Tag: vardar skopje

CSM Bucuresti, locul 3 in Final Four-ul de la Budapesta

CSM Bucuresti a reusit sa ia “bronzul” dupa o prestatie foarte reusita impotriva celor de la Buducnost. La finalul unui meci pe care l-a controlat in totalitate, campioana Romaniei a reusit sa se impune cu 26 la 20. Din pacate, echipa campioana a pierdut trofeul Ligii Campionilor la handbal feminin, dar acest loc trei este unul de prestigiu pentru Romania, tinand cont ca aproape la nici un sport nu reusim an de an sa ajungem cu o echipa in fazele finale ale acelei competitii.

CSM Bucuresti va participa si la anul in Liga Campionilor, iar cu Cristina Neagu in echipa sperantele care echipa sa ajunga din nou in Final Four sunt la fel de mari. Pana la anul insa, nu putem decat sa le multumim fetelor ca ne-au adus bucurie prin meciurile prestate si le uram succes si in sezonul urmator.

Ah, si pentru cei care se intrebau, finala a fost castigata de Gyor contra celor de la Vardar Skopje, intr-un meci care a ajuns in prelungiri, dupa ce in timpul regulamentar a fost 26-26. La finalul reprizei de prelungiri a fost 5-4 pentru Gyor, iar scorul final a fost de 31-30, trofeul Ligii Campionilor la handbal feminin ajungand astfel in Ungaria.

{2013-2014} Turul 2 UEFA Champions League

Meciurile din turul 2 preliminar al UEFA Champions League, sezonul 2013-2014

Neftçi PFK (Azerbaijan) – KS Skënderbeu (Albania)

FC Steaua Bucureşti (Romania) – FK Vardar Skopje (Macedonia)

FC Viktoria Plzeň (Cehia) – FK Željezničar (Bosnia)

FC Sheriff (Moldova) – FK Sutjeska (Muntenegru)

Birkirkara FC (Malta) – NK Maribor (Slovenia)

Sligo Rovers FC (Irlanda) – Molde FK (Norvegia)

IF Elfsborg (Suedia) – FC Daugava Daugavpils (Letonia)

HJK Helsinki (Finlanda) – JK Nõmme Kalju (Estonia)

FK Ekranas (Lituania) – FH Hafnarfjördur (Islanda)

The New Saints FC (Wales) – Legia Warszawa (Polonia)

Celtic FC (Scotia) – Cliftonville FC (Irlanda de Nord)

GNK Dinamo Zagreb (Croatia) – CS Fola Esch (Luxemburg)

Győri ETO FC (Ungaria) – Maccabi Tel-Aviv FC (Israel)

FC BATE Borisov (Belarus) – FC Shakhter Karagandy (Kazakhstan)

FC Shirak (Armenia) – SP Tre Penne (San Marino) – FK Partizan (Serbia)

ŠK Slovan Bratislava (Slovacia) v PFC Ludogorets Razgrad (Bulgaria)

FC Dinamo Tbilisi (Georgia) – FC Lusitans (Andorra) – EB/Streymur (I-le Feroe)