Tag: slovan liberec

{2014-2015} Cehia – Synot Liga – Rezultate etapa 2

Cehia – Synot Liga – Rezultatele inregistrate in cea de-a doua etapa a sezonului 2014-2015

Slavia Praga – Banik Ostrava 3-1

FC Slovacko – Bohemians Praga 4-1

FC Brno – Hradec Kralove 3-0

Sparta Praga – Vysocina Jihlava 3-0

Slovan Liberec – FK Pribram 0-0

Mlada Boleslav – Dukla Praga 0-1

Viktoria Plzen – FK Jablonec 3-1

FK Teplice – Dynamo Ceske Budejovice – amanat

{2014-2015} Cehia – Synot Liga – Rezultate etapa 1

Cehia – Synot Liga – Rezultatele inregistrate in prima etapa a sezonului 2014-2015

Bohemians Praga – Sparta Praga 1-2

Dukla Praga – Banik Ostrava 0-0

FK Jablonec – FC Brno 2-0

FK Pribram – Viktoria Plzen 2-2

Hradec Kralove – FK Teplice 0-0

FC Slovacko – Slavia Praga 1-2

Vysocina Jihlava – Mlada Boleslav 0-1

Dynamo Ceske Budejovice – Slovan Liberec 1-1

{2013-2014} Grupe Europa League – Rezultate etapa 1

Rezultatele inregistrate in prima etapa a grupelor Europa League pentru sezonul 2013-2014

Valencia – Swansea 0-3

St. Gallen – Kuban Krasnodar 2-0

Dinamo Zagreb – Cernomoret Odessa 1-2

PSV Eindhoven – Ludogorets Razgrad 0-2

Salzburg – Elfsborg 4-0

Standard Liege – Esbjerg 1-2

Zulte Waregem – Wigan 0-0

NK Maribor – Rubin Kazan 2-5

Fiorentina – Pacos de Ferreira 3-0

Pandurii Targu Jiu – Dnipro Dnepropetrovsk 0-1

Eintracht Frankfurt – Bordeaux 3-0

Maccabi Tel Aviv – APOEL Nicosia 0-0

Dinamo Kiev – Genk 0-1

Thun – Rapid Viena 1-0

Freiburg – Slovan Liberec 2-2

Estoril Praia – Sevilla 1-2

Betis – Olympique Lyon 0-0

Vitoria Guimaraes – NK Rijeka 4-0

Apollon Limassol – Trabzonspor 1-2

Lazio Roma – Legia Varsovia 1-0

Sheriff Tiraspol – Anzhi Makhachkala 0-0

Tottenham – Tromso 3-0

PAOK Salonic – Sahtior Karagandy 2-1

Maccabi Haifa – AZ Alkmaar 0-1

{2013-2014} Turul 2 Europa League

Turul 2 Europa League – sezonul 2013/2014

BK Häcken (Suedia) – AC Sparta Praga (Cehia)

AC Libertas (San Marino)/FK Sarajevo (Bosnia) – FC Flora Tallinn (Estonia)/FK Kukësi (Albania)

FC Thun (Elvetia) – FC Chikhura Sachkhere (Georgia)/FC Vaduz (Liechtenstein)

Xanthi FC (Grecia) – ÍF Fuglafjørdur (I-le Feroe)/Linfield FC (Irlanda de Nord)

IL Hødd (Norvegia) – FC Gandzasar Kapan (Armenia)/FC Aktobe (Kazakhstan)

FC Dila Gori (Georgia) – Aalborg BK (Danemarca)

Maccabi Haifa FC (Israel) – Sliema Wanderers FC (Malta)/FC Khazar Lankaran (Azerbaijan)

HNK Hajduk Split (Croatia) – FK Turnovo (Macedonia)/FK Sūduva (Lituania)

AUK Broughton FC (Tara Galilor)/FK Ventspils (Letonia) – AS Jeunesse Esch (Luxemburg)/TPS Turku (Finlanda)

NK Domžale (Slovenia)/FC Astra Giurgiu (Romania) – AC Omonia (Cipru)

FC Tiraspol (Moldova)/Skonto Riga (Letonia) – FC Slovan Liberec (Cehia)

CS Pandurii Târgu Jiu (Romania) – Bala Town FC (Tara Galilor)/FC Levadia Tallinn (Estonia)

WKS Śląsk Wrocław (Polonia) – FK Rudar Pljevlja (Muntenegru) – FC Mika (Armenia)

Drogheda United FC (Irlanda)/Malmö FF (Suedia) – Hibernian FC (Scotia)

FC Jagodina (Serbia) – FC Rubin Kazan (Rusia)

Strømsgodset IF (Norvegia) – Debreceni VSC (Ungaria)

FC Petrolul Ploieşti (Romania) – Víkingur (I-le Feroe)/FC Inter Turku (Finlanda)

HNK Rijeka (Croatia) – Prestatyn Town FC (Tara Galilor)/SK Liepājas Metalurgs (Letonia)

VMFD Žalgiris (Lituania)/Saint Patrick’s Athletic (Irlanda) – FK Teteks (Macedonia)/FC Pyunik (Armenia)

PFC Beroe Stara Zagora (Bulgaria) – Hapoel Tel-Aviv FC (Israel)

FC Honka Espoo (Finlanda) – Lech Poznań (Polonia)

FK Crvena Zvezda (Serbia) – ÍBV (Islanda) / HB Tórshavn (I-le Feroe)

FC Shakhtyor Soligorsk (Belarus) – FC Milsami Orhei (Moldova) / F91 Dudelange (Luxemburg)

Hibernians FC (Malta) / FK Vojvodina (Serbia) – FK Čelik Nikšić (Muntengru) / Budapest Honvéd FC (Ungaria)

NK Olimpija Ljubljana (Slovenia) – FC Torpedo Kutaisi (Georgia) / MŠK Žilina (Slovacia)

IFK Mariehamn (Finlanda) / FC İnter Bakı (Azerbaijan) – NK Celje (Slovenia) / Tromsø IL (Norvegia)

FC Chornomorets Odessa (Ucraina) – KS Teuta (Albania) / FC Dacia Chişinău (Moldova)

IFK Göteborg (Suedia) – FK AS Trenčín (Slovakia)

FK Kruoja (Lituania) / FC Dinamo Minsk (Belarus) – NK Lokomotiva Zagreb (Croatia)

KR (Islanda) / Glentoran FC (Irlanda de Nord) – Standard Liège (Belgia)

UE Santa Coloma (Andorra) / Zrinjski Mostar (Bosnia) – FC Astana (Kazahstan)

FK Metalurg Skopje (Macedonia) / Qarabağ FK (Azerbaijan) – GKS Piast Gliwice (Polonia)

Crusaders FC (Irlanda de Nord) / Rosenborg BK (Norvegia) – Saint Johnstone FC (Scotia)

Trabzonspor (Turcia) – Derry City FC (Irlanda)

SP La Fiorita (San Marino) / Valletta FC (Malta) – FC Minsk (Belarus)

FK Senica (Slovacia) – FK Mladost Podgorica (Muntengru) / Videoton FC (Ungaria)

Anorthosis Famagusta FC (Cipru) – JK Trans Narva (Estonia) / Gefle IF (Suedia)

SK Sturm Graz (Austria) – FC Santa Coloma (Andorra) / Breidablik (Islanda)

PFC Levski Sofia (Bulgaria) / FC Irtysh Pavlodar (Kazakhstan) – NK Široki Brijeg (Bosnia)

KF Laçi (Albania) / FC Differdange 03 (Luxemburg) – FC Utrecht (Anderlecht)

UEFA Champions League / 2012-2013 / Rezultate turul 3 preliminar – mansa intai

Cele doua echipe angrenate in meciurile de Champions League de aseara s-au descurcat destul de bine, CFR Cluj invingand acasa pe Slovan Liberec cu 1-0 in timp ce Vaslui a remizat 1-1 la Istanbul cu Fenerbahce, luand gol abia in minutul 89. Avem sanse prin urmare pentru urmatorul tur preliminar al UCL.

Rezultatele inregistrate in turul trei preliminar al UEFA Champions League, mansa tur

Marti, 31 iulie 2012

Dinamo Kiev (Ucraina) – Feeyenord (Olanda) 2-1
Au marcat: Immers 56′ (o.g.), Ideye 69′ / Schaken 49′

Motherwell (Scotia) – Panatinaikos (Grecia) 0-2
Au marcat: Christodoulopoulos ’14, ‘Mavrias 76

Miercuri, 1 august 2012

BATE Borisov (Belarus) – Debrecen (Ungaria) 1-1
Au marcat: Sidibe ’90+3 (autogol) / Sidibe ’67

Hapoel Kiryat Shmona (Israel) – Neftci Baku (Azerbaidjan) 4-0
Au marcat: Badash ’42 (penalti), Abihazira ’52, Garzicich ’70, ’76

Şerif Tiraspol (Republica Moldova) – Dinamo Zagreb (Croaţia) 0-1
A marcat: Beqiraj ’14

Molde FK (Norvegia) – FC Basel (Elveţia) 0-1
A marcat: Zoua ’79

AEL Limassol (Cipru) – Partizan Belgrad (Serbia) 1-0
A marcat: Vouho ’13

FC Copenhaga (Danemarca) – FC Bruges (Belgia) 0-0

NK Maribor (Slovenia) – Dudelange (Luxemburg) 4-1
Au marcat: Mezga ’13, ’47, Marco Tavares ’38, Berici ’77 / Joachim ’90+2

Anderlecht Bruxelles (Belgia) – Ekranas (Lituania) 5-0
Au marcat: De Sutter ‘2, Kanu ’21, Mbokani ’41, ’52, Jovanovici ’87

CFR Cluj (România) – Slovan Liberec (Cehia) 1-0
A marcat: Cadu ’53 (penalti)

Slask Wroclaw (Polonia) – Helsingsborg (Suedia) 0-3
Au marcat: Finnbogason ’36, C. Andersson ’72, Nordmark ’85

Celtic Glasgow (Scoţia) – HJK Helsinki (Finlanda) 2-1
Au marcat: Hooper ’55, Mulgrew ’61 / Schuller ’47

Fenerbahce Istanbul (Turcia) – FC Vaslui (România) 1-1
Au marcat: Bekir Irtegun ’90 / Antal ’75.

Cehia / Etapa 20 / Slovan Liberec – Bohemians Praga 2-3

Data: 20 Martie 2010
Sezonul: 2009-2010
Goluri: 6′ Lovre Vulin, 58′ Andrej Keric / 13′ Tomas Fenyk, 54′ Roman Dobes, 71′ Jiri Jeslinek

Slovan Liberec: Zbynek Hauzr – Lovre Vulin, Renato Kelič, Tomas Janu, Lukas Vacha, Marcel Gecov, Milos Bosancic (76′ Petr Papousek), Miroslav Holenak, Tomas Frejlach (59′ Borek Dockal), Andrej Keric, Jan Nezmar (71′ Ondrej Smetana)

Bohemians Praga: Jaroslav Belan – Dmitry Lentsevich, Jan Flachbart, Pavel Machacek, Vaclav Drobny (80′ Martin Horacek), Jaroslav Dittrich, Michal Demeter, Roman Dobes, Tomas Fenyk (71′ Petr Mach), Jiri Jeslinek, Stanley Ibe (87′ Hidetoshi Wakui)