Category: Fotbal

{2018-2019} Liga 4 Timis – Etapa 6

Liga 4 Timis – rezultatele inregistrate in cea de-a sasea etapa a sezonului 2018-2019

Avantul Periam – Flacara Parta 3-1

Unirea Sannicolau Mare – Pobeda Dudestii Vechi 2-2

FC Bazosu Vechi – CSO Faget 1-0

Unirea Tomnatic – Fortuna Becicherecu Mic 1-1

AS Peciu Nou – Carani Murani 3-2

AS Seceani – CSM Lugoj II 12-0

Progresul Ciacova – CSC Dudestii Noi 0-3

Vointa Masloc – Cocosul Ortisoara 1-1

ASO Deta – Timisul Sag 4-5

{2018-2019} Liga 4 Alba – Etapa 3

Liga 4 Alba – rezultatele inregistrate in cea de-a treia etapa a sezonului 2018-2019

Olimpia Aiud – CS Zlatna 0-3

Viitorul Santimbru – CS Navobi 6-0

CIL Blaj – Viitorul Vama Seaca 3-0

Sportul Petresti – Dacia Mihalt 12-0

Energia Sasciori – FC Micesti 1-1

Nicolae Linca Cergau – Metalu 2016 Aiud 1-0

Spicul Daia Romana – Vointa Stremt 2-3

{2018-2019} Liga 4 Timis – Etapa 5

Liga 4 Timis – Rezultatele inregistrate in cea de-a cincea etapa a sezonului 2018-2019

CSM Lugoj II – AS Peciu Nou 0-4

Carani Murani – Progresul Ciacova 2-0

CSC Dudestii Noi – Vointa Masloc 2-1

CSO Faget – Unirea Sannicolau Mare 2-2

Pobeda Dudestii Vechi – Avantul Periam 0-0

Flacara Parta – Unirea Tomnatic 2-4

Fortuna Becicherecu Mic – AS Seceani 1-0

Timisul Sag – AS Bazosu Bechi 4-3

Cocosul Ortisoara – ASO Deta 3-1

{2018-2019} Liga 4 Timis – Etapa 1

Liga 4 Timis – Rezultatele inregistrate in prima etapa a sezonului 2018-2019

CSM Lugoj II – Timisul Sag 0-2

Carani Murani – Cocosul Ortisoara 3-1

CSC Dudestii Noi – FC Bazosu Vechi 0-3

Avantul Periam – Unirea Tomnatic 0-0

CSO Faget – AS Peciu Nou 1-0

Unirea Sannicolau Mare – AS Seceani 0-0

Pobeda Dudestii Vechi – Progresul Ciacova 4-1

Flacara Parta – Vointa Masloc 1-2

Fortuna Becicherecu Mic – ASO Deta 3-0

Baraj promovare Liga 3 2017-2018

Barajele de promovare pentru Liga 3 s-au disputat în ultimele doua weekenduri, iar în urma rezultatelor din aceste meciuri, avem cele 21 de echipe care vor juca în sezonul urmator în Liga 3. De menționat că patru dintre aceste echipe au promovat fără să dispute vreun meci, pentru că echipele cu care trebuiau sa joace s-au retras sau nu au participat la baraj.

Ceahlăul Piatra Neamț a profitat de abandonul celor de la Victoria Lețcani
U Craiova 1948 SA a profit de abandonul celor de la Victoria Cornești
FC Unu Gloria Bistrița a profitat de abandonul celor de la Energia Negrești Oaș
CS Ocna Mureș a profitat de abandonul celor de Unirea Cristuru Secuiesc

În celelalte meciuri, am avut următoarele rezultate:

Tur – 16-23 Iunie 2018

16 Iunie 2018

Sportul Ciorăști – CS Medgidia 2-2
Abatorul Slobozia – CSO Bragadiru 1-1
Unirea Bascov – Vedița Colonești 2-1
Flacăra Horezu – Rapid Buzescu 8-0
ACS Dumbrăvița – Viitorul Șimian 5-0
CS Hunedoara – Voința Lupac 0-1
ACS MSE Târgu Mureș – Păltiniș Rășinari 2-0
ACS SR Municipal Brașov – Nemere Ghelnița 1-0
Sticla Arieșul Turda – Unirea Mirșid 6-0
AFC Singureni – FC Rapid Bucuresti 0-7

23 Iunie 2018

Pescărușul Sarichioi Jr. – Gloria Buzău 0-3
Crișul Chișineu Criș – Petroul Bustuchin 4-0
CS Minaur Baia Mare – CSC Sânmartin 0-0
Șomuz Fălticeni – Flacăra Muntenii de Sus 5-0
Viitorul Albești – ACS Gauss Bacau 0-1
Universitatea Dunărea de Jos Galați – CS Făurei 0-4

Retur – 23-30 Iunie 2018

23 Iunie 2018

CS Medgidia – Sportul Ciorăști 3-0 (5-2 la general)
Unirea Mirșid – Sticla Arieșul Turda 2-4 (2-10 la general)
Nemere Ghelnița – ACS SR Municipal Brasov 0-2 (0-3 la general)
Păltiniș Rășinari – ACS MSE Târgu Mureș 3-1 (3-3 la general)
Voința Lupac – CS Hunedoara 1-2 (2-2 la general)
Viitorul Șimian – ACS Dumbrăvița 0-6 (0-11 la general)
Rapid Buzescu – Flacăra Horezu 0-1 (0-9 la general)
Vedița Colonești – Unirea Bascov 0-1 (1-3 la general)
CSO Bragadiru – Abatorul Slobozia 4-2 (5-3 la general)
FC Rapid Bucuresti – AFC Singureni 10-1 (17-1 la general)

30 Iunie 2018

ACS Gauss Bacau – Viitorul Albești
Flacăra Muntenii de Sus – Șomuz Fălticeni
CSC Sânmartin – Minaur Baia Mare
Petrolul Bustuchin – Crișul Chișineu Criș
CS Blejoi – Venus Independența
CS Făurei – Universitatea Dunărea de Jos Galați
Gloria Buzău – Pescărușul Sarichioi Jr.

Echipele probabil vor merge in urmatoarele serii din Liga 3:

Seria 1: ACS SR Municipal Brașov, Gauss Bacau / Viitorul Albești, Flacăra Muntenii de Sus / Șomuz Fălticeni, Ceahlăul Piatra Neamț

Seria 2: CS Medgidia, AFC Rapid Bucuresti, CS Blejoi / Venus Independența, CS Faurei / Universitatea Dunarea de Jos Galați, Gloria Buzau / Pescărușul Sarichioi Jr.

Seria 3: Flacăra Horezu, Unirea Bascov, U Craiova 1948 SA, CSO Bragadiru

Seria 4: CS Hunedoara, ACS Dumbrăvița, Crișul Chișineu Criș / Petrolul Bustuchin, CS Ocna Mureș

Seria 5: Sticla Arieșul Turda, ACS MSE Târgu Mureș, CSC Sânmartin / Minaur Baia Mare, FC Unu Gloria Bistrița,

Liga 4 Alba – Sezonul 2017-2018

Sezonul 2017-2018 din Liga 4 Alba s-a terminat cu un titlu obținut de CS Ocna Mureș, care a reușit să își asigure titlul cu trei etape înainte de finalul sezonului, în urma victoriei de acasă contra celor de la CIL Blaj. Au reușit însă să obtina titlul de campioană din Liga 4 Alba și de reprezentantă a județului la barajul de promovare pentru Liga 3 în urmă cu două etape, când au reușit să câștige în deplasarea de la Petrești, ducând diferența dintre echipe la 7 puncte, cu 3 etape înainte de final. Chiar daca in urmatoarele două etape s-au chinuit puțin, au reușit până la urmă să câștige clar în ultima etapă și să meargă la barajul de promovare în Liga 1.

Sportul Petrești e pe locul doi și probabil va termina sezonul pe această poziție, Transalpina Șugag, Viitorul Sântimbru si Euro Șpring se luptă pentru poziția cu numarul trei. Euro Șpring a fost interesantă în acest sezon, reușind să nu facă nici măcar un rezultat de egalitate de-a lungul întregului sezon.

În cealalta parte a clasamentului, Rapid CFR Teiuș si Arieșul Apuseni Baia de Arieș s-au retras la finalul turului, deci vor retrograda automat in Liga 5 (asta dacă își vor mai continua activitatea). Cum regulamentul de promovare / retrogradare e extrem de ciudat, locurile 13 si 14 trebuie să aștepte până la finalizarea tuturor rezultatelor din Liga 3.

La cum arată situația în acest moment însă, nu va retrograda nici o formație din județul Alba în Liga 4, deci probabil doar locurile 15 si 16 vor merge în Liga 5. Adica fix echipele care s-au retras la finalul turului.

Dacă cei de la CS Ocna Mures promovează, pe langă primele doua echipe din cele două serii probabil va mai trebui aleasă încă o echipă, iar regulamentul nu e foarte clar legat de asta. Se poate ca cei de la Rapid CFR Teiuș, cei care se află în acest moment pe locul 15, să fie din nou invitati in Liga 4 Alba, dar s-ar putea face și un meci de baraj între locurile 3 din cele două serii ale Ligii 5 Alba.

În Seria 1 din Liga 5 Alba, au șanse reale de promovare Performanța Ighiu II (55 puncte), Navobi Alba Iulia (53 puncte), FC Micesti (52 puncte) si Industria Galda II (50 puncte). Rămâne de văzut care va fi configurația finală.

În Seria 2 din Liga 5 Alba, situația e ceva mai clară, cu Nicolae Linca Cergău si Dacia Mihalț în frunte cu 52 de puncte, urmate de Viitorul Vama Seacă cu 48 de puncte si AS Tineretul Șona cu 46 de puncte, cu șanse reale de promovare. Până atunci, iată clasamentul Liga 4 Alba pentru sezonul 2017-2018

Liga 4 Alba - Sezonul 2017-2018

PosClubPWDLFAGDPts
1CS Ocna Mureș30216382334969
2Sportul Petresti30214581206167
3AFC Transalpina Șugag30193885404560
4Viitorul Sântimbru30176757312657
5Euro Șpring301811155381755
6Viitorul Spicul Daia Română301641061402152
7CS Zlatna301641067561152
8CIL Blaj30147952391349
9Olimpia Aiud30143135751645
10Fortuna Lunca Mureșului30136115249345
11AFC Metalu 2016 Aiud30117124867-1940
12Energia Săsciori3097144965-1634
13Vointa Stremt3073205075-2524
14Cuprirom Abrud3056194398-5521
15Rapid CFR Teiuș3023252382-599
16CS Arieșul Apuseni Baia de Aries3002281694-782

 

 

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 30

Rezultatele inregistrate în ultima etapă a sezonului 2017-2018 din Liga 4 Alba. La finalul sezonului, CS Ocna Mureș a devenit campioana Liga 4 Alba și va disputa meciul de baraj pentru promovarea în Liga 3, în timp ce Rapid CFR Teiuș si Arieșul Apuseni Baia de Arieș vor retrograda în Liga 5, dacă vor mai juca și acolo

Liga 4 Alba - Sezonul 2017-2018

PosClubPWDLFAGDPts
1CS Ocna Mureș30216382334969
2Sportul Petresti30214581206167
3AFC Transalpina Șugag30193885404560
4Viitorul Sântimbru30176757312657
5Euro Șpring301811155381755
6Viitorul Spicul Daia Română301641061402152
7CS Zlatna301641067561152
8CIL Blaj30147952391349
9Olimpia Aiud30143135751645
10Fortuna Lunca Mureșului30136115249345
11AFC Metalu 2016 Aiud30117124867-1940
12Energia Săsciori3097144965-1634
13Vointa Stremt3073205075-2524
14Cuprirom Abrud3056194398-5521
15Rapid CFR Teiuș3023252382-599
16CS Arieșul Apuseni Baia de Aries3002281694-782

Castigatoarele Liga 4 – Sezonul 2017-2018

Sezonul 2017-2018 din Liga 4 e aproape gata in toate judetele Romaniei, cu foarte putine necunoscute pana la data scrierii acestui articol. Iata asadar cele 42 de echipe care vor juca baraje de promovare pentru cele 21 de locuri disponibile in Liga 3.

Alba: CS Ocna Mureș / Sportul Petrești

Arad: Crișul Chișineu Criș

Arges: Unirea Bascov

Bacau: Gauss Bacau

Bihor: CSC Sânmartin

Bistrita-Nasaud: ACS Dumitra

Botosani: Avântul Albești

Braila: CS Făurei

Brasov: AS SR Brașov

Bucuresti: Academia Rapid

Buzau: Gloria Buzău

Calarasi: Venus Independența

Caras-Severin: Voința Lupac

Cluj: Sticla Arieșul Turda

Constanta: CS Medgidia

Covasna: Nemere Ghelința

Dambovita: Gloria Cornești / Recolta Gura Șuții

Dolj: Universitatea Craiova 1948 SA

Galati: Zimbrul Slobozia Conachi (egalitate de puncte cu Universitatea Dunărea de Jos Galați, dar au avut mai multe goluri marcate)

Giurgiu: Energia Remus – AS Singureni / Argeșul Mihăilești – Dunărea Giurgiu (Play-off)

Gorj: Petrolul Bustuchin

Harghita: Unirea Cristuru Secuiesc

Hunedoara: CS Hunedoara

Ialomita: Abatorul Slobozia / Recolta Gheorghe Doja

Iasi: Victoria Lețcani

Ilfov: CSO Bragadiru / Viitorul Pantelimon

Maramures: Bradul Vișeul de Sus / Minaur Baia Mare

Mehedinti: Viitorul Șimian / CS Strehaia

Mures: ASMSE 08 Târgu Mureș

Neamt: Ceahlăul Piatra Neamț

Olt: Vedita Colonești

Prahova: CS Blejoi

Salaj: CS Dumbrava Gâlgau-Almașului / Unirea Mirșid / Rapid Jibou

Satu Mare: Crasna Moftinu Mic / Știința Beltiug / Energia Negrești

Sibiu: Păltiniș Rășinari

Suceava: Șomuz Fălticeni / Viitorul Liteni

Teleorman: Rapid Buzescu

Timis: ACS Dumbrăvița

Tulcea: Delta Aegyssus / Pescăruşul Sarichioi Junior

Valcea: Flacăra Horezu

Vaslui: FC Vaslui

Vrancea: Sportul Ciorăști