Tag: liga 4 alba

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 23

Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul douazeci si trei a sezonului 2017-2018 din Liga 4 Alba

Situatia in Liga 4 Alba s-a schimbat dupa cea de-a douazeci si treia etapa a sezonului 2017-2018, cu CS Ocna Mures trecand pe primul loc dupa victoria din deplasarea de la Stremt, cumulata cu egalul dintre Sportul Petresti si CIL Blaj. Cei de la Ocna Mures se afla cu un punct in fata celor de la Petresti, cu 7 etape inainte de final.

Transalpina Sugag, ocupanta locului 3, a pierdut contactul cu cele doua echipe in urma infrangerii de la Santimbru, echipa de pe locul 4, aflandu-se acum la 8 puncte de primul loc.

In cealalta parte a clasamentului nu sunt foarte multe schimbari. Cei de la Stremt au fost invinsi in aceasta etapa, deci isi pastreaza locul 14 in clasament, mai ales pentru ca meciul dintre Ariesul Apuseni Baia de Aries si Rapid CFR Teius, ultimele doua clasate, nu s-a disputat inca.

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 22

Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul douazeci si doi a sezonului 2018-2019 din Liga 4 Alba

{2017-2018} Liga 4 Alba – Etapa 8

Liga 4 Alba – Rezultatele inregistrate in cea de-a opta etapa a sezonului 2017-2018 din prima liga judeteana din Alba.

Energia Sasciori – CS Zlatna 0-3

CS Ocna Mures – Vointa Stremt 3-1

Rapid CFR Teius – Ariesul Apuseni Baia de Aries 5-1

CIL Blaj – Sportul Petresti

Metalul Aiud – Olimpia Aiud 1-0

Transalpina Sugag – Viitorul Santimbru 2-1

Viitorul Spicul Daia Romana – Cuprirom Abrud 7-1

Euro Spring – Fortuna Lunca Muresului 1-5

(2015-2016} Liga 4 Alba – Rezultate Etapa 15

Rezultatele inregistrate in runda cu numarul cincisprezece a sezonului 2015-2016 din Liga 4 Alba

Olimpia Aiud – ASC Pianu 2013 2-1

Euro Spring – Gaz Metan Valea Lunga 5-2

CS Ocna Mures – Inter Ciugud 3-0

Cuprirom Abrud – Dalia Sport Daia Romana 0-1

Rapid CFR Teius – Muresul Vintu de Jos 1-5

CIL Blaj – ACS Surianu Sebes 1-1

Viitorul Spicul – Unirea 1924 Alba Iulia 4-0

Viitorul Santimbru – Energia Sasciori 4-0

(2015-2016} Liga 4 Alba – Rezultate Etapa 14

Rezultatele inregistrate in runda cu numarul 14 a sezonului 2015-2016 din Liga 4 Alba

Muresul Vintu de Jos – Olimpia Aiud 2-1

Unirea Alba Iulia – Cuprirom Abrud 2-0

Gaz Metan Valea Lunga – Viitorul Spicul 0-2

ACS Surianu Sebes – Viitorul Santimbru 1-1

Energia Sasciori – CS Ocna Mures 1-2

Inter Ciugud – Rapid CFR Teius 3-4

ASC Pianu 2013 – Euro Spring 8-1

Dalia Sport Daia Romana – CIL Blaj 1-3

(2015-2016} Liga 4 Alba – Rezultate Etapa 13

Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul treisprezece a sezonului 2015-2016 din Liga 4 Alba

Olimpia Aiud – Inter Ciugud 1-0

Euro Spring – Muresul Vintu de Jos 2-1

CS Ocna Mures – ACS Surianu Sebes 1-0

Cuprirom Abrud – CIL Blaj 3-1

Rapid CFR Teius – Energia Sasciori 3-1

Viitorul Santimbru – Dalia Sport Daia Romana 2-1

Viitorul Spicul – ASC Pianu 0-3

Unirea 1924 Alba Iulia – Gaz Metan Valea Lunga 2-0

(2015-2016} Liga 4 Alba – Rezultate Etapa 12

Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul doisprezece a sezonului 2015-2016 din Liga 4 Alba

Muresul Vintu de Jos – Viitorul Spicul 2-0

ASC Pianu 2013 – Unirea Alba Iulia 4-2

Energia Sasciori – Olimpia Aiud 1-2

Gaz Metan Valea Lunga – Cuprirom Abrud 1-0

CIL Blaj – Viitorul Santimbru 1-0

Dalia Sport Daia Romana – CS Ocna Mures 4-2

ACS Surianu Sebes – Rapid CFR Teius 4-1

Inter Ciugud – Euro Spring 1-0

(2015-2016} Liga 4 Alba – Rezultate Etapa 11

Rezultatele inregistrate in etapa cu numarul unsprezece a sezonului 2015-2016 din Liga 4 Alba

Unirea 1924 Alba Iulia – Muresul Vintu de Jos 2-0

Cuprirom Abrud – Viitorul Santimbru 0-6

Euro Spring – Energia Sasciori 2-0

CS Ocna Mures – CIL Blaj 3-1

Olimpia Aiud – ACS Surianu Sebes 0-1

Rapid CFR Teius – Dalia Sport Daia Romana 1-0

Gaz Metan Valea Lunga – ASC Pianu 2013 1-2

Viitorul Spicul – Inter Ciugud 2-2

(2015-2016} Liga 4 Alba – Rezultate Etapa 10

Rezultatele inregistrate in cea de-a zecea etapa a sezonului 2015-2016 in Liga 4 Alba

ASC Pianu 2013 – Cuprirom Abrud 3-2

Muresul Vintu de Jos – Gaz Metan Valea Lunga 7-0

CIL Blaj – Rapid CFR Teius 1-3

Inter Ciugud – Unirea 1924 Alba Iulia 0-1

Dalia Sport Daia Romana – Olimpia Aiud 4-1

ACS Surianu Sebes – Euro Spring 2-0

Energia Sasciori – Viitorul Spicul 0-0

Viitorul Santimbru – CS Ocna Mures 2-1

(2015-2016} Liga 4 Alba – Rezultate Etapa 9

Rezultatele inregistrate in cea de-a noua etapa a sezonului 2015-2016 in Liga 4 Alba

Euro Spring – Dalia Sport Daia Romana 1-1

Olimpia Aiud – CIL Blaj 0-5

Cupirom Abrud – CS Ocna Mures 3-3

Rapid CFR Teius – Viitorul Santimbru 0-5

Gaz Metan Valea Lunga – Inter Ciugud 0-1

ASC Pianu 2013 – Muresul Vintu de Jos 1-1

Viitorul Spicul – ACS Surianu Sebes 3-1

Unirea Alba Iulia – Energia Sasciori 5-0