Tag: Ripensia Timisoara

{2017-2018} Liga 2 Romania – Etapa 11

Liga 2 – Rezultatele inregistrate in cel de-al doilea esalon din Romania in cea de-a opta etapa a sezonului 2017-2018

Chindia Targoviste – Sportul Snagov 1-0

Metaloglobus Bucuresti – FC Arges 1-1

Academica Clinceni – Dacia Unirea Braila 2-1

CS Balotesti – Luceafarul Oradea 2-2

CS Afumati – Foresta Suceava 2-2

Dunarea Calarasi – Stiinta Miroslava 6-0

Olimpia Satu Mare – ASU Poli Timisoara 0-2

FC Hermannstadt – Ripensia Timisoara 2-0

UTA Arad – Pandurii Targu Jiu 2-2

CS Mioveni – ASA Targu Mures 2-1

{2017-2018} Liga 2 – Etapa 10

Liga 2 – rezultatele inregistrate in cea de-a zecea etapa a sezonului 2017-2018 din esalonul secund romanesc.

ASA Targu Mures – Academica Clinceni 1-1

Sportul Snagov – UTA Arad 0-0

Pandurii Targu Jiu – Olimpia Satu Mare 0-1

Stiinta Miroslava – CS Afumati 0-0

Foresta Suceava – CS Balotesti 2-1

Luceafarul Oradea – Hermannstadt 0-0

Ripensia Timisoara – CS Mioveni 0-1

Dacia Unirea Braila – Metaloglobus Bucuresti 2-1

FC Arges – Chindia Targoviste 0-0

ASU Poli Timisoara – Dunarea Calarasi 0-1

{2015-2016} Liga 4 Timis – Etapa 24

Rezultatele inregistrate in cea de-a douazeci si patra etapa a sezonului 2015-2016 din Liga 4 Timis

ACS Ghiroda – Marcel Baban Jimbolia 9-0

Ripensia Timisoara – ACS Poli II Timisoara 2-1

Timisul Sag – CFR Timisoara 7-1

Vointa Biled – ACS Murani 3-0

Unirea Sannicolau Mare – ACS Dumbravitta 1-0

AS Peciu Nou – Progresul Gataia 1-2

Avantul Periam – Arsenal Flacara Faget 8-1

Pobeda Dudestii Vechi – Cocosul Ortisoara 0-1

Vointa Masloc sta.

{2015-2016} Liga 4 Timis – Etapa 1

Liga 4 Timis – Rezultatele inregistrate in prima etapa a sezonului 2015-2016

AFC Marcel Baban Jimbolia – Progresul Gataia 2-0

ACS Poli Timisoara II – Pobeda Dudestii Vechi 9-1

Unirea Sannicolau Mare – ACS Ghiroda 0-0

Timisul Sag – Ripensia Timisoara 1-8

CFR Timisoara – Avantul Periam 1-2

ACS Dumbravita – Cocosul Ortisoara 1-0

Lorena Giarmata Vii – Arsenal Flacara Faget

Vointa Biled – Vointa Masloc

AS Murani – AS Peciu Nou

{2014-2015} Liga 4 Timis – Rezultate Etapa 30

Mai sunt inca 4 etape pana la final, iar in urma acestei etape putem zice clar ca Auto Timisoara va juca in Liga 5 in sezonul urmator. Trupa din Freidorf a obtinut doar 7 puncte in acest sezon si este la 15 puncte de primul loc care nu retrogradeaza. Nici CS Giroc nu prea mai are multe sanse sa ramana in Liga 4 Timis, avand nevoie de 3 victorii in ultimele 4 etape. Ultimul loc retrogradabil se va decide probabil intre AS Peciu Nou si CFR Timisoara. AS Peciu Nou a reusit o victorie in aceasta etapa, reusind sa se apropie la un punct de CFR Timisoara, echipa care a pierdut, 2-9, impotriva locului 3 din Liga 4 Timis, ACS Ghiroda.

Cei de la Ghiroda sunt insa departe de Ripensia Timisoara (80 de puncte) si ASU Politehnica Timisoara (86 de puncte). Probabil ca cei de la ASU Politehnica Timisoara vor merge la barajul pentru promovare in Liga 3 in acest an, asta daca nu pierd doua meciuri din ultimele patru pe care le mai au ramase. Lucru putin probabil, tinand cont ca nu au pierdut nici un meci in acest sezon, cedand singurele puncte (doua egaluri) cu Cocosul Ortisoara (cu care se vor intalni in etapa urmatoare pe teren propriu) si Timisul Sag (acasa). Iar ultimele 4 meciuri le are impotriva celor de la Cocosul Ortisoara (locul 5), Vointa Masloc (locul 4), Arsenal Flacara Faget (locul 14) si AS Peciu Nou (locul 16).

Liga 4 Timis – Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul treizeci a sezonului 2014-2015

Progresul Gataia – AS Murani 1-2

Auto Timisoara – Marcel Baban Jimbolia 0-4

Ripensia Timisoara – ACS Dumbravita 4-2

ACS Ghiroda – CFR Timisoara 9-2

AS Peciu Nou – Timisul Sag 1-0

Arsenal Flacara Faget – Progresul Racovita 5-4

Vointa Masloc – Pobeda Dudestii Vechi 5-0

Cocosul Ortisoara – CS Giroc 3-0

Unirea Sannicolau Mare – ASU Politehnica Timisoara 2-3

{2014-2015} Liga 4 Timis – Rezultate Etapa 17

Liga 4 Timis – Rezultatele inregistrate in cea de-a saptesprezecea etapa a sezonului 2014-2015

CS Dumbravita – Progresul Gataia 3-0

CFR Timisoara – Marcel Baban Jimbolia 0-1

Timisul Sag – AS Murani 0-4

Progresul Racovita – Auto Timisoara 4-3

Pobeda Dudestii Vechi – Ripensia Timisoara 2-4

CS Giroc – CS Ghiroda 1-3

ASU Politehnica Timisoara – AS Peciu Nou 2-1

Unirea Sannicolau Mare – Arsenal Flacara Faget 4-0

Cocosul Ortisoara – Vointa Masloc 1-2

{2014-2015} Liga 4 Timis – Rezultate Etapa 16

Liga 4 Timis – Rezultatele inregistrate in cea de-a saisprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Progresul Gataia – Cocosul Ortisoara 0-2

Vointa Masloc – Unirea Sannicolau Mare 1-1

Arsenal Flacara Faget – ASU Politehnica Timisoara 1-2

AS Peciu Nou – CS Giroc 0-1

CS Ghiroda – Pobeda Dudestii Vechi 3-3

Ripensia Timisoara – Progresul Racovita 8-1

Auto Timisoara – Timisul Sag 0-7

AS Murani – CFR Timisoara 3-2

Marcel Baban Jimbolia – CS Dumbravita 0-1

{2014-2015} Liga 4 Timis – Rezultate Etapa 15

Liga 4 Timis – Rezultatele inregistrate in cea de-a cincisprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Marcel Baban Jimbolia – Progresul Gataia 1-1

CS Dumbravita – AS Murani 6-3

CFR Timisoara – Auto Timisoara 3-0

Timisul Sag – Ripensia Timisoara 0-1

Progresul Racovita – CS Ghiroda 1-4

Pobeda Dudestii Vechi – AS Peciu Nou 4-3

CS Giroc – Arsenal Flacara Faget 2-2

ASU Politehnica Timisoara – Vointa Masloc 1-0

Unirea Sannicolau Mare – Cocosul Ortisoara 1-0

 

{2014-2015} Liga 4 Timis – Rezultate Etapa 14

Liga 4 Timis – Rezultatele inregistrate in cea de-a patrusprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Progresul Gataia – Unirea Sannicolau Mare 0-1

Cocosul Ortisoara – ASU Politehnica Timisoara 0-0

Vointa Masloc – CS Giroc 2-0

Arsenal Flacara Faget – Pobeda Dudestii Vechi 0-1

AS Peciu Nou – Progresul Racovita 2-3

CS Ghiroda – Timisul Sag 1-1

Ripensia Timisoara – CFR Timisoara 5-0

Auto Timisoara – CS Dumbravita 2-5

AS Murani – Marcel Baban Jimbolia 1-3

{2014-2015} Liga 4 Timis – Rezultate Etapa 13

Liga 4 Timis – Rezultatele inregistrate in cea de-a treisprezecea etapa a sezonului 2014-2015

AS Murani – Progresul Gataia 3-1

Marcel Baban Jimbolia – Auto Timisoara 6-1

CS Dumbravita – Ripensia Timisoara 0-2

CFR Timisoara – CS Ghiroda 1-5

Timisul Sag – AS Peciu Nou 2-0

Progresul Racovita – Arsenal Flacara Faget 5-3

Pobeda Dudestii Vechi – Vointa Masloc 0-2

CS Giroc – Cocosul Ortisoara 1-6

ASU Politehnica Timisoara – Unirea Sannicolau Mare 3-0