Tag: Sturm Graz

{2014-2015} Austria – Bundesliga – Rezultate etapa 3

Austria – Bundesliga – Rezultatele inregistrate in cea de-a treia etapa a sezonului 2013-2014

Admira Wacker – Rapid Viena 1-1

Austria Viena – Rheindorf Altach 0-0

Sturm Graz – Wiener Neustadt 4-2

SV Ried – Salzburg 0-2

Grodig – Wolfsberger AC 0-2

Clasament Austria Bundesliga dupa 3 etape

1. Salzburg – 9 pct.
2. Wolfsberger AC – 9 pct.
3. Rheindorf Altach – 4 pct.
4. Grodig – 4 pct.
5. Rapid Viena – 4 pct.
6. Sturm Graz – 3 pct.
7. SV Ried – 3 pct.
8. Austria Viena – 2 pct.
9. Admira Wacker – 1 pct.
10. Wiener Neustadt – 0 pct.

Golgheteri dupa 3 etape disputate

Soriano (Salzburg) – 4 goluri
Cristopher Wernitznig (Wolfsberger AC) – 3 goluri
Daniel Beichler (Sturm Graz) – 2 goluri
Marco Djuricin (Sturm Graz) – 2 goluri
Kevin Kampl (Salzburg) – 2 goluri

{2014-2015} Austria Bundesliga – Rezultate etapa 1

Austria Bundesliga – Rezultatele inregistrate in prima etapa a sezonului 2014-2015

Salzburg – Rapid Viena 6-1

(Ulmer 30′, Alan 40′, Mane 69′, Soriano 77′,79′, Kampl 84′ / Hofman 92′)

SV Ried – Wiener Neustadt 3-1

(Walch 4′, Moschl 69′, Pichler 82′ / Kainz 66′)

Admira Wacker – Wolfsberger AC 1-4

(Schicker 45′ / Zulj 35′, Trdina 63′, Wernitznig 74′, 77′)

Altach – Sturm Graz 1-0

(F. Roth 68′)

Austria Viena – Grodig 1-1

(Kamara 93′ / Schutz 54′)

{2013-2014} Austria – Bundesliga – Rezultate etapa 6

Austria Bundesliga – Rezultatele inregistrate in cadrul celei de-a sasea etape a sezonului 2013-2014

SV Ried – Sturm Graz 3-0

Wolfsberger AC – Austria Viena 1-4

Wiener Neustadt – Wacker Innsbruck 1-1

Rapid Viena – Grodig 0-1

Salzburg – Admira Wacker 1-0

{2013-2014} Turul 2 Europa League

Turul 2 Europa League – sezonul 2013/2014

BK Häcken (Suedia) – AC Sparta Praga (Cehia)

AC Libertas (San Marino)/FK Sarajevo (Bosnia) – FC Flora Tallinn (Estonia)/FK Kukësi (Albania)

FC Thun (Elvetia) – FC Chikhura Sachkhere (Georgia)/FC Vaduz (Liechtenstein)

Xanthi FC (Grecia) – ÍF Fuglafjørdur (I-le Feroe)/Linfield FC (Irlanda de Nord)

IL Hødd (Norvegia) – FC Gandzasar Kapan (Armenia)/FC Aktobe (Kazakhstan)

FC Dila Gori (Georgia) – Aalborg BK (Danemarca)

Maccabi Haifa FC (Israel) – Sliema Wanderers FC (Malta)/FC Khazar Lankaran (Azerbaijan)

HNK Hajduk Split (Croatia) – FK Turnovo (Macedonia)/FK Sūduva (Lituania)

AUK Broughton FC (Tara Galilor)/FK Ventspils (Letonia) – AS Jeunesse Esch (Luxemburg)/TPS Turku (Finlanda)

NK Domžale (Slovenia)/FC Astra Giurgiu (Romania) – AC Omonia (Cipru)

FC Tiraspol (Moldova)/Skonto Riga (Letonia) – FC Slovan Liberec (Cehia)

CS Pandurii Târgu Jiu (Romania) – Bala Town FC (Tara Galilor)/FC Levadia Tallinn (Estonia)

WKS Śląsk Wrocław (Polonia) – FK Rudar Pljevlja (Muntenegru) – FC Mika (Armenia)

Drogheda United FC (Irlanda)/Malmö FF (Suedia) – Hibernian FC (Scotia)

FC Jagodina (Serbia) – FC Rubin Kazan (Rusia)

Strømsgodset IF (Norvegia) – Debreceni VSC (Ungaria)

FC Petrolul Ploieşti (Romania) – Víkingur (I-le Feroe)/FC Inter Turku (Finlanda)

HNK Rijeka (Croatia) – Prestatyn Town FC (Tara Galilor)/SK Liepājas Metalurgs (Letonia)

VMFD Žalgiris (Lituania)/Saint Patrick’s Athletic (Irlanda) – FK Teteks (Macedonia)/FC Pyunik (Armenia)

PFC Beroe Stara Zagora (Bulgaria) – Hapoel Tel-Aviv FC (Israel)

FC Honka Espoo (Finlanda) – Lech Poznań (Polonia)

FK Crvena Zvezda (Serbia) – ÍBV (Islanda) / HB Tórshavn (I-le Feroe)

FC Shakhtyor Soligorsk (Belarus) – FC Milsami Orhei (Moldova) / F91 Dudelange (Luxemburg)

Hibernians FC (Malta) / FK Vojvodina (Serbia) – FK Čelik Nikšić (Muntengru) / Budapest Honvéd FC (Ungaria)

NK Olimpija Ljubljana (Slovenia) – FC Torpedo Kutaisi (Georgia) / MŠK Žilina (Slovacia)

IFK Mariehamn (Finlanda) / FC İnter Bakı (Azerbaijan) – NK Celje (Slovenia) / Tromsø IL (Norvegia)

FC Chornomorets Odessa (Ucraina) – KS Teuta (Albania) / FC Dacia Chişinău (Moldova)

IFK Göteborg (Suedia) – FK AS Trenčín (Slovakia)

FK Kruoja (Lituania) / FC Dinamo Minsk (Belarus) – NK Lokomotiva Zagreb (Croatia)

KR (Islanda) / Glentoran FC (Irlanda de Nord) – Standard Liège (Belgia)

UE Santa Coloma (Andorra) / Zrinjski Mostar (Bosnia) – FC Astana (Kazahstan)

FK Metalurg Skopje (Macedonia) / Qarabağ FK (Azerbaijan) – GKS Piast Gliwice (Polonia)

Crusaders FC (Irlanda de Nord) / Rosenborg BK (Norvegia) – Saint Johnstone FC (Scotia)

Trabzonspor (Turcia) – Derry City FC (Irlanda)

SP La Fiorita (San Marino) / Valletta FC (Malta) – FC Minsk (Belarus)

FK Senica (Slovacia) – FK Mladost Podgorica (Muntengru) / Videoton FC (Ungaria)

Anorthosis Famagusta FC (Cipru) – JK Trans Narva (Estonia) / Gefle IF (Suedia)

SK Sturm Graz (Austria) – FC Santa Coloma (Andorra) / Breidablik (Islanda)

PFC Levski Sofia (Bulgaria) / FC Irtysh Pavlodar (Kazakhstan) – NK Široki Brijeg (Bosnia)

KF Laçi (Albania) / FC Differdange 03 (Luxemburg) – FC Utrecht (Anderlecht)

Austria Bundesliga / 2012-2013 / Rezultate etapa 20

Rezultatele inregistrate in etapa a 20 a din Prima Liga Austriaca, sezonul 2012-2013

Salzburg a invins categoric pe Mattersburg, scor 7-0.

Wacker Innsbruck a invins pe Admira Wacker, scor 3-1.

Wiener Neustadt a reusit o victorie mare, 1-0 contra celor de la Rapid Viena.

Austria Viena a invins in derbiul rundei pe Sturm Graz, scor 3-1

Partida dintre SV Ried si Wolfsberger AC se va disputa pe data de 20 februarie 2013, fiind anulata din cauza stadionului impracticabil de la Ried.

 Rezultate etapa 20 Austria Bundesliga – 2012-2013
15 Dec 12 Salzburg Mattersburg7 – 0
15 Dec 12 W. Innsbruck Admira3 – 1
15 Dec 12 Wiener Neustadt Rapid Wien1 – 0
16 Dec 12 Austria Wien Sturm Graz3 – 1
20 Feb 13 Ried SV Pelletz WAC   

Clasament Austria Bundesliga dupa 20 de etape

#EchipaMJVEÎGMGPP
1Austria Viena201532481648
2FC Salzburg201253472041
3Rapid Viena201226321638
4Sturm Graz201055332535
5SV Ried19829353126
6Wolfsberger AC19568273221
7SV Mattersburg206311234421
8Admira204511314217
9Wiener Neustadt204412153916
10Wacker Innsbruck205114164216

Austria Bundesliga / 2012-2013 / Rezultate etapa 19

Rezultatele inregistrate in etapa a 19 din Prima Liga Austriaca, sezonul 2012-2013

Admira Wacker a pierdut pentru a nu stiu cata oara acasa in acest sezon, scor 0-3.

Mattersburg a invins la limita pe cei de la Wiener Neustadt, scor 1-0.

Sturm Graz si Salzburg au remizat in derbiul etapei, scor 1-1.

Wolfsberger AC si Austria Viena au oferit un meci cu 9 goluri, Austria Viena invingand cu 6-3.

Rapid Viena a invins greu acasa pe Wacker Innsbruck, scor 2-1.

 Rezultate etapa 19 Austria Bundesliga – 2012-2013
8 Dec 12 Admira Wacker Ried SV0 – 3
8 Dec 12 Mattersburg Wiener Neustadt1 – 0
8 Dec 12 Sturm Graz Salzburg1 – 1
8 Dec 12 Wolfsberger AC Austria Wien3 – 6
9 Dec 12 Rapid Wien W. Innsbruck2 – 1