Tag: turul 2 europa league

Turul 2 Europa League 2013/2014 – Rezultate mansa tur

Rezultatele inregistrate in prima mansa a turului doi preliminar al Europa League, sezonul 2013/2014

Levadia Tallin (Estonia) – Pandurii Targu Jiu (Romania) 0-0

Dila Gori (Georgia) – Aalborg (Danemarca) 3-0

Irtysh Pavlodar (Kazahstan) – Siroki Brijeg (Bosnia) 3-2

Ventspils (Letonia) – Jeunesse Esch (Luxemburg) 1-0

Mladost Podgorica (Muntenegru) – Senica (Slovacia) 2-2

Qarabag (Azerbaijan) – Piast Gliwice (Polonia) 2-1

Shakhtyor Soligorsk (Belarus) – Milsami Orhei (Moldova) 1-1

Dinamo Minsk (Belarus) – Lokomotiva Zagreb (Croatia) 1-2

Beroe Stara Zagora (Bulgaria) – Hapoel Tel Aviv (Israel) 1-4

Zrinjski Mostar (Bosnia) – Botev Plovdiv (Bulgaria) 1-1

Skonto Riga (Letonia) – Slovan Liberec (Cehia) 2-1

Stromsgodset (Norvegia) – Debrecen (Ungaria) 2-2

Petrolul Ploiesti (Romania) – Vikingur (I-le Feroe) 3-0

Malmo FF (Suedia) – Hibernians (Scotia) 2-0

Maccabi Haifa (Israel) – Khazar Lankaran (Azerbaijan) 2-0

IFK Hodd (Norvegia) – Aktobe (Kazahstan) 1-0

Rosenborg (Norvegia) – St. Johnstone (Scotia) 0-1

Tromso (Norvegia) – Inter Baku (Azerbaijan) 2-0

Chernomorets Odessa (Ucraina) – Dacia Chisinau (Moldova) 2-0

IFK Goteborg (Suedia) – Trencin (Slovacia) 0-0

Anorthosis Famagusta (Cipru) – Gefle (Suedia) 3-0

Valletta (Malta) – FC Minsk (Belarus) 1-1

Differdange (Luxemburg) – FC Utrecht (Olanda) 2-1

Kukesi (Albania) – FK Sarajevo (Bosnia) 3-2

FC Thun (Elvetia) – Chikura Sachkhere (Georgia) 2-0

Jagodina (Serbia) – Rubin Kazan (Rusia) 2-3

Zalgiris Vilnius (Lituania) – Pyunik Erevan (Armenia) 2-0

Xanthi Skoda (Grecia) – Linfield (Irlanda de Nord) 0-1

Sparta Praga (Cehia) – Hacken (Suedia) 2-2

Hajduk Split (Croatia) – Turnovo (Macedonia) 2-1

Astra Giurgiu (Romania) – Omonia Nicosia (Cipru) 1-1

Trabzonspor (Turcia) – Derry City (Irlanda) 4-2

Vojvodina Novi Sad (Serbia) – Budapesta Honved (Ungaria) 2-0

Crvena Zvezda – Steaua Rosie Belgrad (Serbia) – IBV Vestmannaeyjar (Islanda) 2-0

Olimpija Ljubljana (Slovenia) – Zilina (Slovacia) 3-1

Slask Wroclaw (Polonia) – Rudar Pljevlja (Muntenegru) 4-0

Rijeka (Croatia) – Prestatyn (Tara Galilor) 5-0

KR Reykjavik (Islanda) – Standard Liege (Belgia) 1-3

Breidablik (Islanda) – Sturm Graz (Austria) 0-0

{2013-2014} Turul 2 Europa League

Turul 2 Europa League – sezonul 2013/2014

BK Häcken (Suedia) – AC Sparta Praga (Cehia)

AC Libertas (San Marino)/FK Sarajevo (Bosnia) – FC Flora Tallinn (Estonia)/FK Kukësi (Albania)

FC Thun (Elvetia) – FC Chikhura Sachkhere (Georgia)/FC Vaduz (Liechtenstein)

Xanthi FC (Grecia) – ÍF Fuglafjørdur (I-le Feroe)/Linfield FC (Irlanda de Nord)

IL Hødd (Norvegia) – FC Gandzasar Kapan (Armenia)/FC Aktobe (Kazakhstan)

FC Dila Gori (Georgia) – Aalborg BK (Danemarca)

Maccabi Haifa FC (Israel) – Sliema Wanderers FC (Malta)/FC Khazar Lankaran (Azerbaijan)

HNK Hajduk Split (Croatia) – FK Turnovo (Macedonia)/FK Sūduva (Lituania)

AUK Broughton FC (Tara Galilor)/FK Ventspils (Letonia) – AS Jeunesse Esch (Luxemburg)/TPS Turku (Finlanda)

NK Domžale (Slovenia)/FC Astra Giurgiu (Romania) – AC Omonia (Cipru)

FC Tiraspol (Moldova)/Skonto Riga (Letonia) – FC Slovan Liberec (Cehia)

CS Pandurii Târgu Jiu (Romania) – Bala Town FC (Tara Galilor)/FC Levadia Tallinn (Estonia)

WKS Śląsk Wrocław (Polonia) – FK Rudar Pljevlja (Muntenegru) – FC Mika (Armenia)

Drogheda United FC (Irlanda)/Malmö FF (Suedia) – Hibernian FC (Scotia)

FC Jagodina (Serbia) – FC Rubin Kazan (Rusia)

Strømsgodset IF (Norvegia) – Debreceni VSC (Ungaria)

FC Petrolul Ploieşti (Romania) – Víkingur (I-le Feroe)/FC Inter Turku (Finlanda)

HNK Rijeka (Croatia) – Prestatyn Town FC (Tara Galilor)/SK Liepājas Metalurgs (Letonia)

VMFD Žalgiris (Lituania)/Saint Patrick’s Athletic (Irlanda) – FK Teteks (Macedonia)/FC Pyunik (Armenia)

PFC Beroe Stara Zagora (Bulgaria) – Hapoel Tel-Aviv FC (Israel)

FC Honka Espoo (Finlanda) – Lech Poznań (Polonia)

FK Crvena Zvezda (Serbia) – ÍBV (Islanda) / HB Tórshavn (I-le Feroe)

FC Shakhtyor Soligorsk (Belarus) – FC Milsami Orhei (Moldova) / F91 Dudelange (Luxemburg)

Hibernians FC (Malta) / FK Vojvodina (Serbia) – FK Čelik Nikšić (Muntengru) / Budapest Honvéd FC (Ungaria)

NK Olimpija Ljubljana (Slovenia) – FC Torpedo Kutaisi (Georgia) / MŠK Žilina (Slovacia)

IFK Mariehamn (Finlanda) / FC İnter Bakı (Azerbaijan) – NK Celje (Slovenia) / Tromsø IL (Norvegia)

FC Chornomorets Odessa (Ucraina) – KS Teuta (Albania) / FC Dacia Chişinău (Moldova)

IFK Göteborg (Suedia) – FK AS Trenčín (Slovakia)

FK Kruoja (Lituania) / FC Dinamo Minsk (Belarus) – NK Lokomotiva Zagreb (Croatia)

KR (Islanda) / Glentoran FC (Irlanda de Nord) – Standard Liège (Belgia)

UE Santa Coloma (Andorra) / Zrinjski Mostar (Bosnia) – FC Astana (Kazahstan)

FK Metalurg Skopje (Macedonia) / Qarabağ FK (Azerbaijan) – GKS Piast Gliwice (Polonia)

Crusaders FC (Irlanda de Nord) / Rosenborg BK (Norvegia) – Saint Johnstone FC (Scotia)

Trabzonspor (Turcia) – Derry City FC (Irlanda)

SP La Fiorita (San Marino) / Valletta FC (Malta) – FC Minsk (Belarus)

FK Senica (Slovacia) – FK Mladost Podgorica (Muntengru) / Videoton FC (Ungaria)

Anorthosis Famagusta FC (Cipru) – JK Trans Narva (Estonia) / Gefle IF (Suedia)

SK Sturm Graz (Austria) – FC Santa Coloma (Andorra) / Breidablik (Islanda)

PFC Levski Sofia (Bulgaria) / FC Irtysh Pavlodar (Kazakhstan) – NK Široki Brijeg (Bosnia)

KF Laçi (Albania) / FC Differdange 03 (Luxemburg) – FC Utrecht (Anderlecht)

Europa League / 2011-2012 / Turul 2 Preliminar – Meciuri

Dupa disputarea primului tur preliminar al Europa League, 25 de echipe au mers in turul 2 al Europa League, iar meciurile se vor disputa in dubla mansa in datele de 14 si 21 iulie 2011.

Meciurile din turul 2 preliminar al Europa League, editia 2011-2012 sunt:

Shakhtar KaragandyFC Shakhter Karagandy15:00Saint Patrick's Athletic FCSt Patrick’s
Referee: Kristo Tohver (EST) – Stadium: Shakhter, Karagandy (KAZ)
Metalurgi RustaviMetalurgi Rustavi16:00FC Irtysh PavlodarIrtysh
Referee: Rene Eisner (AUT) – Stadium: Poladi, Rustavi (GEO)
Śląsk WroclawWKS Śląsk Wroclaw16:45Dundee United FCDundee United
Referee: Tom Harald Hagen (NOR) – Stadium: Slask Stadium Oporowska, Wroclaw (POL)
Rad BelgradFK Rad17:00Olympiacos Volou FCOlympiacos Volou
Referee: Babak Rafati (GER) – Stadium: FK Obilić, Belgrade (SRB)
KuPS KuopioKuPS Kuopio17:30CS Gaz Metan MediaşGaz Metan Medias
Referee: Anders Hermansen (DEN) – Stadium: Kuopion Keskuskenttä, Kuopio (FIN)
FlamurtariKS Flamurtari17:30FK JablonecJablonec
Referee: Sergey Karasev (RUS) – Stadium: Flamurtari, Vlora (ALB)
Iskra-StalFC Iskra-Stal18:00NK VaraždinVaraždin
Referee: Luc Wouters (BEL) – Stadium: Sheriff small Arena, Tiraspol (MDA)
TaurasFK Tauras18:00ADO Den HaagADO Den Haag
Referee: Damir Batinić (CRO) – Stadium: Dariaus ir Girėno stadionas, Kaunas (LTU)
RudarFK Rudar Pljevlja18:00FK Austria WienAustria Wien
Referee: Mauro Bergonzi (ITA) – Stadium: Gradski, Niksic (MNE)
TPSTPS Turku18:00KVC WesterloWesterlo
Referee: Aleksei Eskov (RUS) – Stadium: Turku Stadium, Turku (FIN)
Sant JuliàUE Sant Julià18:30Bnei Yehuda Tel-Aviv FCBnei Yehuda
Referee: Ghennadi Sidenco (MDA) – Stadium: Estadi Comunal, Andorra la Vella (AND)
FC MinskFC Minsk19:00GaziantepsporGaziantepspor
Referee: Thorsten Kinhöfer (GER) – Stadium: Dinamo Stadion, Minsk (BLR)
ÖrebroÖrebro SK19:00FK SarajevoSarajevo
Referee: Jérome Efong Nzolo (BEL) – Stadium: Behrn, Orebro (SWE)
Shakhtyor SoligorskFC Shakhtyor Soligorsk19:00FK VentspilsVentspils
Referee: Tamás Bognar (HUN) – Stadium: Stroitel, Soligorsk (BLR)
VålerengaVålerenga Fotball19:00FC MikaMika Ashtarak
Referee: Boško Jovanetić (SRB) – Stadium: Ullevaal Stadion, Oslo (NOR)
FerencvárosFerencvárosi TC19:00Aalesunds FKAalesund
Referee: Marius Avram (ROU) – Stadium: Albert, Budapest (HUN)
HäckenBK Häcken19:00FC Honka EspooHonka
Referee: David Fernández Borbalán (ESP) – Stadium: Gamla Ullevi, Gothenburg (SWE)
Anorthosis FamagustaAnorthosis Famagusta FC19:00FC GagraGagra
Referee: Radek Matějek (CZE) – Stadium: Antonis Papadopoulos, Larnaca (CYP)
FlorianaFloriana FC19:30AEK Larnaca FCAEK Atena
Referee: Emir Alecković (BIH) – Stadium: Hibernians Ground, Corradino (MLT)
Maccabi Tel-AvivMaccabi Tel-Aviv FC19:30Xäzär Länkäran FKXäzär Länkäran
Referee: Ilias Spathas (GRE) – Stadium: Bloomfield Stadium, Tel Aviv (ISR)
LlanelliLlanelli AFC19:50FC Dinamo TbilisiDinamo Tbilisi
Referee: Mattias Gestranius (FIN) – Stadium: Parc Y Scarlets, Llanelli (WAL)
SūduvaFK Sūduva20:00IF ElfsborgElfsborg
Referee: Alexander Kostadinov (BUL) – Stadium: Stadium of Marijampole football club, Marijampole (LTU)
Olimpija LjubljanaNK Olimpija Ljubljana20:00Bohemian FCBohemians Dublin
Referee: Carlos Xistra (POR) – Stadium: ŠRC Stožice, Ljubljana (SVN)
DifferdangeFC Differdange 0320:00FC Levadia TallinnLevadia Tallin
Referee: Vusal Aliyev (AZE) – Stadium: Josy Barthel, Luxembourg (LUX)
KF TiranaKF Tirana20:00FC Spartak TrnavaSpartak Trnava
Referee: Vladimir Kazmenko (RUS) – Stadium: Stadiumi Kombëtar Qemal Stafa, Tirana (ALB)
TNSThe New Saints FC20:00FC MidtjyllandMidtjylland
Referee: Mihaly Fabian (HUN) – Stadium: Park Hall, Shropshire (WAL)
VaduzFC Vaduz20:00FK VojvodinaVojvodina
Referee: Stavros Tritsonis (GRE) – Stadium: Rheinpark, Vaduz (LIE)
EB/StreymurEB/Streymur20:00Qarabağ FKQarabağ
Referee: Mark Steven Whitby (WAL) – Stadium: Gundadalur, Torshavn (FRO)
PaksPaksi SE20:00Tromsø ILTromsø
Referee: João Capela (POR) – Stadium: Sóstói, Szekesfehervar (HUN)
KecskemétKecskeméti TE20:15FC AktobeAktobe
Referee: Liran Liany (ISR) – Stadium: Széktöi, Kecskemet (HUN)
ŽeljezničarFK Željezničar20:30FC SheriffSheriff Tiraspol
Referee: Anastasios Sidiropoulos (GRE) – Stadium: Asim Ferhatović Hase Stadion, Sarajevo (BIH)
Juvenes/DoganaAC Juvenes-Dogana20:30FK RabotnickiRabotnicki
Referee: Huw Jones (WAL) – Stadium: Stadio Olimpico, Serravalle (SMR)
Liepājas MetalurgsSK Liepājas Metalurgs20:30FC SalzburgSalzburg
Referee: Raymond Crangle (NIR) – Stadium: Daugava, Liepaja (LVA)
VllazniaKS Vllaznia20:30FC ThunThun
Referee: Igor Pristovnik (CRO) – Stadium: Loro Boriçi, Shkoder (ALB)
Metalurg SkopjeFK Metalurg Skopje20:45PFC Lokomotiv SofiaLokomotiv Sofia
Referee: Luc Wilmes (LUX) – Stadium: National Arena Filip II Macedonian, Skopje (MKD)
GlentoranGlentoran FC20:45FC Vorskla PoltavaVorskla Poltava
Referee: Meir Levi (ISR) – Stadium: The Oval, Belfast (NIR)
CrusadersCrusaders FC20:45Fulham FCFulham
Referee: Clément Turpin (FRA) – Stadium: Seaview, Belfast (NIR)
DomžaleNK Domžale20:45RNK SplitRNK Split
Referee: César Muñiz Fernández (ESP) – Stadium: Športni Park, Domzale (SVN)
KRKR Reykjavík21:15MŠK ŽilinaŽilina
Referee: Gerhard Grobelnik (AUT) – Stadium: KR-völlur, Reykjavik (ISL)
FHFH Hafnarfjördur21:15CD NacionalNacional Funchal