Tag: liga 3 seria 1

{2016-2017} Liga 3 – Seria 1 – Etapa 15

Rezultatele inregistrate in cea de-a cincisprezecea etapa a sezonului 2016-2017 din Liga 3, Seria 1.

Olimpia Ramnicu Sarat – Sporting Liesti 2-0

Aerostar Bacau – Olimpic Cetate Rasnov 3-1

CSM Roman – Avantul Valea Marului 4-3

Atletico Vaslui – Odorheiu Secuiesc 3-0

CSM Pascani – AFC Harman 0-1

SC Bacau – Metalosport Galati 2-2

Stiinta Miroslava – Csikszereda Miercurea Ciuc 2-1

{2014-2015} Liga 3 Romania – Rezultate Etapa 9

Liga 3 Romania – Rezultatele inregistrate in cea de-a noua etapa a sezonului 2014-2015

Seria 1

FC Zagon – Bucovina Pojorata 0-3

Aerostar Bacau – Ceahlaul II Piatra Neamt 3-1

Cetatea Targu Neamt – CSM Pascani 1-1

Stiinta Miroslava – FC Papauti 3-0

Sporting Liesti – Bucovina Radauti 2-3

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – Petrotub Roman 0-1

Seria 2

Callatis Mangalia – Dunarea Calarasi 0-3

Metaglobus Bucuresti – Viitorul Axintele 0-2

Gloria Popesti Leordeni – Vointa Snagov 3-2

Juventus Bucuresti – Dinamo II Bucuresti 3-1

Metalosport Galati – Inainte Modelu 1-2

Delta Dobrogea Tulcea – Viitorul Domnesti 4-0

Otelul II Galati – CS Tunari 1-2

Seria 3

Atletic Bradu – SCM Arges Pitesti 2-4

CS Afumati – Concordia II Chiajna 0-1

Urban Titu – AFC Astra II 3-0

Chindia Targoviste – CS Stefanesti 1-0

FCM Targoviste – CS Visina Noua 0-5

CS Podari – Sporting Rosiori 1-1

Dinicu Golescu Campulung – Inter Clinceni 2-1

Seria 4

Vulturii Lugoj – Viitorul Municipal Craiova 1-0

Nova Mama Mia Becicherecu Mic – ACSO Filiasi 3-1

Minerul Motru – UTA Batrana Doamna 2-3

FC Hunedoara – National Sebis 0-2

CS Ineu – Millenium Giarmata 0-2

Stiinta Turceni – Minerul Mehedinti 2-0

Seria 5

FC Zalau – Sanatatea Cluj 5-2

CS Osorhei – Unirea Dej 4-0

FC Municipal Baia Mare – Gloria Progresul Bistrita 1-0

Ariesul Turda – CSM Sighetu Marmatiei 2-0

Metalurgistul Cugir – Avantul Reghin 5-0

CS Iernut – CSC Sanmartin 2-1

Unirea Jucu – Industria Galda de Jos 4-3

 

{2014-2015} Liga 3 Romania – Rezultate Etapa 5

Liga 3 Romania – Rezultatele inregistrate in cea de-a patra etapa a sezonului 2014-2015 din cele cinci serii ale celei de-a treia divizii din Romania

[Liga 3 – Seria 1]

FC Zagon – Stiinta Miroslava 1-2

Aerostar Bacau – Sporting Liesti 0-0

Cetatea Targu Neamt – FC Papauti 6-0

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe – Bucovina Radauti 1-1

Csikszereda Miercurea Ciuc – Ceahlaul II Piatra Neamt 2-1

Petrotub Roman – CSM Pascani 1-0

[Liga 3 – Seria 2]

Gloria Popesti Leordeni – Metaglobus Bucuresti 1-4

CS Tunari – Vointa Snagov 6-3

Juventus Bucuresti – Callatis Manngalia 2-0

Metalosport Galati – Dunarea Calarasi 0-2

Delta Dobrogea Tulcea – Viitorul Axintele 2-1

Otelul II Galati – Dinamo II Bucuresti 0-0

Viitorul Domnesti – Inainte Modelu 0-2

[Liga 3 – Seria 3]

CS Afumai – FCM Targoviste 5-1

Urban Titu – Atletic Bradu 2-0

CS Podari – CS Visina Noua 0-0

Chindia Targoviste – SCM Arges Pitesti 0-1

Dinicu Golescu Campulung – Concordia II Chiajna 2-2

Inter Clinceni – AFC Astra II 3-0

CS Stefanesti – Sporting Rosiori 3-1

[Liga 3 – Seria 4]

Minerul Motru – National Sebis 1-3

Minerul Mehedinti – Millenium Giarmata 0-1

FC Hunedoara – Vulturii Lugoj 1-0

CS Ineu – Viitorul Municipal Craiova 1-0

Stiinta Turceni – Pandurii II Targu Jiu 0-1

UTA Batrana Doamna – ACSO Filiasi 1-1

[Liga 3 – Seria 5]

CS Osorhei – FC Zalau 5-0

FCM Baia Mare – Metalurgistul Cugir 3-0

Ariesul Turda – Avantul Reghin 0-0

CS Iernut – Avantul Reghin 0-0

Unirea Jucu – Unirea Dej 1-1

Industria Galda de Jos – Gloria Progresul Bistrita 0-2

CSM Sighetu Marmatiei – CSC Sanmartin 1-0

{2014-2015} Liga 3 Romania – Rezultate Etapa 4

Liga 3 Romania – Rezultatele inregistrate in cea de-a patra etapa a sezonului 2014-2015 din cele cinci serii ale celei de-a treia divizii din Romania

[Liga 3 – Seria 1]

FC Zagon – Aerostar Bacau 2-0

FC Papauti – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 0-3

Ceahlaul II Piatra Neamt – Petrotub Roman 0-1

Sporting Liesti – Cetatea Targu Neamt 3-4

Bucovin Pojorata – Csikszereda Miercurea Ciuc 3-2

Stiinta Miroslava – CSM Pascani 2-1

[Liga 3 – Seria 2]

Metaglobus Bucuresti – Metalosport Galati 1-0

Dunarea Calarasi – Delta Dobrogea Tulcea 1-2

Dinamo II Bucuresti – CS Tunari 3-4

Juventus Bucuresti – Gloria Popesti Leordeni 2-1

Viitorul Axintele – Otelul II Galati 2-0

Vointa Snagov – Viitorul Domnesti 5-1

Callatis Mangalia – Inainte Modelu 2-2

[Liga 3 – Seria 3]

CS Afumati – Urban Titu 1-1

Atletic Bradu – CS Podari 2-1

SCM Arges Pitesti – Dinicu Golescu Campulung 0-0

Concordia II Chiajna – Inter Clinceni 4-0

AFC Astra II – CS Stefanesti 2-3

CS Visina Noua – Chindia Targoviste 2-2

FCM Targoviste – Sporting Rosiori 1-1

[Liga 3 – Seria 4]

Viitorul Municipal Craiova – Stiinta Turceni 1-1

Pandurii II Targu Jiu – Minerul Motru 1-1

ACSO Filiasi – Minerul Mehedinti 0-0

Vulturii Lugoj – Millenium Giarmata 0-0

FC Hunedoara – Nova mama Mia Becicherecu Mic 1-1

National Sebis – UTA Batrana Doamna 1-1

[Liga 3 – Seria 5]

CS Osorhei – FC Municipal Baia Mare 0-0

Sanatatea Cluj – Ariesul Turda 1-7

Unirea Dej – Industria Galda de Jos 2-0

FC Zalau – CSC Sanmartin 2-1

Metalurgistul Cugir – CS Iernut 5-2

Avantul Reghin – Unirea Jucu 2-1

Gloria Progresul Bistrita – CSM Sighetu Marmatiei 1-2

{2013-2014} Liga 3 – Seria 1 – Rezultate etapa 21

Liga 3 – Seria 1 – Rezultatele inregistrate in cadrul etapei cu numarul douazeci si unu a sezonului 2013-2014

FCM Dorohoi – Bucovina Radauti 2-0

CSM Moinesti – Sporting Suceava 1-0

Kosarom Pascani – Aerostar Bacau 1-0

Stiinta Miroslava – Petrotub Roman 1-2

Bucovina Pojorata – Cetatea Targu Neamt 0-1

Ceahlaul II Piatra Neamt sta.

Clasament Liga 3 – Seria 1 dupa 21 de etape din sezonul 2013-2014

LocEchipapuncte
1Kosarom Pascani35
2Stiinta Miroslava35
3Petrotub Roman34
4FCM Dorohoi33
5Cetatea Targu Neamt32
6CSM Moinesti28
7Bucovina Pojorata28
8Ceahlaul II Piatra Neamt25
9Sporting Suceava16
10Aerostar Bacau14
11Bucovina Radauti14
12FCM Bacau0

Seria 1 a Liga 3 e una dintre cele mai incinse, echipele din lupta pentru play-off sunt foarte apropiate unele de altele ca numar de puncte. Asa ca unele din meciurile din aceasta etapa hotarau multe.

FCM Dorohoi avea nevoie de o victorie in acest meci pentru a fi siguri de play-off si au reusit sa invinga cu 2-0 ultima clasata (sau mai precis locul 11): Bucovina Radauti. Motiv pentru care sunt, alaturi de Kosarom Pascani, Stiinta Miroslava, Petrotub Roman si Cetatea Targu Neamt in play-off.

CSM Moinesti si-a mai dat o sansa de a merge in play-off dupa victoria de acasa impotriva echipei de pe locul 9, Sporting Suceava. Victorie care i-a urcat pe locul 6 in clasament inaintea ultimei etape. Echipa care a picat pe locul 7 in locul bacauanilor a fost Bucovina Pojorata, care a pierdut un meci important acasa cu Cetatea Targu Neamt. Echipa din Targu Neamt si-a asigurat cu aceasta victorie locul in play-off.

Echipa din Pojorata insa mai are sanse sa ajunga inapoi pe locul 6, daca invinge in etapa urmatoare la Aerostar Bacau, echipa care e pe locul 10 si nu prea mai are un obiectiv anume pentru ultima etapa. Echipa cu care concureaza are un meci in deplasare la Cetatea Targu Neamt, echipa care tocmai ce a invins pe cei din Pojorata in aceasta etapa.

Meciuri etapa 22 din Liga 3 Seria 1 (sezonul 2013-2014)

Aerostar Bacau – Bucovina Pojorata

Cetatea Targu Neamt – CSM Moinesti

Sporting Suceava – FCM Dorohoi

Bucovina Radauti – Ceahlaul II Piatra Neamt

Petrotub Roman – Kosarom Pascani

Stiinta Miroslava sta.

{2013-2014} Liga 3 – Seria 1 – Rezultate etapa 3

Liga 3 – Seria 1 – Rezultatele inregistrate in cea de a treia etapa a sezonului 2013-2014

CSM Moinesti – Kosarom Pascani 2-1

Aerostar Bacau – Ceahlaul II Piatra Neamt 1-2

Cetatea Targu Neamt – Stiinta Miroslava 1-0

Sporting Suceava – Petrotub Roman 3-3

Bucovina Pojorata – FCM Dorohoi 2-0

Bucovinta Radauti sta dupa ce FCM Bacau au fost exclusi.

 

{2013-2014} Liga 3 – Seria 1 – Rezultate etapa 2

Liga 3 – Seria 1 – Rezultatele inregistrate in cea de-a doua etapa a sezonului 2013-2014

FCM Dorohoi – Aerostar Bacau 1-0

Ceahlaul II Piatra Neamt – Cetatea Targu Neamt 0-1

Petrotub Roman – Bucovina Radauti 0-0

CSM Moinesti – Bucovina Pojorata 4-1

Stiinta Miroslava – Sporting Suceava 1-0

Kosarom Pascani – FCM Bacau nu s-a disputat, acesta fiind al doilea meci in care FCM Bacau nu s-a prezentat si in mod normal vor fi exclusi din campionat.

{2013-2014} Liga 3 – Seria 1 – Rezultate etapa 1

Liga 3 – Seria 1 – Rezultatele inregistrate in cadrul primei etape a sezonului 2013-2014

Aerostar Bacau – CSM Moinesti 0-1

Cetatea Targu Neamt – FCM Dorohoi 1-1

Sporting Suceava – Ceahlaul II Piatra Neamt 1-1

Bucovina Radauti – Stiinta Miroslava 1-3

Bucovina Pojorata – Kosarom Pascani 1-0

FCM Bacau – Petrotub Roman nu s-a disputat

Program Competitional Liga 3 Seria 1 – Sezonul 2013-2014

Programul Competitional pentru Seria 1 a Liga 3 pentru sezonul 2013-2014, serie in care se afla 12 echipe din zona Moldovei – FC Pojorata, Kosarom Pascani, Aerostar Bacau, CSM Moinesti, Cetatea Targu Neamt, FCM Dorohoi, Sporting Suceava, Ceahlaul II Piatra Neamt, Bucovina Radauti, Stiinta Miroslava, FCM Bacau si Petrotub Roman

Etapa 1     

FC Pojorâta – Kosarom Paşcani
Aerostar Bacău – CSM Moineşti
Cetatea Tg. Neamţ – FCM Dorohoi
Sporting Suceava – Ceahlăul II
Bucovina Rădăuţi – Ştiinţa Miroslava
FCM Bacău – Petrotub Roman

Etapa 2    

CSM Moineşti – FC Pojorâta
FCM Dorohoi – Aerostar Bacău
Ceahlăul II – Cetatea Tg. Neamţ
Ştiinţa Miroslava – Sporting Suceava
Petrotub Roman – Bucovina Rădăuţi
Kosarom Paşcani – FCM Bacău

Etapa 3

CSM Moineşti – Kosarom Paşcani
FC Pojorâta – FCM Dorohoi
Aerostar Bacău – Ceahlăul II
Cetatea Tg. Neamţ – Ştiinţa Miroslava
Sporting Suceava – Petrotub Roman
Bucovina Rădăuţi – FCM Bacău

Etapa 4

FCM Dorohoi – CSM Moineşti
Ceahlăul II – FC Pojorâta
Ştiinţa Miroslava – Aerostar Bacău
Petrotub Roman – Cetatea Tg. Neamţ
FCM Bacău – Sporting Suceava
Kosarom Paşcani – Bucovina Rădăuţi

Etapa 5

FCM Dorohoi – Kosarom Paşcani
CSM Moineşti – Ceahlăul II
FC Pojorâta – Ştiinţa Miroslava
Aerostar Bacău – Petrotub Roman
Cetatea Tg. Neamţ – FCM Bacău
Sporting Suceava – Bucovina Rădăuţi

Etapa 6

Ceahlăul II – FCM Dorohoi
Ştiinţa Miroslava – CSM Moineşti
Petrotub Roman – FC Pojorâta
FCM Bacău – Aerostar Bacău
Bucovina Rădăuţi – Cetatea Tg. Neamţ
Sporting Suceava – Kosarom Paşcani

Etapa 7

Kosarom Paşcani – Ceahlăul II
FCM Dorohoi – Ştiinţa Miroslava
CSM Moineşti – Petrotub Roman
FC Pojorâta – FCM Bacău
Aerostar Bacău – Bucovina Rădăuţi
Cetatea Tg. Neamţ – Sporting Suceava

Etapa 8

Ştiinţa Miroslava – Ceahlăul II
Petrotub Roman – FCM Dorohoi
FCM Bacău – CSM Moineşti
Bucovina Rădăuţi – FC Pojorâta
Sporting Suceava – Aerostar Bacău
Cetatea Tg. Neamţ – Kosarom Paşcani

Etapa 9

Kosarom Paşcani – Ştiinţa Miroslava
Ceahlăul II – Petrotub Roman
FCM Dorohoi – FCM Bacău
CSM Moineşti – Bucovina Rădăuţi
FC Pojorâta – Sporting Suceava
Aerostar Bacău – Cetatea Tg. Neamţ

Etapa 10

Petrotub Roman – Ştiinţa Miroslava
FCM Bacău – Ceahlăul II
Bucovina Rădăuţi – FCM Dorohoi
Sporting Suceava – CSM Moineşti
Cetatea Tg. Neamţ – FC Pojorâta
Aerostar Bacău – Kosarom Paşcani

Etapa 11

FC Pojorâta – Aerostar Bacău
CSM Moineşti – Cetatea Tg. Neamţ
FCM Dorohoi – Sporting Suceava
Ceahlăul II – Bucovina Rădăuţi
Ştiinţa Miroslava – FCM Bacău
Kosarom Paşcani – Petrotub Roman