{2017-2018} Liga 4 Arad – Etapa 30

In urma rezultatelor din ultima etapa, s-a incheiat si sezonul din Liga 4 Arad (cu exceptia meciului dintre Vointa Mailat si CS Ineu, care ramane la decizia AJF Arad), lucrurile neputand sa se mai schimbe masiv.

La barajul de promovare pentru Liga 3 va fi Crisul Chisineu Cris, care a castigat Liga 4 Arad acum multe etape. In zona retrogradarii, probabil doar cei de la Victoria Nadlac vor retrograda in Liga 4, pentru a avea o Liga 4 Arad cu 16 echipe in sezonul urmator. Din Liga 5 probabil vor promova Podgoria Pancota si Vointa Macea / Speranta Turnu.

Rezultatele inregistrate in ultima etapa a sezonului 2017-2018 din Liga 4 Arad, sezonul 2017-2018

Paulisana Paulis – ACS Socodor 5-2

Soimii Simand – Crisul Chisineu Cris 3-10

Victoria Nadlac – CS Glogovat 2013 0-4

Cetate Savarsin – Victoria Flenac 3-2

Progresul Pecica – Unirea Santana 2-2

Frontiera Curtici – Victoria Zabrani 1-3

Vointa Mailat – CS Ineu

AFC UTA Arad sta.

Clasament Liga 4 Arad – Sezonul 2017-2018

LocEchipaMVEIGMGPGDP
1Crișul Chișineu Criș2826111331012379
2Unirea Sântana28195491325962
3Victoria Zăbrani28167582334955
4Progresul Pecica28148666293750
5CS Ineu27154875433249
6Păulișana Păuliș28129764531145
7ACS Socodor28116115953639
8CS Glogovăt28115124041-138
9Vointa Mailat2796125674-1833
10Victoria Felnac2895143860-2232
11Șoimii Șimand2884166788-2128
12AFC UTA Arad2864186997-2822
13Cetate Săvîrșin28622042125-8320
14Frontiera Curtici2853204387-4418
15Victoria Nădlac28631934134-10018

Loturi Cupa Mondiala 2018 – Senegal

Senegal este una din reprezentantele Africii la Cupa Mondiala din Rusia, iar senegalezii au urmatorii jucatori in lotul pentru aceasta competitie:

Portari Senegal

Khadim Ndiaye (Horoya AC)
Abdoulaye Diallo (Rennes)
Alfred Gomis (Torino)

Fundaşi Senegal

Kara Mbodji (Anderlecht)
Kalidou Koulibaly (Napoli)
Moussa Wague (Eupen)
Saliou Ciss (Angers)
Youssouf Sabaly (Bordeaux)
Lamine Gassama (Alanyaspor)
Armand Traore (Nottingham Forest)
Salif Sane (Hannover 96)

Mijlocaşi Senegal

Pape Alioune Ndiaye (Stoke)
Idrissa Gueye (Everton)
Cheikhou Kouyate (West Ham)
Cheikh N’Doye (Birmingham)

Atacanţi Senegal

Sadio Mane (Liverpool)
Diao Balde Keita (Monaco)
Ismaila Sarr (Rennes)
Diafra Sakho (Rennes)
Moussa Konate (Amiens)
Mame Biram Diouf (Stoke)
Mbaye Niang (AC Milan)

Loturi Cupa Mondiala 2018 – Polonia

Polonia este o reprezentanta a Europei la Cupa Mondiala din Rusia, iar lotul largit al polonezilor contine urmatorii jucatori:

Portari Polonia

Bartosz Bialkowski (Ipswich Town)
Lukasz Fabianski (Swansea)
Lukasz Skorupski (Roma)
Wojciech Szczesny (Juventus)

Fundaşi Polonia

Jan Bednarek (Southampton)
Bartosz Bereszynski (Sampdoria)
Thiago Cionek (SPAL)
Kamil Glik (Monaco)
Artur Jedrzejczyk (Legia Varşovia)
Marcin Kaminski (Stuttgart)
Tomasz Kedziora (Dinamo Kiev)
Michal Pazdan (Legia Varşovia)
Lukasz Piszczek (Borussia Dortmund)

Mijlocaşi Polonia

Jakub Blaszczykowski (Wolfsburg)
Pawel Dawidowicz (Palermo)
Przemyslaw Frankowski (Jagiellonia Bialystok)
Jacek Goralski (Ludogorets Razgrad)
Kamil Grosicki (Hull City)
Damian Kadzior (Gornik Zabrze)
Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion)
Rafal Kurzawa (Gornik Zabrze)
Karol Linetty (Sampdoria)
Maciej Makuszewski (Lech Poznan)
Krzysztof Maczynski (Legia Varşovia)
Slawomir Peszko (Lechnia Gdansk)
Maciej Rybus (Lokomotiv Moscova)
Sebastian Szymanski (Legia Varşovia)
Piotr Zielinski (Napoli)
Szymon Zurkowski (Gornik Zabrze)

Atacanţi Polonia

Dawid Kownacki (Sampdoria)
Robert Lewandowski (Bayern Munchen)
Arkadiusz Milik (Napoli)
Krzysztof Piatek (Cracovia)
Lukasz Teodorczyk (Anderlecht)
Kamil Wilczek (Brondby)

Loturi Cupa Mondiala 2018 – Japonia

Japonia este una dintre reprezentantele Asiei la Cupa Mondiala din 2018, iar lotul japonezilor cuprinde urmatorii jucatori:

Portari Japonia

Eiji Kawashima (Metz)
Masaaki Higashiguchi (Gamba Osaka)
Kosuke Nakamura (Kashiwa Reysol)

Fundaşi Japonia

Yuto Nagatomo (Galatasaray)
Tomoaki Makino (Urawa Reds)
Wataru Endo (Urawa Reds)
Maya Yoshida (Southampton)
Hiroki Sakai (Marseille)
Gotoku Sakai (Hamburg)
Gen Shoji (Kashima Antlers)
Naomichi Ueda (Kashima Antlers)

Mijlocaşi Japonia

Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt)
Toshihiro Aoyama (Sanfrecce Hiroshima)
Keisuke Honda (Pachuca)
Takashi Inui (Eibar)
Shinji Kagawa (Dortmund)
Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka)
Genki Haraguchi (Dusseldorf)
Takasi Usamai (Dusseldorf)
Gaku Shibasaki (Getafe)
Ryoto Oshima (Kawasaki Frontale)
Kento Misao (Kashima Antlers)
Yosuke Ideguchi (Leonesa)

Atacanţi Japonia

Shinji Okazaki (Leicester)
Yuya Osako (Werder Bremen)
Yoshinori Muto (Mainz)
Takuma Asano (Stuttgart)

Loturi Cupa Mondiala 2018 – Columbia

Columbia este una din reprezentantele Americii de Sud la Cupa Mondiala din Rusia, iar columbienii au in lotul largit urmatorii jucatori:

Portari Columbia

David Ospina (Arsenal)
Camilo Vargas (Deportivo Cali)
Jose Fernandez Cuadrado (Once Caldas)
Ivan Arbeoleda (Banfield)

Fundaşi Columbia

Cristian Zapata (Milan)
Santiago Arias (PSV)
Frank Fabra (Boca Juniors)
Farid Diaz (Olimpia)
Oscar Murillo (Pachuca)
Yerry Mina (Barcelona)
Stefan Medina (Monterrey)
Davinson Sanchez (Tottenham)
Johan Mojica (Girona)
Bernardo Espinosa (Girona)
William Tesillo (Club Leon)

Mijlocaşi Columbia

Carlos Sanchez (Espanyol)
Abel Aguillar (Deportivo Cali)
Juan Cuadrado (Juventus)
James Rodriguez (Bayern Munich)
Edwin Cardona (Boca Juniors)
Wilmar Barrios (Boca Juniors)
Sebastian Perez (Boca Juniors)
Giovanni Moreno (Shanghai Shenhua)
Juan Fernando Quintero (River Plate)
Mateus Uribe (America)
Jefferson Lerma (Levante)
Gustavo Cuellar (Flamengo)

Atacanţi Columbia

Radamel Falcao (Monaco)
Teofilo Gutierrez (Junior)
Carlos Bacca (Villarreal)
Luis Muriel (Sevilla)
Yimmi Chara (Junior)
Miguel Borja (Palmeiras)
Duvan Zapata (Sampdoria)
Jose Izquierdo (Brighton)

Loturi Cupa Mondiala 2018 – Tunisia

Tunisia este una din reprezentantele Africii la Cupa Mondiala din Rusia, iar lotul tunisienilor este format din urmatorii jucatori:

Portari Tunisia

Aymen Mathlouthi (Al Batin Saoudi)
Farouk Ben Mustapha (Al Shabab Saoudi)
Mouez Hassen (Chateauroux)

Fundaşi Tunisia

Hamdi Nagguez (Zamalek)
Dylan Bronn (La Gantoise)
Rami Bedoui (Etoile Sportive du Sahel)
Yohan Benalouane (Leicester)
Syam Ben Youssef (Kasimpasa)
Yassine Meriah (Club Sportif Sfax)
Oussama Haddadi (Dijon)
Ali Maaloul (Al Ahli)

Mijlocaşi Tunisia

Ellyes Skhiri (Montpellier)
Mohamed Amine Ben Amor (Al Ahly)
Ghaylene Chalali (Esperance Tunis)
Farjani Sassi (Al Nasr Saoudi)
Ahmed Khalil (Club Africain)
Seifeddine El Khaoui (Troyes)

Atacanţi Tunisia

Fakhreddine Ben Youssef (Al Ittifak)
Anice Badri (Esperance)
Bassem Srarfi (Nice)
Wahbi Khazri (Rennes)
Naim Sliti (Dijon)
Sabeur Khalifa (Club Africain)

Loturi Cupa Mondiala 2018 – Panama

Panama este una din reprezentantele Americii de Nord si Centrale la Cupa Mondiala din Rusia, iar lotul largit al panamezilor este format din urmatorii jucatori:

Portari Panama

Jose Calderon (Chorrillo)
Jaime Penedo (Dinamo Bucureşti)
Alex Rodríguez (San Francisco FC)

Fundaşi Panama

Azmahar Ariano (Patriotas FC)
Felipe Baloy (CSD Municipal)
Harold Cummings (San Jose Earthquakes)
Eric Davis (Dunajska Streda)
Fidel Escobar (New York Red Bulls)
Adolfo Machado (Houston Dynamo)
Michael Murillo (New York Red Bulls)
Luis Ovalle (CD Olimpia)
Francisco Palacios (San Francisco FC)
Richard Peralta (Alianza)
Roman Torres (Seattle Sounders)

Mijlocaşi Panama

Ricardo Avila (KAA Gent)
Edgar Barcenas (Cafetaleros de Tapachula)
Ricardo Buitrago (Municipal)
Miguel Camargo (Universidad San Martín de Porres)
Adalberto Carrasquilla (Tauro FC)
Armando Cooper (Club Universidad de Chile)
Anibal Godoy (San Jose Earthquakes)
Gabriel Gomez (Bucaramanga)
Jose Gonzalez (Union Comercio)
Cristian Martínez (Columbus Crew)
Valentin Pimentel (Plaza Amador)
Alberto Quintero (Universitario de Lima)
Jose Luis Rodríguez (KAA Gent)

Atacanţi Panama

Abdiel Arroyo (LD Alajuelense)
Rolando Blackburn (Chorrillo)
Ismael Diaz (Deportivo La Coruna)
Jose Fajardo (CA Independiente)
Roberto Nurse (Mineros Zacatecas)
Blas Perez (Municipal)
Luis Tejada (Sports Boys)
Gabriel Torres (CD Huachipato)

Loturi Cupa Mondiala 2018 – Anglia

Anglia este o reprezentanta a Europei la Cupa Mondiala din Rusia, iar lotul englezilor este format din urmatorii jucatori:

Portari Anglia

Jack Butland (Stoke)
Jordan Pickford (Everton)
Nick Pope (Burnley)

Fundaşi Anglia

Trent Alexander-Arnold (Liverpool)
Gary Cahill (Chelsea)
Phil Jones (Manchester United)
Ashley Young (Manchester United)
Harry Maguire (Leicester)
John Stones (Manchester City)
Kyle Walker (Manchester City)
Danny Rose (Tottenham)
Kieran Trippier (Tottenham)

Mijlocaşi Anglia

Dele Alli (Tottenham)
Eric Dier (Tottenham)
Jordan Henderson (Liverpool)
Fabian Delph (Manchester City)
Raheem Sterling (Manchester City)
Jesse Lingard (Manchester United)
Ruben Loftus-Cheek (Chelsea)

Atacanţi Anglia

Harry Kane (Tottenham)
Marcus Rashford (Manchester United)
Jamie Vardy (Leicester)
Danny Welbeck (Arsenal)

Loturi Cupa Mondiala 2018 – Belgia

Belgia este una din reprezentantele Europei la Cupa Mondiala din Rusia, iar lotul largit belgienilor este format din urmatorii jucatori:

Portari Belgia

Thibaut Courtois (Chelsea)
Simon Mignolet (Liverpool)
Matz Sels (Newcastle)
Koen Casteels (Wolfsburg)

Fundaşi Belgia

Toby Alderweireld (Tottenham)
Jan Vertonghen (Tottenham)
Dedryck Boyata (Celtic)
Laurent Ciman (LA FC)
Christian Kabasele (Watford)
Vincent Kompany (Manchester City)
Jordan Lukaku (Lazio)
Thomas Meunier (PSG)
Thomas Vermaelen (Barcelona)

Mijlocaşi Belgia

Yannick Carrasco (Dalian Yifang)
Nacer Chadli (West Brom)
Kevin De Bruyne (Manchester City)
Mousa Dembele (Tottenham)
Leander Dendoncker (Anderlecht)
Marouane Fellaini (Manchester United)
Eden Hazard (Chelsea)
Thorgan Hazard (Borussia Monchengladbach)
Adnan Januzaj (Real Sociedad)
Youri Tielemans (Monaco)
Axel Witsel (Tianjin Quanjian)

Atacanţi Belgia

Michy Batshuayi (Chelsea)
Christian Benteke (Crystal Palace)
Romelu Lukaku (Manchester United)
Dries Mertens (Napoli)

Loturi Cupa Mondiala 2018 – Suedia

Suedia este una din reprezentantele Europei la Cupa Mondiala din Rusia, iar lotul suedezilor va fi format din urmatorii jucatori:

Portari Suedia

Robin Olsen (Copenhaga)
Karl-Johan Johnsson (Guingamp)
Kristoffer Nordfeldt (Swansea)

Fundaşi Suedia

Mikael Lustig (Celtic)
Victor Lindelof (Manchester United)
Andreas Granqvist (Krasnodar)
Ludwig Augustinsson (Werder Bremen)
Martin Olsson (Swansea)
Filip Helander (Bologna)
Emil Krafth (Bologna)
Pontus Jansson (Leeds)

Mijlocaşi Suedia

Sebastian Larsson (Hull)
Albin Ekdal (Hamburg)
Emil Forsberg (Leipzig)
Gustav Svensson (Seattle Sounders)
Oscar Hilijemark (Genoa)
Viktor Claesson (Krasnodar)
Marcus Rohden (Crotone)
Jimmy Durmaz (Toulouse)

Atacanţi Suedia

Marcus Berg (Al Ain)
John Guidetti (Alaves)
Ola Toivonen (Toulouse)
Isaac Kiese Thelin (Anderlecht)