Tag: Cupa Romaniei

16-zecimi Cupa României 2018-2019 – Rezultate

Cupa României la fotbal, etapa șaisprezeceimilor – rezultatele inregistrate in 16-zecimi in sezonul 2017-2018

FC Voluntari – FC Botoșani 2-1

Csikszereda Miercurea Ciuc – Energeticianul 2-1

Sportul Snagov – Universitatea Craiova 0-2

ASU Poli Timișoara – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-1 (3-5 dupa penaltiuri)

Dacia Unirea Brăila – Dinamo București 1-3

UTA Arad – Politehnica Iași 3-3 (3-5 dupa penaltiuri)

Sporting Liești – CS Mioveni 0-3

FC Slatina – Dunărea Călărași 0-2

Progresul Spartac – Universitatea Cluj 0-1

Concordia Chiajna – FC Viitorul 0-3

Chindia Târgoviște – CFR Cluj 0-1

Luceafarul Oradea – Astra Giurgiu

Bucovina Rădăuți – Gaz Metan Mediaș

Rapid București – Turris Oltul Turnu Magurele

Unirea Alba Iulia – FCSB

{2014-2015} Cupa Romaniei – Turul 3

Dupa ce meciurile din Turul 2 al Cupei Romaniei Timisoreana la fotbal au luat sfarsit a fost timpul sa se stabileasca meciurile din Turul 3. Un numar de 36 de echipe s-au calificat mai departe in turul 3, majoritatea din Liga 3, dar si cateva echipe din Liga 4. Cele 18 meciuri sunt urmatoarele:

Vointa Ion Creanga (Neamt) – Cetatea Targu Neamt (Neamt)

CSM Pascani (Iasi) – Stiinta Miroslava (Iasi)

FC Panciu (Vrancea) – Aerostar Bacau (Bacau)

Inter Cristian (Brasov) – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (Covasna)

Granitul Babadag (Tulcea) – Dunarea Calarasi (Calarasi)

Vointa Snagov (Ilfov) – Inter Clinceni (Ilfov)

Viitorul Buzau (Buzau) – Dinamo II Bucuresti

Viitorul Axintele (Ilfov) – FC Balotesti (Ilfov)

Arsenal Malu (Giurgiu) – FC Stefanesti (Ilfov)

AS Valea Ursului (Arges) – Chindia Targoviste (Dambovita)

AS Milcov (Olt) – CS Podari (Dolj)

Stiinta Turceni (Gorj) – Minerul Motru (Gorj)

Pandurii II Targu Jiu (Gorj) – FC Caransebes (Caras-Severin)

UTA Batrana Doamna (Arad) – Nova Mama Mia Becicherecu Mic (Timis)

FC Hunedoara – Metalurgistul Cugir (Alba)

CSC Sanmartin – CS Ineu (Arad)

Avantul Reghin (Mures) – Ariesul Turda (Cluj)

Unirea Jucu (Cluj) – FCM Baia Mare (Maramures)

{2014-2015} Cupa Romaniei – Rezultate Turul 2

Cupa Romaniei Timisoreana – Rezultatele inregistrate in turul 2 preliminar al sezonului 2013-2014

Dunarea Calarasi (Calarasi) – FC Afumati (Ilfov) 4-2

Inter Cristian (Brasov) – Conpet Ploiesti (Prahova) 3-0 (oaspetii nu s-au prezentat la meci)

Urban Titu (Dambovita) – Chindia Targoviste (Dambovita)

AS Valea Ursului (Arges) – SCM Argesul (Arges) 1-1 (5-4 dupa penaltiuri)

Atletic Bradu (Arges) – Inter Clinceni (Ilfov) 0-5

Vointa Snagov (Ilfov) – Juventus Bucuresti (Bucuresti) 8-3

Unirea Branceni (Teleorman) – CS Stefanesti (Ilfov) 0-2

Arsenal Malu (Giurgiu) – Metaglobus Bucuresti (Bucuresti) 2-1

Gloria Popesti Leordeni (Ilfov) – FC Balotesti (Ilfov) 1-3

Viitorul Buzau (Buzau) – Conpet Ciresu (Braila) 1-1 (4-3 dupa penaltiuri)

Victoria Tandarei (Ialomita) – Viitorul Axintele (Ialomita) 0-1

Granitul Babadag (Tulcea) – Callatis Mangalia (Constanta) 3-2

Young Stars Panciu (Vrancea) – Otelul II Galati (Galati) 2-0

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (Covasna) – FC Zagon (Covasna) 3-0

Csikszereda Miercurea Ciuc (Harghita) – Avantul Reghin (Mures) 1-2

Dinamo Onesti (Bacau) – Aerostar Bacau (Bacau) 0-1

Fratautii Vechi (Suceava) – Cetatea Targu Neamt (Neamt) 0-1

Vointa Ion Creanga (Neamt) – Petrotub Roman (Neamt) 3-1

Transdor Tudora (Botosani) – Kosarom Pascani (Iasi) 3-4

Rapid Dumesti (Iasi) – FC Miroslava (Iasi) 1-2

Somesul Oar (Satu Mare) – FCM Baia Mare (Maramures) 1-6

Gloria II Bistrita (Bistrita-Nasaud) – Ariesul Turda (Cluj) 0-2

Sportul Simleul Silvaniei (Salaj) – Unirea Jucu (Cluj) 1-3

CSC Sanmartin (Bihor) – CS Osorhei (Bihor) 3-0

UTA Batrana Doamna (Arad) – National Sebis (Arad) 3-2

ASU Poli Timisoara (Timis) – Mama Mia Becicherecu Mic (Timis) 1-2

Vulturii Lugoj (Timis) – FC Caransebes (Caras-Severin) 1-2

FC Anina (Caras-Severin) – Minerul Motru (Gorj) 1-6

Minerul Mehedinti (Mehedinti) – Minerul Turceni 1-1 (3-4 dupa penaltiuri)

Flacara Horezu (Valcea) – Pandurii II Targu Jiu (Gorj) 0-1

Retezatul Hateg (Hunedoara) – FC Hunedoara (Hunedoara) 1-1 (1-3 dupa prelungiri)

AS Milcov (Olt) – CS Visina Noua (Olt) 8-1

CS Biertan (Sibiu) – Metalurgistul Cugir (Alba) 0-3 (gazdele nu au avut fonduri necesare organizarii)

Dinamo II Bucuresti – Sportul Studentesc 3-0 (nu s-a disputat)

CS Ineu (Arad) – UTA Arad (Arad) 3-0 (nu s-a disputat)

CS Podari (Dolj) – FC U Craiova (Dolj) 3-0 (nu s-a disputat)

Cupa Romaniei 2014-2015 – Turul 1

Cupa Romaniei 2014-2015 a ajuns in prima faza in care echipe din diverse judete joaca intre ele. Desi mai bine spus ar fi echipele castigatoare ale fazei judetene ale Cupei Romaneiei vs echipe din Liga 3. Cel putin cateva din ele.

In prima faza vor fi 42 de meciuri, dintre care doar 34 se vor disputa efectiv, pentru ca 8 dintre echipe fie nu mai exista, fie s-au retras, fie s-au desfintat.

Mai jos sunt aceste 34 de meciuri + 8 meciuri care nu se joaca (echipele cu care ar fi trebuit sa joace vor merge direct in turul 2 al Cupei Romaniei):

Victoria Tandarei – ACS Rapid Fetesti

Lucky Sport Management Bucuresti – Dinamo II Bucuresti

Dunarea Ostrov – Callatis Mangalia

Vointa Snagov – Viitorul Domnesti

Unirea Briceni – Concordia II Chiajna

Arsenal Malu – CS Tunari

Inainte Modelu – Gloria Popesti Leordeni

AS Valea Ursului – FCM Targoviste

Flacara Moreni – Urban Titu

Astra II Ploiesti – Conpet Ploiesti

Granitul Babadag – Sporting Liesti

Sportul Chiscani – Avantul Conpet Ciresu

Gloria Ivesti – Otelul II Galati

FC Panciu – CSM Moinesti

Vitis Suletea – Aerostar Bacau

Vointa Ion Creanga – Ceahlaul II Piatra Neamt

Transdor Tudora – Bucovina Radauti

Rapid Dumesti – Bucovina Pojorata

Progresul Fratautii Vechi – Sporting Suceava

Gloria II Bistrita – Unirea Dej

Inter Ciugud – Ariesul Turda

Infratirea Valea Izvoarelor – Avantul Reghin

Somesul Apahida – Unirea Jucu

CSC Sanmartin – Sanatatea Cluj

Sportul Simleul Silvaniei – FC Zalau

Speranta Coltau – FC Municipal Baia Mare

UTA Batrana Doamna – Muncitorul Resita

ASU Poli Timisoara – Millenium Giarmata

Minerul Anina – SCM Resita

Gilortul Targu Carbunesti – Stiinta Turceni

Retezatul Hateg – Jiul Rovinari

Flacara Horezu – Viitorul Municipal Craiova

Viitorul Carcea – CS Podari

Cele 8 meciuri care nu se vor disputa efectiv. Echipele gazda merg direct in turul 2 al Cupei Romaniei.

Viitorul Buzau – Progresul Cernica

Dinamo Onesti – FCM Bacau

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – FCM Campina

Inter Cristian – Civitas Fagaras

Somesul Oar – Maramures Universitar Baia Mare

Minerul Mehedinti – Minerul Jilt Matasari

AS Milcov – FC Bals

Speranta Biertan – FC Avrig

{2014-2015} Cupa Romaniei – judetul Alba – Sferturi de finala

Rezultatele inregistrate in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal – judetul Alba pentru sezonul 2014-2015 al Cupei Romaniei la Fotbal.

Inter Ciugud – Viitorul Santimbru 3-0

National Radesti – Dalia Sport Daia Romana 1-4

Arena Alba Iulia – Olimpia Aiud 2-0

Industria Galda de Jos – Performanta Alba Iulia 2-0 (dupa prelungiri)

{2013-2014} Cupa Romaniei – Optimi

Meciurile din optimile de finala ale Cupa Romaniei la fotbal, sezonul 2013-2014

Chindia Târgovişte – Dinamo Bucuresti

Rapid Bucuresti – Petrolul Ploiesti

Ripensia Timişoara – Pandurii Târgu Jiu

FC Vaslui – FC Botoşani

Steaua Bucuresti – ACS Poli Timişoara

Gaz Metan Medias – Astra Giurgiu

Oţelul Galati – Corona Brasov

FC Braşov – Viitorul Constanta

{2013-2014} Cupa Romaniei – Rezultate 16-zecimi

Meciurile din 16-zecimile Cupei Romaniei la fotbal, sezonul 2013-2014

Pandurii Targu Jiu – Farul Constanţa 4-0

Astra Giurgiu – ACS Berceni 4-1

Steaua Bucuresti – Avântul Bârsana 4-0

Dinamo Bucuresti – Sănătatea Cluj 4-0

FC Vaslui – Metalul Reşiţa 1-0

Universitatea Craiova – Petrolul Ploieşti 0-1

FCM Dorohoi – Viitorul Constanţa 0-3

Ripensia Timişoara – Universitatea Cluj 2-1

Rapid Bucuresti – Ceahlăul Piatra Neamţ 3-1

Corona Braşov – FC Bacău 1-0

Petrolistul Boldeşti – Gaz Metan Mediaş 0-4

FC Bihor – ACS Poli Timişoara 0-1

Gloria Buzău – FC Botoşani 0-2 (dupa prelungiri)

Chindia Târgovişte – Săgeata Năvodari 2-0

FC Braşov – CFR Cluj 3-1

Oţelul Galaţi – Concordia Chiajna 6-2

{2013-2014} Cupa Romaniei Arad – Rezultate turul II

Cupa Romaniei, zona Arad – Rezultatele inregistrate in cel de-al doilea tur preliminar al Cupei Romaniei Timisoreana – judetul Arad.

AS Vinga – Gloria CTP Arad 1-3

Aqua Vest Arad – UTA Batrana Doamna 1-2

Soimii Simand – Progresul Pecica 0-4

National Sebis – Frontiera Curtici 3-0

Avantul Tirnova – Victoria Lunca Teuz 1-3

Muresul Zadareni – Unirea Sintana 2-7

Soimii Lipova – Crisul Chisineu Cris 4-0

Victoria Felnac – Soimii Taut 2-6

Cupa Romaniei 2013-2014 – Rezultate Turul 4

Turul 4 al Cupei Romaniei Timisoreana a avut loc astazi, 27.08.2013 incepand cu ora 17:30, disputandu-se 19 partide in acest tur preliminar al Cupei Romaniei la Fotbal editia 2013-2014.

Rezultatele inregistrate in cele 19 partide din Turul 4 al Cupei Romaniei la fotbal

FCM Dorohoi (Botosani) – Rapid CFR Suceava (Suceava) 2-1

Kosarom Pascani (Iasi) – SC Bacau (Bacau) 1-2

Sporting Lieşti (Galati) – Dunarea Galati (Galati) 0-1

Viitorul Axintele (Ilfov) – Farul Constanta (Constanta) 1-3

FC Voluntari (Ilfov) – Unirea Slobozia (Ialomita) 5-0

Juventus Bucuresti (Bucuresti) – ACS Berceni (Ilfov) 0-1

CS Balotesti (Ilfov) – Sportul Studentesc (Bucuresti) 3-0 – Sportul nu s-a prezentat

Inter Clinceni (Ilfov) – FC Clinceni (Ilfov) 2-3

Petrolistul Boldesti (Prahova) – CS Mioveni (Arges) 2-0

FC Papauti (Covasna) – Gloria Buzau (Buzau) 1-2 dupa prelungiri

Ariesul Turda (Cluj) – Unirea Tarlungeni (Brasov) 0-1

Chindia Targoviste (Dambovita) – ALRO Slatina (Olt) 3-2 dupa prelungiri

Sanatatea Cluj (Cluj) – FC Arges (Arges) 3-0 – FC Arges nu s-a prezentat

Ripensia Timisoara (Timis) – CS Turnu Severin 3-0 – CS Turnu Severin nu s-a prezentat

Aurul Brad (Hunedoara) – Minerul Motru (Gorj) 1-0

Pandurii II Targu Jiu (Gorj) – CS Universitatea Craiova (Dolj) 1-6

FC Hidiselul de Sus (Bihor) – Luceafarul Oradea (Bihor) 3-0 – Luceafarul nu s-a prezentat

Avantul Barsana (Maramures) – Olimpia Satu Mare (Satu Mare) 2-1

SCM Arges Pitesti (Arges) – FC Universitatea Craiova (Dolj) 1-2 dupa prelungiri

 

Turul 3 Cupa Romaniei 2013-2014 – Rezultate

Rezultatele inregistrate in Turul III al Cupei Romaniei Timisoreana la fotbal, editia 2013-2014

Progresul Fratautii Vechi (Suceava) – FCM Dorohoi (Botosani) 1-2

Petrotub Roman (Neamt) – Kosarom Pascani (Iasi) 0-2

FC Papauti (Covasna) – CSM Moinesti (Bacau) 5-1

Sporting Liesti (Galati) – Conpet Ciresu (Braila) 2-1

CSM Ramnicu Sarat (Buzau) – Viitorul Axintele (Ilfov) 0-2

Petrolistul Boldesti (Prahova) – Fortuna Brazi (Prahova) 3-1

Inter Clinceni (Ilfov) – Metaglobus Bucuresti (Bucuresti) 0-2

CS Voluntari (Ilfov) – Dunarea Calarasi (Calarasi) 11-2

CS Balotesti (Ilfov) – Dinamo II Bucuresti (Bucuresti) 2-1

Sporting Rosiorii de Vede (Teleorman) – Chindia Targoviste (Dambovita) 1-3

Inter Markus Slatina (Olt) – SCM Argesul Pitesti (Arges) 0-5

Spicul Seica Mare (Sibiu) – Pandurii II Targu Jiu (Gorj) 0-3

Armata Aurul Brad (Hunedoara) – FC Caransebes (Caras-Severin) 2-1 dupa prelungiri

Ripensia Timisoara (Timis) – Muncitorul Resita (Caras-Severin) 1-0 dupa prelungiri

FC Hidiselul de Sus (Bihor) – Soimii Pancota (Arad) 2-0

AS Miercurea Nirajului (Mures) – Sanatatea Cluj (Cluj) 1-5

Talna Orasul Nou (Satu Mare) – Seso Campia Turzii (Cluj) 2-3

Avantul Barsana (Maramures) – Universitar Baia Mare (Maramures) 2-1