Tag: utrecht

{2016-2017} Olanda – Eredivisie – Etapa 34

Rezultatele inregistrate in ultima etapa a sezonului regulat din Eredivisie, etapa 34, a sezonului 2016-2017

ADO Den Haag – SBV Excelsior 4-1
AZ Alkmaar – FC Utrecht 2-3
Feyenoord – Heracles Almelo 3-1
Go Ahead Eagles – Sparta Roterdam 1-3
Heerenveen – NEC Nijmegen 0-2
Willem II – Ajax Amsterdam 1-3
PSV Eindhoven – FC Zwolle 4-1
Vitesse Arhnem – Roda JC 3-0
Twente Enschede – FC Groningen 3-5

Clasament final Eredivisie 2016-2017

#EchipaMJVEÎGMGPGVP
1Feyenoord34264486256182
2Ajax Amsterdam34256379235681
3PSV Eindhoven342210268234576
4FC Utrecht34188854381662
5SBV Vitesse341561351401151
6AZ Alkmaar34121395652449
7Twente Enschede34129134850-245
8FC Groningen341013115551443
9Hereenveen34127155453143
10Heracles Almelo34127155355-243
11ADO Den Haag34115183759-2238
12SBV Excelsior34910154360-1737
13Willem II3499162944-1536
14FC Zwolle3498173967-2835
15Sparta Rotterdam3497184261-1934
16NEC Nijmegen3497183259-2734
17Roda JC34712152651-2533
18Go Ahead Eagles3465233273-4123

{2013-2014} Turul 2 Europa League

Turul 2 Europa League – sezonul 2013/2014

BK Häcken (Suedia) – AC Sparta Praga (Cehia)

AC Libertas (San Marino)/FK Sarajevo (Bosnia) – FC Flora Tallinn (Estonia)/FK Kukësi (Albania)

FC Thun (Elvetia) – FC Chikhura Sachkhere (Georgia)/FC Vaduz (Liechtenstein)

Xanthi FC (Grecia) – ÍF Fuglafjørdur (I-le Feroe)/Linfield FC (Irlanda de Nord)

IL Hødd (Norvegia) – FC Gandzasar Kapan (Armenia)/FC Aktobe (Kazakhstan)

FC Dila Gori (Georgia) – Aalborg BK (Danemarca)

Maccabi Haifa FC (Israel) – Sliema Wanderers FC (Malta)/FC Khazar Lankaran (Azerbaijan)

HNK Hajduk Split (Croatia) – FK Turnovo (Macedonia)/FK Sūduva (Lituania)

AUK Broughton FC (Tara Galilor)/FK Ventspils (Letonia) – AS Jeunesse Esch (Luxemburg)/TPS Turku (Finlanda)

NK Domžale (Slovenia)/FC Astra Giurgiu (Romania) – AC Omonia (Cipru)

FC Tiraspol (Moldova)/Skonto Riga (Letonia) – FC Slovan Liberec (Cehia)

CS Pandurii Târgu Jiu (Romania) – Bala Town FC (Tara Galilor)/FC Levadia Tallinn (Estonia)

WKS Śląsk Wrocław (Polonia) – FK Rudar Pljevlja (Muntenegru) – FC Mika (Armenia)

Drogheda United FC (Irlanda)/Malmö FF (Suedia) – Hibernian FC (Scotia)

FC Jagodina (Serbia) – FC Rubin Kazan (Rusia)

Strømsgodset IF (Norvegia) – Debreceni VSC (Ungaria)

FC Petrolul Ploieşti (Romania) – Víkingur (I-le Feroe)/FC Inter Turku (Finlanda)

HNK Rijeka (Croatia) – Prestatyn Town FC (Tara Galilor)/SK Liepājas Metalurgs (Letonia)

VMFD Žalgiris (Lituania)/Saint Patrick’s Athletic (Irlanda) – FK Teteks (Macedonia)/FC Pyunik (Armenia)

PFC Beroe Stara Zagora (Bulgaria) – Hapoel Tel-Aviv FC (Israel)

FC Honka Espoo (Finlanda) – Lech Poznań (Polonia)

FK Crvena Zvezda (Serbia) – ÍBV (Islanda) / HB Tórshavn (I-le Feroe)

FC Shakhtyor Soligorsk (Belarus) – FC Milsami Orhei (Moldova) / F91 Dudelange (Luxemburg)

Hibernians FC (Malta) / FK Vojvodina (Serbia) – FK Čelik Nikšić (Muntengru) / Budapest Honvéd FC (Ungaria)

NK Olimpija Ljubljana (Slovenia) – FC Torpedo Kutaisi (Georgia) / MŠK Žilina (Slovacia)

IFK Mariehamn (Finlanda) / FC İnter Bakı (Azerbaijan) – NK Celje (Slovenia) / Tromsø IL (Norvegia)

FC Chornomorets Odessa (Ucraina) – KS Teuta (Albania) / FC Dacia Chişinău (Moldova)

IFK Göteborg (Suedia) – FK AS Trenčín (Slovakia)

FK Kruoja (Lituania) / FC Dinamo Minsk (Belarus) – NK Lokomotiva Zagreb (Croatia)

KR (Islanda) / Glentoran FC (Irlanda de Nord) – Standard Liège (Belgia)

UE Santa Coloma (Andorra) / Zrinjski Mostar (Bosnia) – FC Astana (Kazahstan)

FK Metalurg Skopje (Macedonia) / Qarabağ FK (Azerbaijan) – GKS Piast Gliwice (Polonia)

Crusaders FC (Irlanda de Nord) / Rosenborg BK (Norvegia) – Saint Johnstone FC (Scotia)

Trabzonspor (Turcia) – Derry City FC (Irlanda)

SP La Fiorita (San Marino) / Valletta FC (Malta) – FC Minsk (Belarus)

FK Senica (Slovacia) – FK Mladost Podgorica (Muntengru) / Videoton FC (Ungaria)

Anorthosis Famagusta FC (Cipru) – JK Trans Narva (Estonia) / Gefle IF (Suedia)

SK Sturm Graz (Austria) – FC Santa Coloma (Andorra) / Breidablik (Islanda)

PFC Levski Sofia (Bulgaria) / FC Irtysh Pavlodar (Kazakhstan) – NK Široki Brijeg (Bosnia)

KF Laçi (Albania) / FC Differdange 03 (Luxemburg) – FC Utrecht (Anderlecht)

Olanda / Eredivisie / 2012-2013 / Rezultate etapa 29

Rezultatele inregistrate in cadrul etapei 29 din Eredivisie, sezonul 2012/2013

Eredivisie – Rezultate etapa 29
5 Aprilie 2013 Feyenoord VVV1 – 0
6 Aprilie 2013 FC Twente Roda JC2 – 0
6 Aprilie 2013 Vitesse Arnhem NAC Breda3 – 0
6 Aprilie 2013 PEC Zwolle RKC Waalwijk1 – 1
6 Aprilie 2013 Willem II PSV Eindhoven1 – 3
7 Aprilie 2013 Ajax Amsterdam Heracles Almelo4 – 0
7 Aprilie 2013 FC Groningen Heerenveen3 – 1
7 Aprilie 2013 FC Utrecht ADO Den Haag1 – 0
7 Aprilie 2013 NEC Nijmegen AZ Alkmaar1 – 1

Clasament Eredivisie dupa 29 de etape (sezonul 2012/2013)

#EchipaMJVEÎGMGPGVP
1Ajax Amsterdam29189270284263
2PSV Eindhoven29193788325660
3SBV Vitesse29186560322860
4Feyenoord29185654351959
5Twente Enschede29149646262051
6FC Utrecht29156843321151
7Hereenveen29108114451-738
8NEC Nijmegen29107123850-1237
9ADO Den Haag2981294253-1136
10FC Groningen29106133045-1536
11Heracles Almelo29810115359-634
12NAC Breda2988133347-1432
13RKC Waalwijk2979133237-530
14AZ Alkmaar2979134149-830
15FC Zwolle2979133246-1430
16Roda JC29511134058-1826
17VVV Venlo2957172957-2822
18Willem II2938182664-3817

Olanda / Eredivisie / 2012-2013 / Rezultate etapa 28

Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul 28 din Eredivisie, sezonul 2012/2013

 Eredivisie – Rezultate Etapa 28
30 Martie 2013 FC Twente NAC Breda1 – 1
30 Martie 2013 FC Utrecht VVV2 – 1
30 Martie 2013 Heerenveen Feyenoord2 – 0
30 Martie 2013 Willem II FC Groningen1 – 2
31 Martie 2013 Ajax Amsterdam NEC Nijmegen4 – 1
31 Martie 2013 Heracles Almelo AZ Alkmaar1 – 2
31 Martie 2013 RKC Waalwijk ADO Den Haag4 – 0
31 Martie 2013 Roda JC PSV Eindhoven2 – 2
31 Martie 2013 Vitesse Arnhem PEC Zwolle2 – 1

Clasament Eredivisie dupa 28 de etape

#EchipaMJVEÎGMGPGVP
1Ajax Amsterdam28179266283860
2PSV Eindhoven28183785315457
3SBV Vitesse28176557322557
4Feyenoord28175653351856
5Twente Enschede28139644261848
6FC Utrecht28146842321048
7Hereenveen28108104348-538
8ADO Den Haag2881284252-1036
9NEC Nijmegen28106123749-1236
10Heracles Almelo28810105355-234
11FC Groningen2896132744-1733
12NAC Breda2888123344-1132
13RKC Waalwijk2878133136-529
14AZ Alkmaar2878134048-829
15FC Zwolle2878133145-1429
16Roda JC28511124056-1626
17VVV Venlo2857162956-2722
18Willem II2838172561-3617