Tag: sporting liesti

{2017-2018} Liga 3 Romania – Etapa 8

Liga 3 – Rezultatele inregistrate in cele cinci serii din Liga 3 in cea de-a opta etapa a sezonului 2017-2018

Seria 1

Aerostar Bacau – Csikszereda Miercurea Ciuc 3-0
Metalosport Galati – Sporting Liesti 0-11
AFC Harman – CSM Roman 1-2
Otelul Galati – KSE Targu Secuiesc 1-1
AFC Odorheiu Secuiesc – Avantul Valea Marului 2-0
CSM Focsani – CSM Pascani 2-1
Bucovina Radauti – Sanatatea Darabani 2-1

Seria 2

Axiopolis Cernavoda – Sportul Chiscani 6-0
FC Voluntari II – FCSB II 4-4
CSM Ramnicu Sarat – Spartac Bucuresti 0-2
Unirea Slobozia – CSM Oltenita 4-1
Agricola Borcea – Inainte Modelu 3-3
Victoria Traian – Metalul Buzau 1-4
SSC Farul Constanta – Delta Dobrogea 5-1

Seria 3

CS Tunari – CS Mioveni II 1-0
Flacara Moreni – Atletic Bradu 0-0
Concordia Chiajna II – Vointa Turnu Magurele 2-2
Petrolul 52 Ploiesti – FCM Alexandria 1-1
Sporting Rosiori – SC Popesti-Leodeni 1-3
FC Aninoasa – Astra II 2-2
Urban Titu – Viitorul Domnesti – anulat

Seria 4

ACSO Filiasi – CSM Lugoj 1-1
FC Hermannstadt II – Mama Mia Becicherecu Mic 3-0
Cetate Deva – ACS Ghiroda 2-0
Millenium Giarmata – Soimii Lipova 2-1
Gloria Lunca Teuz – CNP Timisoara 3-1
International Balesti – CSM Scolar Resita 1-2
CS Sirineasa – CS U Craiova II 2-0

Seria 5

Performanta Ighiu – Avantul Reghin 3-0
CFR Cluj II – Comuna Recea 1-0
Industria Galda de Jos – Metalurgistul Cugir 1-1
Unirea Dej – Sparta Medias 1-2
Unirea Tasnad – CS Iernut 3-1
Viitorul Ghimbav – Sanatatea Cluj 0-2
Universitatea Cluj – FC Avrig 4-0

{2017-2018} Liga 3 – Etapa 7

Liga 3 Romania – rezultatele inregistrate in cea de-a saptea etapa a sezonului 2017-2018 din cel de-al treilea esalon romanesc.

Seria 1

CSM Pascani – AFC Odorheiu Secuiesc 3-2
CSM Roman – Aerostar Bacau 1-1
Bucovina Radauti – Metalosport Galati 6-0
Sanatatea Darabani – CSM Focsani 2-4
Avantul Valea Marului – Otelul Galati 1-4
KSE Targu Secuiesc – AFC Harman 2-0
Olimpic Cetate – Sporting Liesti 3-2

Seria 2

CSM Ramnicu Sarat – Axiopolis Cernavoda 0-5
Delta Dobrogea – Victoria Traian 2-1
Inainte Modelu – FC Voluntari II 2-4
FCSB II – Unirea Slobozia 1-3
Spartac Bucuresti – Farul Constanta 7-0
Metalul Buzau – Agricola Borcea 2-0
CSM Oltenita – Sportul Chiscani 1-1

Seria 3

FCM Alexandria – Concordia Chiajna II 2-1
Atletic Bradu – CS Tunari 0-2
CS Mioveni II – FC Aninoasa 2-3
Astra II – Sporting Rosiori 1-1
Vointa Turnu Magurele – Flacara Moreni 2-0
SC Popesti-Leordeni – Viitorul Domnesti 5-0
Petrolul 52 Ploiesti – Urban Titu – amanat

Seria 4

Millenium Giarmata – ACSO Filiasi 2-2
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Gloria Lunca Teuz 1-4
CNP Timisoara – CSM Lugoj 0-3
Soimii Lipova – ACS Sirineasa 1-1
ACS Ghiroda – International Balesti 4-2
CSM Scolar Resita – National Sebis 1-1
CS U Craiova – Cetate Deva

Seria 5

Sanatatea Cluj – Universitatea Cluj 0-0
Unirea Alba Iulia – Unirea Dej 2-0
Sparta Medias – CFR Cluj II 3-2
Metalurgistul Cugir – Avantu Reghin 3-1
Viitorul Ghimbav – Performanta Ighiu 1-3
FC Avrig – Unirea Tasnad 1-2
Comuna Recea – Industria Galda de Jos 1-2

{2016-2017} Liga 3 – Seria 1 – Etapa 15

Rezultatele inregistrate in cea de-a cincisprezecea etapa a sezonului 2016-2017 din Liga 3, Seria 1.

Olimpia Ramnicu Sarat – Sporting Liesti 2-0

Aerostar Bacau – Olimpic Cetate Rasnov 3-1

CSM Roman – Avantul Valea Marului 4-3

Atletico Vaslui – Odorheiu Secuiesc 3-0

CSM Pascani – AFC Harman 0-1

SC Bacau – Metalosport Galati 2-2

Stiinta Miroslava – Csikszereda Miercurea Ciuc 2-1

Program Liga 3 – Seria 1 pentru sezonul 2014-2015

Extragerea tintarului pentru Liga 3 a avut loc astazi, fiind programat pe baza tabelei Berger pentru 14 echipe (sau 13, in doua din serii). In Seria 1, cea in care se afla reprezentantele din Moldova, situatia e in felul urmator:

Echipe Seria 1 Liga 3

Sporting Liesti, FC Papauti, FC Zagon, Aerostar Bacau, Cetatea Targu Neamt, Petrotub Roman, Ceahlaul II Piatra Neamt, CSM Pascani, Stiinta Miroslava, Bucovina Radauti, Bucovina Pojorata, Sepsi OSK Sfantu Gheorghe si Csikszereda Miercurea Ciuc. Sporting Suceava s-a retras imnediat dupa stabilirea seriilor.

Program Liga 3 – Seria 1 pentru sezonul 2014-2015

Etapa I – 30.08.2014

Cetatea Târgu Neamţ – Ştiinţa Miroslava
Sepsi OSK – Aerostar Bacău
AFK Csikszereda – Sporting Lieşti
Petrotub Roman – FC Păpăuţi
CSM Paşcani – Bucovina Rădăuţi
Ceahlăul II – Bucovina Pojorâta
FC Zagon stă.

Etapa a II-a – 06.09.2014

Aerostar Bacău – Cetatea Târgu Neamţ
FC Zagon – Sepsi OSK
FC Păpăuţi – AFK Csikszereda
Bucovina Rădăuţi – Petrotub Roman
Bucovina Pojorâta – CSM Paşcani
Ştiinţa Miroslava – Ceahlăul II
Sporting Lieşti stă.

Etapa a III-a – 13.09.2014

Aerostar Bacău – Ştiinţa Miroslava
Cetatea Târgu Neamţ – FC Zagon
Sepsi OSK – Sporting Lieşti
AFK Csikszereda – Bucovina Rădăuţi
Petrotub Roman – Bucovina Pojorâta
CSM Paşcani – Ceahlăul II
FC Păpăuţi stă.

Etapa a IV-a – 20.09.2014

FC Zagon – Aerostar Bacău
Sporting Lieşti – Cetatea Târgu Neamţ
FC Păpăuţi – Sepsi OSK
Bucovina Pojorâta – AFK Csikszereda
Ceahlăul II – Petrotub Roman
Ştiinţa Miroslava – CSM Paşcani
Bucovina Rădăuţi stă.

Etapa a V-a – 27.09.2014

FC Zagon – Ştiinţa Miroslava
Aerostar Bacău – Sporting Lieşti
Cetatea Târgu Neamţ – FC Păpăuţi
Sepsi OSK – Bucovina Rădăuţi
AFK Csikszereda – Ceahlăul II
Petrotub Roman – CSM Paşcani
Bucovina Pojorâta stă.

Etapa a VI-a – 04.10.2014

Sporting Lieşti – FC Zagon
FC Păpăuţi – Aerostar Bacău
Bucovina Rădăuţi – Cetatea Târgu Neamţ
Bucovina Pojorâta – Sepsi OSK
CSM Paşcani – AFK Csikszereda
Ştiinţa Miroslava – Petrotub Roman
Ceahlăul II stă.

Etapa a VII-a – 11.10.2014

Ştiinţa Miroslava – Sporting Lieşti
FC Zagon – FC Păpăuţi
Aerostar Bacău – Bucovina Rădăuţi
Cetatea Târgu Neamţ – Bucovina Pojorâta
Sepsi OSK – Ceahlăul II
AFK Csikszereda – Petrotub Roman
CSM Paşcani stă.

Etapa a VIII-a – 18.10.2014

FC Păpăuţi – Sporting Lieşti
Bucovina Rădăuţi – FC Zagon
Bucovina Pojorâta – Aerostar Bacău
Ceahlăul II – Cetatea Târgu Neamţ
CSM Paşcani – Sepsi OSK
AFK Csikszereda – Ştiinţa Miroslava
Petrotub Roman stă.

Etapa a IX-a – 25.10.2014

Ştiinţa Miroslava – FC Păpăuţi
Sporting Lieşti – Bucovina Rădăuţi
FC Zagon – Bucovina Pojorâta
Aerostar Bacău – Ceahlăul II
Cetatea Târgu Neamţ – CSM Paşcani
Sepsi OSK – Petrotub Roman
AFK Csikszereda stă.

Etapa a X-a – 01.11.2014

Bucovina Rădăuţi – FC Păpăuţi
Bucovina Pojorâta – Sporting Lieşti
Ceahlăul II – FC Zagon
CSM Paşcani – Aerostar Bacău
Petrotub Roman – Cetatea Târgu Neamţ
AFK Csikszereda – Sepsi OSK
Ştiinţa Miroslava stă.

Etapa a XI-a – 08.11.2014

Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi
FC Păpăuţi – Bucovina Pojorâta
Sporting Lieşti – Ceahlăul II
FC Zagon – CSM Paşcani
Aerostar Bacău – Petrotub Roman
Cetatea Târgu Neamţ –  Csikszereda Miercurea Ciuc
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe stă.

Etapa a XII-a – 15.11.2014

Bucovina Pojorâta – Bucovina Rădăuţi
Ceahlăul II – FC Păpăuţi
CSM Paşcani – Sporting Lieşti
Petrotub Roman – FC Zagon
AFK Csikszereda – Aerostar Bacău
Sepsi OSK – Ştiinţa Miroslava
Cetatea Târgu Neamţ stă.

Etapa a XIII-a – 22.11.2014

Ştiinţa Miroslava – Bucovina Pojorâta
Bucovina Rădăuţi – Ceahlăul II
FC Păpăuţi – CSM Paşcani
Sporting Lieşti – Petrotub Roman
FC Zagon – AFK Csikszereda
Cetatea Târgu Neamţ – Sepsi OSK
Aerostar Bacău stă.

Etapa a XIV-a – 07.03.2015

Ştiinţa Miroslava – Cetatea Târgu Neamţ
Aerostar Bacău – Sepsi OSK
Sporting Lieşti – AFK Csikszereda
FC Păpăuţi – Petrotub Roman
Bucovina Rădăuţi – CSM Paşcani
Bucovina Pojorâta – Ceahlăul II
FC Zagon stă.

Etapa a XV-a – 14.03.2015

Cetatea Târgu Neamţ – Aerostar Bacău
Sepsi OSK – FC Zagon
AFK Csikszereda – FC Păpăuţi
Petrotub Roman – Bucovina Rădăuţi
CSM Paşcani – Bucovina Pojorâta
Ceahlăul II – Ştiinţa Miroslava
Sporting Lieşti stă.

Etapa a XVI-a – 21.03.2015

Ştiinţa Miroslava – Aerostar Bacău
FC Zagon – Cetatea Târgu Neamţ
Sporting Lieşti – Sepsi OSK
Bucovina Rădăuţi – AFK Csikszereda
Bucovina Pojorâta – Petrotub Roman
Ceahlăul II – CSM Paşcani
FC Păpăuţi stă.

Etapa a XVII-a – 28.03.2015

Aerostar Bacău – FC Zagon
Cetatea Târgu Neamţ – Sporting Lieşti
Sepsi OSK – FC Păpăuţi
AFK Csikszereda – Bucovina Pojorâta
Petrotub Roman – Ceahlăul II
CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava
Bucovina Rădăuţi stă.

Etapa a XVIII-a – 04.04.2015

Ştiinţa Miroslava – FC Zagon
Sporting Lieşti – Aerostar Bacău
FC Păpăuţi – Cetatea Târgu Neamţ
Bucovina Rădăuţi – Sepsi OSK
Ceahlăul II – AFK Csikszereda
CSM Paşcani – Petrotub Roman
Bucovina Pojorâta stă.

Etapa a XIX-a – 11.04.2015

FC Zagon – Sporting Lieşti
Aerostar Bacău – FC Păpăuţi
Cetatea Târgu Neamţ – Bucovina Rădăuţi
Sepsi OSK – Bucovina Pojorâta
AFK Csikszereda – CSM Paşcani
Petrotub Roman – Ştiinţa Miroslava
Ceahlăul II stă.

Etapa a XX-a – 18.04.2015

Sporting Lieşti – Ştiinţa Miroslava
FC Păpăuţi – FC Zagon
Bucovina Rădăuţi – Aerostar Bacău
Bucovina Pojorâta – Cetatea Târgu Neamţ
Ceahlăul II – Sepsi OSK
Petrotub Roman – AFK Csikszereda
CSM Paşcani stă.

Etapa a XXI-a – 25.04.2015

Sporting Lieşti – FC Păpăuţi
FC Zagon – Bucovina Rădăuţi
Aerostar Bacău – Bucovina Pojorâta
Cetatea Târgu Neamţ – Ceahlăul II
Sepsi OSK – CSM Paşcani
Ştiinţa Miroslava – AFK Csikszereda
Petrotub Roman stă.

Etapa a XXII-a – 02.05.2015

FC Păpăuţi – Ştiinţa Miroslava
Bucovina Rădăuţi – Sporting Lieşti
Bucovina Pojorâta – FC Zagon
Ceahlăul II – Aerostar Bacău
CSM Paşcani – Cetatea Târgu Neamţ
Petrotub Roman – Sepsi OSK
AFK Csikszereda stă.

Etapa a XXIII-a – 09.05.2015

FC Păpăuţi – Bucovina Rădăuţi
Sporting Lieşti – Bucovina Pojorâta
FC Zagon – Ceahlăul II
Aerostar Bacău – CSM Paşcani
Cetatea Târgu Neamţ – Petrotub Roman
Sepsi OSK – AFK Csikszereda
Ştiinţa Miroslava stă.

Etapa a XXIV-a – 16.05.2015

Bucovina Rădăuţi – Ştiinţa Miroslava
Bucovina Pojorâta – FC Păpăuţi
Ceahlăul II – Sporting Lieşti
CSM Paşcani – FC Zagon
Petrotub Roman – Aerostar Bacău
AFK Csikszereda – Cetatea Târgu Neamţ
Sepsi OSK stă.

Etapa a XXV-a – 23.05.2015

Bucovina Rădăuţi – Bucovina Pojorâta
FC Păpăuţi – Ceahlăul II
Sporting Lieşti – CSM Paşcani
FC Zagon – Petrotub Roman
Aerostar Bacău – AFK Csikszereda
Ştiinţa Miroslava – Sepsi OSK
Cetatea Târgu Neamţ stă.

Etapa a XXVI-a – 30.05.2015

Bucovina Pojorâta – Ştiinţa Miroslava
Ceahlăul II – Bucovina Rădăuţi
CSM Paşcani – FC Păpăuţi
Petrotub Roman – Sporting Lieşti
AFK Csikszereda – FC Zagon
Sepsi OSK – Cetatea Târgu Neamţ
Aerostar Bacău stă.

{2013-2014} Liga 3 – Seria 2 – Rezultate etapa 21

Liga 3 – Seria 2 – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul douazeci si unu a sezonului 2013-2014

FC Voluntari – Progresul Cernica 7-0

CS Afumati – Sporting Liesti 2-1

Dunarea Calarasi – Callatis Mangalia 5-0

Otelul II Galati – Conpet Ciresu 2-2

Viitorul Axintele – CS Stefanesti 1-1

Rapid Fetesti – Gloria Popesti-Leordeni 0-0

Clasament Liga 3 – Seria 2 dupa 21 de etape din sezonul 2013-2014

LocEchipapuncte
1FC Voluntari52
2CS Afumati43
3CS Stefanesti43
4Gloria Popesti Leordeni37
5Dunarea Calarasi36
6Viitorul Axintele34
7Otelul II Galati24
8Progresul Cernica20
9Sporting Liesti20
10Callatis Mangalia20
11Conpet Ciresu16
12Rapid Fetesti9

In aceasta serie situatia e destul de clara, primele sase echipe fiind calificate in play-out inca de acum o etapa. Majoritatea echipelor clasate in primele 6 locuri sunt din zona Bucurestiului, restul de echipe nereusind sa faca fata. FC Voluntari, CS Afumati, CS Stefanesti, Gloria Popesti Leordeni – primele 4 clasate, toate fiind din comune ale judetului Ilfov. Doar Dunarea Calarasi (judetul Calarasi) si Viitorul Axintele (judetul Ialomita) si-au mai facut loc in zona de play-off. Echipele din Galati (Otelul II Galati si Sporting Liesti), Constanta (Callatis Mangalia), Braila (Conpet Ciresu), Ialomita (Rapid Fetesti) n-au reusit sa stranga foarte multe puncte. O singura echipe din zona Ilfov-Bucuresti nu e in play-off: Progresul Cernica, cu un parcurs modest in acest sezon. Dovada facand si aceasta ultima etapa, in care a fost invinsa cu scorul de 7-0 in deplasarea de la liderul FC Voluntari.

{2013-2014} Liga 3 – Seria 2 – Rezultate etapa 3

Liga 3 – Seria 2 – Rezultatele inregistrate in runda trei a sezonului 2013-2014

Dunarea Calarasi – Viitorul Axintele 2-0

Otelul II Galati – Rapid Fetesti 1-0

CS Stefanesti – CS Afumati 2-0

Conpet Ciresu – FC Voluntari 0-1

Callatis Mangalia – Progresul Cernica 2-1

Gloria Popesti Leordeni – Sporting Liesti 2-1

{2013-2014} Liga 3 – Seria 2 – Rezultate etapa 2

Liga 3 – Seria 2 – Rezultatele inregistrate in cea de-a doua etapa a sezonului 2013-2014

Dunarea Calarasi – Otelul II Galati 3-0

Rapid Fetesti – CS Stefanesti 0-2

CS Afumati – Conpet Ciresu 5-0

FC Voluntari – Callatis Mangalia 4-0

Progresul Cernica – Gloria Popesti Leordeni 1-2

Viitorul Axintele – Sporting Liesti 2-1

{2013-2014} Liga 3 – Seria 2 – Rezultate etapa 1

Liga 3 – Seria 2 – Rezultatele inregistrate in prima etapa a sezonului 2013-2014

Otelul II Galati – Viitorul Axintele 2-1

CS Stefanesti – Dunarea Calarasi 3-2

Conpet Ciresu – Rapid Fetesti 0-1

Callatis Mangalia – CS Afumati 0-0

Gloria Popesti-Leordeni – CS Voluntari 1-1

Sporting Liesti – Progresul Cernica 2-1

Program Competitional Liga 3 Seria 2 – Sezonul 2013-2014

Programul Competitional pentru Seria 2 a Ligii a 3 a pentru sezonul 2013-2014. Seria 2 este formata din 12 echipe din zona Munteniei si Dobrogei – Otelul II Galati, Viitorul Axintele, CS Stefanesti, Dunarea Calarasi, Conpet Ciresu, Rapid Fetesti, Callatis Mangalia, CS Afumati, AS Popesti-Leordeni, FC Voluntari, Sporting Liesti si Progresul Cernica.

Etapa 1    

Oţelul II Galaţi – Viitorul Axintele
CS Ştefăneşti – Dunărea Călăraşi
Conpet Cireşu – Rapid Feteşti
Callatis Mangalia – CS Afumaţi
AS Popeşti Leordeni – FC Voluntari
Sporting Lieşti – Progresul Cernica

Etapa 2    

Dunărea Călăraşi – Oţelul II Galaţi
Rapid Feteşti – CS Ştefăneşti
CS Afumaţi – Conpet Cireşu
FC Voluntari – Callatis Mangalia
Progresul Cernica – AS Popeşti Leordeni
Viitorul Axintele – Sporting Lieşti

Etapa 3

Dunărea Călăraşi – Viitorul Axintele
Oţelul II Galaţi – Rapid Feteşti
CS Ştefăneşti – CS Afumaţi
Conpet Cireşu – FC Voluntari
Callatis Mangalia – Progresul Cernica
AS Popeşti Leordeni – Sporting Lieşti

Etapa 4

Rapid Feteşti – Dunărea Călăraşi
CS Afumaţi – Oţelul II Galaţi
FC Voluntari – CS Ştefăneşti
Progresul Cernica – Conpet Cireşu
Sporting Lieşti – Callatis Mangalia
Viitorul Axintele – AS Popeşti Leordeni

Etapa 5

Rapid Feteşti – Viitorul Axintele
Dunărea Călăraşi – CS Afumaţi
Oţelul II Galaţi – FC Voluntari
CS Ştefăneşti – Progresul Cernica
Conpet Cireşu – Sporting Lieşti
Callatis Mangalia – AS Popeşti Leordeni

Etapa 6

CS Afumaţi – Rapid Feteşti
FC Voluntari – Dunărea Călăraşi
Progresul Cernica – Oţelul II Galaţi
Sporting Lieşti – CS Ştefăneşti
AS Popeşti Leordeni – Conpet Cireşu
Callatis Mangalia – Viitorul Axintele

Etapa 7

Viitorul Axintele – CS Afumaţi
Rapid Feteşti – FC Voluntari
Dunărea Călăraşi – Progresul Cernica
Oţelul II Galaţi – Sporting Lieşti
CS Ştefăneşti – AS Popeşti Leordeni
Conpet Cireşu – Callatis Mangalia

Etapa 8

FC Voluntari – CS Afumaţi
Progresul Cernica – Rapid Feteşti
Sporting Lieşti – Dunărea Călăraşi
AS Popeşti Leordeni – Oţelul II Galaţi
Callatis Mangalia – CS Ştefăneşti
Conpet Cireşu – Viitorul Axintele

Etapa 9

Viitorul Axintele – FC Voluntari
CS Afumaţi – Progresul Cernica
Rapid Feteşti – Sporting Lieşti
Dunărea Călăraşi – AS Popeşti Leordeni
Oţelul II Galaţi – Callatis Mangalia
CS Ştefăneşti – Conpet Cireşu

Etapa 10

Progresul Cernica – FC Voluntari
Sporting Lieşti – CS Afumaţi
AS Popeşti Leordeni – Rapid Feteşti
Callatis Mangalia – Dunărea Călăraşi
Conpet Cireşu – Oţelul II Galaţi
CS Ştefăneşti – Viitorul Axintele

Etapa 11
Oţelul II Galaţi – CS Ştefăneşti
Dunărea Călăraşi – Conpet Cireşu
Rapid Feteşti – Callatis Mangalia
CS Afumaţi – AS Popeşti Leordeni
FC Voluntari – Sporting Lieşti
Viitorul Axintele – Progresul Cernica

Turul I Cupa Romaniei 2013/2014

Rezultatele inregistrate in cadrul turului 1 din Cupa Romaniei, sezonul 2013/2014. Mai multe echipe din ligile inferioare nu s-au prezentat la aceste meciuri, iar echipele cu care trebuiau sa joace au castigat meciurile cu 3-0 si s-au calificat in turul 2 al Cupei Romaniei Timisoreana la fotbal.

Performanta Alba Iulia (Alba) – Jiul Petrosani (Hunedoara) 3-0 (nu s-a disputat)

Gloria CTP Arad (Arad) – CS Vladimirescu (Arad) 3-0 (nu s-a disputat)

Sporting Pitesti (Arges) – SCM Argesul Pitesti (Arges) 1-3

SC Bacau 2 (Bacau) – Aerostar Bacau (Bacau) 1-3

Hidiselul de Sus (Bihor) – National Sebis (Arad) 3-1

Viitorul Lechinta (Bistrita Nasaud) – FCM Turda (Cluj) 3-0 (nu s-a disputat)

Luceafarul Mihai Eminescu (Botosani) – Stiinta Miroslava (Iasi) 1-0

FC Brasov 2 (Brasov) – Civitas Fagaras (Brasov) 0-3 (nu s-a disputat)

Conpet Ciresu (Braila) – Viitorul Domnesti (Ilfov) 5-1

Vointa Lanurile (Buzau) – CS Afumati (Ilfov) 0-7

Vointa Lupac (Caras-Severin) – Autocatania Caransebes (Caras-Severin) 0-3 (nu s-a disputat)

Dunarea Ciocanesti (Calarasi) – CS Voluntari (Ilfov) 1-10

Vulturii Vultureni (Cluj) – Sanatatea Cluj (Cluj) 0-1

Danubius Rasova (Constanta) – Rapid Fetesti (Ialomita) 2-2 (3-6 dupa penaltiuri)

FC Papauti (Covasna) – Conpet Ploiesti (Prahova) 2-0

Vointa Pietrosita (Dambovita) – FCM Targoviste (Dambovita) 0-2

AS Podari (Dolj) – Apa Craiova (Dolj) 2-0

Sporting Liesti (Galati) – CSM Focsani (Vrancea) 4-0

Bolintin Vale Malu Spart (Giurgiu) – Concordia Chiajna II (Ilfov) 6-3

Stiinta Turceni (Gorj) – Pandurii Targu Jiu 2 (Gorj) 0-1

Csikszereda Miercurea Ciuc (Harghita) – Zagon (Covasna) 0-1

Aurul Brad (Hunedoara) – Vulturii Lugoj (Timis) 3-1

Vointa Cocora (Ialomita) – Victoria Chirnogi (Calarasi) 3-0 (nu s-a disputat)

Rapid Dumesti (Iasi) – Ceahlaul 2 Piatra Neamt (Neamt) 10-1

Popesti-Leordeni (Ilfov) – Rapid 2 Bucuresti (Bucuresti) 3-0 (nu s-a disputat)

Avantul Barsana (Maramures) – Plimob Sighetul Marmatiei (Maramures) 8-5

CS Baia de Arama (Mehedinti) – Muncitorul Resita (Caras-Severin) 0-2

Miercurea Nirajului (Mures) – Avantul Reghin (Mures) 3-3 (8-7 dupa penaltiuri)

Cetatea Targu Neamt (Neamt) – Petrotub Roman (Neamt) 0-1

Inter Markus Slatina (Olt) – CS Visina Noua (Olt) 2-1

Petrolistul Boldesti (Prahova) – CS Tunari (Ilfov) 6-1

AS Talna Orasu Nou (Satu Mare) – Europa Alba Iulia (Alba) 3-0 (nu s-a disputat)

Barcau Nusfalau (Salaj) – Seso Iara Campia Turzii (Cluj) 1-4

Spicul Seica Mare (Sibiu) – Girom Albota (Arges) 3-0 (nu s-a disputat)

Progresul Fratautii Vechi (Suceava) – Bucovina Radauti (Suceava) 1-0

Sporting Rosiorii de Vede (Teleorman) – FCM Alexandria (Teleorman) 2-1

Ripensia Timisoara (Timis) – Flacara Faget (Timis) 3-0 (nu s-a disputat)

Izbanda Hagilarea Mihail Kogalniceanu (Tulcea) – Eolica Baia (Constanta) 3-0 (nu s-a disputat)

FC 2007 Girceni (Vaslui) – Otelul 2 Galati (Galati) 1-0

Hidro Ramnicu Valcea (Valcea) – Urban Titu (Dambovita) 1-0

National Golesti (Vrancea) – Young Stars Panciu (Vrancea) 1-1 (6-5 dupa penaltiuri)

AS Ilie Oana (Bucuresti) – Sportul Studentesc 2 (Bucuresti) 3-0 (nu s-a disputat)