Tag: 16-zecimi cupa romaniei

16-zecimi Cupa României 2018-2019 – Rezultate

Cupa României la fotbal, etapa șaisprezeceimilor – rezultatele inregistrate in 16-zecimi in sezonul 2017-2018

FC Voluntari – FC Botoșani 2-1

Csikszereda Miercurea Ciuc – Energeticianul 2-1

Sportul Snagov – Universitatea Craiova 0-2

ASU Poli Timișoara – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-1 (3-5 dupa penaltiuri)

Dacia Unirea Brăila – Dinamo București 1-3

UTA Arad – Politehnica Iași 3-3 (3-5 dupa penaltiuri)

Sporting Liești – CS Mioveni 0-3

FC Slatina – Dunărea Călărași 0-2

Progresul Spartac – Universitatea Cluj 0-1

Concordia Chiajna – FC Viitorul 0-3

Chindia Târgoviște – CFR Cluj 0-1

Luceafarul Oradea – Astra Giurgiu

Bucovina Rădăuți – Gaz Metan Mediaș

Rapid București – Turris Oltul Turnu Magurele

Unirea Alba Iulia – FCSB

{2014-2015} Cupa Romaniei – Rezultate 16-zecimi

Cupa Romaniei – rezultatele inregistrate in 16-zecimile de finala ale sezonului 2014-2015

Soimii Pancota – Pandurii Targu Jiu 1-2

CF Braila – Otelul Galati 0-1

Rapid CFR Suceava – Gaz Metan Medias 1-0 (dupa prelungiri)

CSM Ramnicu Valcea – CSMS Iasi 0-1

FC Targu Mures – Concordia Chiajna 4-1

Rapid Bucuresti – FC Botosani 0-0 (5-4 dupa penaltiuri)

Viitorul Axintele – CFR Cluj 0-2

SC Bacau – Ceahlaul Piatra Neamt 1-5 (dupa prelungiri)

Chindia Targoviste – FC Brasov 1-3

Unirea Jucu – Petrolul Ploiesti 0-3

Fortuna Poiana Campina – Dinamo Bucuresti 2-5 (dupa prelungiri)

Sageata Navodari – Viitorul Constanta 0-3

FC Caransebes – CS U Craiova 1-2

FC Bihor Oradea – Universitatea Cluj 1-1 (4-5 dupa penaltiuri)

CS Mioveni – Astra Giurgiu 3-1

ACS Berceni – Steaua Bucuresti 0-3

{2014-2015} Cupa Romaniei – Extragerea 16-zecimi de finala

Extragerea 16-zecimilor de finala ale Cupei Romaniei la fotbal a avut loc astazi de la ora 14:00, iar in aceasta faza a competitiei vom putea urmari urmatoarele meciuri:

CS Mioveni – Astra Giurgiu

Viitorul Axintele – CFR Cluj

ACS Berceni – Steaua Bucuresti

Unirea Jucu – Petrolul Ploieşti

Fortuna Poiana Câmpina – Dinamo Bucuresti

Şoimii Pîncota – Pandurii Tîrgu Jiu

Săgeata Năvodari – Viitorul Constanta

FC Caransebeş – CS U Craiova

FC Bihor – Universitatea Cluj

CF Brăila – Oţelul Galaţi

SC Bacău – Ceahlăul Piatra Neamţ

Chindia Târgovişte – FC Braşov

Rapid Suceava – Gaz Metan Mediaş

CSM Rîmnicu Vîlcea – CSMS Iaşi

Rapid Bucureşti – FC Botoşani

Concordia Chiajna – ASA Târgu-Mureş

Meciurile se vor disputa in zilele de 22, 23 si 24 septembrie 2014, intr-o singura mansa, echipele care sunt primele fiind cele gazda.

Steaua Bucuresti nu va pleca departe de Bucuresti in aceasta faza a competitiei, urmand a juca chiar langa Bucuresti, la Berceni cu echipa din localitate. Castigatoarea Cupei Romaniei la Fotbal, Astra Giurgiu va juca in deplasare la CS Mioveni, o echipa care nu are un start foarte bun de sezon, iar Dinamo se va deplasa la “echipa satelit” din Campina, Fortuna Poiana Campina.

CS U Craiova nu va avea nici ea un drum foarte lung, mergand doar pana la Caransebes pentru disputa cu echipa de Liga Secunda. In aceasta faza a competitiei au ajuns si trei echipe din Liga 3:

Unirea Jucu va intalni pe castigatoarea Cupei de acum doi ani, Petrolul Ploiesti

Viitorul Axintele va primi acasa pe cei de la CFR Cluj, echipa care a castigat Cupa Romaniei de 3 ori pana acum.

Chindia Targoviste va primi acasa pe Fc Brasov, fiind probabil singura echipa din Liga 3 cu sanse reale de a ajunge in optimile de finala.

Vom avea si doua dueluri de prima Liga in 16-zecimile de finala.  Concordia Chiajna primeste acasa pe ASA Targu Mures, in timp ce FC Botosani vine la Bucuresti pentru duelul cu Rapid Bucuresti.

Cupa Romaniei / 2012-2013 / 16-zecimi de finala

Meciurile din 16-zecimile de finala ale Cupei Romaniei Timisoreana, sezonul 2012-2013

Steaua – FCM Targu Mures

Olimpia Satu Mare – Rapid

Vaslui – FC Botoşani

ACS Berceni – CFR Cluj

Sportul Studenţesc – Oţelul Galaţi

Voinţa Sibiu – Dinamo Bucureşti

CF Brăila – Viitorul Constanţa

Şoimii Pâncota – Concordia Chiajna

CS Turnu Severin  – Dacia Mioveni

FC Braşov – Farul Constanţa

Pandurii Târgu-Jiu – FC Zagon

AS Damila Măciuca – Petrolul Ploieşti

Delta Tulcea – “U” Cluj

Gaz Metan Mediaş – FC Caracal

CSMS Iaşi – Astra Ploieşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Gloria Bistriţa

Cupa Romaniei / 2010-2011 / 16-zecimi / Rezultate joi 23 septembrie 2010

Rezultatele meciurilor desfasurate joi 23 septembrie 2010 in cadrul Cupei Romaniei Timisoareana.

Chimia Brazi – FC Braşov 0-1 ( – – – – – – – – – / Lamine 4′)

Chimia Brazi: Sava – Ciobanu, Nae Constantin, Toporan, Irimescu – Cl. Vasile, Parvu – Vlad, Minciuna, V. Lazar – Visan
Antrenor: Florin Parvu

FC Brasov: Marc – Voicu, Oros, Majernik, Cristi Ionescu – Chipciu, Ilyes, Martinovic,, Williams – Dedu, Lamine
Antrenori: Daniel Isaila, Danut Oprea

Astra Ploieşti – Oţelul Galaţi 2-1 (Lukacs 6′,68′ / Giurgiu 90′)

Astra: Grigore – Craciun, Rohat, Nogo, Florea, Bornousuzov, Teekloh, Cl. Tudor, Dinu, Papara, Lucacs
Rezerve: Miron, Matel, Goian, Paulinho, Stratila, Patrascu, Fonseca

Otelul: Grahovac – Rapa, S. Costin, Perendija, Liviu Antal, Gabi Paraschiv, Silviu Ilie, Ionut Neagu, Gabi Gourgiu, Bus, Pena
Rezerve: Branet, Petean, Borbely, Viglianti, Ochirosi, Sargi, Ibeh

Gaz Metan CFR Craiova – Steaua Bucuresti 0-1 (Nicolita 66′)

Cupa Romaniei / 2010-2011 / 16-zecimi / Rezultate miercuri 22 septembrie 2010

Rezultatele meciurilor desfasurate miercuri 22 septembrie 2010 in cadrul Cupei Romaniei Timisoareana.

ALRO Slatina – Sc Vaslui 0-0 (4-3 dupa penaltiuri)

►Alro Slatina: Tătaru – Quist, Vişa, Kalai, Vodiţă – Sergiu Popescu, Dumitra, Voicu, Edi Stoica – Hebga, Bârsan.
Rezerve: Grecu, Anghelina, Precup, Răducu, Ciugulea, Cristi Constantin, Pasăre

►FC Vaslui: Kuciak, Papp, Zmeu, Milisavljevic, Annang, Milanov, Yero, Cânu, Gheorghiu, Burdujan.
Rezerve: Puia, Genchev, Neagu, Adailton, Bălace, Lucian Sânmărtean, Wesley

Unirea Urziceni – Delta Tulcea 1-0 (Baftoi 11′)

►Unirea: Cernea – Muşat, Nicu, Maftei, Toşca – Todoran, Semedo, Muzac, Arman Karamyan – Bâtfoi, Rusescu
Rezerve: Bălgrădean, L. Filip, Florentin Matei, Bâră, Văduva, Pazon, Lupu

►Delta Tulcea: Pârvu – Peteleu, Scarlat, Grigorov, Lorincz – Postelnicu, J. Vajda, Coconaşu, Creţu – Ştefan Ciobanu, D.Florea
Rezerve: Olteanu, Lintaru, Ionuţ Andrei, Neagu, Macare, Răzvan Radu, Mansur

Sportul Studenţesc – CS Otopeni 3-1 (C.Gheorghe 7′, Curelea 81′, Postolache 90′  / Dumitrescu 77′)

►Sportul: Niculescu – Ciupe, Patriche, Raţiu, Maxim – C. Gheorghe, Cruceru, Pătraşcu, Târnăcop – Ferfelea, Chihaia
Rezerve: A. Popescu – Ghinga, Beţa, V. Nicola, Postolache, Curelea, Cazan

►Otopeni: Bobariu – Cl. Dumitrescu, M. Dedu, Vătavu, Iuhas – Ilin, Al. Dragomir, Celpan, Stana – Drăghici, Kallé
Rezerve: Tănase – Balaur, Lecic, L. Ivan, Corcoveanu, Al. David, Niţulescu

FC Silvania – FCM Târgu Mureş 0-1 (Astafei 78′)

►FC Silvania: Miron – S. Ianc, Crişan, Dan Mureşan, D. Ghiţă – D. Muntean, I. Schwarzkopf, Petcuţ (cpt.), Huzuneanu – Hadar, V. Pop.
Rezerve: Ştef – Lorand, Prodan, Militaru, Andor, Gego, Adrian Anca.

►FCM Târgu Mureş: Stetca – Popete, Balău, C. Munteanu, Topic, Biţiş, Dan Matei (cpt.), C. Vasilache, Stere – Florin Dan, Astafei.
Rezerve: Danalache – C. Pop, Cordoş, Alexandru Vagner, Vârtic, Dan Roman, Târnăvean.

Gloria Bistriţa – Astra Giurgiu II 3-0 (Nalati 23′, Coroian 42, Moraes 78′)

►Gloria: Irimia – Frăsinescu (cpt), Coroian, V. Năstase, Tudose – C. Petre, Nalaţi, Anton, Keita – Ene, Mandea
Rezerve: Ţurcaş – Velcovici, A. Mureşan, J. Moraes, Achim, Mărginean, Predescu

►Astra II Giurgiu: G. Popa – Cătălin Gheorghe Şanţmare, Damian, Senin – Marcu, Odoroabă, Ochia, Cojenel -Wiliam, Tigoianu
Rezerve: Dragne – Moroiţă, Cataramă, Stan, Hoprich, S. Constantin, Comăneanu

Juventus Bucureşti – FC Timişoara 1-3 (Nica 73′ / Mansour 15′, Tames 35′, Goga 51′)

Poli Timişoara Pantilimon – Dukic, Cisovsky, Mera, Luchin – Chiacu, Tames, Bourceanu, Poparadu, Goga, Mansour
Rezerve: Coblis, Scutaru, Zicu, Axente, Nikolici, Contra, Curtean

►Juventus: A. Iordache – C. Ungureanu, B. Nicolae, Feleagă, D. Bratu – Dima, D. Grigore, S. Rotaru, Călinţaru – A. Nica, Creţu
Rezerve: G. Tudor – I. Bălan, Al. Zaharia, Bg. Dinu, Dr. Ştefan, Fătu, C. Dobre

Pandurii Târgu Jiu – Viitorul Constanţa 3-2 (Cardozo 7′, 88′, Adrian Iordache 82′ / Carstocea 26′, Romeo Benzar 92′)

►Pandurii Târgu Jiu: Mignote – Chibulcutean, Cardoso, Hidişan, Ghindeanu, Nistor, Brata, Antohi, Stromajer, Murgan, Vranjes
Rezerve: Mutu – Ciucur, Vranjkovic, Chiricheş, A. Iordache, Maksumic, I. Iordache

Viitorul Constanţa: Vlas – Păcuraru, Renţea, Ninu, Larie, Ignat, Lupu, Benzar, Hertu, Cristocea, Chiţu
Rezerve: Popa, Posteucă, Călin, Banotim Pantelie, M. Dan, Cristoce

Dinamo Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ 2-0 (Moti 12′, Andrei Cristea 61′)

Cupa Romaniei / 2010 / 16-zecimi / Rezultate Marti 21 Septembrie 2010

Voinţa Sibiu – Gaz Metan Mediaş 3-1

Au marcat: Buican 34, Beza 102, Popa 104 / Raul Marco del Campo 37

Voinţa: Zăvoi – D. Miclea, C. Apostol, N. Grigore – Cl. Bunea, Beza, Buican, Tătar – Hardău, Hallmen, I. Popa

Gaz Metan: Vîtcă – R. Zaharia, Trtovac, Markovic, Buzean – Dudiţă, Prekop, Bozeşan, R. Miclea – Raul Martin del Campo, Aganovic.

Universitatea Cluj – Victoria Brăneşti 1-0

Au marcat: Adrian Pit 48′

► U” Cluj: 12. Sebastian Hutan – 21. Georgian Busca, 4. Zsolt Szilagyi, 13. Silviu Izvoranu, 20. Zoran Belosevic – 29. Georgian Toba, 8. Reinaldo da Silva, 6. Adrian Ionescu, 14. Adrian Pit – 17. Andrei Voican, 11. Gabriel Machado

Rezerve: 33. Ionut Bosneag, 2. Bogdan Buhus, 7. Noe Acosta, 9. Claudiu Niculescu. 16. Alfonso Delgado, 25. Daniel Munteanu, 26. Boban Cenic

►Victoria Branesti: 27. Stoicescu – 2. Maghici, 15. Iacob, 24. Marincau, 23. Isac, 20. Ispir, 30. Avram, 19. Buhusi, 25. Novac, 10. Oprea, 26. Negru

Rezerve: 1. Bordeianu, 5. Bar, 16. Nicola Eduard, 21. Chirita, 17. Olariu, 8. Popa, 11. Simion

ACU Arad – CFR Cluj 0-1

Au marcat: – – – – – – / Ciprian Bud 116′

ACU ARAD : Paul – Bilia, Nicolau, Niculescu, Aldea – Gligor, Lupaşcu, Bundea, Ciubăncan, Dragoş – Băd

CFR : Stăncioiu – Tony, Diogo, Rada, Edimar – Costa, Kivuvu, Peralta, , Veloso – Batin , Anselmo

Minerul Lupeni – Universitatea Craiova 0-5

Au marcat:  – – – – – – / Gaman 10′, Ologu 42′, Mihai Roman 50′, Gangioveanu 62′, 80′

Universitatea Craiova: Lung – Bărboianu, Lopez, Găman, Ciucă – Stoica -Wobay, Gargorov, Ologu, Firţulescu – M. Costea

Minerul Lupeni: Mecea – Daj, Baita, Campean, Necatu – Pleasca, Avramescu, Marin, R. Cristian – Deaconescu, Martinescu

Rapid Bucuresti – Petrolul Ploiesti 5-0

Au marcat: Sabrin Sburlea 15′, Stefan Grigorie 18′, Marcos Antonio 19′, 52′, Cesinha 81′

Rapid: Coman – Rui Duarte, Marcos Antonio, Marius Constantin (Glauber 46′), Ezequias – Mihai Roman (Cesinha ’46), Grigorie (Raduta 58′), Costin Lazar, Sorin Frunza – Spadacio, Sburlea

Petrolul: Marinescu – Carja, Stegaru (Plecanciuc 66′), Bozga, Stoica – Benga, Enescu – Neagoie (Gafita 23′), Budescu, Daniel Oprita – Daniel Stan (M. Ene 46′)