Tag: Fotbal Judetean Alba

{2018-2019} Liga 4 Alba – Etapa 3

Liga 4 Alba – rezultatele inregistrate in cea de-a treia etapa a sezonului 2018-2019

Olimpia Aiud – CS Zlatna 0-3

Viitorul Santimbru – CS Navobi 6-0

CIL Blaj – Viitorul Vama Seaca 3-0

Sportul Petresti – Dacia Mihalt 12-0

Energia Sasciori – FC Micesti 1-1

Nicolae Linca Cergau – Metalu 2016 Aiud 1-0

Spicul Daia Romana – Vointa Stremt 2-3

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 23

Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul douazeci si trei a sezonului 2017-2018 din Liga 4 Alba

Situatia in Liga 4 Alba s-a schimbat dupa cea de-a douazeci si treia etapa a sezonului 2017-2018, cu CS Ocna Mures trecand pe primul loc dupa victoria din deplasarea de la Stremt, cumulata cu egalul dintre Sportul Petresti si CIL Blaj. Cei de la Ocna Mures se afla cu un punct in fata celor de la Petresti, cu 7 etape inainte de final.

Transalpina Sugag, ocupanta locului 3, a pierdut contactul cu cele doua echipe in urma infrangerii de la Santimbru, echipa de pe locul 4, aflandu-se acum la 8 puncte de primul loc.

In cealalta parte a clasamentului nu sunt foarte multe schimbari. Cei de la Stremt au fost invinsi in aceasta etapa, deci isi pastreaza locul 14 in clasament, mai ales pentru ca meciul dintre Ariesul Apuseni Baia de Aries si Rapid CFR Teius, ultimele doua clasate, nu s-a disputat inca.

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 9

Rezultatele inregistrate in cea de-a noua etapa a sezonului 2018-2019 din Liga 4 Alba

{2014-2015} Liga 4 Alba – Rezultate Etapa 14

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cea de-a patrusprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Olimpia Aiud – Energia Sasciori 4-1

ACS Surianu Sebes – Euro Spring 2-0

Cuprirom Abrud – CIL Blaj 5-1

Muresul Vintu de Jos – Performanta Ighiu 0-3

Rapid CFR Teius – CS Ocna Mures 9-1

Inter Ciugud – FC Micesti 3-0

CSO Cugir – Viitorul Santimbru 2-3

ASC Pianu 2013 – Dalia Sport Daia Romana 5-3

{2014-2015} Liga 4 Alba – Rezultate Etapa 13

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cea de-a treisprezecea etapa a sezonului 2014-2015

CS Ocna Mures – Cuprirom Abrud 1-0

Viitorul Santimbru – Olimpia Aiud 2-1

FC Micesti – CSO Cugir 5-0

CIL Blaj – Inter Ciugud 1-1

Euro Spring – Muresul Vintu de Jos 3-0

Energia Sasciori – ACS Surianu Sebes 0-5

ASC Pianu 2013 – Rapid CFR Teius 2-3

Dalia Sport Daia Romana – Performanta Ighiu 0-4

{2014-2015} Liga 4 Alba – Rezultate Etapa 12

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cea de-a doisprezecea etapa a sezonului 2014-2015

Olimpia Aiud – FC Micesti 0-2

Muresul Vintu de Jos – Energia Sasciori 4-0

ACS Surianu Sebes – Viitorul Santimbru 1-0

Cuprirom Abrud – ASC Pianu 2013 2-2

Inter Ciugud – CS Ocna Mures 1-2

Performanta Ighiu – Euro Spring 2-2

CSO Cugir – CIL Blaj 0-4

Rapid CFR Teius – Dalia Sport Daia Romana 3-2

{2014-2015} Liga 4 Alba – Rezultate Etapa 11

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cea de-a unsprezecea etapa a sezonului 2014-2015

CS Ocna Mures – CSO Cugir 6-0

Viitorul Santimbru – Muresul Vintu de Jos 1-2

FC Micesti – ACS Surianu Sebes 1-1

Rapid CFR Teius – Cuprirom Abrud 0-2

CIL Blaj – Olimpia Aiud 2-5

Energia Sasciori – Performanta Ighiu 1-4

ASC Pianu 2013 – Inter Ciugud 0-2

Dalia Sport Daia Romana – Euro Spring 1-1

{2014-2015} Liga 4 Alba – Rezultate Etapa 10

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cea de-a zecea etapa a sezonului 2014-2015

Olimpia Aiud – CS Ocna Mures 2-2

Muresul Vintu de Jos – FC Micesti 2-1

ACS Surianu Sebes – CIL Blaj 2-0

Cuprirom Abrud – Dalia Sport Daia Romana 6-2

Performanta Ighiu – Viitorul Santimbru 0-1

Inter Ciugud – Rapid CFR Teius 6-2

Euro Spring – Energia Sasciori 4-1

CSO Cugir – ASC Pianu 2013 1-3