Baraj Promovare Liga 3 – Sezonul 2013-2014

 

baraj-promovare-liga-3

In aceasta seara s-au jucat meciurile care au contat pentru barajul de promovare in Liga 3 din Romania. Un numar de 42 de echipe au jucat 21 de meciuri, urmand ca echipele castigatoare sa joace in sezonul 2014-2015 din Liga 3.

Meciuri baraj promovare Liga 3 2013-2014

Bradul Putna (Suceava) – Gloria II Bistrita (Bistrita-Nasaud) 2-6

(Bosancu 87′, 92 / Rosu 37′, Bruma 42′, Alexandru Pop 60′, 91′, Rus 82′, Jarda 89′)

Stadion: Stadionul 2 Iarba Piatra Neamt

Luceafarul Mihai Eminescu (Botosani) – Rapid Dumesti (Iasi) 0-2

(Brighiu 7′, Balanescu 40′)

Stadion: Stadionul comunal Pojorata

Vointa Ion Creanga (Neamt) – Sport Club II Bacau (Bacau) 3-9

Stadion: Emil Alexandrescu Iasi

FC Garceni (Vaslui) – Metalosport Galati (Galati) 1-2

Stadion: Stadionul “Unirea” Odobesti (Vrancea)

Viitorul Buzau (Buzau) – Viitorul Insuratei (Braila) 1-0

(Alexandru Iacob 25′)

Stadion: Stadionul Municipal Slobozia

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (Covasna) – Selana Jaristea 0-0 (6-5 dupa penaltiuri)

Stadion: Stationul Letea Bacau

Delta Dobrogea Tulcea (Tulcea) – CFR Constanta 6-0

Stadion: Stadionul Municipal Braila

Vointa Snagov (Ilfov) – Unirea Fierbinti (Ialomita) 4-0

Stadion: Stadionul Tineretului Ioan Comsa Calarasi

Inainte Modelu (Calarasi) – Petrolul Roata Cartojani (Giurgiu) 3-1

Stadion: Stadionul Astra Ploiesti

Sporting Rosiorii de Vede (Teleorman) – Comprest Gim (Bucuresti) 1-0

Stadion: Stadionul Vointa Ghermanesti (Ilfov)

FC Aninoasa (Dambovita) – Astra 2 Ciorani (Prahova) 1-2

Stadion: Stadionul Municipal Sfantu Gheorghe

Csikszereda Miercurea Ciuc (Harghita) – ASF Zarnesti (Brasov) 2-0

Stadion: Stadionul Transil Targu Mures

Somesul Oar (Satu Mare) – CSM Sighetul Marmatiei (Maramures) 1-5

Stadion: Stadionul Municipal Zalau

CSC Sanmartin (Bihor) –  Sportul Simleu Silvaniei (Salaj) 5-3

Stadion: Stadionul Mechel Campia Turzii (Cluj)

Plaiul Iacobeni (Cluj) – CS Iernut (Mures) 1-2

Stadion: Stadionul Comunal Galda de Jos (Alba)

UTA Batrana Doamna (Arad) – Retezatul Hateg (Hunedoara) 2-0

Stadion: Stadionul Tineretului Lugoj

Magura Cisnadie (Sibiu) – Metalul Otelul Rosu 0-0 (3-4 dupa penaltiuri)

Stadion: Stadionul Minerul Motru (Gorj)

Dinicu Golescu Campulung (Arges) – Inter Markus Slatina (Olt) 1-0

Stadion: Stadionul Municipal Valcea

FC Ghiroda (Timis) – Industria Galda de Jos 2-2 (5-6 dupa penaltiuri)

Stadion: Stadionul Cetate Deva

Flacara Horezu (Valcea) – CS Filiasi (Dolj) 2-3

Stadion: Stadionul Municipal Drobeta Turnu Mehedinti

Minerul Mehedinti (Mehedinti)  – Gilortul Targu Carbunesti (Gorj) 0-0 (2-0 dupa prelungiri)

Stadion: Stadionul 1 Mai Slatina

Echipele vor merge probabil in urmatoarele serii:

Seria 1: Rapid Dumesti, Sport Club II Bacau, Metalosport II Galati

Seria 2: Viitorul Buzau, Delta Dobrogea Tulcea, Inainte Modelu,

Seria 3: Vointa Snagov, Sporting Rosiorii de Vede, CS Filiasi

Seria 4: UTA Batrana Doamna, Metalul Otelul Rosu,  Industria Galda de Jos, Minerul Mehedinti

Seria 5: CSM Sighetul Marmatiei, CSC Sanmartin, Gloria II Bistrita, CS Iernut

Seria 6: , Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, Astra II Ciorani, Csikszereda Miercurea Ciuc , Dinicu Golescu Campulung

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *