Tag: Gloria Popesti-Leordeni

Program Liga 3 – Seria 2 pentru sezonul 2014-2015

Extragerea tintarului pentru Liga 3 a avut loc astazi, fiind programat pe baza tabelei Berger pentru 14 echipe (sau 13, in doua din serii). In Seria 2 se afla echipele din zona Galati, Braila, Tulcea, Calarasi, Ialomita, Ilfov, Constanta si Bucuresti.

Echipe Seria 2 din Liga 3

Metalosport Galati, Callatis Mangalia, Delta Dobrogea Tulcea, Gloria Popesti Leordeni, Otelul II Galati, Juventus Bucuresti, CS Tunari, Metaglobus Bucuresti, Viitorul Domnesti, Dunarea Calarasi, Inainte Modelu, Viitorul Axintele, Vointa Snagov, Dinamo II Bucuresti.

Program Liga 3 – Seria 2 pentru sezonul 2014-2015

Etapa I – 30.08.2014

Metalosport Galaţi – Callatis 2012 Mangalia
Delta Dobrogea – Gloria Popeşti Leordeni
Oţelul II Galaţi – Juventus Bucureşti
CS Tunari – Metaglobus Bucuresti
Viitorul Domneşti – Dunărea Călăraşi
Înainte Modelu – Viitorul Axintele
Voinţa Snagov – Dinamo II Bucuresti

Etapa a II-a -06.09.2014

Gloria Popeşti Leordeni – Metalosport Galaţi
Juventus Bucureşti – Delta Dobrogea
Metaglobus Bucuresti – Oţelul II Galaţi
Dunărea Călăraşi – CS Tunari
Viitorul Axintele – Viitorul Domneşti
Dinamo II Bucuresti – Înainte Modelu
Callatis 2012 Mangalia – Voinţa Snagov

Etapa a III-a – 13.09.2014

Gloria Popeşti Leordeni – Callatis 2012 Mangalia
Metalosport Galaţi – Juventus Bucureşti
Delta Dobrogea – Metaglobus Bucuresti
Oţelul II Galaţi – Dunărea Călăraşi
CS Tunari – Viitorul Axintele
Viitorul Domneşti – Dinamo II Bucuresti
Înainte Modelu – Voinţa Snagov

Etapa a IV-a – 20.09.2014

Juventus Bucureşti – Gloria Popeşti Leordeni
Metaglobus Bucuresti – Metalosport Galaţi
Dunărea Călăraşi – Delta Dobrogea
Viitorul Axintele – Oţelul II Galaţi
Dinamo II Bucuresti – CS Tunari
Voinţa Snagov – Viitorul Domneşti
Callatis 2012 Mangalia – Înainte Modelu

Etapa a V-a – 27.09.2014

Juventus Bucureşti – Callatis 2012 Mangalia
Gloria Popeşti Leordeni – Metaglobus Bucuresti
Metalosport Galaţi – Dunărea Călăraşi
Delta Dobrogea – Viitorul Axintele
Oţelul II Galaţi – Dinamo II Bucuresti
CS Tunari – Voinţa Snagov
Viitorul Domneşti – Înainte Modelu

Etapa a VI-a – 04.10.2014

Metaglobus Bucuresti – Juventus Bucureşti
Dunărea Călăraşi – Gloria Popeşti Leordeni
Viitorul Axintele – Metalosport Galaţi
Dinamo II Bucuresti – Delta Dobrogea
Voinţa Snagov – Oţelul II Galaţi
Înainte Modelu – CS Tunari
Callatis 2012 Mangalia – Viitorul Domneşti

Etapa a VII-a – 11.10.2014

Callatis 2012 Mangalia – Metaglobus Bucuresti
Juventus Bucureşti – Dunărea Călăraşi
Gloria Popeşti Leordeni – Viitorul Axintele
Metalosport Galaţi – Dinamo II Bucuresti
Delta Dobrogea – Voinţa Snagov
Oţelul II Galaţi – Înainte Modelu
CS Tunari – Viitorul Domneşti

Etapa a VIII-a – 18.10.2014

Dunărea Călăraşi – Metaglobus Bucuresti
Viitorul Axintele – Juventus Bucureşti
Dinamo II Bucuresti – Gloria Popeşti Leordeni
Voinţa Snagov – Metalosport Galaţi
Înainte Modelu – Delta Dobrogea
Viitorul Domneşti – Oţelul II Galaţi
CS Tunari – Callatis 2012 Mangalia

Etapa a IX-a – 25.10.2014

Callatis 2012 Mangalia – Dunărea Călăraşi
Metaglobus Bucuresti – Viitorul Axintele
Juventus Bucureşti – Dinamo II Bucuresti
Gloria Popeşti Leordeni – Voinţa Snagov
Metalosport Galaţi – Înainte Modelu
Delta Dobrogea – Viitorul Domneşti
Oţelul II Galaţi – CS Tunari

Etapa a X-a – 01.11.2014

Viitorul Axintele – Dunărea Călăraşi
Dinamo II Bucuresti – Metaglobus Bucuresti
Voinţa Snagov – Juventus Bucureşti
Înainte Modelu – Gloria Popeşti Leordeni
Viitorul Domneşti – Metalosport Galaţi
CS Tunari – Delta Dobrogea
Oţelul II Galaţi – Callatis 2012 Mangalia

Etapa a XI-a – 08.11.2014

Callatis 2012 Mangalia – Viitorul Axintele
Dunărea Călăraşi – Dinamo II Bucuresti
Metaglobus Bucuresti – Voinţa Snagov
Juventus Bucureşti – Înainte Modelu
Gloria Popeşti Leordeni – Viitorul Domneşti
Metalosport Galaţi – CS Tunari
Delta Dobrogea – Oţelul II Galaţi

Etapa a XII-a – 15.11.2014

Dinamo II Bucuresti – Viitorul Axintele
Voinţa Snagov – Dunărea Călăraşi
Înainte Modelu – Metaglobus Bucuresti
Viitorul Domneşti – Juventus Bucureşti
CS Tunari – Gloria Popeşti Leordeni
Oţelul II Galaţi – Metalosport Galaţi
Delta Dobrogea – Callatis 2012 Mangalia

Etapa a XIII-a – 22.11.2014

Callatis 2012 Mangalia – Dinamo II Bucuresti
Viitorul Axintele – Voinţa Snagov
Dunărea Călăraşi – Înainte Modelu
Metaglobus Bucuresti – Viitorul Domneşti
Juventus Bucureşti – CS Tunari
Gloria Popeşti Leordeni – Oţelul II Galaţi
Metalosport Galaţi – Delta Dobrogea

Etapa a XIV-a – 07.03.2015

Callatis 2012 Mangalia – Metalosport Galaţi
Gloria Popeşti Leordeni – Delta Dobrogea
Juventus Bucureşti – Oţelul II Galaţi
Metaglobus Bucuresti – CS Tunari
Dunărea Călăraşi – Viitorul Domneşti
Viitorul Axintele – Înainte Modelu
Dinamo II Bucuresti – Voinţa Snagov

Etapa a XV-a – 14.03.2015

Metalosport Galaţi – Gloria Popeşti Leordeni
Delta Dobrogea – Juventus Bucureşti
Oţelul II Galaţi – Metaglobus Bucuresti
CS Tunari – Dunărea Călăraşi
Viitorul Domneşti – Viitorul Axintele
Înainte Modelu – Dinamo II Bucuresti
Voinţa Snagov – Callatis 2012 Mangalia

Etapa a XVI-a – 21.03.2015

Callatis 2012 Mangalia – Gloria Popeşti Leordeni
Juventus Bucureşti – Metalosport Galaţi
Metaglobus Bucuresti – Delta Dobrogea
Dunărea Călăraşi – Oţelul II Galaţi
Viitorul Axintele – CS Tunari
Dinamo II Bucuresti – Viitorul Domneşti
Voinţa Snagov – Înainte Modelu

Etapa a XVII-a – 28.03.2015

Gloria Popeşti Leordeni – Juventus Bucureşti
Metalosport Galaţi – Metaglobus Bucuresti
Delta Dobrogea – Dunărea Călăraşi
Oţelul II Galaţi – Viitorul Axintele
CS Tunari – Dinamo II Bucuresti
Viitorul Domneşti – Voinţa Snagov
Înainte Modelu – Callatis 2012 Mangalia

Etapa a XVIII-a – 04.04.2015

Callatis 2012 Mangalia – Juventus Bucureşti
Metaglobus Bucuresti – Gloria Popeşti Leordeni
Dunărea Călăraşi – Metalosport Galaţi
Viitorul Axintele – Delta Dobrogea
Dinamo II Bucuresti – Oţelul II Galaţi
Voinţa Snagov – CS Tunari
Înainte Modelu – Viitorul Domneşti

Etapa a XIX-a – 11.04.2015

Juventus Bucureşti – Metaglobus Bucuresti
Gloria Popeşti Leordeni – Dunărea Călăraşi
Metalosport Galaţi – Viitorul Axintele
Delta Dobrogea – Dinamo II Bucuresti
Oţelul II Galaţi – Voinţa Snagov
CS Tunari – Înainte Modelu
Viitorul Domneşti – Callatis 2012 Mangalia

Etapa a XX-a – 18.04.2015

Metaglobus Bucuresti – Callatis 2012 Mangalia
Dunărea Călăraşi – Juventus Bucureşti
Viitorul Axintele – Gloria Popeşti Leordeni
Dinamo II Bucuresti – Metalosport Galaţi
Voinţa Snagov – Delta Dobrogea
Înainte Modelu – Oţelul II Galaţi
Viitorul Domneşti – CS Tunari

Etapa a XXI-a – 25.04.2015

Metaglobus Bucuresti – Dunărea Călăraşi
Juventus Bucureşti – Viitorul Axintele
Gloria Popeşti Leordeni – Dinamo II Bucuresti
Metalosport Galaţi – Voinţa Snagov
Delta Dobrogea – Înainte Modelu
Oţelul II Galaţi – Viitorul Domneşti
Callatis 2012 Mangalia – CS Tunari

Etapa a XXII-a -02.05.2015

Dunărea Călăraşi – Callatis 2012 Mangalia
Viitorul Axintele – Metaglobus Bucuresti
Dinamo II Bucuresti – Juventus Bucureşti
Voinţa Snagov – Gloria Popeşti Leordeni
Înainte Modelu – Metalosport Galaţi
Viitorul Domneşti – Delta Dobrogea
CS Tunari – Oţelul II Galaţi

Etapa a XXIII-a – 09.05.2015

Dunărea Călăraşi – Viitorul Axintele
Metaglobus Bucuresti – Dinamo II Bucuresti
Juventus Bucureşti – Voinţa Snagov
Gloria Popeşti Leordeni – Înainte Modelu
Metalosport Galaţi – Viitorul Domneşti
Delta Dobrogea – CS Tunari
Callatis 2012 Mangalia – Oţelul II Galaţi

Etapa a XXIV-a – 16.05.2015

Viitorul Axintele – Callatis 2012 Mangalia
Dinamo II Bucuresti – Dunărea Călăraşi
Voinţa Snagov – Metaglobus Bucuresti
Înainte Modelu – Juventus Bucureşti
Viitorul Domneşti – Gloria Popeşti Leordeni
CS Tunari – Metalosport Galaţi
Oţelul II Galaţi – Delta Dobrogea

Etapa a XXV-a – 23.05.2015

Viitorul Axintele – Dinamo II Bucuresti
Dunărea Călăraşi – Voinţa Snagov
Metaglobus Bucuresti – Înainte Modelu
Juventus Bucureşti – Viitorul Domneşti
Gloria Popeşti Leordeni – CS Tunari
Metalosport Galaţi – Oţelul II Galaţi
Callatis 2012 Mangalia – Delta Dobrogea

Etapa a XXVI-a – 30.05.2015

Dinamo II Bucuresti – Callatis 2012 Mangalia
Voinţa Snagov – Viitorul Axintele
Înainte Modelu – Dunărea Călăraşi
Viitorul Domneşti – Metaglobus Bucuresti
CS Tunari – Juventus Bucureşti
Oţelul II Galaţi – Gloria Popeşti Leordeni
Delta Dobrogea – Metalosport Galaţi

 

{2013-2014} Liga 3 – Seria 2 – Rezultate etapa 21

Liga 3 – Seria 2 – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul douazeci si unu a sezonului 2013-2014

FC Voluntari – Progresul Cernica 7-0

CS Afumati – Sporting Liesti 2-1

Dunarea Calarasi – Callatis Mangalia 5-0

Otelul II Galati – Conpet Ciresu 2-2

Viitorul Axintele – CS Stefanesti 1-1

Rapid Fetesti – Gloria Popesti-Leordeni 0-0

Clasament Liga 3 – Seria 2 dupa 21 de etape din sezonul 2013-2014

LocEchipapuncte
1FC Voluntari52
2CS Afumati43
3CS Stefanesti43
4Gloria Popesti Leordeni37
5Dunarea Calarasi36
6Viitorul Axintele34
7Otelul II Galati24
8Progresul Cernica20
9Sporting Liesti20
10Callatis Mangalia20
11Conpet Ciresu16
12Rapid Fetesti9

In aceasta serie situatia e destul de clara, primele sase echipe fiind calificate in play-out inca de acum o etapa. Majoritatea echipelor clasate in primele 6 locuri sunt din zona Bucurestiului, restul de echipe nereusind sa faca fata. FC Voluntari, CS Afumati, CS Stefanesti, Gloria Popesti Leordeni – primele 4 clasate, toate fiind din comune ale judetului Ilfov. Doar Dunarea Calarasi (judetul Calarasi) si Viitorul Axintele (judetul Ialomita) si-au mai facut loc in zona de play-off. Echipele din Galati (Otelul II Galati si Sporting Liesti), Constanta (Callatis Mangalia), Braila (Conpet Ciresu), Ialomita (Rapid Fetesti) n-au reusit sa stranga foarte multe puncte. O singura echipe din zona Ilfov-Bucuresti nu e in play-off: Progresul Cernica, cu un parcurs modest in acest sezon. Dovada facand si aceasta ultima etapa, in care a fost invinsa cu scorul de 7-0 in deplasarea de la liderul FC Voluntari.

{2013-2014} Liga 3 – Seria 2 – Rezultate etapa 3

Liga 3 – Seria 2 – Rezultatele inregistrate in runda trei a sezonului 2013-2014

Dunarea Calarasi – Viitorul Axintele 2-0

Otelul II Galati – Rapid Fetesti 1-0

CS Stefanesti – CS Afumati 2-0

Conpet Ciresu – FC Voluntari 0-1

Callatis Mangalia – Progresul Cernica 2-1

Gloria Popesti Leordeni – Sporting Liesti 2-1