Tag: sheriff tiraspol

{2014-2015} Moldova – Divizia Nationala – Rezultate etapa 2

Moldova – Divizia Nationala – Rezultatele inregistrate in cea de-a doua etapa a sezonului 2014-2015

Dacia Chisinau – Milsami Orhei 2-0

Saxan Ceadir Lunga – Sheriff Tiraspol 1-1

FC Tiraspol – Dinamo-Auto 8-1

Veris – Zaria Balti 2-1

Academia UTM Chisinau – Zimbru Chisinau 0-2

FC Costuleni sta.

{2014-2015} Moldova – Divizia Nationala – Rezultate etapa 1

Moldova – Divizia Nationala – Rezultatele inregistrate in prima etapa a sezonului 2014-2015

Sheriff Tiraspol – FC Tiraspol 2-1

Milsami Orhei – Saxan Ceadir Lunga 1-1

FC Costuleni – Dacia Chisinau 1-1

Dinamo-Auto Cioburciu – Veris Tiraspol 0-5

Zaria Balti – Academia UTM Chisinau 1-0

Zimbru Chisinau sta.

{2013-2014} Grupe Europa League – Rezultate etapa 1

Rezultatele inregistrate in prima etapa a grupelor Europa League pentru sezonul 2013-2014

Valencia – Swansea 0-3

St. Gallen – Kuban Krasnodar 2-0

Dinamo Zagreb – Cernomoret Odessa 1-2

PSV Eindhoven – Ludogorets Razgrad 0-2

Salzburg – Elfsborg 4-0

Standard Liege – Esbjerg 1-2

Zulte Waregem – Wigan 0-0

NK Maribor – Rubin Kazan 2-5

Fiorentina – Pacos de Ferreira 3-0

Pandurii Targu Jiu – Dnipro Dnepropetrovsk 0-1

Eintracht Frankfurt – Bordeaux 3-0

Maccabi Tel Aviv – APOEL Nicosia 0-0

Dinamo Kiev – Genk 0-1

Thun – Rapid Viena 1-0

Freiburg – Slovan Liberec 2-2

Estoril Praia – Sevilla 1-2

Betis – Olympique Lyon 0-0

Vitoria Guimaraes – NK Rijeka 4-0

Apollon Limassol – Trabzonspor 1-2

Lazio Roma – Legia Varsovia 1-0

Sheriff Tiraspol – Anzhi Makhachkala 0-0

Tottenham – Tromso 3-0

PAOK Salonic – Sahtior Karagandy 2-1

Maccabi Haifa – AZ Alkmaar 0-1

{2013-2014} Turul 2 UEFA Champions League

Meciurile din turul 2 preliminar al UEFA Champions League, sezonul 2013-2014

Neftçi PFK (Azerbaijan) – KS Skënderbeu (Albania)

FC Steaua Bucureşti (Romania) – FK Vardar Skopje (Macedonia)

FC Viktoria Plzeň (Cehia) – FK Željezničar (Bosnia)

FC Sheriff (Moldova) – FK Sutjeska (Muntenegru)

Birkirkara FC (Malta) – NK Maribor (Slovenia)

Sligo Rovers FC (Irlanda) – Molde FK (Norvegia)

IF Elfsborg (Suedia) – FC Daugava Daugavpils (Letonia)

HJK Helsinki (Finlanda) – JK Nõmme Kalju (Estonia)

FK Ekranas (Lituania) – FH Hafnarfjördur (Islanda)

The New Saints FC (Wales) – Legia Warszawa (Polonia)

Celtic FC (Scotia) – Cliftonville FC (Irlanda de Nord)

GNK Dinamo Zagreb (Croatia) – CS Fola Esch (Luxemburg)

Győri ETO FC (Ungaria) – Maccabi Tel-Aviv FC (Israel)

FC BATE Borisov (Belarus) – FC Shakhter Karagandy (Kazakhstan)

FC Shirak (Armenia) – SP Tre Penne (San Marino) – FK Partizan (Serbia)

ŠK Slovan Bratislava (Slovacia) v PFC Ludogorets Razgrad (Bulgaria)

FC Dinamo Tbilisi (Georgia) – FC Lusitans (Andorra) – EB/Streymur (I-le Feroe)

Uefa Champions League / 2010 / Rezultate turul 3 preliminar

Turul 3 preliminar al Ligii Campionilor a oferit foarte multe surprize, dintre care cea mai mare a fost oferita de elvetienii de la Young Boys Berna care a reusit intr-un final sa joace la adevaratul potential si in Europa. Langa ei li se vor alatura si adversarul din prima Liga Elvetiana, mai exact FC Basel, care a castigat dubla cu Basel cu scorul general 5-1. Ei vor fi insa in zona non-campioanelor si vor da de echipe grele ca Tottenham, Auxerre, Sevilla, Sampdoria si Werder Bremen.

Dinamo Kiev, Salzburg, Partizan si Sparta Praga s-au calificat fara mari probleme in turul 4 preliminar al Ligii Campionilor. Nu acelasi lucru se poate spune despre Ajax, care s-a calificat datorita golurilor date in deplasare. Sheriff Tiraspol a invins la penaltiuri pe croatii de la Dinamo Zagreb, ajungand din nou in play-offul Ligii Campionilor, al doilea an consecutiv.

Rezultate turul 3 preliminar al Uefa Champions League

Zilina – Litex Loveci 3-1 (în tur, 1-1)

Basel – Debrecen 3-1 (2-0)

Lech – Sparta Praga 0-1 (0-1)

Fenerbahce – Young Boys 0-1 (2-2)

Gent – Dinamo Kiev 1-3 (0-3)

Salzburg – Omonia 4-1 (1-1)

PAOK – Ajax 3-3 (1-1)

Rosenborg – AIK 3-0 (1-0)

Celtic – Braga 2-1 (0-3)

HJK Helsinki – Partizan Belgrad 1-2 (în tur 0-3)

Zenit – Unirea 1-0 (în tur 0-0)

FC Copenhaga – Bate Borisov 3-2 (0-0)

Dinamo Zagreb-Şerif Tiraspol 1-1 (5-6, după pen.)

The New Saints – Anderlecht 0-3 (1-3)

FK Aktobe – Hapoel Tel-Aviv 1-3 (1-0)