Nova Mama Mia Becicherecu Mic
ACSO Filiaşi – CS Ineu
Millenium Giarmata – Ştiinţa Turceni
Minerul Mehedinţi – Minerul Motru
UTA Bătrâna Doamnă – Vulturii Lugoj
ACSVM Craiova stă.

Etapa a IX-a – 25.10.2014

Vulturii Lugoj – ACSVM Craiova
FC Hunedoara – Naţional Sebiş
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – ACSO Filiaşi
CS Ineu – Millenium Giarmata
Ştiinţa Turceni – Minerul Mehedinţi
Minerul Motru – UTA Bătrâna Doamnă
Pandurii II Targu Jiu stă.

Etapa a X-a – 01.11.2014

Pandurii II Targu Jiu – ACSVM Craiova
ACSO Filiaşi – FC Hunedoara
Millenium Giarmata – Nova Mama Mia Becicherecu Mic
Minerul Mehedinţi – CS Ineu
UTA Bătrâna Doamnă – Ştiinţa Turceni
Minerul Motru – Vulturii Lugoj
Naţional Sebiş stă.

Etapa a XI-a – 08.11.2014

Vulturii Lugoj – Pandurii II Targu Jiu
ACSVM Craiova – Naţional Sebiş
FC Hunedoara – Millenium Giarmata
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Minerul Mehedinţi
CS Ineu – UTA Bătrâna Doamnă
Ştiinţa Turceni – Minerul Motru
ACSO Filiaşi stă.

Etapa a XII-a – 15.11.2014

Naţional Sebiş – Pandurii II Targu Jiu
ACSO Filiaşi – ACSVM Craiova
Minerul Mehedinţi – FC Hunedoara
UTA Bătrâna Doamnă – Nova Mama Mia Becicherecu Mic
Minerul Motru – CS Ineu
Ştiinţa Turceni – Vulturii Lugoj
Millenium Giarmata stă.

Etapa a XIII-a – 22.11.2014

Vulturii Lugoj – Naţional Sebiş
Pandurii II Targu Jiu – ACSO Filiaşi
ACSVM Craiova – Millenium Giarmata
FC Hunedoara – UTA Bătrâna Doamnă
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Minerul Motru
CS Ineu – Ştiinţa Turceni
Minerul Mehedinţi stă.

Etapa a XIV-a – 07.03.2015

Vulturii Lugoj – CS Ineu
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Ştiinţa Turceni
FC Hunedoara – Minerul Motru
ACSVM Craiova – Minerul Mehedinţi
Pandurii II Targu Jiu – Millenium Giarmata
Naţional Sebiş – ACSO Filiaşi
UTA Bătrâna Doamnă stă.

Etapa a XV-a – 14.03.2015

CS Ineu – Nova Mama Mia Becicherecu Mic
Ştiinţa Turceni – FC Hunedoara
UTA Bătrâna Doamnă – ACSVM Craiova
Minerul Mehedinţi – Pandurii II Targu Jiu
Millenium Giarmata – Naţional Sebiş
ACSO Filiaşi – Vulturii Lugoj
Minerul Motru stă.

Etapa a XVI-a – 21.03.2015

Vulturii Lugoj – Nova Mama Mia Becicherecu Mic
FC Hunedoara – CS Ineu
ACSVM Craiova – Minerul Motru
Pandurii II Targu Jiu – UTA Bătrâna Doamnă
Naţional Sebiş – Minerul Mehedinţi
ACSO Filiaşi – Millenium Giarmata
Ştiinţa Turceni stă.

Etapa a XVII-a – 28.03.2015

Nova Mama Mia Becicherecu Mic – FC Hunedoara
Ştiinţa Turceni – ACSVM Craiova
Minerul Motru – Pandurii II Targu Jiu
UTA Bătrâna Doamnă – Naţional Sebiş
Minerul Mehedinţi – ACSO Filiaşi
Millenium Giarmata – Vulturii Lugoj
CS Ineu stă.

Etapa a XVIII-a – 04.04.2015

Vulturii Lugoj – FC Hunedoara
ACSVM Craiova – CS Ineu
Pandurii II Targu Jiu – Ştiinţa Turceni
Naţional Sebiş – Minerul Motru
ACSO Filiaşi – UTA Bătrâna Doamnă
Millenium Giarmata – Minerul Mehedinţi
Nova Mama Mia Becicherecu Mic stă.

Etapa a XIX-a – 11.04.2015

Nova Mama Mia Becicherecu Mic – ACSVM Craiova
CS Ineu – Pandurii II Targu Jiu
Ştiinţa Turceni – Naţional Sebiş
Minerul Motru – ACSO Filiaşi
UTA Bătrâna Doamnă – Millenium Giarmata
Minerul Mehedinţi – Vulturii Lugoj
FC Hunedoara stă.

Etapa a XX-a -18.04.2015

ACSVM Craiova – FC Hunedoara
Pandurii II Targu Jiu – Nova Mama Mia Becicherecu Mic
Naţional Sebiş – CS Ineu
ACSO Filiaşi – Ştiinţa Turceni
Millenium Giarmata – Minerul Motru
Minerul Mehedinţi – UTA Bătrâna Doamnă
Vulturii Lugoj stă.

Etapa a XXI-a – 25.04.2015

FC Hunedoara – Pandurii II Targu Jiu
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Naţional Sebiş
CS Ineu – ACSO Filiaşi
Ştiinţa Turceni – Millenium Giarmata
Minerul Motru – Minerul Mehedinţi
Vulturii Lugoj – UTA Bătrâna Doamnă
ACSVM Craiova stă.

Etapa a XXII-a – 02.05.2015

ACSVM Craiova – Vulturii Lugoj
Naţional Sebiş – FC Hunedoara
ACSO Filiaşi – Nova Mama Mia Becicherecu Mic
Millenium Giarmata – CS Ineu
Minerul Mehedinţi – Ştiinţa Turceni
UTA Bătrâna Doamnă – Minerul Motru
Pandurii II Targu Jiu stă.

Etapa a XXIII-a – 09.05.2015

ACSVM Craiova – Pandurii II Targu Jiu
FC Hunedoara – ACSO Filiaşi
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Millenium Giarmata
CS Ineu – Minerul Mehedinţi
Ştiinţa Turceni – UTA Bătrâna Doamnă
Vulturii Lugoj – Minerul Motru
Naţional Sebiş stă.

Etapa a XXIV-a – 16.05.2015

Pandurii II Targu Jiu – Vulturii Lugoj
Naţional Sebiş – ACSVM Craiova
Millenium Giarmata – FC Hunedoara
Minerul Mehedinţi – Nova Mama Mia Becicherecu Mic
UTA Bătrâna Doamnă – CS Ineu
Minerul Motru – Ştiinţa Turceni
ACSO Filiaşi stă.

Etapa a XXV-a – 23.05.2015

Pandurii II Targu Jiu – Naţional Sebiş
ACSVM Craiova – ACSO Filiaşi
FC Hunedoara – Minerul Mehedinţi
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – UTA Bătrâna Doamnă
CS Ineu – Minerul Motru
Vulturii Lugoj – Ştiinţa Turceni
Millenium Giarmata stă.

Etapa a XXVI-a – 30.05.2015

Naţional Sebiş – Vulturii Lugoj
ACSO Filiaşi – Pandurii II Targu Jiu
Millenium Giarmata – ACSVM Craiova
UTA Bătrâna Doamnă – FC Hunedoara
Minerul Motru – Nova Mama Mia Becicherecu Mic
Ştiinţa Turceni – CS Ineu
Minerul Mehedinţi stă.

Echipa clasata pe primul loc la finalul sezonului promoveaza dintre in Liga 2, in timp ce locurile 13 si 14 retrogradeaza direct. Locul 12 urmeaza sa vada daca va disputa un meci de baraj pentru mentinerea in Liga 3.

{2013-2014} Liga 3 – Seria 5 – Rezultate etapa 21

Liga 3 – Seria 5 – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul douazeci si unu a sezonului 2013-2014

National Sebis – FC Zalau 3-0

Ariesul Turda – Sanatatea Cluj 1-1

Unirea Dej – Soimii Pancota 1-3

CS Osorhei – FC Municipal Baia Mare 2-0

Metalurgistul Cugir – Unirea Jucu 3-2

CS Ineu sta.

Clasament Liga 3 – Seria 5 dupa 21 de etape din sezonul 2013-2014

LocEchipapuncte
1Metalurgistul Cugir42
2Naţional Sebiş37
3Şoimii Pâncota36
4CS Ineu28
5CS Oşorhei28
6FC Municipal Baia Mare26
7FC Zalău26
8Sănătatea Cluj25
9Unirea Jucu18
10FC Arieşul 1907 Turda14
11Unirea Dej10
12FC Maramureş Universitar Baia Mare0

{2013-2014} Liga 3 – Seria 5 – Rezultate etapa 3

Liga 3 – Seria 5 – Rezultatele inregistrate in runda trei a sezonului 2013-2014

Unirea Dej – Metalurgistul Cugir 1-2

CS Osorhei – Ariesul Turda 1-1

FCM Baia Mare – National sebis 1-1

Soimii Pancota – FC Zalau 2-1

Sanatatea Cluj – CS Ineu 1-1

Unirea Jucu – Maramures Universitar Baia Mare – nu se disputa

{2013-2014} Cupa Romaniei Arad – Rezultate turul II

Cupa Romaniei, zona Arad – Rezultatele inregistrate in cel de-al doilea tur preliminar al Cupei Romaniei Timisoreana – judetul Arad.

AS Vinga – Gloria CTP Arad 1-3

Aqua Vest Arad – UTA Batrana Doamna 1-2

Soimii Simand – Progresul Pecica 0-4

National Sebis – Frontiera Curtici 3-0

Avantul Tirnova – Victoria Lunca Teuz 1-3

Muresul Zadareni – Unirea Sintana 2-7

Soimii Lipova – Crisul Chisineu Cris 4-0

Victoria Felnac – Soimii Taut 2-6

{2013-2014} Liga 3 – Seria 5 – Rezultate etapa 2

Liga 3 – Seria 5 – Rezultatele inregistrate in cea de-a doua etapa a sezonului 2013-2014

Ariesul Turda – Unirea Jucu 2-2

FC Zalau – Sanatatea Cluj 3-0

Metalurgistul Cugir – CS Ineu 2-0

Unirea Dej – CS Osorhei 1-5

National Sebis – Soimii Pancota 1-0

FC Maramures – FCM Baia Mare 0-3 – nu s-a disputat, gazdele fiind la a doua neprezentare si vor fi din aceasta cauza exclusi din campionat.

{2013-2014} Liga 3 – Seria 5 – Rezultate etapa 1

Liga 3 – Seria 5 – Rezultatele inregistrate in prima etapa a sezonului 2013-2014

CS Osorhei – Metalurgistul Cugir 2-1

CS Ineu – FC Zalau 1-1

Sanatatea CLuj – National Sebis 0-3

FCM Baia Mare – Ariesul Turda 3-0

Unirea Jucu – Unirea Dej 4-2

Soimii Pancota – FC Maramures nu s-a disputat, FC Maramures nu s-a prezentat

Program Competitional Liga 3 Seria 5 – Sezonul 2013-2014

Programul Competitional al Seriei a 5 a din Liga 3 pentru sezonul 2013-2014, serie formata din 12 echipe din judetele Bihor, Alba, Cluj, Maramures, Arad si Salaj – CS Osorhei, CSO Cugir, Unirea Jucu, Unirea Dej, FCM Baia Mare, Seso Campia Turzii, Soimii Pancota, FC Maramures, Sanatatea Cluj, National Sebis, CS Ineu si FC Zalau.

Etapa 1    

FC Oşorhei – CSO Cugir
Unirea Jucu – Unirea Dej
FCM Baia Mare – Seso Câmpia Turzii
Şoimii Pâncota – FC Maramureş
Sănătatea Cluj – Naţional Sebiş
CS Ineu – FC Zalău

Etapa 2        

Unirea Dej – FC Oşorhei
Seso Câmpia Turzii – Unirea Jucu
FC Maramureş – FCM Baia Mare
Naţional Sebiş – Şoimii Pâncota
FC Zalău – Sănătatea Cluj
CSO Cugir – CS Ineu

Etapa 3

Unirea Dej – CSO Cugir
FC Oşorhei – Seso Câmpia Turzii
Unirea Jucu – FC Maramureş
FCM Baia Mare – Naţional Sebiş
Şoimii Pâncota – FC Zalău
Sănătatea Cluj – CS Ineu

Etapa 4

Seso Câmpia Turzii – Unirea Dej
FC Maramureş – FC Oşorhei
Naţional Sebiş – Unirea Jucu
FC Zalău – FCM Baia Mare
CS Ineu – Şoimii Pâncota
CSO Cugir – Sănătatea Cluj

Etapa 5

Seso Câmpia Turzii – CSO Cugir
Unirea Dej – FC Maramureş
FC Oşorhei – Naţional Sebiş
Unirea Jucu – FC Zalău
FCM Baia Mare – CS Ineu
Şoimii Pâncota – Sănătatea Cluj

Etapa 6

FC Maramureş – Seso Câmpia Turzii
Naţional Sebiş – Unirea Dej
FC Zalău – FC Oşorhei
CS Ineu – Unirea Jucu
Sănătatea Cluj – FCM Baia Mare
Şoimii Pâncota – CSO Cugir

Etapa 7

CSO Cugir – FC Maramureş
Seso Câmpia Turzii – Naţional Sebiş
Unirea Dej – FC Zalău
FC Oşorhei – CS Ineu
Unirea Jucu – Sănătatea Cluj
FCM Baia Mare – Şoimii Pâncota

Etapa 8

Naţional Sebiş – FC Maramureş
FC Zalău – Seso Câmpia Turzii
CS Ineu – Unirea Dej
Sănătatea Cluj – FC Oşorhei
Şoimii Pâncota – Unirea Jucu
FCM Baia Mare – CSO Cugir

Etapa 9

CSO Cugir – Naţional Sebiş
FC Maramureş – FC Zalău
Seso Câmpia Turzii – CS Ineu
Unirea Dej – Sănătatea Cluj
FC Oşorhei – Şoimii Pâncota
Unirea Jucu – FCM Baia Mare

Etapa 10

FC Zalău – Naţional Sebiş
CS Ineu – FC Maramureş
Sănătatea Cluj – Seso Câmpia Turzii
Şoimii Pâncota – Unirea Dej
FCM Baia Mare – FC Oşorhei
Unirea Jucu – CSO Cugir

Etapa 11

FC Oşorhei – Unirea Jucu
Unirea Dej – FCM Baia Mare
Seso Câmpia Turzii – Şoimii Pâncota
FC Maramureş – Sănătatea Cluj
Naţional Sebiş – CS Ineu
CSO Cugir – FC Zalău

Liga 3 / Seria 5 / Rezultate etapa 13

Rezultate inregistrate in etapa a 13 din Liga 3, Seria 5 cu echipe ca Seso Campia Turzii, Jiul Petrosani, Sanatatea Cluj, Olimpia Satu Mare, Unirea Dej, National Sebis, Soimii Pancota, FCM Turda, Plimob Sighetu Marmatiei, Europa Alba Iulia, FC Hunedoara, CS Osorhei si FC Zalau.

Seso – Naţional Sebiş 3-1

Imbuzan (10, 52), Moţet (20) / Şt. Popa (30-aut)

Jiul Petroşani – CS Osorhei 1-2
Moldovan (20) / Moise (47), Todea (76-pen)

FC Zalău – FC Hunedoara 1-1
Cornaci (56) / Fl. Nicula (19)

Sănătatea – Plimob 3-2
Ceaca (35, 77), Al. Pop (44) / Gheorghei (35), Bedea (67)

Unirea Dej – Şoimii Pâncota 2-2
B. Faur (50), Ţibre (75) / Al. Mihai (18), Pavel (82)

Olimpia Satu Mare – FCM Turda, se dispută mâine, de la ora 14:00.

Europa Alba Iulia stă.