Tag: swansea

{2015-2016} Premier League – Etapa 26

Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul 26 a sezonului 2015-2016 din Premier League.

Sunderland – Manchester United 2-1

Swansea – Southampton 0-1

Bournemouth – Stoke City 1-3

Crystal Palace – Watford 1-2

Everton – West Brom 0-1

Norwich – West Ham 2-2

Chelsea – Newcastle United 5-1

Arsenal – Leicester City 2-1

Aston Villa – Liverpool 0-6

Manchester City – Tottenham 1-2

O etapa cu doua suprize mai notabile. In primul rand, victoria celor de la Sunderland contra lui Manchester United, intr-un meci in care Sunderland a aratat ca o echipa care merita sa ramana in Premier League. Manchester United e doar o umbra a echipei de acum cativa ani. A doua surpriza a fost victoria celor de la West Brom in meciul cu Everton, un meci in care West Brom a avut o singura ocazie si a marcat, in timp ce Everton a avut 22 de ocazii.

Duminica am avut doua meciuri derby, intre primele 4 clasate. Arsenal a reusit sa invinga Leicester City in ultimul minut de joc, in timp ce Tottenham s-a impus in deplasarea de la Manchester City, un penalti dat aiurea pentru Spurs.

Se pare ca lupta la titlu ramane deschisa. Leicester e pe primul loc in continuare, cu 53 de puncte, in timp ce Arsenal si Tottenham se afla pe locurile 3 si 2, cu 51 de puncte.

{2014-2015} Anglia – Premier League – Etapa 18

Anglia – Premier League – Rezultatele inregistrate in cea de-a optesprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Chelsea – West Ham 2-0

Burnley – Liverpool 0-1

Crystal Palace – Southampton 1-3

Everton – Stoke City 0-1

Leicester City – Tottenham Hottspurs 1-2

Manchester United – Newcastle United 3-1

Sunderland – Hull City 1-3

Swansea – Aston Villa 1-0

West Brom – Manchester City 1-3

Arsenal – Queens Park Rangers 2-1

{2014-2015} Anglia – Premier League – Rezultate Etapa 4

Anglia – Premier League – Rezultatele inregistrate in cea de-a patra etapa a sezonului 2014-2015

Arsenal – Manchester City 2-2

Chelsea – Swasea City 4-2

Crystal Palace – Burnley 0-0

Southampton – Newcastle United 4-0

Stoke City – Leicester City 0-1

Sunderland – Tottenham 2-2

West Brom – Everton 0-2

Liverpool – Aston Villa 0-1

Manchester United – QPR 4-0

Hull City – West Ham 2-2

{2013-2014} Extragerea 16-zecimi & optimi Europa League

Astazi la Nyon, incepand cu ora 14:00, are loc extragerea 16-zecimilor si optimilor de finala ale UEFA Europa League, competitie in care, ca si in optimile UEFA Champions League, nu mai avem nici o reprezentanta. Sunt in schimb 12 echipe din estul Europei in aceasta competitie.

Europa League – 16-zecimile de finala

Dnipro Dnipropetrovsk (Ucraina) – Tottenham Hottspur (Anglia)

Betis Sevilla (Spania) – Rubin Kazan (Rusia)

Swansea (Anglia) – Napoli (Italia)

Juventus Torino (Italia) – Trabzonspor (Turcia)

NK Maribor (Slovenia) – Sevilla (Spania)

Viktoria Plzen (Cehia) – Sahtior Donetsk (Uraina)

Cernomorets Odessa (Ucraina) – Olympique Lyon (Franta)

Lazio Roma (Italia) – Ludogorets Razgrad (Bulgaria)

Esbjerg (Danemarca) – Fiorentina (Italia)

Ajax Amsterdam (Olanda) – Salzburg (Austria)

Maccabi Tel-Aviv (Israel) – Basel (Elvetia)

FC Porto (Portugalia) – Eintracht Frankfurt (Germania)

Anzhi Makhachkala (Rusia) – Genk (Belgia)

Dinamo Kiev (Ucraina) – Valencia (Spania)

PAOK Salonic (Grecia) – Benfica Lisabona (Portugalia)

Slovan Liberec (Cehia) – AZ Alkmaar (Olanda)

Europa League – optimi de finala

Slovan Liberec (Cehia) – AZ Alkmaar (Olanda) vs Anzhi Makhachkala (Rusia) – Genk (Belgia)

Lazio Roma (Italia) – Ludogorets Razgrad (Bulgaria) vs Dinamo Kiev (Ucraina) – Valencia (Spania)

FC Porto (Portugalia) – Eintracht Frankfurt (Germania) vs Swansea (Anglia) – Napoli (Italia)

Cernomorets Odessa (Ucraina) – Olympique Lyon (Franta) vs Viktoria Plzen (Cehia) – Sahtior Donetsk (Uraina

NK Maribor (Slovenia) – Sevilla (Spania) vs Betis Sevilla (Spania) – Rubin Kazan (Rusia)

Dnipro Dnipropetrovsk (Ucraina) – Tottenham (Anglia) vs PAOK Salonic (Grecia) – Benfica (Portugalia)

Maccabi Tel-Aviv (Israel) – Basel (Elvetia) vs Ajax Amsterdam (Olanda) – Salzburg (Austria)

Juventus Torino (Italia) – Trabzonspor (Turcia) vs Esbjerg (Danemarca) – Fiorentina (Italia)

{2013-2014} Anglia – Premier League – Rezultate etapa 7

Anglia – Premier League – Rezultatele inregistrate in cea de-a saptea etapa a sezonului 2013-2014

Manchester City – Everton 3-1

Cardiff City – Newcastle United 1-2

Fulham – Stoke City 1-0

Hull City – Aston Villa 0-0

Liverpool – Crystal Palace 3-1

Sunderland – Manchester United 1-2

Norwich – Chelsea 1-3

Southampton – Swansea 2-0

Tottenham – West Ham 0-3

West Brom – Arsenal 1-1

Clasament Premier League dupa 7 etape disputate din sezonul 2013-2014

#EchipaMJVEÎGMGPP
1Arsenal751114816
2Liverpool751111516
3Chelsea742110414
4Southampton74217214
5Manchester City741217813
6Tottenham74126513
7Everton733110912
8Hull73226711
9Manchester Utd731310910
10Aston Villa73139810
11Newcastle Utd731391210
12West Brom7232769
13West Ham7223758
14Cardiff7223798
15Swansea72148117
16Stoke7214477
17Fulham7214597
18Norwich7214597
19Crystal Palace71065133
20Sunderland70165161

{2013-2014} Anglia – Premier League – Rezultate etapa 6

Anglia – Premier League – Rezultatele inregistrate in cea de-a sasea etapa a sezonului 2013-2014

Tottenham – Chelsea 1-1

Aston Villa – Manchester City 3-2

Fulham – Cardiff City 1-2

Hull City – West Ham 1-0

Manchester United – West Brom 1-2

Southampton – Crystal Palace 2-0

Swansea City – Arsenal 1-2

Stoke City – Norwich 0-1

Sunderland – Liverpool 1-3

Everton – Newcastle United 3-2

{2013-2014} Anglia – Premier League – Rezultate etapa 5

Anglia – Premier League – Rezultatele inregistrate in cea de-a cincea etapa sezonului 2013-2014

Norwich – Aston Villa 0-1

Liverpool – Southampton 0-1

Newcastle United – Hull City 2-3

West Brom – Sunderland 3-0

West Ham – Everton 2-3

Chelsea – Fulham 2-0

Arsenal – Stoke City 3-1

Crystal Palace – Swansea City 0-2

Cardiff City – Tottenham Hotspurs 0-1

Manchester City – Manchester United 4-1

{2013-2014} Grupe Europa League – Rezultate etapa 1

Rezultatele inregistrate in prima etapa a grupelor Europa League pentru sezonul 2013-2014

Valencia – Swansea 0-3

St. Gallen – Kuban Krasnodar 2-0

Dinamo Zagreb – Cernomoret Odessa 1-2

PSV Eindhoven – Ludogorets Razgrad 0-2

Salzburg – Elfsborg 4-0

Standard Liege – Esbjerg 1-2

Zulte Waregem – Wigan 0-0

NK Maribor – Rubin Kazan 2-5

Fiorentina – Pacos de Ferreira 3-0

Pandurii Targu Jiu – Dnipro Dnepropetrovsk 0-1

Eintracht Frankfurt – Bordeaux 3-0

Maccabi Tel Aviv – APOEL Nicosia 0-0

Dinamo Kiev – Genk 0-1

Thun – Rapid Viena 1-0

Freiburg – Slovan Liberec 2-2

Estoril Praia – Sevilla 1-2

Betis – Olympique Lyon 0-0

Vitoria Guimaraes – NK Rijeka 4-0

Apollon Limassol – Trabzonspor 1-2

Lazio Roma – Legia Varsovia 1-0

Sheriff Tiraspol – Anzhi Makhachkala 0-0

Tottenham – Tromso 3-0

PAOK Salonic – Sahtior Karagandy 2-1

Maccabi Haifa – AZ Alkmaar 0-1

{2013-2014} Anglia – Premier League – Rezultate etapa 4

Anglia – Premier League – Rezultatele inregistrate in etapa a patra a sezonului 2013-2014

Manchester United – Crystal Palace 2-0

Aston Villa – Newcastle United 1-2

Fulham – West Brom 1-1

Hull City – Cardiff 1-1

Stoke City – Manchester City 0-0

Sunderland – Arsenal 1-3

Tottenham – Norwich 2-0

Everton – Chelsea 1-0

Southampton – West Ham 0-0

Swansea – Liverpool 2-2

{2013-2014} Anglia – Premier League – Rezultate etapa 3

Anglia – Premier League – Rezultatele inregistrate in cea de-a treia etapa a sezonului 2013-2014

Chelsea – Aston Villa 2-1

Manchester City – Hull City 2-0

Cardiff City – Everton 0-0

Newcastle United – Fulham 1-0

Norwich – Southampton 1-0

West Ham – Stoke City 0-1

Crystal Palace – Sunderland 3-1

Liverpool – Manchester United 1-0

West Brom – Swansea 0-2

Arsenal – Tottenham 1-0

Clasament Premier League dupa 3 etape din sezonul 2013-2014

#EchipaMJVEÎGMGPGVP
1Liverpool33003039
2Chelsea32104137
3Manchester City32018356
4Arsenal32015416
5Stoke32013216
6Tottenham32012116
7Manchester Utd31114224
8West Ham31112114
9Norwich31113304
10Southampton31112204
11Cardiff311134-14
12Newcastle Utd311114-34
13Aston Villa31024403
14Crystal Palace31024403
15Everton30302203
16Swansea310235-23
17Fulham310224-23
18Hull310214-33
19Sunderland301225-31
20West Brom301203-31